Typ chladničky

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, potrebovala by som poradiť. Bola som rozhodnutá pre vstavanú chladničku, vlastne všetky spotrebiče budú vstavané. Vytipovala som si nejaké chladničky a išla ich pozrieť do kamennej predajne. V 4 elektrach mi povedali, že nad vstavanou chladničkou nech ani nerozmýšľam. Že ostatné spotrebiče ok ale chladnička ak sa pokazí, ťažko budem novú zháňať do kuch.linkyna že sú malé a za veľa peňazí. Za 2 týždne ideme platiť zálohu za výrobu kuchyne na mieru. A teraz fakt neviem, či tu chladničku zabudovať alebo jednoducho vsunúť do vyklenku. Aký je váš názor alebo skúsenosti?
Odpovedať
@lubk0 joj prepac https://m.andreashop.sk/gorenje-ri5182a1
Odpovedať
@mia091 Zabudujte ju.
Odpovedať
@cony1 áno, podľa foto je to presne ona ... Hlučná nie je, resp. ju vôbec neevidujeme, že by išla ... Akurát pozerám, že dosť podražela, my sme ju brali novú okolo 550 Eur ...
Odpovedať
Tak ospravedlňujem sa, našiel som to v mailoch ... My máme model RI2181A1 Neviem v čom je iná, na pohľad vyzerá totálne totožne ... Na nete je ešte niekde za 517 Eur, my sme ju brali s hej.sk za 494 Eur v 12/2017...
Odpovedať
@lubk0 ano ano su tri modely,maju rozne tie sufliky aj v strede. Kedze mame teraz v byte volnestojacu tiež gorenje a je super,tak idem pravdebodobne do jednej z tychto. Bola som hlavne zvedavá na tu hlucnost, takze pomohol si mi, dakujem krasne.
Odpovedať
@cony1 Tak ja neviem, ako pozerám, tak pozerám, ja rozdiel medzi mojou RI2181A1 a RI5182A1 ktorú si sem dala ty nevidím ... Na chlp rovnaký rozmer, na chlp rovnaký objem, spotreba, hlučnosť, display, technika, počet šuflíkov, políc aj políc na dverách. Akurát tá moja je za 517 Eur a tá čo si sem hodila ty je za 700 😄 Tak si to dobre pozri, aby si nekúpila niečo zbytočne drahé ...
Odpovedať
@cony1 my máme tu väčšiu, v pohode sa tam veľky tanier zmestí. Na mikrovlnke ani nevyužívam všetky funkcie a rúra má základ+ časovač vypnutia
Odpovedať
@lubk0 jasne jasne, ceny este nemam preluskane, najprv hladam podla vlastnosti a na ceny pozeram cca, aby som sa zmestila do limitu 😄 potom pride druhe kolo, ked uz budem vediet co chcem, tak idem po najlepsej cene 😛
Odpovedať
@lubk0 inak tiez nechapem kde je rozdiel. Na stranke gorenje som tu RI2181A1 ani nenasla, len tu druhu. Hm..
Odpovedať
@cony1 možno urobili nové označenie, nech môžu predávať za drahšie 😄 Ale teda, mám ho ja, susedia a ešte jeden známy, všade funguje bez problémov. Tak prajem šťastnú ruku 🙂
Odpovedať
@lubk0 super, dakujem, tak uz viac ani nepotrebujem, mam vybrate. 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@radusko01 dobry den, prosim nemate problem s otvaranim chladnicky? Prave riesime, ci zabudovat alebo nezabudovat chladnicku do kuchynskej linky pripadne kde ju umiestnit...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@palculienka21 zdravim ,problém s otváranim nie je,otvara sa ľahko,je tam miesta habakuk.Alw už by som kupoval chladnicku s madlom,tá naša je z predu ,,uvláčená"jak pes po daždi,hrozné ťapky su na néj!!!!!Otvara sa v pohode,ale pri zatvárani ju každý zabuchne .To ju môžme každý3.deň pretiérať,katastrofa!!
Odpovedať
len škoda že vstavané dávajú do stále rovnako vysokých liniek ako pred xrokmi ked sa rodili len trpaslíci , mám 110 aby som sa nemusel hrbiť
Odpovedať
Za mna vstavanu nie. Uz ako bolo spominane, koli rozmerom. Ze sa chladnicka pokazi? Iste. Dve nam nevydrzali ani dva roky. Zhanat dalsiu, tak aby pasovala do skrinky je dost limitujuce. Casom si clovek mozno uvedomi, ze potreby sa trosku zmenili, ze by napriklad uvital vacsi mraziak atd. Za mna je napriklad super, ze niektore chladnicky nemaju vzadu tu chladiacu cast, teda chladnicka ma vacsi vnutorny rozmer. Zabudovana v skrinke zas vnimam ako horsia moznost, koli tomu, ze zhorsi ucinnost chladnicky. Darmo kupovat A++++++++, ked nebude mat moznost dobreho chladenia, co sa odrazi v spotrebe. No a v neposlednom rade, hrozne sa mi pacia, aj koli vyuzitiu tie akoze “americke“ s mraziakom dole. Bez vyrobnika ladu, bez chladenia vody, co sa u nas nevyuzije a iba to celu dobu zabera miesto. A este detail. S eshopom (zenske meno) mam zlu skusenost, prave koli chladnicke. Od vtedy som u nich nic nekupil, ani nekupim. Zhorel kompresor. Najskor bolo vyjadrenie technika, ze k zavade muselo dojst koli chybe v nasej elektroinstalacii. Ked som sa s nimi natahoval a oponoval reviznou spravou tak na nasu urgenciu o opatovne posudenie zavady, tak dalsi technik napisal spravu, ze kompresor sa poskodil koli uniku chladiva v mraziacej casti. Ani nemusim vysvetlovat, ze take posudenie spominany eshop vzal za svoje a reklamaciu odmietal vybavit, s odovodnenim, ze sme si poruchu sposobili sami. Takze nakoniec sme si dali vypracovat vlastny posudok, kde technik uviedol, ze doslo k uniku chladiva v mraziacej casti, bez viditelneho poskodenia, v obalovej casti, nasledkom coho sa poskodil kompresor. Ale to sme uz objednali dopravu a chladnicku sme im pekne zaslali, ze nech si ju nechaju a nam preplatia kupnu cenu (bez rec. poplatku). Este aj nad tym ohrnali nos, ale asi do mesiaca poslali peniaze. Nic prijemne, obzvlat ak sa jedna o chladnicku a natahovacky. Ano, ked sa pokazila, tak sa hned kupila druha, ale vzhladom na zakony o reklamacii, (zvlast v druhom roku),clovek nevedel, ci sa nebude jednat o reklamacii s naslednou opravou vyrobku. Odvtedy sa v domacnosti riadime, ze nijaka ina znacka spotrebicov v domacnosti nebude nez Samsung a Elektrolux. Dlheeee, ja viem, ale chladnicka je hodne citliva vec v domacnosti. Pre ostatne spotrebice sa da najst aspon provizorne riesenie ak sa riesi reklamacia. Zit bez chladnicky tyzden, dva, tri je uz umenie.
Odpovedať
@frantisekca to chladenie vody a výrobník na ľad mi príde ako totálna zbytočnosť. Však vodu si naberiem aj z kohútika a ľad, že by si u nás niekto dával do pohára, tak to sa nestalo pekne dlhú dobu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?