Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@marta2610 marti Ďakujem ti strašne moc za pomoc a ochotu pozrieť ju,idem ju v pondelok pozrieť do okej nech ju vidím naživo :-D
Odpovedať
@dagmarienka Kuk na Bosch SMS 58N88 v Saltelektro.sk ju majú za 489 E,ale -40E,záruka 3 roky,D-zadara. :-) zadaj do googla a ono ti ukáže kde a za ?E ju majú,dúfam že nebudeš moc nadávať,pozdravujem ťa.
Odpovedať
Potrebujem poradit - poslednych par krat mi umyvacka neumyla dobre riady v hornom kosi, hlavne jedna polka horneho kosa zostane spinava. Ide o umyvacku AEG Favorit, pouzivana cca 4 roky. Uz som aj sparatkom prepchavala sprchovacie rameno, ale nezdalo sa mi, ze by bolo upchate. Nemate este nejaky tip, cim by to mohlo byt? Riady v dolnom kosi su ciste, pouzivam eko tablety z DMky, tu ich znacku.
Odpovedať
@moratibru Máš tam soľ,leštidlo?ako často čistíš prázdnu UMR s prostriedkom na to určeným? čistíš filter?Pred tým umývala dobre,to len teraz?
Odpovedať
Profilova fotka
@moratibru to bude len hádanie že prečo.skus dat intenzivny program na prazdo s čističom umr potom este raz naprazdno intenziv.potom napakuj len horny kôš a ked nebude zmena tak technik.
Odpovedať
@marta2610 Filter cistim pravidelne, doteraz to bolo vsetko ok. Cistim len octom ci kyselinou citronovou, nemam rada chemiu, doma vobec nepouzivam, preto aj eco tablety. Este rozmyslam, ci to nemoze byt tym, ze nejaku dobu mi chybala sol, ale uz je doplnena, som si to nejako neskoro vsimla a nemala som doma. A tiez mi asi to najmladsie dieta nieco postukalo a namiesto funkcie multitab, co je urcene pre tablety som mala zapnute na lestidlo (to ale nepouzivam), neviem ako dlho. Ale teraz je vsetko ok, sol doplnena, filtre vycistene, a stale je horny riad spinavy, dolny cisty.
Odpovedať
@taylor71 No budem asi musiet ten cistic vyskusat, neznasam tieto chemicke veci, vobec to nepouzivam, ale mozno jedine to pomoze.
Odpovedať
Profilova fotka
Ocot do umr nepatri tak isto ako k.citronova.ak mas dole čiste tak to nebude ani solou ani leštidlom.bude slaby tlak vody v strednom a hornom ramene.skus čo som napisal a potom len horny koš napakuj a vyskušaj
Odpovedať
Profilova fotka
Tak dievčence rovnou som vymenila celu kuchyňu... Kvoli vstavanej myčke... Ale len dvierka od ikea a som spokojená... A musím povedať ze tu myčku co som si objednala je cool.. O nic sa nestaram... Len Naložim riad,dám gél,zmacknem gombík... A to je vše... Sama sa otvory po skončení programu a aj vypne...
Odpovedať
@ajca123 To je dobre,že sa sama otvorí a čo si ju neodfotila otvorenú?a akú máš?Tak len nech dobre umýva.Kuchyňa pekná.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 mame AEG ,a neodfotila som ju otvorenú lebo umývala riad.. A to červene svetielko na zemi je to ze práve ide... A potom ked skončí svetlo je zelene..
Odpovedať
sa mi paci vyraz o nic sa nestaram:-)@ajca123
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Iste to tu uz bolo, ale neviem kde presne hladat, prvýkrát spustam UMR prázdnu, len so solou? Na aký program?
Odpovedať
Profilova fotka
@ajca123 správna volba...tak nech umyva
Odpovedať
Umývačka doma,dorazila zvnútra celá mokrá. Po umytí zostáva mokrá a riad taktiež mokrý,čo s tým? Leštidlo doplnené,všetko nastavené a toto. Poradíte? Ďakujeeem.
Odpovedať
My máme ešte zabalenú Bosch, bola v zľave z 800 na 500, tak som zvedavá čo dokáže resp. nedokáže:)
Odpovedať
@penelopa UMR v závode?!testovali to všetkým príde mokrá :-) napíš čo si spravila ako prvé pred prvým umývaním,a aký si dala 1 krát program?
Odpovedať
No,tak dala som všetko čo tam malo byť,soľ,leštidlo,umývaci prostriedok.....najprv som dala oplach a potom tuším oco 45.Hm? Zle.
Odpovedať
@penelopa Stará umývačka šlapala ako béjk a žiaden postup...hneď sa umývalo :-) .
Odpovedať
@penelopa Píšeš oco,dúfam,že Eco ,ono to je vlastne jedno ono ide o to,že UMR sa púšťa prvý krát na prázdno lebo je ešte od nova tak cítiť tak nech sa troška odmastí,umyje.Napíš mi presne ako si dala soľ?Ze je riad mokrý asi si ju hneď otvorila,trošku to nechaj tam postáť riad sa dosuší!
