Postavím tento dom do 50 000€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Čo si myslíte, dal by sa tento dom na komplet postaviť do 50 000€? Myslím aj s interiérom, a skromnejšími kúpeľňami? Pozemok mám. Svojpomocne. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
moj kolega tiez tvrdil, ze postavil dom za 500 EUR /m2, kym sme nezacali stavat a byt v obraze. Az potom priznal, ze ta cena bola inde, ale bolo mu trapne ist s farbou von skor. :-) Ak niekto verite cenam 134 m2 zastavanej plochy vratane dokonceneho interieru za 50 000 eur, co je 370 eur za m2 .... otvorte si stavebnu firmu, budete mat mozno aj 300% zisk.
Odpovedať
Profilova fotka
ano laik stavia za 500 ecok , lebo ho pekne osmeknu:) alebo si dava najdrahie podlahy a podobne.ved z merkury nestaci..musi mat italiano. treba podotknut, ze niektore veci sa budu casom este menit, pretoze uz budu nemoderne.tak preco vysmarit prachy na zaciatku. Na stavbu treba mat aj dostatok casu, ak sa robi svojpomocne.kto sa ponahla, nesetri
Odpovedať
Profilova fotka
fakt ste taki naivni a verite tym nizkym cenam okolo 500 eur za m2 aj pri svojpomoci VRATANE INTERIERU? Mozno ano, ak budete mat: dom bez zateplenia, omietky urobene svojpomocne, kurenie elektricke - spytajte sa len kolko stoji revizia na plyn, podlahy za 4 eura najlacnejsi laminat, po jednej zasuvke v izbach, kupelne bez obkladov a okna standardne 1x1 m. Len za zameranie domu date par sto eur! Aj reklama na Porotherm hovori, ako jeden laik sam postavil poschodie velkeho domu z tehly za jeden tyzden - skuste si to v reali.
Odpovedať
Profilova fotka
zameranie domu som mal napr. zadarmo.
Odpovedať
Profilova fotka
@septiko pri zaciatku stavby ano, to sme si tiez spravilki sami... ale od geodeta, ako podklad na kataster pre vklad stavby pred kolaudaciou?
Odpovedať
Profilova fotka
geodet je kamos.pisal som o tom ze znamosti su dolezite:)
Odpovedať
taky dom za taku cenu? skus si viac naštudovat a ružové okuliare preč...
Odpovedať
Profilova fotka
postavit sa da ale napr porfix , plechova strecha, plastove okna bohvie odkial jednoducho nic kvalitne ale postavis
Odpovedať
Uz som to tu niekde vo fore pisal. MS by mala byt moderovana a kazda nova tema by mala prejst cez moderatorov ktori by posudili vhodnost. Osobne som tu dost info nazbieral no v poslednom case je to cim dalej tym horsie. Niekedy mi to pride, ze sa clovek rano zobudi a hodi sem takmer otazku typu: Mam si dat na ranajky rozky alebo chlieb a 20 ludi mu napise svoj nazor :-D :-D :-D :-D :-D Myslim si, ze aj ti co sa problematike rozumeju nemaju chut odpovedat. :-| Vie Pinky kolko je tu tem podobnych tej ktoru pridala?
Odpovedať
@dominik_boksansky sú to divné otázky možno, ale táto mi nevadí ...aspoň sa ozvú a napíšu užívatelia ktorý podobne veľký dom už postavili a podelia sa o svoje skúsenosti. Lebo nie každý sa prizná ozaj koľko do svojho domu investoval. Za takú cenu tento dom aj kvalitný môže postaviť, jedine ak bude všetku prácu robiť rodina zadarmo, sem tam nejaký báger sa akurát zaplatí. Reálne ale tak skoro nik nestavia, každý si dá minimálne strechu spraviť firme alebo živnostníkom.
