Cennik SPP 2024 +100% cena plynu

Zobraz úvodný príspevok
nech sa paci https://www.spp.sk/wp-content/uploads...

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@chinatech no mna zachranovat teda nebudu... dote…
@zipsuliak ... asi by bolo treba všetkých dôchodcov ku koncu ich produktívneho veku potráviť... veď teraz už budú len na obtiaž, že?...

Odpoveď na príspevok od petersd:

@zipsuliak ... asi by bolo treba všetkých dôchod…
@petersd travit dochodcov bol predsa ucel kovidu a vakcin, ze aby sa ich zbavili...teda tak to podavali tusim dezole weby :)
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@zipsuliak ... asi by bolo treba všetkých dôchod…
@petersd nie, to som nepovedal...ale nieje moj problem ze si ti dovhodci nikdy nic nesetrili... cely zivot zili sposobom "ved druhy sa o nas potom postaraju" na co by sme si odkladali.... A ti druhi sme my! Fico si len tak ledabolo siaha na nase peniaze v 1 a 2 pilieri ako sa mu zachce....popripade populisticky prehadzuje peniaze z akciovych fondov (tvari sa ako zachranil peniaze ludom pred stratou...) az na to ze po prehodeni do konzervativnejsich dlhopisov atd... to pri neskorsom raste znamenalo ze naopak ludi pripravil asi o 20% 🤣🤦‍♂️) On proste vie ze jeho volicmi su dochodcovia, a preto pre nich ueobi hocico, co im prospeje kludne aj na ukor dalsich generacii(lebo ved to su ludia co aj tak niesu jeho volici)... A jeho nezrapi co s nimi bude o 30 rokov, jeho zaujima to aby bol pri moci teraz....

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@petersd nie, to som nepovedal...ale nieje moj pr…
@zipsuliak o tom ty rozhodovat nebudes ako to stat bude riesit :) a to jedobre lebo taky clovek ako ty nema ani radsej pisat svoj nazor chcel by som vidiet co by si robil keby si mal rodicov v takom dome kde maju len dochodok a nebuduvediet platit len za teplo nehovoriac o ostatnych veciach

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@petersd nie, to som nepovedal...ale nieje moj pr…
@zipsuliak Mnoho z nich ale nemoze za to, kde su. Vsetko robili s dobrym umyslom, pre spolocnost si svoje odmakali a boli dlhe roky vedeni k tomu, ze stat sa na stare kolena o nich postara. Ze tomu uverili sa nedivim, lebo nemali dovod tomu neverit. Ze sa nechali potom opit rozkom za Meciara a teraz za Fica je uz vec druha. Oni taktiez mali nejake ocakavania, ked sa strngalo klucami a dostali co? Nik ich na to co prislo nepripravil, Slovaci si nikdy nevedeli vladnut, ale to je teraz zamienka, preco dochodcov skopavat zo schodov? No neviem. Sa pozri, kolko mladych a strednovekovych voli lavicu. Tam je problem kamarat, nie len v tych, ktorych ojebali a dnes dozivaju za almuznu.
@zipsuliak "...nie, to som nepovedal...ale nieje moj problem ze si ti dovhodci nikdy nic nesetrili... cely zivot zili sposobom "ved druhy sa o nas potom postaraju" na co by sme si odkladali...." ... chlapce, uz sa konecne zobud, prosim! Mas len 26 rokov a myslis si neviem co o sebe. To, ze sa ti aktualne dari, ze tvoj prijem je mozno nadstandardny a si zdravy neznamena, ze to bude platit aj o 10 - 20 rokov. Aby si tu ruku potom nenatahoval ako prvy. Vsetkych hadzes do jedneho vreca. Zil si pred 60 rokmi? Co prospesne si spravil ty pre spolocnost? Ze platis vysoke dane a odvody? To neznamena, ze tvoris aj hodnoty pre spolocnost. Tipujem, ze posobis v sfere IT - bez takych sa svet zaobide. Bud rad, ze si rad a ze si sa dokazal uplatnit v sfere, ktora je momentalne "in" a dobre platena... Dnesni dochodci nezili v takom "idealnom" svete ako zijes ty dnes a nemali tie moznosti... Treba si to usporiadat v tej hlave trochu...

Odpoveď na príspevok od t0ny08:

@zipsuliak o tom ty rozhodovat nebudes ako to sta…
@t0ny08 Ak ma niekto dom, ktory si nemoze dovolit prevadzkovat, tak je asi cas pouvazovat nad predajom a presunom do niecoho mensieho, co si moze dany clovek/dochodca dovolit. Nechapem ludi, co byvaju v starej komunistickej barabizni o velkosti 150m2, mrznu celu zimu v jednej izbe, len aby ucet za plyn nepresiahol 150Eur a pritom by mohli niekde spokojne dozit v 1izbovom byte s nakladmi 100Eur bez toho, aby celu zimu trpli, ako preziju. BTW podla tvojich vyjadreni mi pride, ze ty si zrejme predstavitel aktualne vladnucej koalicie, nikto okrem teba nebude rozhodovat o nicom, clovek iny ako ty by nemal pisat svoj nazor. pozdrav Ficka v pondelok na schodzi ked s nim budes.

