Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
@ivan3 čo sa týka toho "môjho záujmu" - mojím sa stal vtedy, keď som zostala stáť ako obarená pred zábranami a myslela som si, že sa mi sníva... potom som začala len tak okolo seba zisťovať, čo na to ostatní a zatiaľ som s výnimkou jedného človeka takého nestretla, čo by sa s tým stotožnil.... ak by sa ma to netýkalo a nešlo by o obecnú komunikáciu, tak by som to neriešila, to je všetko, čo som tým chcela povedať....ja chápem, že vám na pH2 to nevadí...pretože toto vás netlačí ani nijako neobmedzuje, až na malé výnimky...ale ak bude zábrana aj zo strany Vajnorskej, tak vás to zrazu tlačiť a obmedzovať začne a potom si myslím, že k petícii o odstránení zábran z oboch príjazdov pristúpi väčšina... okrem toho, posuňte si kvetináče na svoj pozemok, t.j. na komunikáciu PH2 a v tom prípade s tým nebudem môcť nič robiť, lebo to, čo je na súkromnom pozemku, tým vážne nič nespravím, jedine ak by väčšina spoluvlastníkov bola za odstránenie...lenže stav je taký, že momentálne je zabratý obecný pozemok...tu ide o nakladanie s obecným majetkom, nie so súkromný vlastníctvom! s tými zábranami od Vajnorskej to nie je o tej koze, ja vážne nikomu nič zlé neprajem, ani nechcem, aby obyvatelia PH2 zažívali to čo my, keď nemôžeme využívať cestu, ktorá tam je, ale je to o tom, že nevidím iný dôvod, ako poukázať na nelogickosť celej veci... a súčasne si myslím, že v rámci rovnakého prístupu by obec nemala mať námietky, pretože ak je pravda, že jediný dôvod, ktorý obec mala pri povolení daných zábran bolo to, že komunikácia nie je skolaudovaná a chýba dopravné značenie, tak by sa to malo v rámci bezpečnosti obmedziť aj tam, pretože ani tam to nie je skolaudované a tiež tam chýba dopravné značenie, nie?... ja len chcem rovnaké práva pre všetkých.... ak bude jediný argument taký, že ide o stavbu (čo je z právneho hľadiska pravda), tak to zoberme komplexne a zabezpečme stavbu tak, ako sa patrí a nie tak ako to vyhovuje pár jednotlivcom, ktorý využili právny a faktický stav... v tom prípade sa s tým zmierim a budem žiť s vedomím, že žijem v susedstve stavby, ktorej dokončenie je v nedohľadne a kde hrozí riziko úrazu a podobných katastrof... a o osadení nerozhodol starosta, dokonca ani prednosta, ten sa o tom dozvedel len pred cca tromi týždňami, sľúbil mi vyjdrenie, ktoré mi podnes neposlal, takže ak nejde mohamed k hore, musí hora k mohamedovi... a ak bude petícia a väčšina sa rozhodne, že tie kvetináče chce, budiž, ako som už povedala, hlavou proti múru nepôjdem...ale to zas predbieham situáciu.... a ak nechcete, aby vašu súkromnú kominkáciu využívali nevlastníci, tak si ju musíte zabezpečiť aj z ostatných vjazdov.... a ešte k susedským vzťahom - my ich tu máme nadštandartne dobré a fakt si sťažovať nemôžem...ale ak mi niekto napíše, že je svojou úrovňou o "pekných pár pater výš", tak s ním si fakt nemám čo povedať, nech si zostane na svojich patrech a nech mi dá pokoj a dúfam, že už ma ani zdraviť nebude, lebo s takýmto človek, čo sa vyvyšuje nad ostatných si fakt nemám čo povedať...ale to ostatne táto osoba dokázala aj touto kauzou kvetináče....
Odpovedať
@zeronka A vy uz ste poculi slovo "demagogia"?: Demagógia (z gréc. δημος, démos = „ľud“ + αγωγος agógos = „vodca“) je spôsob manipulovania ľuďmi, kedy je klamné a pôsobivé rečnícke vystupovanie využívané na získanie vplyvu, podpory a moci. Namiesto vecného zdôvodňovania, pôsobí hlavne na predsudky a emócie slabo informovaných alebo emotívne orientovaných ľudových más a je zameraná na ovládnutie ich vedomia a uskutočňuje sa klamaním alebo inými nemorálnymi prostriedkami. Typické prostriedky pre demagógiu sú prekrucovanie faktov, vytrhávanie z kontextu, špekulácia so záujmami a túžbami ľudí, apelovanie na ich prízemné pohnútky a predsudky, lživé prísahy a nereálne sľuby a súčasne klamlivé osočovanie protivníkov, vyvolávanie strachu a podobne.
