Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
ferka.....pravdupovediac aj mne sa to zdalo prilis malo.....len som sa nechcela ozyvat......nas 3500stali len obvodove mury a to uz su vybojovane ceny...
Odpovedať
dudiva: my máme ponuku na tehlu 44 ku - 1,40e s DPH, 38ku - 1,30e s DPH... zatial čo sme najlacnejšie našli a pri tom aj chceme ostať..
Odpovedať
Profilova fotka
ferka nie ja som z SC to je pri BA tehlu mame pezinsku termobrick ci jak sa to vola... su v tom obvodove davame 290 PD /budeme zateplovat 10 polystyrenom/ kusov cez 2200 neviem uz presne / potom 240 3 palety to je na nosne mury vnutri, potom prieckovky 11.5 tych je cez tisicku kusov myslim. a preklady tie su roznej dlzky ci ajk sa to meria.. kusov okolo 40 ks.. v tej cene su aj palety /myslim v cene 3500 Eur aj s DPH, a 600 Eur nam vratia ked vratime palety a DPH.../ doprava je zdarma kupujeme normalka v stavebninach ale nie na nase meno ale na meno stryka kt. ma stavebnu firmu uz roky a stavia aj bytovky aj rodinne domy... a mame teda jeho rabaty.... takze to vsetko v podstate vyjde cca 2600 Eur ked odratam tie palety a DPH ;-) nechapem preco tu urazate ze kradneme niekomu tehlu... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
nam ponukali tu 38 za 1.12 Eur kus s DPH.. ale stryko povedal ze radsej budeme z tej 29 a pridame polystyren... ale fakt to sa neda porovnavat asi .. lebo to kupujeme s jeho rabatmi.. maska ja si myslim ze je to dobra cena.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
staviame tento domcek... taky malicky... http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro...
Odpovedať
maznacik...........nemyslim si ze ta chcel niekto urazat.....................skor varovat ked to je ak ako si napisala tak to asi bude ok..........................................ale neurazaj sa za blbosti toto je diskusia!
Odpovedať
maznacik aj som presvedčená, že je to dobrá cena, zajtra sa mám stretnúť s tým pánom zo stavebnín, tak som zvedavá čo mi povie.... dnes si každý musí pomôcť ako vie, a je to každému len do plusu, ked má v rodine takúto pomoc ako vy... super!!!
Odpovedať
Profilova fotka
certica... ok.. mna sa dotklo ako ferka jednoznacne vie ze ta tehla musela byt kradnuta.. odniekial.. a dokonca mi aj urcila okres... aj ked uplne mimo... ja otvorene priznavam ze my ideme na pomer cena /kvalita ako na istych veciach setrit nebudeme /kotol - buderus kondezacny aj zasobnik aj tie regulatory, krb s vymenikom, urobime predpripravu aj na kolektory aj ked na tie nam zatial nevyjde, rovnako si dame aj dvojokruh na vodu ... voda zo studne do WC ka.., geberity chcem original aj wcka.. atd.../ ochotna som setrit na kuchyni.. zoberieme Ikeu so zamestnaneckou zlavou.. mozno aj taku vystavenu.. tam sa da dostat za velmi slusne ceny.. lebo mam male deti a varim denne.. potom ked odrastu si ju v pohode vymenim / a pod. zaroven sa ale chceme zmestit do 1.5 miliona snazime sa vyuzivat akcie a kontakty.. a vela porovnavame... ja som momentalne doma na RD robim akurat dobrovolnicku robotu pre jednu neziskovku... tak mam cas to zistovat obehavat a pozname aj dost ludi, ktori vedia pomoct poradit zohnat... a ja som za nich vdacna
Odpovedať
Ahoojte neviete mi poradit ci niektore stavebniy v okolí Košic davaju väcsiu zlavu na porotherm tehly ako 38%. :-) Dakujem pekne..
Odpovedať
to jon31: no ja myslim, ze stavebniny ente v ke maju zlavu 40%. kamionova doprava bez vykladky zadarmo. cenu tehly som uz pisala skor. :-) a tych 38% ma kto?
Odpovedať
to maska1105: aka firma ma taku cenu? dakujem za odpoved. :-)
Odpovedať
dudiva zajtra sa mi ozvi, idem do tých stavebnín a budem múdrejšia... všetko ešte raz pozisťujem, lebo už beriem aj projekt na rozpočet k nim.no mi od nich chceme brať všetko, myslím tie stavebniny, tak možno to dáva on a nie priamo firma,ktorá tie tehly dodáva....ale ja zabudnem určite ti napísať, tak mi pred večerom napíš IP, ok???
Odpovedať
Článok sa načítava...
ok. dufam, ze nezabudne :-D
Odpovedať
možno ani ja nezabudnem, len pre istotu píšem aby si sa ozvala aj ty... uvidíme koho to napadne skôr.. :-D odkial ste?