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@petersd nie, to som nepovedal...ale nieje moj pr…
@zipsuliak tentoraz s tebou suhlasit nebudem. Mnohi dochodcovia nemali z coho setrit. Velka cast z nich nemala z coho setrit. Do dochodcov ratame aj tych, ktori nastupili do dochodku v poslednej dobe, od revolucie robili za minimalku (ano, mnohi z nich aj na papieri minimalka, do ruky zvysok, o tom netreba vani pisat) a teraz maju dochodky ledva nad minimalnym dochodkom. Okrem toho starodochodci, ktorym sa vypocital dochodok pred 30 rokmi z inych prijmov ako su dnes a inflacia tu sumu este vyrazne znizila. Na druhej strane mame dochodcov, ktori ziju v nehnutelnostiach, ktore nevladzu "utiahnut", ale to je na inu debatu, pretoze ti aj keby chceli ist niekde kde to je lacnejsie nemaju moznost (nedostatocne kapacity DSS) a mnohi z nich ani nechcu. Tazko hladat spravodlivy model "zasahu statu", pretoze okrem skupin, ktore su na tom zle z vlastnej viny, je tu velka skupina ludi, ktori su v podstate obetami (blbeho) systemu.

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@t0ny08 Ak ma niekto dom, ktory si nemoze dovolit…
@supiiik bude lepsie modraaaci :) skoncili ste

Odpoveď na príspevok od sprite001:

@zipsuliak "...nie, to som nepovedal...ale nieje …
@sprite001 Ja si naopak myslim, ze bez takych sa svet nezaobide. Ale vsetko je relativne, ked som zacinal v IT pred 30 rokmi, bol som medzi 50 najlepsimi na Slovensku, bez debaty. Uz sa v tejto sfere pohybujem malo, ale dnes byt dobry v IT je tazke, vsetko sa rychlo vyvija, vyzaduje neustale sustredenie a sledovanie trendov. Tych skutocne dobrych je stale len par, ostatni su proste prienerni, ale dopyt je velky a o tom to cele je.
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sprite001:

@zipsuliak "...nie, to som nepovedal...ale nieje …
@sprite001 pracujem ako programátor pre modrú strechu, tak by som niečo o hodnotách v IT vedel povedať. Asi na tom niečo bude, že to tu funguje od 2005 a máme databázu znalostí, diskusií a ľudia tu stále chodia a aj Vy práve používate službu vytvorenú v IT sfére. Ale asi prehodnotím svoje povolanie a budem rozmyšľať o skutočných hodnotách, ktoré by som mohol tomuto svetu radšej poskytnúť. Neporadíte?

Odpoveď na príspevok od megalord:

@sprite001 pracujem ako programátor pre modrú str…
@megalord No, vzhľadom na to, ako MS vyzerá a ako je zabugovana ste sa mozno minuli povolaniu..
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@t0ny08 Ak ma niekto dom, ktory si nemoze dovolit…
@supiiik dufam ze to pojdez tvojho vrecka aby som ja mal doma teplucko a za taku cenu ako minuly rok moj zlaty _)

Odpoveď na príspevok od megalord:

@sprite001 pracujem ako programátor pre modrú str…
@megalord No, vzhľadom na to, ako MS vyzerá a ako je zabugovana ste sa mozno minuli povolaniu..

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@sprite001 Ja si naopak myslim, ze bez takych sa …
@kejsix sam posobim v IT sfere ,ale to vyjadrovanie @zipsuliaka k dochodcom ma nehorazne irituje. Su omnoho dolezitejsie profesie potrebne pre zivot ako IT-ckari - tak som to myslel... bez pekarov by si sa nenajedol a podobne... a ich plat je pritom mizerny :( Tento svet ma zial pomylene hodnoty... a horsie je, ze dnesna mladez chce byt len youtuber, influencer a podobne.... bez nich sa svet urcite zaobide... netvoria ziadne hodnoty.

Odpoveď na príspevok od megalord:

@sprite001 pracujem ako programátor pre modrú str…
@megalord cakal som, ze sa do mna obuju ludia z IT sfery :) Ako IT ckar by si mal pouzit rozum / logiku a pochopit o co slo v mojom prispevku a hlavne nebyt stahovacny :) Sam som v IT uz min. 20 rokov.

Odpoveď na príspevok od sprite001:

@kejsix sam posobim v IT sfere ,ale to vyjadrovan…
@sprite001 Ano a keby boli vsetci pekari, nema kto transplantovat pluca, vrtat zuby atd... A mimochodom, dnesne pekarske pece su bez softwaru a konektu do cloudu kus srotu. Nieco o tejto technologii viem.