Odpovedať
stiahnute z www.ciernavoda.info, prispevok od: Monca 29. May 2012 - 12:29 Este par slov k teme "kvetinace",konecne mi totiz doslo preco tam musia byt.Mluvici pani si uvedomila ze si kupila blbo umiestneny pozemok,ze to nie je "na samote u lesa" a tak teraz "dela co muze". Takze mila pani, naco tie recicky o bezpecnosti a pod. my sme vas prekukli, uz ked ste boli proti odprataniu toho bordelu co tam bol, vy jedna beťarka.
Odpovedať
@rigg Woooow, brilantny prispevok! Sklanam sa pred nim aj prispievatelom. Moja ucta.
Odpovedať
Inzerat : Darujem za odvoz kvetinace. Kvetinace sa nachadzaju v lokalite SM/PH2. Nemozeme uz dalej tolerovat to, ze Obec ako vlastnik pozemku si ich sice umiestnila na svojom, ale tak, ze z obecnej cesty sa nedostane na tu nasu ... ´Ked si uz toto dovolila Obec, tak sa nechcem dozit toho, ze obec ako vlastnik miestnej komunikacie sa rozhodne jedneho pekneho dna, ze taketo kvetinace postavi aj pred moju branu.... :-p . Pre upresnenie kvetinace darujem Obci aby si ich mohla umiestnit pred vchod do uradu.
Odpovedať
@zeronka je zaujímavé, aká ste za kauzu kvetinace zanietena:) zaujimalo by má však, preco chcete pouzivat súkromnú cestu na phII ("nemôžete využívať cestu, ktorá tam je"), nakoľko ako právnička musíte vediet, že vstup na cudzí pozemok je možný len so súhlasom jeho vlastníka, a to predpokladám, že nemáte, či?
Odpovedať
@denisph frajere, ak chces nieco darovat, musis to najskor vlastnit...
Odpovedať
uz sa v tych plamennych prejavoch stracam - mozete mi niekto povedat nejaky konkretny argument, preco by tie kvetinace mali ist prec? Teda okrem toho "mali by sme sa spajat a nie rozdelovat", pripadne ze sa niektorym jedincom strasne predlzi cesta za vnucatami, rodinou a priatelmi. Myslim z pohladu obyvatelov PH2, lebo ide o nasu cestu. Ja osobne nevidim dovod, pre ktory by mala viest skratka cez obytnu zonu, ked ludia zo Sucheho miesta mozu bez problemov vyuzivat pristup z Triblavinskej.
Odpovedať
a este sa mi paci to spajanie zablkovania prijazdu z Vajnorskej s tymito kvetinacmi. Ak by to obec povolila, tak by sa urcite perfektne vynimali na hlavnej ceste, lebo predpokladam, ze od hranice cesty je to zase nase... Aby sme sa rozumeli - nie som ziadny izolacionista, ale som proti tranzitnej doprave cez PH2.