Odpovedať
Za 50 000 ecka - da sa. Postavili sme bungalov 13x14, vsetko co bolo mozne tak svojpomocne, manzel sa vyzival v betonovani, viazani zeleza, salovani, murovani, atd. .. v den kedy sme sa nastahovali aj s nasou dcerou som si vsetko spocitala a do 50 000 E (+/-1 000ecka ) sme sa zmestili. Mam o kazdej sume zaznam, kedze som si viedla "knihu vydajov" ;) Nehovorim ze je tip-top dokonceny, chybaju nam napr. vstavane skrine vnutri alebo komplet terenne upravy, ale dom je obyvatelny. Na ceny sme pozerali ale vobec sme nestavali len z tych najlacnesich materialov, jednoducho niekde sa da a niekde neda usetrit. napr. nepotrpim si na obklady za 50ecka/m2, ked mi do oka padli za 15e. Tiez nemame sedacku za 2000e, ale beznu, ktoru deti aj tak znicia a casom sa bude musiet kupit nova.. Dom mame s drevenym tramovym stropom, kurime plynom, komplet zatepleny 200EPS, trojskla Rehau Geneo ... My sme vsetok material brali z jednych stavebnin, kde nam dali pekne zlavy.
Odpovedať
@avantime :)))
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stejja9 Zľavy sú jedna vec a ukojenie Kažimíra druhá :-D
Odpovedať
@avantime :D Vsetky velke polozky boli s DPH, kedze kvoli uveru sme museli mat faktury, takze Kazimir z nas by mal este radost.... ;) 8-)
Odpovedať
podľa mna sa dostanes pod 30 000 za hrubu stavbu svojpomecne urcite... na slovensku sa vsetko zbytocne predrazuje
Odpovedať
Postaviť sa to za tie peniaze dá, ale to neznamená, že tebe sa to podarí. V podstate všetko stojí a padá na cene materiálov a práce ktorú si nedokážete urobiť sami. Väčšinou to býva strecha, elektrika, voda, plyn, čiastočne kúrenie, príp. omietky. Ostatné veci by šikovný ľudia ktorý pri robote rozmýšľajú a veľa čítajú mali zvládnuť.
Odpovedať
@jan45 chceme typicky izky rodinnny domcek 13 na 6 netrov s obytnym podkrovim, myslite, ze ho postavime do 50 tisic? dik za odhad
Odpovedať
Profilova fotka
@lenocka1981 13x6 nie je domček, ale dom s plochou viac ako 150m2, čo je 2,5x viac ako činžákový byt v ktorom väčšina z nás vyrástla. V budúcnosti ho ani nebudete vedieť využiť.
Odpovedať
@jan45 ide o typicku chalupku....izba dole + kuchyna a obyvak,kupelka wc, hore 2x spalna...vsetko...
Odpovedať
Profilova fotka
@lenocka1981 nemusíte byť skromná, je to účelný a dobrý dom, ja som to prehnal tým, že som naznačil,keď človrek zostane sám, je to aj tak veľa.
Odpovedať
@jan45 a preco by tam ostaval clovek sam?, preda a postavi si nieco mensie. Preco by rodina o pocte tebars 4 mala zit v kamrlikoch? Stavaju si dom pre svoje pohodlie,nie vazenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska samozrejme, ak na to rodina má, môže si postaviť čokoľvek. Ale bývať chcú aj rodiny s priemerným príjmom a pôžička predraží dom o 30-50%. Predať a postaviť nový dom nie je také jednoduché, v neskoršom veku človek prestáva byť prispôsobivý zmenám a hlavne sa mu zníži príjem. (Postaviť dom za tri týždne nie je problém) Konečné využitie domu v celom rozsahu sa zníži na cca 10-15 rokov, cena v danej lokalite nemusí byť ani cenou nového menšieho domu, nehovorím o napojení na infraštruktúru.
