Závlaha - presun šachtičky s ventilom

Profilova fotka
Pekný deň želám, potrebujem poradiť ako presunúť šachtu s ventilom, ktorú mám blbo umiestnenú v záhone (viď foto) Vedeli by ste mi poradiť presný postup + material, čo dokúpiť, aby som to celé presunula? Budem to robiť sama - žena :) preto ten presný postup. Vďaka :)
Odpovedať
Profilova fotka
Zalezi ktorym smerom ci po hadici alebo od hadice. Vykopes sacticku odpojis ... urcis si kam ju chces vukopes ryhu na hadicu kupis spojku spojis pridas hadicu k sachticke napojis a zakopes to je smer od hadice. Po hadici smer ... len odkopes skratis hadicu napojis a zakopes.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr vdaka. a aky druh spojky tam treba?
Odpovedať
@jancaba Sú to štandardné šachty na záhradnú hadicu. Zo spodu šachty je koleno na tzv. 32 hadicu. Keď budeš vykopávať šachtičku, tak opatrne, aby si neprerazila tú 32kovu hadicu. Normálne to rukou odpojíš, potom vsunieš 32 spojku. Odporúčam, aby si hadicu predtým namazala indulonou, ak nemáš originál mazivo. Musí to tam "vhupnúť", nakoľko je tam tesniace gumička. Potom to pritiahneš. Malo by stačiť rukou. Ak si slabá, tak použi blicky. Na druhú stranu spojky nasuň potrebnú dĺžku 32 hadice, ktorú taktiež namažeš. Postup opakuj aj pre šachtičku. Nie je to nič zložité, len musíš dať pozor, aby to netieklo. Čo sa týka šachtičky, tak si ju pri zasypavani okolo nej ubúchavaj gumennym kladivom, aby bola po pevne uložená.
Odpovedať
Profilova fotka
vďaka páni :) za všetky rady :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?