Odpovedať
@mikihric Miki, volam sa Juraj Grosos, som jeden zo 4 ziadatelov o moznost osadit kvetinace do doby, kym bude osadene trvale dopravne znacenie "prejazd zakazany" a len taky maly postreh. Dnes sme takmer cely den travili na zahrade. Po ceste (nie chodniku) chodili rodinky s detmi, par krat prediel clovek na inlajnoch, rodinky na bicykloch a zasadny rozdiel oproti situacii spred mesiaca bol ten, ze sa nik nemusel obzerat cez plece, ci ho nejaky fas / fasica nezramuje. Netvarili sa, ze by im to nejak vadilo, prave naopak. A to je zmysell celeho tohto. Na rozhodnuti stalo "do doby osadenia trvaleho znacenia", cize cela tato debata je o prde, pokial sa nieco zasadne nestane, tak tam aj tak pridu znacky, ktore zakazu prejazd a tie nevyplyvaju zo ziadnej nasej ziadosti, ale zo stavu, ktory ma byt nastoleny. Okrem toho, co tu mozno par jedincov nevie, vyjazd na Vajnorsku, ak bude, bude mat prikazany smer vpravo a kruhac ma byt pri veterinarovi, cize uspora je diskutabilna. Ja asi koncim s debatou. My sme si ziadost dali, bolo jej vyhovene, islo to na nase triko. Komu vadi, nech kona. Dik za par rozumnych slov, stav sa na kavu. (alebo ine :) )
Odpovedať
@jelu veď to som už písala, ale asi ste tento príspevok nečítali - posuňte si kvetináče na komunikáciu PH2 a koniec, s tým už neurobím nič. Mne ide o principiálne využívanie obecného majetku, t.j. verejnej komunikácie hŕstkou ľudí, ktorý zneužili právny a faktický stav veci. Obec nemôže nakladať s obecným majetkom v rozpore s verejným záujmom a v tomto prípade možno aj nehospodárne, lebo dotknuté osoby dostali do užívania obecný majetok zadarmo. A v rozpore s verejným záujmom to je preto, lebo je viac ako 8 občanov, ktorí s tým nesúhlasia, takže verejný záujem je na ich strane. To je tá právna stránka. A každý vlastník je povinný sa o svoje vlastníctvo starať a zabezpečiť ho tak, aby svojím právom nezasahoval do práv iných a aby jeho právo neškodilo iným. Inak povedané, keďže komunikácia je neskolaudovaná stavba, tak by ste si ju mali zabezpečiť zo všetkých vjazdov, nielen z vjazdu zo SM. Inak sa tam stane úraz a vy ako vlastníci budete zodpovední za stav svojho majetku, ktorý potencionálne je schopný spôsobiť ujmu inému. Na slovensku to bohužiaľ funguje tak, že ja sa zraním na vašej komunikácii a ešte vás zažalujem, pričom úspech vo veci vidím celkom reálne. Prečo si nezabezpečíte svoj majetok tak ako by mal byť zabezpečený? Prečo nemáte zabezpečenú rozostavanú stavbu? nuž preto, lebo 188 spoluvlastníkov sa nikdy, ale nikdy nemá šancu dohodnúť, a tak to je aj so vstupom - muselo by sa všetkých 188 spoluvlastníkov dohodnúť na vstupe alebo zákaze vstupu na pozemok. A JA SÚHLAS NA VSTUP NA POZEMOK MÁM OD 10TICH SPOLUVLASTNÍKOV! Takže môžem používať cestu, ktorá tam je. A keby ste to chceli zmeniť, tak to nebude také jednoduché - ak opomeniem to, že nikdy ten pozemok nezabezpečíte tak, aby sa tam fyzicky nedalo dostať, tak potom vám zostáva už len jedna možnosť - 178 spoluvlastníkov musí požiadať súd, aby tých 10, ktorý súhlasia s mojim vstupom na pozemok, tak tým že ich je menšina, tak súd v záujme väčšiny spoluvlastníkov rozhodne, že ten vstup tam nemám....myslíte si, že k tomu dakedy príde???? paródia, že??? takže ja aj po právnej stránke oprávnene môžem vstupovať na pozemok, samozrejme s tým rizikom, že je to stavba a hrozí úraz alebo niečo podobné, ale zase po právnej stránke ste si vy nesplnili povinnosť a nezabezpečili ste to tak ako by stavba zabezpečená mala byť. Čiže znovu opakujem, po právnej stránke ja neporušujem nič, zato vy áno. Ale to ja riešiť nebudem, robte si tam, čo chcete, ja neriešim používanie súkromnej komunikácie, ale tej obecnej. A to je principiálny rozdiel, ktorý tu zdá sa skoro nikto nechápe. nuž a teraz nie po právnej stránke ale po tej ľudskej - stále sa tu hovorí, ako sa má obec spájať, ako sa majú jednotlivé obytné zóny prepájať pričom cieľom je rozprúdenie života v obci. Miesto toho sa tu dávajú zábrany a bojím sa, že je len otázkou času, kým tu pribudnú aj rampy. A to je fakt veľmi smutné.
