Dokončenie stavby v roku 2010

Zobraz úvodný príspevok
neviem, či sa ku mne niekto pridá, ale za pokus to stojí. Našla som tému začíname 2010 (alebo podobne), tak by som chcela otvoriť tému končíme 2010. Kto je v akom štádiu stavby a plánuje sa nasťahovať na Vianoce 2010?
Odpovedať
no to budeme dve :) :-) preto rozmyslame teraz ze sa budeme stahovat asi az po zime
Odpovedať
noo to je pravda ale ja by som aspon rada skolaudovala, lebo platím vysoké dane
Odpovedať
ano nad tym rozmyslame ze skolaudujeme este tento rok - uvidime - musime pockat na plyn a potom sa rozhodneme
Odpovedať
tak dúfam, že nám to víjde nech máme pokoj ja som aspon do skiren už zaniesla letné veci :-D
Odpovedať
ja som tiez chcela ale kym nekurime tak radsej nie :-(
Odpovedať
ja hej uvidím či sa stým niečo nestane dúfam , že nie mám to vo vreci. Ale takto mám aspon viem , že do leta sa tam určite nasťahujeme :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak mi uz pomalicky nosime veci na dom. V piatok sa oficialne stahujeme :-) Potom pridam aj foto, len to este musim cele pofotit. Pristup ku dveram bude tiez len taky vysypany kamenim, ale nejako to prezijeme ... Nemame este vsetky nabytky, ani sedacku nam zatial nevyrobili, ale hadam coskoro bude.
Odpovedať
ahojte.........ja uz mam tiez letne vecicky na dome,hih.......dufam ze sa prestahujeme do 3 tyzdnov...no uvidime.......nemame tiez este sedacku postel stoliky.........ale dovtedy by mali byt.......tak drzim palce aj vam.........podme sa uz vsetci stahovat :-) :-) :-)
Odpovedať
ako vám baby závidím my ešte nemáme kúpenú podlahu do izieb dvere a nábytok a ni nevravím :-D okrem kuchyne skrine a postele a komplet hostovskej to je moja bývala izba :-D
Odpovedať
Ahojte,my sa budeme tiež sťahovať po dvoch rokoch tvrdej práce. V marci r.2008 sme kúpili starý dom, do zimy sme ho skoro celý zbúrali a vytiahli múry. Na jar nám dali okná, v lete sme porobili omietky. Tento rok sme dali podlahy, urobili fasádu a dnes dopratali nábytok. Dúfam že do mesiaca sa stihneme presťahovať. Chcela by som byť aspoň 2 týždne pred Vianocami,to zasa aby som nemusela 2x upratovať a aby sme si vedeli nájsť aj ponožky. Všetko sme to zvládli bez úveru, všetko čo sa zarobilo padlo za obeť stavbe. Žiadna dovolenka, žiadne nové 4té čižmy a tak. Treba veľa trpezlivosti a verte, že vždy musí prísť koniec. Tak držím palce aj tým, ktorí dnes kúpili len pozemok. Možno ešte nevedia do čoho idú, ale klobúk dole pred nami všetkými, sú to riadne nervy a kusisko driny, ale už druhý krát by som to asi nerobila. Tak veľa šťastia všetkým.
Odpovedať
@vanovicová super, že sa vám to podarilo a bez úveru. My zatial tiež staviame bez úveru ale dýchame už sposledného ;-( a ešte kopec toho nemáme ako som hore písala 8-)
Odpovedať
ahojte žienky, úplne súhlasím s vanovicovou , tiež si myslím to isté ja som podala na kolaudáciu náš dom pred 2 týždňami, už čakám na ten deň.. Ale sme si doniesli z bytu všetko čo sa dalo, nové máme zatiaľ len tie veci ktoré sú na mieru a zabudované.. Na nové budeme šetriť na budúci rok, lebo tento rok sme urobili aj všetky terénne úpravy okrem dokončenia jazierka ..:) Tak držím všetkým staviteľom palce .
