Postavím tento dom do 50 000€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Čo si myslíte, dal by sa tento dom na komplet postaviť do 50 000€? Myslím aj s interiérom, a skromnejšími kúpeľňami? Pozemok mám. Svojpomocne. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Chceme stavať na záhrade za rodičovským domom takze by sme bývali u nich čize žiadny další nájom + pomáhali by stavať obe rodiny.
Odpovedať
Profilova fotka
@leonardom pozemok je rovinka rátali sme tak 4000€ základy tak neviem
Odpovedať
@ivettstar šikovný domček len ja by som nedával tri francúzke okná len jedno do obyvačky ak tak ...je to len dnešná móda ...a sú cez okná sú veľké tepelné straty ...nech je aké chce... Radšej by som sa posnažil zväčšiť tú malú izbu ...8m2 je moc málo ...aspoň 10 -11 nech je to plnohodnotnejšia izba ak už máte staviať dom 3+1
Odpovedať
Profilova fotka
@leilak1 tá izba bude slúžiť len ako šatník, takze stačí teraz bývame v 3-izbovom nájom byte a máme ho o 10m2 väčší a uplne zbytočne velký je ,obývačka obrovská a kuchyna zvlášt tiez obrovská takze kludne to môže byť spolu a spálen máme len 11m teraz takze táto je lepšia,pre ná ideálny malý dom
Odpovedať
Profilova fotka
polystyren @leonardom Cena domu závisí od mnohých vecí, ale dom vo svahu nemusí byť drahší ako na rovine. Miesto drahých vysokých základov sa spraví garáž + pivniva + kotolňa + dielňa... do domom. :-D @polystyren Ak by si si prečítal, že o čo im ide, tak z ich pohľadu je to neprijateľné, aby budovali pivnicu apod., lebo majú nakope 33 tisíc a ostatné chcú došporiť za cenu ŽIADNEHO navyšovania celkových nákladov...
Odpovedať
@leonardom tak zrovnať terén bagrom je lacnejšie
Odpovedať
Profilova fotka
Tie okná sme aj my rozhodli ze sú zbytočné a dali by sme len jedno velké do obývačky.No dufam ze za tie peniaze nám toho vydá dosť,ked sa minu aj tak bude hrubá stavba mozno pol roka počas zimy stát a to by sme este došporili dalších pár tisíc.Aspon tie základy keby vyšli do 4000 ,múry do 5000 a strecha do 4500.Sú to podla vás reálne sumy či?
Odpovedať
@ivettstar Maličký dom nemusí vždy znamenať aj čo najlacnejší ...poviem príklad ...k malému domu bude treba doviesť 4 tony štrku a dovoz bude stáť 30 eur. Ak auto dovezie štrk k väčšiemu domu 8 ton tiež bude stáť dovoz tiež 30 eur. Plynová prípojka , elektrika pripojenie , vodovod, žumpa stoja rovnako ako pri stavaní veľkého domu ! :-| Tak isto plot , brány , múry ...budú stáť rovnako pozor na to ... Kondenzačný plynový kotol stojí rovnako ako domu so 120m2 ako aj do domu 60m2 vnútornej plochy. Kamarát staval podobne veľký dom od prodomu bungalow 11 ...veľa veci svojpomocne s kamarádom , akurát hlavné múry a strechu živnostníci ...ale pod 40tis sa nedostal...niečo viac ...a to už býval vnútro zariadené ale bez fasády a zateplenia...
Odpovedať
na peniaze si časom nespomeniete, ale malý nepohodlný dom ostane
Odpovedať
@ivettstar teraz ma napadlo že vidím vo vašom projekte krb a komín ...to sú len náklady okolo 3000 eur...pri takom rozpočte tiež okamžite zrušiť... Malý dom tiež potrebuje kuchynskú linku , práčku, ladničku , kúpeľku ako nejaký väčší bungalov ... Za ďalšie pri stavaní väčšieho domu si dokážu vybaviť lepšie zľavy na materiál ...no je toho viac čo menší dom znevýhodňuje ... takže tých 40 tis bude treba určite....každý kto dokončuje stavbu dá za pravdu
Odpovedať
Profilova fotka
S 33000 chceme začať kým sa bude stavať a peniaze sa minu určite sa dalším 8000 našetrí a čo sa týka krbu z tohto bytu čo máme teraz nám ostáva krbová pec takze len komín urobiť a zariadenie väčšinou máme kuchynu chceme predať určite nebude pasovať nakolko je dosť velká a rohová.
Odpovedať
pultová strecha je lacná, komín bude za 500 €, kde je vôľa, tam je cesta
Odpovedať
Článok sa načítava...
Kup si byt.
Odpovedať
@johny14 určite nie!!!
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@polystyren pultova strecha je lacna? :-) nasa stoji cca 14000. ale ak je toto lacne, som vdacna aj za male radosti ;-) .
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@finis Kecáš, neviem rozmery strechy ani čo všetko je zarátané v cene. Pultová strecha môže byť lacnejšia aj preto, že sa dá postaviť svojpomocne, práca je drahá.
Odpovedať
@polystyren nekecam. je to 240m2. praca, drevo, nater, folie, rohoz, plech, komin...no dobre, tak 13500.....ale menej nie. a to sme isli v ekonomickom rezime. urcite by som to ale nerobila svojpomocne. 8-)
Odpovedať
@polystyren @finisZ vlastnej skusenosti sa aj ja pripojim, ze pultova nebola lacna a uz by som daval plech. A to nam pultovku robila firma, ktoru vlastni niekto z rodiny, cize cena prace bola tusim 2000 EUR. Ale mas krov - plne debnenie a ked chces este podhlady, tak je to ovela drahsie, ako keby som si dal klasicku strechu a dorobil podhlady osb + polystyre :( Tiez sme za strechu dali okolo 12 000 EUR :(
Odpovedať
@smolkosk Keď to nerobíte svojpomocne, a pod šikmou strechou si nepredstavujete poschodový dom, tak tam naozaj nie je veľký rozdiel. Plech je pultovú strechu dobrý.