Odpovedať
Profilova fotka
@penelopa aj moja dorazila vcera orosena zvnutra...inak som urobila taky postup pri prvom umyti ako ty, iba som dala vyssi program...a umýva pekne, som zatial velmi spokojna...
Odpovedať
@marta2610 Soľ odšrubovala som veko a nasypala do plna....a to mi nik nevravel,že treba spustiť na prázdno........... :-( Práve,že som neotvorila hneď asi po 10 minútach :-) .A má dávať zvukový signál,ak skončí umývanie,áno eco.
Odpovedať
@slavkapo Tak to buď rada :-( som zvedavá teraz umýva ,cica.
Odpovedať
@penelopa Takže nalejem vodu cca 1,2 až 1,5 l až potom sypem soľ cca 1 až 1,5 kg a až ked soľ začne vytláčať vodu prestanem,potom už iba prisýpam soľ a to iba vtedy ked zasvieti kontrolka,tiež nalejem leštidlo a až potom pustím UMR naprázdno kvôli odmasteniu a aby ju nebolo cítiť novotou?!A po tomto prvotnom úkone už len umývam,stále umývam s pridaním tabletky,cca raz za 3 mesiace si kúpim prostriedok ja Lidl na prečistenie UMR,ktorú pustím bez riadu!!!Treba občas!!my tak každý druhý mesiac vyčistiť filter,ale my napr.trochu ryže,zemiakov samozrejme do UMR nedávame!!!Na RP-rýchly program kúpiť gel,alebo ja tiež Lidl prach do UMR,servisák neodporúča na RP tabletku!!!ona sa logicky nemá kedy 29 min.!!!!!rozpustiť ona sa tam kdesi ukladá a robí tam potom neplechu!Teraz sú v akcii no nekúp to!!!v Mall.sk jar citron vankúšiky veľmi pekne umyjú a ešte prevoňajú UMR odporúčam,sú dobré aj platinum,ale sú drahšie,pomaranč-nie.Teraz je čas citronov ja ked vyžmýkam citron túto kôru napichnem do UMR a s ňou umyjem je to ekonomické a hádam aj ekologické,potom samozrejme vyhodím,nezabudnite sa do konca februára zaregistrovať +40 E,želám novým ale aj ostatným aby dlho a pekne umývala. 8-)
Odpovedať
@marta2610 No,parádička hehehe dúfam,že nebude problém a napadlo má ešte dávaš speciálnu soľ na zmäkčovanie vody? Ďakujem za návod,ktorý by mal byť priložený k umývačka :-( .
Odpovedať
Profilova fotka
@penelopa nedostala si navod?
Odpovedať
@penelopa Jasné,všetko čo ide do UMR musí byť prostriedok do UMR!!!!!!!!!Dúfam,že si tam nedala kuch.soľ,či?Soľ tiež z Lidla ona je taká hrubozrnná.
Odpovedať
Ešte doplním.Na str.319-15.2-9.09 hod je link a ku koncu sa rozprávajú dvaja pri UMR,všimnite si v akej výške je UMR,už som o tom písala,že prosím o názor kto tak má a je za a proti takému umiestneniu UMR?Ked vykladáte riad začnite od spodu,lebo keby od vrchu tak ešte kape z vrchu na spodný,ked dáte do spodného koša väčšie kusy tak treba potočiť vrchnú vrtulu či niečo nezavadzia a ked ešte preložiť,usporiadať,keby vám niekedy čosi búchalo,alebo počujete,že to tam nie je dobré normálne za jazdy otvorte,UMR bude potom pokračovať kde prestala,ked UMR doumýva a nemám čas ju vyložiť dám medzi dvierka penu /nie na holenie :-) /dostať v drogérii,ja ju tam dávam aj na noc to je jedno či tam mám čistý,alebo špinavý riad aj toto servisák odporúčal proste vetrať.Od výroby je nastavená soľ aj leštidlo,kto má problém treba sa s tým trošku pohrať a nájsť to pravé pre UMR,ja som,ale nič nenastavovala mám to tak od začiatku.Prosím vás dosť je tu dievčat,ktorým sme poradili akú UMR,keby ste sem tam napísali mám takú,makú som veľmi spokojná ,nie som spokojná čo ste mi to za črep poradili?!!!poslúchla som vás,neposlúchla som vás,pretože keď sa niekto z toho poučí viem,že táto stránka má význam.Ďakujem za názor. 8-)
Odpovedať
chcem sa spytat ci je lepsia UMR so zasuvkou na pribor alebo s vario kosikom?lebo ked je tam zasuvka tak potom je nizsia horna zasuvka na riad nie?alebo to nevadi? kupujeme nasu prvu UMR tak neviem vobec podla coho vybrat resp. na co si davat pozor... rozhodujeme sa medzi tymito dvomi Bosch SMS 53L18 alebo Bosch SMS 58N88EU
Odpovedať
@dagmarienka No daj čo nové? :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?