Odpoveď na príspevok od t0ny08:

@supiiik dufam ze to pojdez tvojho vrecka aby som…
@t0ny08 Zial pojde. Niekto na vas smerakov musi robit, to nie je len opierat sa o lopatu a poberat dotacie... Ale neboj, je to len na 4 roky, nasledne pozatvaraju aj zvysok vasej bandy a potom snad uz bude naveky pokoj s touto luzou.
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@megalord No, vzhľadom na to, ako MS vyzerá a ako…
@kejsix ja som sem prišiel v 2022 vo februári. Nastavil som iný systém, kedy naposledy ste videli bug na fóre? Toto celé fórum je v novom systéme a pokiaľ viem nikto sa na neho nesťažuje. Zrýchlil som načítanie fotoalbumov (cca 20x). Ďalej magazín, dopytovač, sieň slávy sú len zopár z vecí, ktoré vznikli počas môjho pôsobenia. Nové vyhľadávanie ste si skúsili?

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@t0ny08 Zial pojde. Niekto na vas smerakov musi r…
@supiiik stastne a vesele :)

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@sprite001 Ano a keby boli vsetci pekari, nema kt…
@kejsix tusim si moc stahovacny :) Pouzi tu vec na krku, nadychni sa, porozmyslaj chvilku a snad prides nato ako som to celkovo myslel...

Odpoveď na príspevok od sprite001:

@kejsix tusim si moc stahovacny :) Pouzi tu vec n…
@sprite001 To naozaj nie som. Ale vdaka za radu. Skor to bolo k tomu, ze treba pozerat na veci aj z druhej stranky a v kontexte.

Odpoveď na príspevok od supiiik:

@t0ny08 Ak ma niekto dom, ktory si nemoze dovolit…
@supiiik je to jednoduche pochopit. Ti ludia to povazuju za svoj domov, postavili casto svojimi vlastnymi rukami a makali cely svoj zivot na tom...ziju tam aj 50r..neni to pre nich len vec, ktoru lahko odhodit/nahradit...poznaju susedov, lokalitu...ist do uplne novej lokality moze byt pre nich traumatizujuce, novy ludia ktori ich prekrocia ked padnu na zem atd.. :) tazko hovorit ako budeme my reagovat na veci v takom veku...maju zo zmeny strach castokrat
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zita19:

@zipsuliak tentoraz s tebou suhlasit nebudem. Mno…
@zita19 toto je to co mne vadi... dnesni dovhodcovia su odchovany na socializme... uz vtedy zili na dlh buducej generacie... ja si miniem vsetko... ved druhy sa o mna potom postaraju.... Ale co je horsie.... ak to fico fakt urobi a "vykradne" druhy pilier... tak ti isti dochodcovia co zadlzili dnesne generacie... este pripravia dnesne generacie o aspon aku taku buducnost len aby sa oni mali lepsie... 🤦‍♂️

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@chinatech no mna zachranovat teda nebudu... dote…
@zipsuliak Ono je to všetko pekné, čo píšeš, lenže spoliehať sa na príjem, sko píšeš je naozaj chodenie po tdnkom ľade. Neprajem nikomu nič zlé, ale stačí jeden "Dedeček" a v momente sa človeku prevráti život naruby a kľudne sa aj Ty -do tetaz zabezpečený s dobrým príjmom, ocitneš na tej druhdjvstrane, ktorú tak kritizuješ. Žiaľ, nikto z nás nevie, ço bude zajtra.

Odpoveď na príspevok od zita19:

Obavam sa, ze ten "zasah statu" dopadne presne ro…
@zita19 Fico je frajer prosím nesiahať na tohto dobrodinca. Má úžasné riešenia, so slzou v oku spomínam na šrotovné na autá!!! Dotácia pri nákupe nového a potom sa zaviedla registračná daň pri prihlásení a ajhľa zázrak. Štát odvtedy vybral oveľa viac ako bolo šrotovné. Daň sa platí doteraz a všetci sme si zvykli!!!!

Odpoveď na príspevok od petersd:

@zipsuliak ... asi by bolo treba všetkých dôchod…
@petersd Súhlasím, dobré riešenie nechať požiť tak dva roky po odchode do dôchodku aby si užili a potom šup zo skaly. Toto riešenie má ďaľší benefit-koľko sa len ušetrí v zdravotníctve...
Tak a teraz v spravach hovoria ze o 20%...oni asi nevideli SPP cennik :)
No moj nazor je, ze na dlh zije hlavne dnesna generacia, nie nasi rodicia, stari rodicia, ktori minali len tolko, kolko mali. Povedzte mi, kto dnes nema nejaky uver? Takmer kazdy. A mali uvery nasi rodicia? Urcite nie. Dnesny dochodcovia zili skromne, co sa o dnesnych mladych neda povedat, takze hovorit o tom, ze zili na dlh je uplne mimo a prave vela mladych dnes tazi z toho, ze im rodicia zanechali majetky. Staci este 1-2 generacii a deti nebudu dedit majetky, ale dlhy.

Odpoveď na príspevok od pircuk:

No moj nazor je, ze na dlh zije hlavne dnesna gen…
@pircuk no, manzelkina babka chvilku pred dochodkom dosplacala uver co brali 30 rokov predtym na kupu domu. Moja babka pozicku nemala (alebo o nej neviem). Pozemky dostali, drevo mali z lesa... Ale toto sa neda porovnavat. Keby som cakal kym usetrim, tak by som nikdy nic nemal. Tak prosím neporovnavat.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?