Kto začína stavať na jar 2011?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahoj kedze tento rok zaciname a neviem sa v ziadnej teme najst zakladam tuto :-) budem vdacna za rady navrhy a tipy ako ste zacinali co vsetko uz mate vybavene aby som na nieco nezabudla ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@falco2007 ano termaliku 40tku a 24 nosne 10tku deliace a 7čku dame na satnikove strop bude keramicky strecha bude nakoniec bramac co sa tika termaliky spokojnost dufam ze neskalame ani casom lebo ja som bola tvrdi zastanca tehly ale zlomili ma aj cena nakoniec bola este lepsia nez som mala prislubenu ;-) a vy ako ste natom =-)
Odpovedať
@antoniab No ja stále veru ešte čakám na prístupovú cestu , že bude obec robiť hm, už mám z toho nervy pomaly aj leto prejde. A kde ste kupovali Termalicu tu na Sk alebo v PL? Ked tak hod kontakt do IP. V´daka
Odpovedať
Profilova fotka
@antoniab ahoj vidím že už maš za sebou to čo mna trápi prosim o radu ak budeš ochotná, takže mame projekt, uzemné spajame so stavebným a vyjadrenie od tcomu, v pondelok nam príde LV, tak a moja otazka , mam projekt v 4vyhotoveniach a netuším kam čo poslať čo vodarom z toho projektu , čo spp čo vodarnam a aké žiadosti ,pozerala som internet a napr. spp ma žiadostí že jeden nevie ktorá je ta správna , tak ak by si mi poradila budem ti doživotne vdačna mam v tom chaos. a na životné treba celý projekt ,tlačivo mam doma už, a ešte potvrdenie na malý zdroj znečistenia ,to mi potvrdia tam kde budem podavať stavebné či kde a ak ano , to stačí potvrdiť pri odovzdavaní dokumentácie pre stavebné povolenie . vela otazok no som v smutku, ak nemaš čas chápem .... dakujem vopred
Odpovedať
Ahojte, aj my usilovne pracujeme, v piatok sme oviezli Ytong, včera lepili ipu a zajtra začíname tahat mury, tak nam držte palce, aby vela nepršalo. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@debbie ahoj sme pri manzelovi tak mam mnej casu na net skusim sa ti odpovedat ale jedno viem urcite pri kazdej stavbe lokalite je to ine ;-) ja som na vodarne davala celi projekt bola som tam osobne povedal ze to mam celenechat ze sa pozrie co bude potrebovat potom mi to cele vratil na elektrarne osadenie LV a nic ine ale viem ze niekde chcu elektoro projekt mne to netrebalo nik to nechcel tak som to nedavala robit spp LV katastralna mapka osadenie na pozemok vsade boli ziadosti ale kazda spolocnost ma svoje bud najdes na nete alebo si tam zaji osobne na spp som pysala ziadost podla prelohy co mi tam dala pani na zivotnom som ja vobec nebola nepotrebovala som to potvrdenie na mali zdroj znecistenia tiez som nepotrebovala tak nemam sajnu tak v tomto neporadim obvolaj obehny a oni ti povedia co ako lebo fakt v kazdom okrese je to ine :-| @falco2007 kupovali sme na svk ale velmi ti neporadim lebo mne to vybavoval murar a ked som bola zaplatit to co uz je vystavene platila som este menej nez na papieri ;-) je to este nejaka zlava na firmu co mi to stavia inak je to gizi snv maju aj stranku na nete ...
Odpovedať
Tak a mame prvu radu... :-)
Odpovedať
Ahojte ako som pisala tahame mury, prši nam viac ako sme dufali, ale neva, snad už prestane a dokonči sa to. Ale píšem, lebo potrebujem radu. Riešime strop. Chceme bud betonovy, alebo keramický. Manžel chcel najskor betonovy, ale v poslenom čase sa priklana k miakam. Pre tých ktorý nevedia tak staviame bungalov. No a tu je problém. Manžel chce na ytong naukladat nosniky a veniec zaliat spolu so stropom, potom tam niečo namurovat na to dat klasický veniec a na to pomurnice. tak to mame aj v projekte. Lenže roičia sa s nami vadia, že na vrch ztongu musi ist samostatný 12 cm veniec potom nosniky so stropom a už presne neviem ako ale bez vrchneho venca, rovno pomurnice a 10 izolaciu na strop. Ta vas prosim o rady a názory ako ste to robili alebo ako je to lepšie. Bojim sa aby nam rodičia neskor nevyčitali, že sme ich neposluchli a nerži nam dom, dakujem za pomoc a rady
Odpovedať
Profilova fotka
no stavbary nejako nam pocasie nepraje ]-( unas sa pracuje aj ked prsi lebo inak by sa fakt neurobilo nic :-( ale hadam sa to umudry konecne lebo toho blata mam az v obyvacke :-D :-D
Odpovedať
@smejko752 ahoj smejko už postavené?
Odpovedať
Profilova fotka
Dnes doviezli Ytong. strop zajtra ho začnem klásť . Len nech už prestane pršať ]-( . Objednali sme aj Ytong. schodisko to by mali vyrobiť za 2- 3 týždne.
