Cennik SPP 2024 +100% cena plynu

Zobraz úvodný príspevok
nech sa paci https://www.spp.sk/wp-content/uploads...

Odpoveď na príspevok od milanista:

Tak niečo k téme 😄
@milanista treba čitať aj 2. dokument SPP https://www.spp.sk/domacnosti/plyn/pl...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@sprite001 Extrém? Veď to je typický Slovak, rozd…
@kejsix A prečo tito ludia volia hranola ?, lebo je to pre nich posledna nadej ako sa dodstat z tychto sraciek, ja mam nakupeny popcorn a cakam ako poplni sluby
https://www.energie-portal.sk/Dokumen...

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@kejsix A prečo tito ludia volia hranola ?, lebo …
@yuri66 a hranol ich ako vzdy ojekabati. naslubuje im socializmus ale "pohladi" ich kapitalizmom :)
Takze som z toho trochu zmeteny. Mam plyn od SPP a sadzbu DD3. V roku 2023 bola cena za 1 kWh plynu vratane DPH 4.8 centu/ kWh. V tom prvom cenniku od SPP je uvedena cena za kWh 11,15 centu vratane DPH. Takze narast ceny plynu o krasnych 130%. V tom druhom rozhodnuti je stanovena cena plynu na 7.77 centu za kWh. Budeme predpokladat ze je to vratanane DPH, takze zdrazenie plynu len o 62%. Co som zachytil, tak cena elektriny sa nema na rok 2024 menit.

Odpoveď na príspevok od asdfb:

Takze som z toho trochu zmeteny. Mam plyn od SPP …
@asdfb ten druhy dokument je confusing. Ako som pisal neni uveden ci to je s dph alebo bez, no a kludne to moze byt iba max cena za distribuciu, kedze pise o maximalnej cene za dodavku plynu...treba napisat na SPP alebo Urso...kludne sa opytajme aj fica na FB ze ci uz videl novy cennik :)
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@kejsix A prečo tito ludia volia hranola ?, lebo …
@yuri66 na Slovensku už storočia maš ľudí, čo volia rovnako ... Demokraciu sme si nikdy nevybojovali, bola nám daná do vienka... väčšina ľudí vôbec nezmýšľa demokraticky, ale priťahujú ich "mačovia" a "vodcovia" demagógovia a populisti... Je to dané aj historicky, mnohí volili ľudákov, HSĽS, neskôr presedlali k druhej autorite: komunistom ... a po prevrate zas Mečiar, Fico, Matovič... FIco... nikto iný a žiaden demokrat tu nikdy voľby nevyhral, len populista a demagóg. Veľa ľudí si necení demokraciu a a ni nechce angažovať sa vo veciach verejných... chce mať len lacný chleba a svätý pokoj a aby po robote mohli ísť do krčmy ... Demokracia si žiada vedomostne aj intelektuálne vypelejší národ, kde občania nebudú len slepo vzhliadať k autoritám ako svojim vodcom z pozície sily, ale ako ku služobníkom, ktorí sú zamestnanci občana ... to ale požaduje aj väčšiu angažovanosť sa más na veciach verejných... Kto z nás sa úspečne zaujíma hoc len o regionálnu politiku vo svojom meste, kraji? Kto chodí na zasadnutia zastupiteľstva? Kto píše maily, listy, návrhy, sťažnosti týmto politikom? Možno 5% ľudí?
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od asdfb:

Takze som z toho trochu zmeteny. Mam plyn od SPP …
@asdfb to sú len take tanečky pred trhanim faktúr

Odpoveď na príspevok od asdfb:

Takze som z toho trochu zmeteny. Mam plyn od SPP …
@asdfb aj celkova cena elektriny ma viac položiek ako aj plyn... cena komodity, prenos, udržba...
Ja som nazoru ze stat sa o nas nepostara. Druhy pilier sa ide rozkradnut len preto, ze sa chce niekto (Fico) zapacit volicom. Ked bude druhy pilier rozkradnuty, co dostanem ja? Z coho sa bude brat? Vsak nebudem ja snad dochodca co si zasluzi dostojne dozit za cely zivot roboty? To su moje peniaze kt som si setril a nie len ze si ich uz nemozem vybrat, ale nikto ich po mne ani nezdedi (to sa uz schvalilo). Vlastne ani nebude co dedit ked sa to vsetko rozda. Netvrdim, ze ludom v nudzi netreba pomoct. Ale preco ja mam prist o svoje peniaze? No lebo statny rozpocet sa planuje znova rozkradnut a predsa nebudu minat peniaze kt sa daju ukradnut na dochodcov. Minieme peniaze mladych ludi. Vsak mladi aj tak nie su ich volicska zakladna a ked Fico odide z politiky, nebude to jeho problem. Ale treba pochopit, ze sa tu buduje situacia, kde sa budu mat dochodci horsie ako sa maju teraz. Toto pisem aby ludia trocha rozmyslali a ak mozu, nech si setria zvlast. Ina cesta nie je. Lebo ked sa bude dokola volit populista za populistom, tak tento stat nema buducnost. Co si ja osobne aj myslim.