Odpovedať
Článok sa načítava...
aj my uz nosime nejake veci, este sme si rozmylslei namalovat jednu stenu inou farbou, dnes dokoncia posledne dvere,este nejaku sanitu,upratat bud.tyzden a stahovat. A satelit a internet by mali zvladat bud.tyzden.
Odpovedať
Ahojte, planujeme sa stahovať asi o 2 tyzdne, ale...este nemame skolaudovane. Myslite ze je problem, ked budeme v januari kolaudovat a uz budeme byvat? Nebudu nam robit kvoli tomu problemy?
Odpovedať
Poznam viacerych, co byvali cele mesiace, ba skoro rok bez toho aby mali dom kolaudovany.Myslim, ze ked sa tam nieco robi, a byva sa tak za pochodu, tak sa to da.My asi tiez tak budeme, uvidime, ako to stihneme 8-)
Odpovedať
keby mal už kanalizáciu tak aj ja už tohto času bývam aj ked budem možno kolaudovať až budúci rok ..... možno :-S
Odpovedať
tiez nemame skolaudovane, byvame 2 dni este mi chyba papier od stavebneho dozoru,elektrikarov a vodara :-( no a zapaltit sparvny poplatok.
Odpovedať
neviete mi poradiť ako to je čo všetko musím mať hotové keď chcem skolaudovať. :-D
Odpovedať
byvam od juna a kolaudujeme teraz.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska: můžu se zeptat jaký správní poplatek? my tedy bydlíme taky chviličku, zkolaudováno nemáme, chybí nám ještě taky nějaké revizní zprávy a chystám se zajít na stav.úřad, ať nám dají seznam toho co k té kolaudaci opravdu potřebujem. A nevíte někdo, jestli se dá kolaudace nějak odložit? Nebo na jak dlouho? Děkuji :-)
Odpovedať
@tatanab : kolaudaci není problém odložit jen musíte zajít na úřad a nahlásit to...
Odpovedať
@skaredekacatko na stranke stavebneho uradu byva zoznam priloh, ktore je potrebne prilozit k ziadosti o kolaudaciu, pripadne predlozit na ustnom pojednavani. Nam dali najviac zabrat geometricky plan overeny katastrom a udelenie suhlasu na uvedenie maleho zdroja znecistenia do prevadzky.
Odpovedať
Ak nestihnete termín dokončenia v stavebnom rozhodnutí, dá sa predĺžiť stavebné povolenie, treba napísať žiadosť a uviesť dôvod. Bezproblémov predlžia.
Odpovedať
Treba ísť na stavebný úrad a dohodnúť sa, čo všetko musíte mať dokončené, napr. vonkajšie omietky, zábradlia, schody, krb pred krbom nehorľavý materiál napr. dlažbu cca 1 m šírky, obklady, dlažby, napojenie domu na všetky inžinierske siete, všetky revízne správy. atď. Dom musí byť prevádzky schopný na bývanie.
Odpovedať
vyska poplatku je podla toho kolko dom stal,podla realizacneho projektu.
Odpovedať
ahojte tak komu sa podarilo skončiť 2010 ? my sa ešte trápine , okrem toho nám ruplo tepelné čerpadlo vraj našou chybou tak zase :-S |-| sme nadšený-
Odpovedať
ahoj :-) ani my este nebyvame, ale verim ze v marci uz ano :-) chybaju nam dvere, dorobit kuchynu, niekde este zasuvky a namontovat lampy, sanitu osadit :-) :-) tak pomaly postupujeme - omietku vonkajsiu asi ani nejdeme riesit nateraz
Odpovedať
Profilova fotka
ani nám sa nepodarilo nasťahovať do konca roka :-( :-( :-( ale sme už vo finále položiť plávačku a koberce, domontovať linku a osadiť interiérové dvere tak snáď do mesiaca bývame :-)
Odpovedať
ahojte nám chýbajú tiež dvere vypínače podlahy sanitu lampy také tie dokončovačky.Len to čerpadlo nám spravlo škrt cez rozpočet
Odpovedať
Profilova fotka
@skaredekacatko fuha a to bude asi veľký škrt do finančného rozpočtu ... čo sa stalo tomu čerpadlu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?