Odpovedať
@zeronka moj ty boze, ak by ste tie tri tyzdne, co si tu vylievate srdce venovali formulovaniu ziadosti, tak uz by tam trebars tie kvetinace aj neboli... Tak Vas snazne prosim, uz to konecne spiste a zacnite to riesit tam kde sa to ma.
Odpovedať
Článok sa načítava...
...stále sa tu hovorí, ako sa má obec spájať, ako sa majú jednotlivé obytné zóny prepájať pričom cieľom je rozprúdenie života v obci... ja som to tušil - to tie kvetináče. Treba ich dať preč a život začne prúdiť až sa budeme všetci čudovať. To už fakt sa nemáme o čom tu baviť??? O štyroch kvetináčoch či koľko ich je???
Odpovedať
Jiz na zakladni skole bylo soucasti skolnich osnov vesti si tzv. ctenarsky denik. Priblizne od svych 12-ti let jsem byla soustavne presvedcena, ze je to totalni blbost (a ctenarske deniky si zasadne pujcovala), ale k memu vlastnimu udivu jsem ve svych 37-mi letech zjistila, ze to je ve skutecnosti bajecna vec :-) Tedy jsem si svuj prvni vlastni ctenarsky denik poridila a nyni se o nej s vami skromne podelim (texty samozrejme nejsou cele, jedna se pouze citace tech nejzajimavejsich pasazi me oblibene autorky v ramci vytazku): Zeronka (17. máj o 13:30 – pre Usateho; historicky prvni text autorky na Modrej streche; zde se autorka vyznava ze sveho zklamani proziteho pote, co automobily, ktere se v case “pred”-minulem projizdely kolem jejiho domu, v blizsi minulosti se presunuly pred jine domy, aby se potom nasledne v case prakticky pritomnem k jejimu domu opet vratily): “ja som tá, čo býva na začiatku SM, takže kľudne sa môžem poďakovať beeruche a jej priateľom susedom, ktorý túto chobotinu vymysleli!!!!! po sprejazdení toho prechodu nám klesol počet áut, ktoré nám chodili pred domom, ale preto, aby ona a jej deti mali pokoj, tak tie moje sú teraz o neviem koľko percent ohrozenejšie, lebo ja ich na záhrade zatvorené nemám a tá doprava, čo sa mi vrátila pred dom, ich dosť ohrozuje!!!...” Zeronka (21. máj o 08:52 – pre Ivana3; zde autorka pokazuje na mdly rozum adresata a investoru v lokalite PH2 obecne; rovnez lze spatrit jistou paralelu s Nostradamem (1503-1566, francouzsky lekar, ktery proslul jako prorok), a to jednak v souvislosti se zjevnym vizionarskym talentem, ale nemene i s tim, ze bohuzel ani Nostradamova proroctvi se ne vzdy uplne vyplnila – u autorky konkretne v pripade toho, ze v dobe vystavby lokality SM parcely budouci lokality PH2 pokryval vyhradne travni a burinovy porost a tudiz bylo prakticky nemozne prorokovat komunikace, jejich umisteni a vyusteni – i kdyz samozrejme – kdo vi… (a doufat se da vzdy); v zaveru autorka tzv. “otevira oci” investorum a majitelum nemovitosti v lokalite PH2 v souvislosti s poskytovanim “obecnich” sluzeb v tom smyslu, ze neni dulezita danova prislusnost, ale tzv. umet podepsat ten spravny papir – viz. heslo “Nostradamus” vyse): “A ak ste všetci tak dobre informovaní ako píšete, tak určite viete, že ste si to zapríčinili sami, lebo nie obec podpísala zmluvu, ale vy ste podpísali zmluvy, kde to bolo jasne určené, že vy sa stávate spoluvlastníkmi komunikácie a pozemku pod ňou....jedine že by ste nevedeli, čo podpisujete, lebo aj to sa niektorým jedincom stáva, tak nevylučujem práve vo vašom