Odpovedať
da sa to za tie prachy postavit , samozrejme je poteba mat dopredu vsetko preratane a nerobit pocas vystavby ziadne upravy ale drzat sa planu , ja momentalne dokoncujem dom zastavana plocha 144m bude to nadstandardny pasiv a nebude stat viac ako 60 000 , robota je komplet moja ( krov a rozvody vody robily firmy) inak si tu nijaky fuser ani len nevrzol :))) treba len hladat , vybrat vhodny material a potom hladat dobru cenu pokial nechcete pasiv tak -4000 za rekuperaciu
Odpovedať
len dodam Ytong Lambda 300mm fasada zateplenie EPS 300mm sokel styrodur 180mm strop nobasil MPE 500 mm vaznikovy krov ( financny masaker ) 6000 eur krytiny mediteranDanubia carbon EVO komin Schiedel -( nadavame lebo asi bude k nicomu ) + krbove kachle snad bude prilezitost ich pouzit rekuperacia
Odpovedať
samozrejme predchadzala dlhodoba teoreticka priprava a tyzdne presedene za PC a neustale vymyslanie a riesenie detailov ale vysledok stoji za to snad do konca tohoto roku stihneme skolaudovat inak projekt je http://www.domnamieru.sk/projektyDomo... samozrejme s upravami a trochu sme zvacsili obyvacku a pridvihlistrechu aby bol priznany trop kde je strecha pod uhlom 45 stupnov a vznikol este priestor na galeriu nad kuchynou , ako priklad uvediem cenu za izolaciu kde mi ponukli zlavu z cennikovej ceny 48% atd atd treba len hladat ozaj zabudol som okna Slovaktual 8komora pasiv HL + 3sklo
Odpovedať
Profilova fotka
@stavitelsamouk projekt máš parádny, všetko do detailov premyslené, tak ťa chcem poprosiť o jedno - skús si to všetko niekde písať čo a koľko ťa stálo a keď budeš mať komplet zariadený ten dom, spravenú fasádu a hotové okolie ako plot, chodníky, parkovacie miesta pre autá atď tak napíš koľko ťa to nakoniec vyšlo - fakt ma to strašne zaujíma... o.k.?
Odpovedať
plot , chodniky ... cize exterier samozrejme cena navyse , samozrejme evidujem vydavky takmer kazdy klinec 8-( ale da sa to , ak bude dokoncene spravim album aj s popisom, teraz potrebujem cas na dokoncenie a v zime budem spracovavat fotodokumentaciu
Odpovedať
Ahoj. Záleži veľa na lokalite. Od Prešova na sever mám niekoľko známych čo dokončovali dom v podobnom podoryse ako máš Ty + poschodie, vyvýšené podkrovie alebo normálne poschodie s jednoduchou sedlovou strechou. Najlacnejšie to majú za 40 000 sakumprásk aj so zariadením stavba tehla, pol roka PN - ka a pomoc cca 10 chlapov z rodiny- pridavači majstrov. Moj kolega končil minulý rok za 55 000 aj so zariadením, materiál YTONG, múri ťahal sám, základy, šachtu kopal sám. Ďalší to má za necelých 50 000 Eur ale ten má teda dom dvakrát večší, suterén 120 m2, prvé 120 m2 a podkrovie zatiaľ bez priečok, iba pripravené. Nemusíš byť ani super šikovná, stačí aby si mala známeho, alebo v rodine skúseného stavebníka, prípadne fakt 100% stavebný dozor (denný) kde skúsený človek Ti veľa poradí skôr ako si vyberieš nejakých babrákov. Povedal by som že svojpomocne tu znamenalo že si vybrali hlavne dobré partie na hrubú stavbu. Svojpomocnosť spočívala v tom že pomáhali majstrom - podávači. Tým pádom je cena nižšia a ide to rýchlejšie. Hrubú stavbu je najlepšie ked robí jedna čata ľudí aby sa nevyhovárali potom na nekvalitu, ale toto všetko Ti musí ustriehnúť ten dozor ktorý ak je dobrý nedopustí aby si zaplatila za sfušovanú robotu... Ba dokonca sa nájdu aj firmy ktoré Ti urobia hrubú stavbu za veľmi dobrý peniaz.Netreba sa unáhliť ale hľadať, pýtať sa, zjednávať...
Odpovedať
vie mi niekto poradit stva firmu co stavia domy na kluc v presove? vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
Bóže...Ľudia, toto je fórum, aby si človek vytvoril predstavu o danej veci,, nie aby ho tu zakopali pod čiernu zem, nemyslíte? Jednoduchá otázka a toľko ,,múdrych ľudí ", kt nevedia človeka povzbudiť, len napísať, ako sa to nedá, smutné... Myslím, že je trh presýtený stavebnými firmami a preto myslím, že sa dá všetko ...Pozri na faceboku: Nový dom za cenu bytu ...veľa šťastia ti želám.....
Odpovedať
Profilova fotka
@pinky_girl Bóže...Ľudia, toto je fórum, aby si človek vytvoril predstavu o danej veci,, nie aby ho tu zakopali pod čiernu zem, nemyslíte? Jednoduchá otázka a toľko ,,múdrych ľudí ", kt nevedia človeka povzbudiť, len napísať, ako sa to nedá, smutné... Myslím, že je trh presýtený stavebnými firmami a preto myslím, že sa dá všetko ...Pozri na faceboku: Nový dom za cenu bytu ...veľa šťastia ti želám.....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?