Odpovedať
ahoj tak nam pocasie dovolio...tak nam vcera vymerali a nakreslili..........a dnes budu kopat....... ale to je take nejake male???!!!!.....mame 100m2 a manzel povedal ze ked bude lezat na gauci tak mu budu nohy trcat von oknom....ja neviem ono sa to zdalo take maleee.....joj hadam to tak len teraz vyzera...
Odpovedať
certicazlv trosku optimizmu :-) my mame teraz byt 60m2 a 100m2 je podla mna na dom akurat.. :-) predstav si, ze by si mala 200m2 :-p , kto by to potom upratoval :-D
Odpovedať
Profilova fotka
certica... krasne prostredie tam mate.... podla mna je 100 m2 akurat... najma na upratovanie... :-D
Odpovedať
aj my máme rozlohu rod dom bez pivnice 100m2 :-) a teraz bývame v bye ,ktorý má rozlohu 55m2 a stačí nám to
Odpovedať
Profilova fotka
certica ani nežartuj, že male :) To sa Ti len zdá. Ja som bola u znamej ked mali nakreslene a hovorim jej to načo vam je tolko špajzí. A teraz su to pkne izby. To tak skresluje. My ideme v stredu kresliť.
Odpovedať
no jo dnes to bude vykopane tak potom pridam foto....dufam ze to bude dost....hhi
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ti co uz staviate a mate ČOV, ako ju mate umiestnenu na pozemku? je tiez nutne ju mat 2 metre od suseda? musi byt aj nejak daleko od domu? dakujeeem 8-)
Odpovedať
vsetko skresluje. my tiez ked sme nakreslili sa nam to zdalo dake divne potom sa vykopalo zdalo sa nam to divnejsie este viac. ked bola doska hotova som si hovorila ze je to asi dost velke. urobili sme mury ked sme nemali este strop som kukala ze ake velkeeeeeee dal sa strop a zrazu ze aha uz to vyzera zas mensie. este chybaju priecky :-D :-D vcera sme zacali no zas sa to zmensilo ale mam pocit ze to bude uplne postacovat. mame dom pod 100m2. chodim si vas sem citat obcas tak som sa vam sem vtrela sorry :-) inak uz sa ukazalo slnkooooo tak hura do stavania nech vam to odsypa
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :-) tiez sa pridavam do temy. planujeme zacat v aprili - momentalne este cakame na pravoplatnost stavebneho povolenia a hura do toho. zatial mame dohodnute len vrtanie studne niekedy druhy alebo treti tyzden aprilovy, zalezi od pocasia... uz aby sme zacali. to cakanie je nekonecne ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tiež sa pridávam do debaty, tiež začíname tento rok (aspoň dúfam). Momentálne sme v štadiu čakania vyjadrenia k prístupovej ceste, projekty na siete a dom už máme pripravené. Takže čakáme |-|
Odpovedať
Ahojte aj my planujeme tento rok zacat, idealne tuto jar. Tento tyzden ideme podat ziadost o stavebne povolenie, vsetky suhlasy uz mame, to trvalo cca 10 dni. Chcem sa opytat, ma stavebny urad nejaku lehotu na vyjadrenie, ked napriklad dnes podam ziadost, kolko maju na to dni? 30? Este by ma zaujimalo, co sa da zatial robit bez stavebneho povolenia. Moze sa vyvrtat studna ci vykopat zaklady? :-|
Odpovedať
najhorsie su tie papierovacky. ja uz ani neviem kolko sme cakali my ale vlieklo sa to 1rok minimalne myslim ze tak rok aj dake mesiace a mali sme povolenie. santana myslim ze studnu si mozete navrtat. ale kopat asi by som nekopala. mohla by vas daka dobra dusa natriet ze staviate bez povolenia. ak by to niekto vedel teda.
Odpovedať
Profilova fotka
čo sa týka studne, tak najlepšie je ísť sa na to opýtať na stavebný úrad alebo obec (ak to nie je to isté) či na to chcú ohlásenie stavby alebo čo. my sme nepotrebovali nič, žiadne lajstre našťastie. čo sa týka zemných prác, tak pred povolením myslím môžeš spraviť jedine skrývku ornice. kopať samotné základy by sa nemali...
Odpovedať
santana.....stavebny urad ma urcite 30 dni lehotu...ale napr my sme mali vsetko ok a trvalo im to 6 tyzdnov. takze si daju nacas....ale zas vsetko zavisi od konkretneho staveneho uradu.... a pravdupovediac my sme si pockali na stavebne povolenie a az potom sme zacali (hih vcera) ale poznam ludi co zacali aj bez stavebneho a je ich dost....dokonca poznam aj takych co uz maju hrube stavbby hotove a vybavju povolenie.....takze je to na tebe ale je to riziko....
Odpovedať
dakujem....na cierno urcite nechceme...na tu studnu sa muz popyta ked to pojde podat a ostatne uz vydrzi....dufam ze to rychlo budeme mat. :-) certica gratulujem, kde staviate?
Odpovedať
ahoj staviame kusok pod Mochovcami 8-) :-D v Novom Tekove
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?