prípade aj takúto možnosť... ale šak čo , jednoduchšie je to hodiť na obec a developera ako na svoju blbosť... ... ja osobne by som nič takéto nepodpísala a preto bývam na SM, kde nám funguje zimná údržba a podobné služby, ktoré obec zabezpečuje a nevyplakávam na nete, že prečo vám obec dala a nám nie...nuž preto!” Zeronka (21. máj o 09:59 – pre Juraja4 – autorka osvetluje definici uspory a zaroven upozornuje na nebezbecnost kulatych betonovych kvetinacu (poznamka do ctenarskeho deniku – zjistit, zda se nejedna o celoplanetarni zalezitost a pripadne aktivovat hnuti Greenpeace)): “to nejde o 40 sekúnd, tu ide o princíp! keby bola úspora aj 1 sekundu, tak to stále úspora je, nie? a okrem toho, miesto toho aby sa niečo robilo pre rozvoj obce a aby sme spájali to čo nefunguje, tak sa len ďalej rozdeľuje a fungujúce veci sa odstavujú z prevádzky! o toto mi ide, nie o 40 sekúnd!!!! a ešte nakoniec - čo sa týka kvetináčov, sú vrcholne nebezpečné, mne sa tam minulý týždeň zranilo dieťa, lebo sa mu nepodarilo obísť ten kvetináč na bycikli a vrazilo doň! musím povedať, že to nebolo nič príjemné, takže sa už tomu miestu radšej vyhýbam....” Zeronka (1. jún o 14:00 – pre Mikihric – zde jsme svedky momentu, kdy autor tzv. “dozral” – od prvniho, nejpuvodnejsiho prispevku na tema “mne to vadi” k jiz vyzralemu “i jim to vadi”, tedy od egoismu k altruismu): “poznám aj pár ľudí z PH2, ktorým vadia, ale samozrejme viac vadia ľudom zo SM... tu som predbežne prekonzultovala tento stav s cca 30timi ľudmi a nikto z nich s nimi nesúhlasí...a verím, že ich je viac... len som zvedavá, keď pribudne niečo podobné na vjazde z Vajnorskej, ako sa k tomu postavia obyvatelia z PH2... tam im to zrazu začne brutal prekážať... a potom môžeme spraviť petíciu, kto je za odstránenie všetkchých kvetináčov a myslím, že nadpolovičná väčšina PH2 aj SM bude za...” Zeronka (1. jún o 14:07 – pre 000chvostika – u autorky se zpetne opet projevuje inklinace k egoismu, nicmene v takto kratkem casovem horizontu lze jeste jistou rozkolisanost predpokladat; zaroven lze vypozorovat jiste naznaky racia v souvislosti s pomerem tvrdosti kosti lebecni vs. cihla/cement): “ja riešim len veci, ktoré sa ma týkajú, napr nie tak dávno som menila VZN o prijímaní detí do MŠ, pretože to čo navrhli na obci, bolo dosť zlé a moje dieťa by sa do škôlky nedostalo...stálo ma to asi 4 dni intenzívneho konania, ale podarilo a moje pripomienky (ktoré som si mimochodom musela sama napísať, ešteže som právnička a nemala som s tým problém) sa zapracovali a dieťa od septembra do škôlky nastupuje... ... ale samozrejme, aby som to uviedla na pravú mieru, ja som racionalistický človek, ktorý nejde hlavou proti múru a ak zistím, že väčšina ľudí tu tie kvetináče chce a vyhovujú im, tak to nechám tak ako to je...” Zeronka – 1. jún o 16:08 – pre Zabiak3 – autorka opousti zanr “reality show” a vydava se na pole “sci-fi” (poznamka autorky ctenarskeho deniku – zkontrolovat pro jistotu vypis z katastru, jestli je muj dum jeste porad muj!): “paradoxne tie kvetináče stoja na mojej ulici!!!! takže si riešim kvetináče na mojej ulici....” Zeronka (2. jún o 01:26 – pre Ivana3 – zde autorka jiz bohuzel definitivne rezignuje