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@yuri66 na Slovensku už storočia maš ľudí, čo vol…
@dexter89 pekne si to napisal ale problem je ze sa neda nahrat teraz polovici populacie na SK do hlavy novy demokraticky firmware a len tak ho rano ked sa zobudia, dat nacitat :) Vzdy su to aspon 3 generacie za sebou kym sa ako tak zmeni myslenie naroda.

Odpoveď na príspevok od posadstromzasaddom:

Ja som nazoru ze stat sa o nas nepostara. Druhy p…
@posadstromzasaddom ono problemom je ze cely cas doteraz fungoval system tak ze deti sa narodilo ovela viac ako starych zomrelo. Tu bola obrovska rezerva v pracovnej sile a dochodci sa mali zarucene v pohode ked ako tak fungovalo hospodarstvo. Ked deti zacali byt luxusom alebo nezelanou nadpracou tak sa demograficka krivka zacala menit. Pomer 2 pracujuci na 1 nepracujuceho sa meni na 1 pracujuci na 1 nepracujuceho. A z toho logicky pramenia 3 vysledky: - bohaty pracujuci vs chudobny nepracujuci - pracujuci extremne zdierany socialnymi davkami aby zabezpecil rovnaky standard aj pre nepracujuceho - kompromis medzi vyssie uvedenymi dvomi moznostami
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

@asdfb aj celkova cena elektriny ma viac položiek…
@rudy1973 > Ano viem, tak sa podme pozriet kolko stoji sama energie. Holandska burza s plynom. Rocny kontrakt na rok 2024 cena okolo 50 eur / MWh plynu. Ceska burza s elektrinou. Rocny kontrakt na buduci rok na buduci rok - cena za silovku okolo 110 euro/ MWh. Samozrejme, ceny bez dane. Takze je velmi divny, ked za 1 MWh plynu vratane ceny za distribuciii by som platil 110 eur a za 1 MWh elektrickej enegie vratane distribucie okolo 150 eur/MWh. To sa mi takmer oplati nakupit konvektory a kurit napriamo elektrinou a vyslo by ma to lacnejsie ako kurenie plynom. K cene distribucie. Cechom ich regulacny urad nahodil zvysenie ceny distribucie pre domacnosti okolo 70%,
No ved o to ide, zarobit co najviac...idealne na distribucii....rury v zemi ostali rovnake, ale cenu za transfer nimi ti zdvihnu...peniaze zadarmo

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@foox a ty mi tu hovor nieco o sebeckosti 🤣 mas n…
@zipsuliak Teraz si to netrafil. Ten kto míňa na cigarety a chlast podporuje štát viac ako ty, lebo veď to sú najziskovejšie príjmy štátu+palivá. Navyše týmto životným štýlom dosiahnu, že si ten dôchodok nebudú dlho užívať, takže ušetria peniaze sociálke a zdravotníctvu! 😅 Takže pochop trend-minúť čo zarobíš a potom otrčiť kopytá je správny SMER!!!

Odpoveď na príspevok od dodok:

@zipsuliak Teraz si to netrafil. Ten kto míňa na …
@dodok Melieš hovná (ako obvykle). Opak je pravdou, zdravotníctvo najviac zaťažujú alkoholici a fajčiari.

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@kejsix A prečo tito ludia volia hranola ?, lebo …
@yuri66 To je začarovaný kruh. Školstvo v troskách je hlavný dôvod, prečo aj mladí naletia na populistické ľavicové a ultrapravicové sračky. Ich mentálna kapacita im nedovolí rozhodnúť sa racionálne. Žiadna politická strana s dobrým programom pre ozdravenie verejných financii a posilnenie ekonomiky totiž nikdy nebude mať dostatočný výtlak v krajine, ako je táto. Pretože sú si vedomí aj nepopulárnych krokov, ktoré spravidla takéto reformy so sebou prinášajú. Nesľubujú nemožné a tým pádom sú odsúdené na neúspech.

Odpoveď na príspevok od uhlikova_stopa:

@megalord ahoj, pocuj, len tak zo srandy...vies s…
@uhlikova_stopa No neviem ako by som obstál v takej štatistike keďže mám štrnásťročný notebook zo Sharku /ktorý už mezitým skrachoval/. Tuším budem v tabulke tesne nad bezdomovcom bez prístupu k internetu!!! Ozaj mám tlačidlový osemročný telefón šak dokiaľ to funguje tak to používam... :-D
Ako zákazník SPP som pisal na zakaznicku linku ohľadom nového cennika, tak som zvedavy čo odpíšu...

