Postavím tento dom do 50 000€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Čo si myslíte, dal by sa tento dom na komplet postaviť do 50 000€? Myslím aj s interiérom, a skromnejšími kúpeľňami? Pozemok mám. Svojpomocne. Ďakujem.
Odpovedať
1
5
6
@mixxal uz 41% je paradicka, ono sa to mozno niekomu zda malo, ale ked sa to vsetko prepocita tak je to pekna zlava oproti tomu ako ti niekde daju ledva nejakych 10% a ty mas byt stastny..
Odpovedať
Profilova fotka
@mixxal to sú už nákupne ceny.. ak je v okolí viacero stavebnín tak sa takto podliezajú len, aby dostali zákazku len potom treba dať bacha lebo ak dajú jednu položku za nákup na ostatných "drobnostiach" si pribijú aj 100 % prirážky. To isté je aj pri zalievačkách. To sú veci, na ktoré sa dnes už bežne dá taká zľava urobiť.. Stavebniny sa predbiehajú, robia si zle navzájom a pritom nikto na tom nezbohatne. Čo je síce zlé pre obchodníka, ale pre zákazníka je to super. :D A ako to viem ? :D Pracujem v stavebninách a konkurencia v okrese je úplne šialená. Napr. keď sme naceňovali stavbu tak murivo sme už podbiť nedokázali, aby sme nešli do mínusu, ale napr. rohovník, ktorý predávame za 0,67 EUR/ks mali druhé stavebniny za 2,97 EUR/ks a tá istá značka podotýkam. Choré, ale takto to vo veľkých stavebninách funguje. Skôr sa oplatí ísť do menších stavebnín možno bude murivo o 2 - 3 % drahšie, ale zvyšok môže byť lacnejší aj o 20 % dačo aj o 100 % lacnejšie :D
Odpovedať
Profilova fotka
@lenickamajchrakova ja som bral iba murivo od jednej firmy. ostatné veci si riešim cez kamoša ktorý ma 30 % na vacsinu stavbeneho materiálu. na komine som usetril 500e vdaka tomu že som si pozistoval že dvojkomin ktory som mal v projekte môžem spraviť aj s jednokomínom s vetracou šachtou. to som zase rád že mi poradili v sterade :) áno bežne takto sa robí ,že jedno lacnejsie a niečo iné šialene predražene. už len ked potrebuješ nejaké drobnosti. mám známeho aj v malých stavebninách ..ale je to nedobrý známy lebo mi tvrdí že nevie mi spravic cenu a bez bločka ani nechce počuť :D
Odpovedať
Profilova fotka
@dimin komplet murivo na dvojpodlažný dom 8,20x12,20 ma vyšlo na 5500e s dopravou, lepidlom. som štastný preštastný .. aj keď dala by sa aj lepšia cena spraviť pokiaľ by som začiatkom roka kupoval resp. do toho marca..ja som to riešil až v máji.
Odpovedať
@jan45 Naši rodičia najprv dostali byty zadarmo od komunistov a následne ich po páde železnej opony skupovali za 30 000 Sk , co nebolo ani 1000 eur:-)naša generácia sa topí v dileme,ci isť žiť do Rakúska,Nemecka,alebo Švajčiarska,alebo zohnať minimálne 70 litrov na slušne bývanie na Slovensku.
Odpovedať
Profilova fotka
@zeppelinde nič som od komunistov nedostal, patril som do skupiny, ktorá mala zamedzený prístup k vzdelaniu aj dobre platenej práci, na byt som nemal nárok,býval som v bytovke, kde baníci dostali byty zadarmo, ja som musel zaplatiť hneď 75tis. Kčs, to je v pomere k platu asi 40 tis.€. Vtedy ľudia nechodili na dovolenky do zahraničia ale stavali domy s kamarátmi a potom 10 rokov odrábali požičané. Sme stále manipulovaní,pretože sloboda sa u nás vykladá ako bezbrehosť, ale to je v prvom rade zodpovednosť aj v rozhodovaní, stavať veľký dom len preto, že sú lacné pôžičky a také sa teraz robia, je doslova nezodpovedné.
Odpovedať
@mixxal no ale na ten maj je to dobra cena, je to sranda, ze mesiac hore dole a tie ceny tak lietaju :-)
Odpovedať
@jan45 Fakt krásne napísané od človeka, čo si to zažil :) Palec hore
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?