Odpovedať
Profilova fotka
tak sa nam konecne v piatok podarilo zaliat strop /druhu deku / teraz pauza potom este 4 rady a hura strecha :-)
Odpovedať
@antoniab ahoj ako vám to ide?my sme poriadne podskočili máme zaliaty veniec už ideme čakať len na strechárov,s termalicou spokojnosť na maximum murári chválili aj materiál aj presnosť, takže super super
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@nikabrunc ahoj super super aj my uz mame veniec a cakame na strehcarov hadam buduci tyzden zacnu ;-) pride domov mm tak zatepli zaklady a dorovname teren hadam nam bude priat pocasie :-) a kedy chcete stahovat nas zacina tlacit cas v aprili by sme uz chceli byt vo svojom takze mame co do zimi robit :-p co ostatny ako ste natom :-)
Odpovedať
@antoniab my začneme so strechou niekedy začiatkom septembra,sťahovať sa tak rýchlo nebudeme aj keby sa dalo idem hned v tejto sekunde tak je tam pekne a tichúčko.nech sa vám to podarí :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc tak pridaj nejake foto ;-) ja musim tiez nieco aktualne pofotit tento tyzden mam stretnutie z kurenarom stale dumam ako poriesit kurenie no uvidime len nech je este pekne lebo jul moc neprial :-p
Odpovedať
ahojte, my máme zaliatu deku, budúce leto začneme ťahať múry a v septembri strechu. tak sa mi zdá, že niektorí už budete vtedy bývať, keď nie všetci :-D
Odpovedať
@antoniab hej pridám, len si na to musím najsť čas , všetky fotky sú ešte vo foťáku,so stavby chodíme každý večer už po tme.
Odpovedať
ahojte , my pomaličky ukladme strop, nakoniec sme sa rozhodli pre keramický, nosniky su hore, kedže vačšina z nich ma cez 5 metrov, tak dali zabrat. Aj my ufame, že nam počasie bude priat. TAk či tak dame pod strechu a končíme. Dufam, že ešte priečky sa stihnu, Chceme nechat stavbu vyzriet,bez okien, bez všetkeho.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte my sme stavbu už uzavreli,konečne máme okna.Cez zimu sa bude makať v dme:)sa teším na to.Robíme si všetko sami aj okna sme si osadili tak horšie to bude s elektrikou na to budeme volať kamoša.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte co mate nove :-) aj my uz mame okna a mujrovku za sebou pondelok sa zacina z elektrinou a odpady voda v zime uz chceme temperovat tak hadam sa nam bude darit a na jar sa stahujeme ;-)
Odpovedať
@antoniab wau vy idete ako blesk , my dorábame strechu ešte detaily a ak sa podarí chceme porobiť chýbajúce priečky
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc dik dufam ze uz hodis nejake foto ;-) my sa ponahlame v marci sa chcem stahovat tak neviem ci to bude aktualne no hadam ano v aprili pride druhy prírastok tak chcem uz z oboma detmi byt vo vlastnom unasich nam je uz tesno :-) z vodou uz finisujeme z elektrinou hadam koncom tyzdna potom nastupuje kurenár no a pevne verim ze aspon poter sa do konca mesiaca urobi a potom omietky len dufam ze bude pocasie priat a nezacne nejako extra mrznut lebo to by bol problem :-p nam to robi partia zivnostnikov tak to ide ak by sme robili svojpomocne tak by to slo pomalsie ale to ani neviem kto by robil :-D lebo ja nikoho nemam doma celu stavbu si sefujem sama :-p mm kontroluje len podla fotiek :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak unas uz je voda elektrina hotova ide sa na sietku a lepidlo potom kurenie :-)
Odpovedať
ahojte, nám podobne orabaju strechu, tea presnejšie zajtra by ju mali dorobit, manžel začal aj jenu priečku tahat, tak tiež dufame, ze ešte nebude mrznut a porobia sa najake priečky. Dalej sme v postate ani nechceli, nechame si domček na zimu pekne sadnut. skoro na jar dat okná a pokračovat, NAš ciel na tento rok splnený.
Odpovedať
ozaj a pre aku škridlu ste davali ? my sme sa nakoniec rozholi pre bramac klasik hneočervena. zatial to vyzera dobre :-)
Odpovedať
@hazanka ahoj tak sme na tom podobne ešte dorobiť maličkosti na streche, nejaké priečky a škrídľu sme dávali km beta hnedá, tvar hodonka, veľmi sa nám páči taká mliečna čokoláda. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mi ideme dať okna ešte pred zimou, a potom nech sada
Odpovedať
dnes sme začali vnútorné priečky,zajtra dorobia, jupííí
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak unas sa stale pracuje kurenie hotove dnes zaliali dole poter tak dufam ze to bude ok buduci tyzden dufam pomali spustime kurenie dorobia sa chybajuce omietky a pojde sa malovat mame uz sklz tak hadam sa nic nepo...bare :-)
Odpovedať
@antoniab ste šikovní, ale asi jediní kto sa tak ponahla ale mate krasny dôvod ponahlat sa, vyzera to tak, že ste v tom momentalne sami, zvyšok oddychuje aspon u nas je to tak. pekne pracujte držime palce určite to stihnete.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?