Menu Forum

Skolaudujem po 1.1.2016?

14. feb 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9650 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9650 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @mareqm co sa tyka energetickeho cerifikatu, kontroluje sa len primarna energia, musi byt max A1. Kazdopadne norma definuje aj ine parametre, tie v podstate vyzaduju Acko aj pri potrebe tepla.
3. feb o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
halagacka.peter (34 r.)
16
Registroval sa 6. septembra 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 172 príspevkov a 1 inzerát. Má 2 priateľov. Žilina, okres Žilina.
  • Staviam dom
    Svederník, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
halagacka.peter (34 r.)
16
Registroval sa 6. septembra 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 172 príspevkov a 1 inzerát. Má 2 priateľov. Žilina, okres Žilina.
  • Staviam dom
    Svederník, okres Žilina
 @tremonti Ja mam tiež pocit, že niektorým už tie koeficienty nerobia príliž dobre...
3. feb o 21:27  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mareqm
Registroval sa 28. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 143 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
mareqm
Registroval sa 28. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 143 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 @majkoj Primarnu energiu mam v A1. Potrebu energie mam v B a potrebu tepla mam v A (39 kWh/m2a). Cize malo by to byt v poriadku? My sme prave kvoli tejto norme museli menit kurenie z elektriky na plyn.
3. feb o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @mareqm to by podla mojich vedomosti malo stacit.
3. feb o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
293

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
293

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

@majkoj vyšlo pod 15, ale až po upravení výpočtov, reálne máme 11-12
3. feb o 21:33  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mareqm
fotoportrét
fotoportrét
mareqm
 @majkoj Dakujem emoticon
3. feb o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
Registroval sa 4. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
Registroval sa 4. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 @majkoj prave som dopozeral relaciu na tv markiza kde jednoznacne bolo povedane ze podmienkou ziskania A1 je pridanie ineho zeleneho zariadenia a ze nebude stacit napr. kondenzacny kotol na plyn. takze neviem ci sa to bude dat dosiahnut tak ako to popisujes ty.
8. feb o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @malyraj podla mojich vedomosti v zakone ani vyhlaske nic take nie je. V ktorej relacii to bolo ? Je to v archive ?
8. feb o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
 @majkoj , dnes telerano.
8. feb o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bromid
3
Registroval sa 27. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 216 príspevkov a 2 inzeráty. Má 4 priateľov. Most pri Bratislava, okres Bratislava.
  • Staviam dom
    Most pri Bratislave, okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
bromid
3
Registroval sa 27. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 216 príspevkov a 2 inzeráty. Má 4 priateľov. Most pri Bratislava, okres Bratislava.
  • Staviam dom
    Most pri Bratislave, okres Bratislava
 @malyraj ale tam aj vraveli, ze tento zakon plati iba pre domy, ktorym sa stavebne konanie zacne az v roku 2016. vsetky domy ktore maju stavebne povolenie platne v roku 2015 to nemusia dodrzat.
8. feb o 09:36  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @malyraj podla mna je to blbost. Ani v zakone ani vo vykonavacej vyhlaske nic take nie je. A1 je podmienene len splnenim hranice primarnej energie.

V zakone sa sice pise

(2) Ak ide o novú veľkú budovu, musí sa v príprave jej
výstavby posúdiť technická, environmentálna a ekonomická
využiteľnosť alternatívnych energetických systémov
v mieste výstavby, najmä možnosť využitia elektriny
a tepla zo zdroja kombinovanej výroby elektriny
a tepla alebo centrálne zásobovanie teplom a chladom a
možnosť dodávky energie z lokálnych systémov využí-
vajúcich obnoviteľné zdroje energie, napríklad tepelné-
ho čerpadla (ďalej len „energetický posudok“).

Ale to plati len pre budovy s plochou cez 1000m2 a aj to len ak sa preukaze ekonomicka navratnost.
8. feb o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 942 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 942 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 @malyraj Reportáže z TV beriem s rezervou. Reportér získa nejaký podklad, niekedy aj neoverený, spýta sa nejakého "odborníka" a reportáž je na svete. Viem z iných oblastí, v ktorej robím, že niekedy trepnú nepravdy. Len nedávno Mrkvíza presviedčala ľudí, že majú zlé kalendáre, lebo nesprávne číslujú týždne. Pár dní na to zistili, že podľa medzinárodných noriem je to v poriadku a odvysielali opravnú reportáž. Dokonca aj jeden odborník z metrologického ústavu chybne presviedčal v stanovisku ľudí, že je to tak a ono je to naopak.

