Kto začína stavať na jar 2011?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahoj kedze tento rok zaciname a neviem sa v ziadnej teme najst zakladam tuto :-) budem vdacna za rady navrhy a tipy ako ste zacinali co vsetko uz mate vybavene aby som na nieco nezabudla ;-)
Odpovedať
@mkbb aj vám robili elektrickú prípojku na 2 razy ?alebo prišli už aj s hodinami?
Odpovedať
Profilova fotka
aj unas tento tyzden vykopane a zaliate aj ked bez stresu sa to neobislo :-p pondekolk chcu zakladat hacka ak bude pocasie priat :-)
Odpovedať
@antoniab no ved to počasie, aj my ho potrebujeme teraz ako soľ
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc vy idete stavat z termalici kolko vas vysla je to sedy alebo bieli kvader
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc Dá sa to tak povedať. najskor elekrarne osadili skrinku s poistkami na stlp a potom prisli nasi elektrikari a osadili skrinku aj s hodinami a bolo to.
Odpovedať
@mkbb hej nám pripojili skrinku a teraz si máme urobiť zmluvu a prídu nám založiť hodiny. a a j vám osadili skrinku?m sme si to museli urobiť sami
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc my sme vykopali jamu na kábel, zaplatili pripojovaci poplatok a všetko ostatné nám spravil jeden pán elektrikár, ktorého sme si dohodli
Odpovedať
@mkbb aha tak, my sme si osadili skrinku ,vykopali jamu, urobili zemnenenie a ony len spojili tie dve skrinky
Odpovedať
Prosim o radu...Mame kupene tehly porotherm, ale az teraz sme zistili, ze firma, ktora nam predala tehly nema valcek na nanasanie lepiacej malty... Vraj to bezne firmy zapoziciavaju, len ta nasa ho nema. Neviete prosim vas firmu z okolia BB, ZV, DT, ktora by bola ochotna valcek zapozicat? Samozrejme ratame s nejakym poplatkom, ale kupovat ho ked stoji cez 300 € sa nam veru nechce. Ved, co potom s nim? Zalozim si firmu na poziciavanie valceka? :-(
Odpovedať
V Banskej Bystrici je Baumax, tam si choďte požičasť, alebo Stavmat in.
Odpovedať
Dakujem, uz mame aj slubeny :-)
Odpovedať
Tak sme dne vykopali, ufam, že vyrží počasie....držte palce
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hazanka na víkend hlasili mierne ochladenie ale dažd až buduci tyžden..tak nech to počasie vydrži
Odpovedať
@katarinka2010 ahoj a ako ste na tom vy?mám pocit že vybavujete stavebné?
Odpovedať
@nikabrunc ano čakame na stavebne povolenie..dlho trvalo než sme ho vobec podali..lebo sme tam menili stale nejake veci...ale už to nebude dlho trvat
Odpovedať
@katarinka2010 držím palce, vidím že sa veľmi o všetko zaujímaš ako aj ja, až ma manžel chváli.ved ešte nás aj predbehnete my teraz ideme asi 2 týždne stáť.a idete bungalov či dvojposchodový?
Odpovedať
@katarinka2010 aha už som videla bungalov
Odpovedať
@nikabrunc no bungalov, je tam viac zmien ako mam podoryse vo fotoblogu, doprojektovali sme kotolnu a garaž....my začiname asi až v juli...
Odpovedať
No tak sme tie záklay zaliali, uf... počasie naštasie vyržalo, nebolo ani teplo a sprchlo až navečer, to už bol beton tvrdý ... Konečne sa možme začat tahat na zem a začne z omčeka pribudat :-)
Odpovedať
som zabula napisat, že sme minuli 4O kubikov betonu za 2036euri , v priebehu 5 hodín , to len pre zaujimavost , aby ste vedeli, čo možte čakat. ]-(
Odpovedať
@hazanka Ahoj, a aké rozmery má váš domček, pretože nám tiež vychádza okolo 40 kubíkov, čo ma nemilo prekvapilo. Ale pozemok máme s úrovňou -1,75 m, takže to zhltne veľmi veľa.... :-| .
Odpovedať
@hazanka my sme minuli 48 kubíkov a stálo to 2900e, takže vy ste na tom ešte super....
Odpovedať
@hazanka my sme zalievali v sobotu a islo tam 30 kubikov. Tiez nam na vecer na to pekne poprsalo. Aspon nemusime zalievat. My sme mali aj problem, Po tretom domiesavaci sa nieco pokazilo v betonarke a tak dalsia varka prisla o 2 hodiny. Moje nervy! :-| Takze pozor, pri stavbe domu tiez platia Murphyho zakony... :-)
Odpovedať
@ivaga nám bolo povedané že ked dorazili domiešavače na firmu z naších základových pásov že vtedy sa pokazilo,ale je to super tak robiť to bola robotička a hlavne rýchlo jeden den sme vykopali a druhý den sme mali aj zaliate,už potom len platiť.
Odpovedať
@nikabrunc Tak vas to obislo. :-) My sme v sobotu uz zaliali aj dosku :-)
Odpovedať
@ivaga a to na dosku vám išlo tých 30 kubíkov akú hrúbku ste liali?a rozmery?a ešte som sa ťa pýtala pri fotoblogu kolkko máte vysunutú garáž?
Odpovedať
@nikabrunc To ty si sa pytala :-) Teraz som to pozerala, je to asi 1,4 m. Rozmery 14 x 15, ale hrubku neviem. Opytam sa...Po tom 6-stom domiesavaci sa dorabal beton asi v styroch miesackach.
Odpovedať
my máme deku zaliatu, chceli by sme pokračovať až o rok, no zbieram info ako ďalej.... čo nakúpiť, vybaviť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj unas uz deka zaliata uz sa len polieva a polieva ani garaz sa poriadne nedal vylestit jak to rychlo schlo :-| no a teraz budu 3 tyzdne kludu sa nato aj tesim :-)
Odpovedať
máme elektriku 3 x hurá, :-) môžeme miešačkovať a lopatovať, ale ten účet za telefón to bude iná pálka
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?