Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@nanika Ja dávam najviac program Auto 45-65 stupňov a tiež dávam prášok z L..la ,umyje pekne ono tento program mám 2.40 hod. a si to veľakrát sám od seba skráti už sme o tom písali podľa znečistenia riadu,ten mi vyhovuje najviac a občas pustím pri hrncoch program Intenzívny 70 stupňov,si myslím že ono tú umývačku aj lepšie akoby prečistí predsa tá teplota je tam vyššia.Ja nepoužívam stále tie isté tabletky ja ich striedam.Ozaj ? lyžíc prášku tam dávaš?Ja na taký špinavší riad dám 2 lyžice kopcovité prášku.Ono teraz ma napadlo obsahuje ten prášok 2in1,alebo3in1?
Odpovedať
@marta2610 Myslim, ze ten lidl prasok je len cisto 1v1 umyvaci prasok :) Ja mam na vyber, studeny predoplach, kratky hodinovy, eco, 50 a 70, automatika nie je :( Takze z tohoto pouzivam povacsinou akurat tak 50 a ked su riady echt pripecene, tak 70. Ale ako som pisala, doteraz som bola spokojna, viac som pouzivala ten prasok, ale tak v globale aj jar vankusiky a vidis, to, ze vynechanim 70 stupnoveho programu si zarobim na dvojitu robotu, to by ma teda nenapadlo :( Ocividne ani na ciste pouzivanie prasku tym padom neprejdem, ale stale to budem striedat s nejakymi kvalitnymi tabletami...
Odpovedať
Mate niekto pozitivne skusenosti s takymi tymi eko prostriedkami na riad do UMR? Zaujimali by ma konkretne tablety, pripadne rada - sol, umyvaci prasok, lestidlo.
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.stv.sk/online/archiv/test-... mozno vam pomoze pri vybere znacky, parametrov, atd...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, prosím Vás, nemáte niekto skúsenosti s octom do umývačky? Pri každom umývaní tam šupnúť deci octu, či to nepomôže udržať umývačku v lepšom stave čo sa týka usádzania kameňa a prípadných nečistôt. Ja to tak robím s práčkou, pri každom praní tam ocot dávam a bubon je stále ako nový. Práčku som predávala po 5 rokoch a bubon bol čistučký. Bola som prekvapená, lebo máme veľmi tvrdú vodu. Naša umývačka hrnce, taniere, misky... umyje krásne, ale niektoré poháre mám flakaté a neviem čo mám už vyskúšať aby to bolo lepšie.
Odpovedať
@erix tie flaky z riadu ti lezu dole s octom, ci nie? ak ano, treba nastavit na umyvacke, nech si berie viac soli, ak to nemas na maxime, tak by to malo pomoct.
Odpovedať
@erix ak su tie flacky take namodrale, mas zle nastavene lestidlo, davkujes ho privela. Ak to nejde dole s nicim, mas koroziu skla, na to len jedno plati - vyhodit, ocot urcite nepomoze.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ďakujem za radu, len netuším, ako nastavím dávkovanie soli. Leštidlo viem, je tam stupnica ale soľ, to musím niekde preštudovať. Poháre majú také biele fľaky, niektoré mi idú octom dole, pri niektorých nie. A soľ sa nastavuje priamo na uzávere soli, alebo kde?
Odpovedať
@erix nie, je to inde, ale lisi sa to od vyrobcu aj typu, potrebujes na to navod. Ja to mam na pravej stene umyvacky, ale aj tak sa to musi v mojej nastavit elektronicky, zvycajne sa to nastavuje pred prvym pustenim. U niektorych to nastavujes elektronicky, niekde manualne.
Odpovedať
Mate niekto vstavanu umyvacku Whirlpool ADG 6240 FD so 6.tym zmyslom? pisu ze pri niektorych programoch spotreba vody 6l, je to pravda? spokojny ste?