Odpovedať
@lenocka1981 máme postavený dom 13,5x6 a vôbec nie je malý. Aj izby sú veľké aj podľa návštev, ale je pravda že druhé poschodie je plnohodnotné, nie podkrovie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Plánujeme stavať tento malý domček http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... ,budeme tam bývať len dvaja takze nám to stačí.Pozemok máme a našetrené cca 33 000€. Môže mi niekto poradiť co všetko by nám za to všetko vyšlo.Podarila by sa aspon hrubá stavba+voda+kúrenie podlahové+okná+dvere.Ci aj viac? Základy máme kolko asi počítať? Ked sa peniaze minú máme možnosť pokračovať z výplat mesačne vrážať 500€,neradi by sme riešili hypotéku. Za všetky rady a info dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivettstar Boooooože, ten je milenučkýýýýýý... Všetko závisí aj od toho, ako si to budete menežovať a aké sú Vaše nároky a kritériá najmä smerom do budúcnosti. Práve som tendroval okná + vchodové na náš nový domček. Boli by sa dali kúpiť (aj s montážou) za cca 2.000 - 2.500 €, ak by som sa uspokojil s poľským oknami a z 2-ojsklom. Ale ja som chcel už 3-ojsklo, domácu výrobu, špičkový profil... apod. Takže nakoniec mám po velikánskom tendrovaní (a špeciálnych zľavách) okná vhodné pre pasívny dom a hliníkové dvere (montované do špeciálnej pásky) za cca 4.250 €. V tejto istej výbave a stým istým profilom som dostal ponuku dokonca za 5.800 €. Resp. za 4.500 €, ale s plastovými dverami... A tak sa dá počítať všetko.... Viem, že na sanite ušetrím, aj na podlahách... Na tehlu som získal 45%-nú zľavu. Ale zatepľovať budem 20-kou polystyrénom. A viem, že môj dom s odretými ušami postavím za 75.000 €. Ale je o 1/3 väčší od tohoto Tvojho. Takže: Euroline preháňa s cenami, čiže tento chutnučký domček by sa dal hravo postaviť do 50.000 €. Ale počítať s tým, že ak miniete tých 33.000 a budete dávať po cca 500 € z každej výplaty, nie je asi najsprávnejšie, lebo to budete potom ešte asi 4- 5 roky stavať, ale to už zase zdražie materiál, a tak to pôjde do peňaženky ešte viac, než ako keby ste si zobrali na začiatku nejaký výhodný úver. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@leonardom Dakujem za názor ešte všetko zvažujeme možno ked sa peniazky minu zoberiem nejakú požičku na dokončenie ale je to fakt mini dom a zariadenie máme z bytu tak sme sa chceli vtesnať do sumy 40000€
Odpovedať
Profilova fotka
@leonardom Kolko tipujete že máme rátať základy.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivettstar Otázka stojí, či je pozemok rovinatý, alebo svahovitý... - či nebude treba dosku dvíhať. Pri takom malom domčeku odhadujem 3 - 5 tisíc (ale tých 5 to je už strop). Do ceny treba započítať aj geodeta - zameranie, osadenie...
Odpovedať
@ivettstar najprv si odpovedzte na otázku, koľko z práce si viete spraviť sami. pokiaľ je to aspoň 50 percent, tak možno očakávať že cena bude nižšia, ale keď si to dáte postaviť firme či živnostníkom, tak pochybujem. na mojom dome, ktorý je o polovicu väčší, som robil väčšinu prác sám (okrem strechy, omietok a z časti stropu) vlastne všetko, a aj keď mám prístup k stavebným strojom, a materiál kupujem ozaj výhodne, cena za ten dom ma prekvapila. proste čakal som menej :) ja som napríklad spravil zateplené základy pod dom aj garáž za 8000 eur, kamarátovi to robila firma iba pod dom s menšou plochou za 15000. lenže ja som to robil po víkendoch 2 mesiace, on ich mal za týždeň. ja mám na dome odorobených teraz asi 3000 hodín (všetci ľudia čo tam robili, aj roboši aj rodina) pri priemernej cene za hodinu 7 eur to máte za prácu 21000. takže asi toľko z mojej reálnej skúsenosti. a tých 500 eur mesačne, to je veľmi zlý nápad, to by ste potom asi 5 rokov chodili okolo rozostaaného domu, kde by ste museli kúriť a ešte platiť niekde inde nájom či iný poplatok za bývanie. radšej zobrať malú hypo a 500 splácať a bývať hneď v novom
Odpovedať
@leonardom Cena domu závisí od mnohých vecí, ale dom vo svahu nemusí byť drahší ako na rovine. Miesto drahých vysokých základov sa spraví garáž + pivniva + kotolňa + dielňa... do domom.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?