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@yuri66 na Slovensku už storočia maš ľudí, čo vol…
@dexter89 Nemôžeme sa diviť, keď demokracia je pre väčšinu ľudí dúhový pochod, 100 pohlaví, dražoba, malé dôchodky, mizerné nemocnice, dobré časy komunizmu... Ľudia absolútne nerozumejú pojmu demokracia a preto je neodôvodnene odsudzujú! Navyše politikom to vyhovuje, majú vinníkov na ktorých zvalia svoju vlastnú neschopnosť.
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dodok:

@dexter89 Nemôžeme sa diviť, keď demokracia je pr…
@dodok demokracia je o tolerancii a ochrane aj slabších ... To hlásal už Masaryk Tu ľudia nechápu základnej , primitívnej hodnote slobody jednotlivca ... Je to prosté , moja sloboda končí tam kde začína sloboda druhého ... Z môjho pohľadu heterosexuála moju slobodu nijako neohrozuje ak sa aj dvaja rovnakého pohlavia budú mať právo sobášiť ... Pokiaľ to mne nikto nebude zakazovať oženiť sa so ženou 🙂 Chápeš ? Tebe môže byť tiež jedno kto sa s kým ožení dokiaľ to tebe nikto nezakazuje ... Ale ty by si to rád zakázal istej skupine ľudí ... To je také farizejske Škoda že to čo vedel Masaryk už pred 100rokmi mnohí vrátane teba nevedia pochopiť ani teraz
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@yuri66 To je začarovaný kruh. Školstvo v troskác…
@kejsix táto naša prepitá zakomplexovaná východná gubernia má na všetko "svoju cestu".....na vysokých školách si zamenili slová kvalita a kvantita🤭

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@dodok Melieš hovná (ako obvykle). Opak je pravdo…
@kejsix Počkaj ty si ten mudrc čo nemal pravdu o vchodových dverách na staré zárubne a nedokázal si zniesť že som ti preukázal nevedomosť a nahlásil si ma adminovi? Ten mi potom nevedel odpovedať na otázku čo som porušil a prečo mi vymazal príspevok? A k tvojej nedeľnej múdrosti- ja možno ho...á meliem ale ty si ich dnes určite konzumoval namiesto šnicle, nuž a aká potrava do teba vchádza také výplody z teba vychádzajú!!!

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@dodok demokracia je o tolerancii a ochrane aj sl…
@dexter89 Čítaj čo som napísal s pochopením, skús ešte raz, dvakrát, trikrát možno ti to dôjde a ak nie nevadí, ako sa vraví nikto nevie všetko...

Odpoveď na príspevok od dodok:

@kejsix Počkaj ty si ten mudrc čo nemal pravdu o …
@dodok To som nebol ja. Vidno, že už si senilný.
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dodok:

@dexter89 Čítaj čo som napísal s pochopením, skús…
@dodok neviem čo si chcel povedať ... Ale keď vidím niekde napisane niečo ,,100 pohlaví,, viem asi že príliv prichádza z dezolatskych vôd ... Nikto tu o žiadnych 100 pohlaviach nikdy nehovoril, jediný kto o Tom dookola točí a straší sú hnedokabatnici a červení 😀

Odpoveď na príspevok od megalord:

@petersd uviesť zdroj na tie štatisticke dáta, že…
@megalord Nájdeš to na datách Štatistického úradu, alebo na Eurostate. V prehľadnejšej forme to mali spracované aj materiály od Odborov.

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@dodok demokracia je o tolerancii a ochrane aj sl…
@dexter89 cit.: "...Z môjho pohľadu heterosexuála moju slobodu nijako neohrozuje ak sa aj dvaja rovnakého pohlavia budú mať právo sobášiť..." Prepáč, ale tento výrok dokazuje ako veľmi zjednodušene pozeráš na predmetnú problematiku. Možno si dobrý inžinier, staviteľ, technik,... drž sa toho, ale radšej nezachádzaj do humanologie a sociálnych vied, lebo tu vôbec neplatí, že 1 + 1 = 2. A neplatí ani to, že dnes vypočítaný výsledok bude taký istý a neškodný aj v budúcnu.
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@dexter89 cit.: "...Z môjho pohľadu heterosexuál…
@petersd nekomplikuj to zbytočne dezolatizmom 🙂 je to jednoduché ... Mňa ani teba ani tvoj život by nijako neovplyvnilo, ak by nejaká skupina ľudí mala nejaké právo naviac , ktoré do našich práv nijako nezasiahne ... Všetky filozofické úvahy a hľadanie háčikov okolo tejto problematiky sú zbytočná , konzervatívno-bigitná vata ... Nakoniec práva sobášov rovnakých pohlaví fungujú všade naokolo vo vyspelom svete ... Napriek všeobecnym presvedčeniam v týchto spoločnostiach kde to už roky funguje , nedošlo k žiadnemu morálnemu rozkladu , ani ohrozeniu ani nič podobné čo sa nam tu snažia natlačiť do hlavy ,,ochrancovia tradičných hodnôt ,, Práve naopak, skôr su to krajiny všetky omnoho vyspelejšie ako my

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@petersd nekomplikuj to zbytočne dezolatizmom 🙂 j…
@dexter89 už si dosť veľký na to aby si pochopil, že vyspelejšia krajina neznamená lepsi zivot. Chceli sme sa mat lepsie, ako na zapade, a to nam neprinasa len vyssiu zivotnu uroven, ale i vsetky tie sracky "modernej" doby zapadu.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?