Odpovedať
@jamal Whirlpool radsej nie... Okolo 6 litrov ma aj bosch a siemens, ale cenovo to neviem porovnat. Tu 6l (neviem, siemens, bosch ) ma tusim @marta2610
Odpovedať
@nanika Ano ja mám Bosch SMS 58M98EU spotreba vody 6.5 l umýva super som s ňou spokojná len mi chýba rýchly program,toť vyššie si pozri D-test dala ho tu Miselinka 26 ináč vďaka zaň a na 1 mieste sa umiestnila Siemens má presne tie isté parametre ako mám ja Bosch,ale ja by som si ju už nekúpila lebo mi veľmi chýba ten rýchly program,dievčatá taký majú cca 30 minutový.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@erix nasla si to? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika v umývačke som nenašla nič a to som do nej skoro vliezla :-D :-D Ale elektronicky som nastavila najtvrdšiu vodu, aj v návode je len toľko.Leštidlo na minimum. A pri umývaní som dala trošku octu a keď umývačka doumývala, tak som neverila vlastným očiam. Je to o 95% lepšie. Tie poháre akoby neboli moje. Nebudem sa tešiť hneď po prvom raze, uvidím čo ukážu ďalšie umývania. A to som dokonca pustila len oplach a potom krátky 30 minútový program a takto výborne to umylo, tak predpokladám, že dlhší program, ktorý dávam celkom často to urobí ešte lepšie. Mám ešte tablety somat ale už sa teším naspäť na W5 z Lidla, s tými som najspokojnejšia. Ešte som neskúšala Lidl prášok, možno kúpim aj ten a som zvedavá na výsledky umývania. A si zlatá, že sa zaujímaš, ďakujem. :-)
Odpovedať
@erix som rada :)
Odpovedať
Ahojte, trochu odbočím od témy.. dnes som išla nasypať regeneračnú soľ do zásobníka (druhýkrát od jej nakúpenia) a bol plný čistej vody. Ďalej v mieste kde má odtekať použitá voda, stojí voda - to som zistila keď snúbenec vybral skontrolovať filter, ktorý je dosť zanesený. Poraďte mi prosím, prečo je v nádrži na reg. soľ voda a ako ju tam nasypať, a či je to normálne, že v um. riadu stojí použitá voda (približne do polovice filtra)? Ďakujem. P.S. umývačku riadu používam cca 2 mesiace.
Odpovedať
@eniko101 voda v soli ma byt, dosypanim dalsej, ked ti bude svietit kontrolka, cast tej vody vytlacis. Ono je v poriadku, aj ked uvolnis vrchnak, ze sa ti odtial ta voda vyvali :) voda vo filtri, by byt nemala, alebo len minimum. Zvycajne sa tam dostava, ked vyberas riad a nejaka voda tam z neho este stecie, ak si mala prevratenu zufanu, riad mal hore vyssi okraj a v nom zostala voda. Ak je tej vody vela a nie si si ista, skus pustit prazdny cyklus, ci ti tam voda zostala. Ono, ked uz je umyvacka po cykle, tak ti natecenu vodu uz neodvedie do odpadu. Ak tam napriek tomu zostava voda, prekontrolujte si, ci nie ucpata, ci zalomena hadica a v navode by mali byt uvedene aj uhly, pod ktorymi tie hadice maju byt, ak nesedia, moze sa napriek odcerpaniu voda do umyvacky vracat.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som vediet vas nazor na tuto mycku.Co na nu poviete?Má ju niekto? BOSCH SMV 53M70 EU
Odpovedať
zdravim, takze predsa som sa rozhodla pre kupu tejto umyvacky, http://www.obchodobchodov.sk/produkty..., ale zatial este nie je zapojena, ale chcela by som uz kupit potrebne veci co treba do nej dat, a nechce sa mi citat vsetky strany, a hladat kde sa tu o tom pisalo, co treba potrebne na jej prevadzku, konkretne aby riad bol cisty, umyty, moze mi to niekto v skratke zhrnut? velmi pekne dakujem.
Odpovedať
@movin mam ju aj ja :-) kup si (hoc aj najlacnejsiu) sol do umyvacky a najmensie balenie kapsul do umyvacky. mne tak radila nanika a dobre mi poradila. uvidis co a ako a potom mozes experimentovat. inak mala som k nej aj vzorku calgonitu zdarma, tak vyskusaj :-)
Odpovedať