A tiež sa hovorí - Žiadna kaša sa neja tak horúca, kao sa uvarí. Áno, nejaké normy tu budú vždy, ale prax sa prispôsobí.
8. feb o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
Registroval sa 25. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1237 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 3 priateľov. Okres Dunajská Streda.
fotoportrét
fotoportrét
stastnyjim
16
Registroval sa 25. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1234 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 3 priateľov. Okres Dunajská Streda.
 @chrobak7 potvrdzujem, že redaktori si neoveria zdroje a keď, tak sa tam striedajú aj tak tí istí "odborníci". V oblasti daňovej/účtovnej je viac nepravdivých reportáži ako pravdivých, hlavne aby boli senzačné titulky, a je jedno či je to TV Narkóza alebo TV HNOJ.
8. feb o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
 @majkoj
tak teraz som to konzultoval priamo s projektantom a hovori ze je velmi tazke , priam nemozne to spravit tak ze budes pouzivat len plynovy kotol. ze mozno by to slo u poschodoveho domu ale pri bungalove je problem dosiahnut to pod 50. podla neho je mozne pouzit ako najlacnejsiu alternativu rekuperaciu napr. inverterom do kazdej miestnosti co navysi stavbu napr. 200m2 - bungalov o cca 4000 eur.
8. feb o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sysell
19
Registroval sa 22. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2935 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
sysell
19
Registroval sa 22. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2935 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Martin.
 @malyraj Telerano je ta erlacia kde za pol hodinu vystriedaju 10 tem spravy a 10 minut reklamy? To je ta relacia kde ked je host venuju sa mi asi 2 minuty a hned odskocia k nejakemu posahanemu kuchraovi co tam vari za sprostosti a budu sa s homoxexualmi bavit o tom ze daka stetka mala topanocky ktore mala uz 2 dni preddtym a je to skandal?
Tak take drsity ti radim nepocuvat. Ked postavis maly bungalov tak ti to vyda asi aj bez blbosti. Ak postavit roztrahane L ko so sklenenymi stemami asi to bude horsie. Zase ked stavas opachu neviem ci je problem navysit rozpocet o 3 litre a dat si tam tu rekuperaciu nech su ti fasisti spokojni a v podstate to bude dobre aj pre teba..
8. feb o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gashtaan
14
Registroval sa 25. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4146 príspevkov a 1 album. Má 13 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
gashtaan
14
Registroval sa 25. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4146 príspevkov a 1 album. Má 13 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Bratislava
 @chrobak7 to je ako ked vsetky TV vysielaju Ficovu tlacovku, ked pan co montuje tepelne cerpadla zahlasi, ze rodina usetrila s tepelnym cerpadlom 800EUR za 1.5 mesiaca kurenia. Tak ale ked to je v telke, hadam to bude pravda emoticon
8. feb o 11:41  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
Registrovala sa 7. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 3264 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
Registrovala sa 7. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 3264 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
 by ma zaujímalo,st,pov.vydané 2/2015 neskolaudovaný dom predá Janovi??? 4/2016 čo to znamená pre Jana?
8. feb o 11:41  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @malyraj zaujimave, moj bungalov by s plynovym kotlom namiesto TC a bez rekuperacie bol stale A1, takze neviem o com tvoj projektant hovori emoticon.
8. feb o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
 @majkoj nie som az taky odbornik aby som ti to vedel dokonale vysvetlit. jednoducho mi povedal co som ti napisal , dokonca mi to vyjadroval aj v cislach - konkretne aj pre bungalom o ploche 200m2, hovoril mi ze skusali dodavat aj hrubku vonkajsieho zateplenia na cca 40cm aj tak to nevychadzalo. ja nie som projektant, vychadzam len toho co mi povedal a mozem povedat ze je to moj znami a nemal dovod nijako navysovat alebo inac menit cenu domu. vychadzal z realnych cisel. tak neviem, ale kludne ti mozem na neho dat kontakt.
8. feb o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mr79 (37 r.)
15
Registroval sa 28. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 2050 príspevkov a 1 album. Má 12 priateľov. Okres Prešov.
  • Už bývam v dome
    okres Prešov
fotoportrét
fotoportrét
mr79 (37 r.)
15
Registroval sa 28. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 2050 príspevkov a 1 album. Má 12 priateľov. Okres Prešov.
  • Už bývam v dome
    okres Prešov
 @malyraj necitam celu diskusiu, ale ako pozeram svoj EC. Tak bungalov 180 zastavana plocha - a primarnu mam A1 (81 kWh/m2 za rok) - pricom vsetko je na elektrinu - elektricke podlahove, ziadny komin ani solar, ale aktivna rekuperacia.
8. feb o 12:03  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
 @mr79 ale norma hovori o 50 kWh/m2/rok.
8. feb o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @malyraj mozno si ho len zle pochopil, co je naozaj takmer nemozne, je to spravit s elektrickym kurenim. S plynom sa to pri troche rozmyslania spravit da a s rekuperaciou ktomu to nie je vobec ziaden problem. Netreba kupovat tu najvychytenejsiu, rekuperacie sa daju poriesit aj do 2000€. Ja na neho kontakt nepotrebujem emoticon. Ale mozno ty by si potreboval kontakt na niekoho ako @janvirostko .
8. feb o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @malyraj norma hovori 50 pri potrebe tepla, A1 je primarna energia a to je uplne nieco ine, tam je hranica 108.
8. feb o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
 @majkoj ja neviem, rozpravali sme o kombinacii plynu /pretoze ten tu je/ a rekuperacii.
ale skusim to prediskutovat aj s tym p. virostkom./dakujem za kontakt/
8. feb o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fondis (28 r.)
1
Registroval sa 23. júna 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov. Spišská Nová Ves, okres Spišská Nová Ves.
  • Prestavujem dom
    Spišské Tomášovce, okres Spišská Nová Ves
fotoportrét
fotoportrét
fondis (28 r.)
1
Registroval sa 23. júna 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov. Spišská Nová Ves, okres Spišská Nová Ves.
  • Prestavujem dom
    Spišské Tomášovce, okres Spišská Nová Ves
 a neviete mi poradiť kde si môžem pozrieť zmeny čo nastali? ale nemyslím tým TV Markíza a TV Joj.
Vďaka
8. feb o 12:30  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @fondis tych zmien je pomerne vela, v prvom rade by ich mal ovladat tvoj projektant. Ale velmi v skratke tie najdolizetejsie