na jakoukoliv souvislost s realnym prostredim a nechava se unest alternativni realitou z poeticke rise prani a snu (poznamka autorky ctenarskeho deniku – original schvalovaciho dokumentu byl podepsan prednostou obecneho uradu osobne); zaroven ovsem pretrvava pozitivni realne uvedomneni si vyrazneho rozdilu tvrdosti lebecni kosti oproti tandemu cihla/cement): “…a o osadení nerozhodol starosta, dokonca ani prednosta, ten sa o tom dozvedel len pred cca tromi týždňami… .... a ak bude petícia a väčšina sa rozhodne, že tie kvetináče chce, budiž, ako som už povedala, hlavou proti múru nepôjdem...” Zeronka (3. jún o 23:27 – pre Jelu – zde jsme svedky opetovneho navratu autorky k zanru “reality show”, coz je velmi ulevujici zjisteni, a zaroven az expresivniho vyjadreni radosti se souhlasem jistych nekonkretnich vlastniku ohledne “vsupu na jejich pozemky”): “…muselo by sa všetkých 188 spoluvlastníkov dohodnúť na vstupe alebo zákaze vstupu na pozemok. A JA SÚHLAS NA VSTUP NA POZEMOK MÁM OD 10TICH SPOLUVLASTNÍKOV! Takže môžem používať cestu, ktorá tam je…. A keby ste to chceli zmeniť, tak to nebude také jednoduché - ak opomeniem to, že nikdy ten pozemok nezabezpečíte tak, aby sa tam fyzicky nedalo dostať, tak potom vám zostáva už len jedna možnosť - 178 spoluvlastníkov musí požiadať súd, aby tých 10, ktorý súhlasia s mojim vstupom na pozemok, tak tým že ich je menšina, tak súd v záujme väčšiny spoluvlastníkov rozhodne, že ten vstup tam nemám....myslíte si, že k tomu dakedy príde???? paródia, že???... Vzhledem k tomu, ze vice textu vyse uvedene autorky zatim neni k dispozici, muj ctenarsky denik timto (alespon prozatim) konci. Uvedomuji si, ze muj prispevek byl doslova “dlouhej jak tejden”, ale takove uz ctenarske deniky byvaji… Na zaver dovolte jeden maly vzkaz me oblibene autorce: Timto vam i ja (za celou mou rodinu) udeluji “Suhlas na vstup na pozemok”. Tedy jen na jeho cast – parcelu, na niz se nachazi komunikace v ramci PH2 (zahradu a dum tim nemyslim). Ale jen pesi! Nebo na bycikli. Nebo na skeatbordu. Nebo na kolobezce. Nebo na bruslich. Nebo… Proste jakkoliv, jen ne na/v automobilu. Krasne dobre rano :-) Bara Simonova
Odpovedať
@beerucha Vaše povyšenecke prispevky Vas presne vystihuju... Som stastny ze nie som Vas sused.
Odpovedať
@dunno494 Dekuji :-)
Odpovedať
@beerucha Jaj, Ty povysenecka bestia...
Odpovedať
@juraj4 ;-)
Odpovedať
Taka mala - rad by som pochvalil suseda, ktory vcera fical zo SM na PH o stvrt na devat vecer so zapnutou kosackou za prikladnu starostlivost o chodnik, kosacka musi byt urcite kvalitna, solidna a vazit aspon 200 kil, ked ju je treba presuvat z A do B so zapnutym pojazdom a robit tym rachotom "radost" vsetkym naokolo :)
Odpovedať
@zeronka ďakujem za reakciu ale nenašla som tam jednoduchú odpoved na jednoduchú otázku: preco potrebujete prechádzať autom cez phII, ked sú to súkromne a nie obecné cesty? Ani vy ani nikto iny z obce neprispieva na ich údržbu. A v prípade ich poškodenia nebude hradit ich opravu. Myslite, že je spravodlivé, aby ste si robila nárok na prejazd po týchto cestách? (nehovorím o tom, ked idete k niekomu na phII na návštevu a porebujete ísť zo SM autom, ale o čistom tranzite cez phII).
Odpovedať
Dobrý deň, som tu nový a tiež by som sa rád vyjadril ku kvetináčom ktoré rozdeľujú Panónsky háj II a Suché Miesto. Čítal som zhruba od začiatku diskusiu ohľadom tohto problému a znovu by som rád vrátil ku jadru problému – je prechod zákonný? Je jeho zahatanie zákonné? Nechcem rozoberať či je racionálne, pretože to závisí na tom kto kde býva. Opakuju sa vety ako: „Prujezd mezi PH2 a Suchym miestom nemel nikdy byt pristupny automobilum, ale pouze pesim a cyklistum. Primo na Obecnom urade jsme si to zjistovali. 14. máj o 12:44 beerucha“ „Kvetinace na ceste nejsou umistene proto, ze bychom si to my vymysleli, ale proto, ze cesta nemela byt prujezdu automobilu pristupna nikdy. Jediny platny argument je takovy, ze cesta nikdy zprujezdena byt nemela. 16. máj o 13:10 beerucha“ Niekto sa tu už dožadoval legálneho „papierového“ potvrdeni týchto slov, ale nebolo mu odpovedané. Bola tu prilepená mapka kde nieje vyznačená táto spojka. Ja poznám mapu kde tá spojka vyznačená je (zimná udržba Chorvátsky Grob 2011 http://www.chorvatskygrob.sk/data/Med... ) Na Facebooku Chorvátkeho Grobu k tomuto problému prebieha diskusia aj s pánom prednostom Matulom ktorý píše: „Tie kvetináče sú umiestnené na súkromnom pozemku, na časti cesty, ktorá patrí developerovi. Je to dočasné riešenie, podľa toho, čo som sa dozvedel a tí obyvatelia si to tam dali kvôli tomu, aby im tade denno denne nechodievali ťažké mechanizmy na stavby do PH. “ Ale povolenie ktoré vydala Obec hovorí že to má stáť na pozemku p.č. 1658/21 (majetok Obce) a prednosta hovorí že to má stať na pozemku “patriacom developerovi” – domnievam sa že má na mysli 1658/1 – pokiaľ viem zatiaľ tento patrí pomerne každému majiteľovi nehnuteľnosti na PH2. Moje závery: 1. Zrejme neexistuje žiaden zákonný papier ktorý by zakazoval prejazd medzi sídliskami – až do dňa kým ho Polícia SR nevydá. Dovtedy bude konanie úradníkov OÚ nadpráca a zahatanie nezákonné. 2. Žiaden zákon SR nezakazuje jazdiť po neskolaudovaných cestách. 3. Obyvatelia PH2 aj SM nakupovali stavebné parcely v čase keď už boli cesty dokončené a teda vedeli aká bude dopravná situácia a ktoré časti budú ako vyťažené. Prípadné odvolávky “developer mi vtedy sľúbil že ulica bude slepá” sú irelevantné a vyvolávať tlaky na úradníkov touto cestou je choré. Chorý je aj úradník ktorý takému tlaku podľahne a odsúhlasí žiadosť na zatarasenie verejnej komunikácie. 4. Plne chápem postoj majiteľov nehnuteľností na PH2, pretože iba nezrelý človek by si prial aby jeho sídlisko a cesty v jeho majetku (ktoré obec vraj nechce prevziať) boli tranzitnými. 5. Zostáva len rešpektovať rozhodnutie majiteľov ciest na PH2 a prajem im veľa šťastia pri tomto rozhodovaní, pretože môže nastať situácia keď budú potrebovať obecnú komunikáciu na SM a potom sa karta môže obrátiť. Krásny deň a slnko v duši.
Odpovedať
zdravím všetkých obyvateľov zo SM a PH2...potreboval by som urobiť oplotenie okolo troch strán pozemku do zemných skrutiek (osadiť stĺpiky, vzpery, podhrabové dosky a poplastované pletivo) Netreba betónovať, len to celé zmontovať. Nemáte tip na nejakých šikovných a čo budem hovoriť tiež lacných pracantov? Firmy, čo montujú takéto ploty pýtajú za 75 m plotu cca 1000 eur :-S Keby som mal čas, tak si to urobím sám ale nie je to možné...
Odpovedať
porthos- 0908 421 346 ostatne info mas na IP
Odpovedať
mna skor ako nejake kvetinace trapi kedy obec prevezme kanalizaciu, vodu, a komunikacie od pozostalych po zosnulej firme Suche miesto s.r.o , pod svoju spravu......lebo ako obcan (prihlaseny k TP ) uvazujem ze sa na protest z TP odhlasim ....... Je mi to luto.....byvame tu dva roky a nevidim absolutne ziaden viditelny pokrok v miestnej casti cierna voda. (Publikovane SCIFI studie neratam nakolko neverim ich realizacii v prezentovanej podobe)
Odpovedať
Ďakujem všetkým, čo mi poslali kontakty alebo rady ohľadne plotu. Vidno, že sú tu ľudia, ktorí radi pomôžu. Pekný slnečný deň 8-)
Odpovedať
@mato72 obec prevezme komunikacie aj siete s ňou spojené vtedy, keď sa splní aspoň časť záväzkov, ktoré mala sročka Suché miesto. Miesto odhlasovania sa od TP radšej začnite s iniciatívou ku kolaudácii. Ja viem ako na to, ak je záujem, napíšte mi a ja vám poviem, čo treba presne urobiť. Inak to tam vážne skôr či neskôr skolabuje...
Odpovedať
@jelu vzhladom k tomu, ze som majitelkou pozemku na SM aj PH2 sa mam teraz zacat branit, ze su poskodene moje prava? som predsa spoluvlastnickou cesty na PH2.
Odpovedať
@diana10 Urcite byste se vzdy mela branit proti jakemukoliv poskozovani jakychkoliv vasich prav. A opravdu to nemyslim nijak zle nebo "povysenecky". Nicmene jelu perfektne vystihla nemalou cast "podstaty problemu"... Smlouva ohledne nemovitosti v lokalite SM vam zcela jiste garantuje jista prava. Zrovna tak jsou jasne dana vase prava ve smlouve ohledne nemovitosti v lokalite PH2. Nemyslim si ale, ze v kterekoliv z techto smluv je nejak garantovano pravo transitniho uzivani komunikace "te druhe obytne lokality" (alespon ve smlouvach v ramci lokality PH2 nic podobneho nebylo). Bez ohledu na problem s "kontroverznimi kvetinaci" (a souvislosti s nejasnou situaci ohledne komunikaci v lokalite PH2) se jelu jen jednoduse zeptala na to, proc si jista cast obyvatel osobuje pravo na ciste transitni uzivani komunikace, jejiz udrzba navic neni (a v dohledne dobe dost mozna ani nebude) hrazena z fondu verejnych prostredku, bez ohledu na to, ze majitele teto komunikace do tohoto fondu rovnez nemalou casti prispivaji (volna citace). Jako majitelka nemovitosti na PH2 i SM byste se tedy urcite mela branit, pokud jsou vase prava poskozovana. Mela byste pozadovat po smluvni protistrane, aby dostala vsech svych povinnosti v ramci smlouvy. Mela byste pozadovat, aby byl vas dum predan v souladu s dohodnutymi podminkami (pokud tak dosud nebylo ucineno). A mela byste pozadovat, aby byly komunikace, k nimz mate v ramci lokality PH2 v tuto chvili stale vlastnicka prava, dokonceny a predany obci (dle smlouvy). Bez ohledu na to, zda byl na smluvni protistranu vydan navrh na konkurz nebo ne. Pokud bych tedy mela odpovedet za jelu (snad odpusti): Ano!
Odpovedať
@mato72 súhlasím, presne toto isté zaujíma aj mňa pretože kauza "kvetináče" vznikla z hlavného dôvodu preto , že p. veľkomožný nie je ochotný prevziať infraštruktúru. Len pre ostatných info: Pozrite ako je naplánované napojenie PH2 na Vajnorskú. Takže "tranzit" by bol nezmysel ak by veci fungovali ako maju... http://tinypic.com/view.php?pic=2rctn...
Odpovedať
@dunno494 Bingo - Tebe aj ostatnym! Presne o toto mi islo, ked som zacal temu kvetinacov! Lenze tak, ako v Misade, temu "infrastruktura v PH2" vsetci podcenuju - cest vynimkam. Je to vsak casovana bomba, ktora nam nezadrzatelne tika pod nohami. A pritom par ludi tu masiruje mozgy vsetkym, vratane tym nekompetentnym na obecnom urade, len a len svojimi zaujmami (beerucha - kvetinace - obecny urad aj modra strecha, ivan3 - retarder - LEN modra strecha). Ak by totiz bolo vsetko v PH2 tak, ako ma byt, neparkovalo by sa na chodnikoch, cesty by sluzili na prejazd aut, kvetinace by isli do certa, retardery by boli oznacene dopravnymi znackami tak ako aj cele PH2, vratane obmedzenia rychlosti, siete a cesty by patrili obci, konecne by nam svietilo poulicne osvetlenie a my by sme uz konecne mohli riadne platit za vodu... ak som zabudol na nieco, je to naozaj neumyselne! Lenze to by sa muselo vela ludi vratane tych na obecnom urade konecne chytit za nos! Zeronka nam tu sice ponukla pomoc, lenze masirovaci mozgov ju akurat tak poslali do teplych krajin, a este akym nevhodnym, drzym a arogantnym sposobom. Az je mi smutno, kde som to zakotvil!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?