@movin kopirujem slova @nanika zo strany 141 :-) hlavne krabicu soli, kludne najlacnejsiu aku najdes. To je zaklad. Nasledne akekolvek tablety 3v1, pozor, toto je dolezite, co najmensie balenie, lebo mozes strelit capa a potom budes trpet kazde spustenie umyvacky. / Alebo gel na umyvanie, alebo iba prasok na umyvanie. Za tretie - lestidlo - ak tvoja umyvacka nevyblokuvava sol a lestidlo pri pouzivani tabliet all in one, tak mozes kupit aj lestidlo a umyvacka ho bude pridavat aj pri umyvani s tabletami. Ak budes mat len prasok, musis mat aj lestidlo. Pri tabletach all in one to nie je nutne, zalezi na tom, kolko ma ktora tableta v sebe lestidla, pri lacnejsich by ti mala umyvacka toho lestidla tahat viac, ja som pouzivala jarove vankusiky, alebo finis tie lepsie a lestidlo tam sice mam, ale umyvacka ho velmi nepouziva. zopakujeme si to: sol, tablety all in one (3 alebo viac v 1) - lestidlo nie je nutne ( zalezi od umyvacky, niektore maju ponuku all in one a nasledne vyblokuju priehradku soli a lestidla, takze to tam zbytocne nasypes) sol, gel (prasok alebo tablety 2 v 1), lestidlo mozes dokupit este vonavku, nasledne po par mesiacoch cistidlo na umyvacky
Odpovedať
@luciferova ze sa ti to chcelo hladat :)
Odpovedať
@nanika potrebujem vstavanu, ak som spravne nasla tak ten konkretny bosh je volne stojaca..a ta whirpool ADG 6240 FD je od 334eur na nete.. mate celkovo zle skusenosti so znackou W alebo konkretne s ich umyvackami? nemam zatial ziaden spotrebic od W tak neviem ako je to realne s kazivostou
Odpovedať
@jamal ja by som pracku a UMR whirlpool nekupovala. Ked uz nie Bosch, Siemens, tak aspon AEG-Electrolux, tu som mala predtym a ok. Idem pozriet tie predchadzajuce prispevky, co si to vlastne chcela, ja si uz nepamatam :) aha, takze ty si asi blizsie nespecifikovala, co potrebujes. Takze poprosim sirku umyvacky, kde chces display a cenova hranica. Taktiez, ci ju potrebujes na umyvanie do domacnosti, alebo do najmu, a ako ste na tom s vodou, ci mate vlastnu, ci z vodovodu.
Odpovedať
@nanika @jamal tak som pozrela ten test, spotreba je porovnatelna len ta cena uz veru nie.. bosh a siemens co boli na prvych dvoch prieckach su od 640eur /internetova cena/..no budem musiet porozmyslat, bo to uz je dost znacny cenovy rozdiel..
Odpovedať
@nanika ok takze: vstavana,s ovladanim na tej vrchnej hrane, 60cm, do domacnosti, voda z vodovodu.. a cena samozrejme co najlepsi pomer kvality a ceny..uplne najlacnejsiu nevyberiem ale okolo tych 400 je ideal ..dakujem
Odpovedať
@jamal takze, hladala som max. 10l, jasne, ak by si chcela hore priborovu zasuvku, tak idu od 588 eur. Hladala som v kategorii siemens, bosch, electrolux a aeg, v tej hladine cca 400 eur. Nachadza sa tam aj jedna od Siemens, v sume 449 Eur, s parametrami 10l, 0,92 kWh, 13 suprav, programy su ok, je tam aj automaticky, aj 70 stupnovy aj rychly 45 stupnovy. Tato oslovila mna :) Nasledne som nasla styri electroluxky v podobnej cenovej hladine s podobnymi parametrami, co sa tyka spotreby, programov. Su to tieto: ESL 66060R , ESL 67070R , ESL 67040R , ESL 65070R - su 10-11l. Ale ale tiez som pocula, ze nie je electrolux ako electrolux, vraj je lepsia kvalita AEG - Electrolux, ako Electrolux samotny, tak si potom vyber :( Hladala som cisto len v andreashope, maju velky vyber, nie je v mojich silach prejst kazdy e-shop, tak sa v tom kludne ponuraj. Ja by som brala ten siemens, pokusali sme sa ratat, ako je to s vratenim sa nakladov na umyvacku a vody, ak ti 6 l stoji 800 eur (jasne, je tam aj suflik na pribor, ale to je taky bombonik, da sa zit aj bez neho) a 10l ti stoji 450 eur, nema sa ti to sancu na vode vratit, mozno prezeniem, ani za 10 rokov :) Este mila sprava, bosch a siemens davaju automaticky od tohoto roka predanym UMV 10 rocnu zaruku proti prehrdzaveniu vnutorneho plasta UMR, potesi :)
Odpovedať
@jamal Mame uz druhu umyvacku od Whirlpool. Uz nikdy viac. A to neboli tie najlacnejsie. Prva sa pokazila po 3 rokoch, cena opravy bola v cene novej, tak sme kupili novu. Neviem preco zase od tejto firmy. No po 3 rokoch sice ide, ale nie som spokojna s kvalitou umyvania. Takze neodporucam Whirlpool.
Odpovedať
@jamal este mi napadlo, pred kupou si skontroluj aj rozmery umyvacky, aby nebolo prekvapko :) Sme to tu na fore zistili po case, ze moze byt viac velkosti, clovek to beria akosi automaticky :)
Odpovedať
@nanika mne si pomohla, tak som len tvojimi slovami pomohla dalej :-) a to je automaticky na vsetky bozky taka zaruka? ci kde si to mam zistit?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?