http://www.modrastrecha.sk/forum/urady-a-povolenia/od-1-1-16-vam-neskolauduju-dom-ak-nesplna-a1-certifikat/?post=77120069&page=4
8. feb o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mathew112 (41 r.)
Registroval sa 27. augusta 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 86 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
mathew112 (41 r.)
Registroval sa 27. augusta 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 86 príspevkov. Okres Bratislava.
 @mr79 Aktivna rekuperacia je vlastne TC.
8. feb o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mr79 (37 r.)
15
  • Už bývam v dome
    okres Prešov
fotoportrét
fotoportrét
mr79 (37 r.)
15
  • Už bývam v dome
    okres Prešov
 @malyraj vidim ze nemas ani sajnu co je to potreba tepla na vykurovanie.. tu mam inak 22 kWh/m2 za rok a co je to primarna energia.

@mathew112 dobre rano stara mama - to ma informujes co mam doma? Vysvetlujes mi co je aktivna rekuperacia? lebo ten prispevok som nepochopil. Plno ludi tu ma napr bojler s TC a pod...
8. feb o 14:05  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
 @mr79 asi mas pravdu , preto som sa radil s projektantom co tie stavby projektuje. ja neviem o co ti ide.
prave mi napisal ze koeficient na plyn je 1,3 a nasobi sa to spotrebou. napr. ak mas spotrebu 40kw x 1,3 . t.j. 52
8. feb o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
fotoportrét
fotoportrét
malyraj
1
 @majkoj takze pri parametri "primarna energia moze byt hodnota - max. 108?
a co2 moze byt kolko.
a potreba tepla moze byt max. 50 a to je vratane ohrevu vody alebo len vykurovania.
8. feb o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš