Kto začína stavať na jar 2011?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahoj kedze tento rok zaciname a neviem sa v ziadnej teme najst zakladam tuto :-) budem vdacna za rady navrhy a tipy ako ste zacinali co vsetko uz mate vybavene aby som na nieco nezabudla ;-)
Odpovedať
Nasi majstri vcera spravili aj potery a buduci tyzden sa muruje:-)
Odpovedať
deka zaliata, poliata a snáď sa každým dňom pôjdu robiť mury....
Odpovedať
@ivaga ako potery?na základovej deke?či?
Odpovedať
@nikabrunc ano, penetrak, smola...pozri moj fotoalbum a posledne dve fotky...
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc potery pred murovaním??
Odpovedať
@philos no ved práve som sa čudovala, ale nie potery ale penetrák už mi napísala
Odpovedať
@philos @nikabrunc Tak zas viem nieco nove, nenazvala som to dobre...podla fotiek je to jasne :-)
Odpovedať
@ivaga jasné jasné no keby že už máte potery to by ste sa radovali :-) ,ale aj to bude
Odpovedať
@nikabrunc To my sa aj tak radujeme. Tesime sa z kazdej drobnosti, co na stavbe pribudne. A nas maly sa kazdy vecer ocinka pyta, ci uz postavil ten domcek :-)
Odpovedať
@ivaga hej aj my sme sa už dnes stahovali lepšie povedané deti sa stahovali
Odpovedať
Ako ste zalievali betonove tvárnice domiešavačom alebo ručne, my sa nevieme rozhodnut ako na to. Teda ak ste zalievali domiešavačom išlo to pola vašich predstav? Ušetrili ste si robotu? dik
Odpovedať
@hazanka my sme zalievali ručne tvárnice /na ostatné sme mali domiešavač/, išlo nám to veľmi dobre, 8 ľudí za 5h to spravili, mali sme 2 miešačky, aj s jedlom aj s pitím nás to vyšlo o polovicu menej ako by to vyšlo s domiešavačom. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
aj my ideme tvárnice zalievať ručne, do pásov sme mali domiešavač @majus10 si to počítala, tak to si ma potešila že až o polovicu lacnejšie
Odpovedať
@nikabrunc pre nás o polovicu presne, lebo my sme museli objednať aj pumpu, ale aj tak je to lacnejšie ručne ;-)
Odpovedať
@majus10 mxslim že aj my budeme zalievat ručne, presne aj pre pumpu, lebo by sa nam všade nedostal, zatial manžel s bratom založili rohy a teraz cakame na ostatne tvarnice ufam že zajtra pridu, aby sa cez vikend mohli uložita a buuci vikend zaliat ale deku budeme asi omiešavačom, keže mame bungalov, a velku plochu.
Odpovedať
dnes začíname murovať, rohy sú osadené, prvá čára hotová, ale ešte véééľa roboty....
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tak nasa deka hotova uz tyzden pekne vyschla a pritom teple sme radi ze nepoprakala zatial nas to stalo 7tisic eciek este stale spekulujem z murivom ale uz sa mi krati cas a musim sa rozhodnut :-p vsetkym drzim palce je to tazke este ani sme poriadne nezacali a uz viem co vsetko by som urobila inak :-D :-D
Odpovedať
my máme zaliate 3 rady DTčiek a zajtra pokračujeme s dalšími, držte palce, už som unavená ako kôn ale verím že to za to stojí
Odpovedať
vymurovaných je plných šesť radov, jedna stena je celá, počasie nám nepraje, uvidíme zajtra...
Odpovedať
Profilova fotka
My máme vytiahnuté múry, chystáme šalungy a bude sa robit venec. ....lenkeby bolo viace času :-(
Odpovedať
pekne vám rastú domy, potom by ste sa mohli podeliť o skúsenosti s murivom, ceny, atď. ;-) my zatiaľ základy 6500 €, celkom sme spokojní
Odpovedať
počasie nás vyhnalo zo stavby, taká škoda, dokončenie múrov musí počkať....
Odpovedať
Dnes ns asi všetkých počasie vyhnalo zo stavieb :-((
Odpovedať
Profilova fotka
@hazanka My sme mali tiez tu dilemu, nakoniec sme ich zalievali rucne, ale ked sme si spatne vsetko preratali..naklady na zaplatenie murarov na 2 dni, naklady na cement, piesok a miesacku, tak sme prisli na to, ze keby sme mali domiesavac tak to vyjde cca rovnako, alebo mozno aj lacnejsie...Druhykrat by sme to riesili urcite domiesavacom...
Odpovedať
@megusik vy ste na to mali murarov ? my si zatial robime samy, aj rohy zakladal manžel s brachom aj vysku... ved uvidime zatial zakladame, tam ke je horsi prístup zalejeme ručne a manžel premyslal že spredu by sme mohli aj tým domiešavačom
Odpovedať
Profilova fotka
no mali sme murarov....na jesen nam robili salovacky a tento rok tahali mury....vahali sme, ci sa do toho mame pustit sami, alebo mat nejaku partiu hned od zaciatku a tak sme mali murarov, aby sa nieco nepokazilo, ale spatne si myslime, ze by sme to zvladli aj sami....co uz teraz...... :) este sme len pri streche, ale stale si hovorime, ze keby sme nieco robili este raz, tak to urobime inak....ale to si asi hovori kazdy, kto stava dom.....plati ta znama veta....ze ked budem stavat este raz...... :-)
Odpovedať
@megusik určite aj my budeme murarov potrebovat , samy sa do všetkeho nepusia, na deku určite. ja sa zas obavam nikedy, aby to bolo dobre, ale zas niekedy je lepšie si urobi t sam aspon si na tom as zaležat ako ked ti to ma majster odflaknut. No ved uvidime. To každy povie.... my sa možme trošku poučiz z čias ked stavali rodičia ....
Odpovedať
múry máme hotové a bez murárov by sme to asi neriešili, manžel nie je taký odborník aby sa pustil do toho sám, projekt je dosť náročný a nechceme niečo pokaziť....
Odpovedať
Mury budeme aj my s murarmi, ved jasne, že to neni, že skusis postavit a ked sa ti to nepodari tak rozoberes ako lego a postavis znova...nič netreba zanedbat...
Odpovedať
Aj my sme vymurovali po preklady. Chodim okolo tych okien uz 3 dni a dve sa mi nezdaju. Su z juzneho smeru a podla mna su uzke - len 1 meter. Murari ma zabiju, ked im to poviem :-| Uz ste niekto riesili nieco podobne?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?