Postavím tento dom do 50 000€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Čo si myslíte, dal by sa tento dom na komplet postaviť do 50 000€? Myslím aj s interiérom, a skromnejšími kúpeľňami? Pozemok mám. Svojpomocne. Ďakujem.
Odpovedať
@alicakyselova hahaha nový dom za cenu bytu ...dobrý chyták a marketing Je lepšie týchto snívajúcich s moc veľkými očami priviesť do reality. Lebo pre mňa je smutné ak vidím toľko nových domov v realitkách postavených v okolí, ktoré sa predávajú nedokončené, alebo dokončené len vnútro. Na zateplenie , fasádu, oplotenie a úpravu záhrady z úveru nič nezostalo ... Proste sa už vzdali. Takže tie fotky z realitky s detskými izbami plné hračiek ... ...a teraz strácajú svoj vysnívaný nový domov... to je smutné 8-( Podporiť treba tých čo zvažujú reálne. A tí čo práve dostavali a zariadili majú k tomu čo povedať.
Odpovedať
Profilova fotka
@pinky_girl Vilo Rozboril.. Snívajte s nami :: :)
Odpovedať
Profilova fotka
@iigor Len pre poriadok: Snívajte s nami - bol Peter Kočiš a robila to pred rokmi STV... Ale inak súhlas.... 8-)
Odpovedať
vela stastia...
Odpovedať
@leilak1 ano mas pravdu ale ja si myslim, ze malokto predava dom v takto nedokoncenej faze kde chyba ako si pisala: zateplenie, fasada, plot, upravena zahrada...z dovodov ze dosli peniaze, uver. To uz by nejako doskrabali aj casom. Byvaju to skor vazne rodinne dovody - rozchody, rozvody, choroba alebo umrtie v rodine...ale za padika podla mna clovek postavi vikendovu chatu 7x5 na urovni. Ale nie rodinny dom.
Odpovedať
A postaví....a postaví .....ale nie ten o rozmere 16*8 ale tento: http://www.projektydomov.com/projekty... A osobne si myslím že ostane aj na nové auto......( nie to SUV pred domom ) Toto je podla mna ideálny dom na starobu ( len musíte mať s manželkou aj po 40 rokoch vrúcny vzťah - pretože nie je úniku - jedine na záhradku)
Odpovedať
Profilova fotka
@martin0085 Júúúj, aľe že miľený....
Odpovedať
Profilova fotka
@pinky_girl my máme menší 17,5 x 7,5m a zatial sme na cca 76tis € a to nemame ziadne zariadenie + int. dvere atd. som si tiez myslel ze sa da postavit cca do 50 + k tomu zariadenie ale ee ale jasne ked budes setrit tak to vies okresať +- 70tis
Odpovedať
@stofo aj tak ste na tom dobre.
Odpovedať
@ivettstar tie sumy su realne urcite, teda pokial do nich neratas aj cenu za pracu, co asi neratas, ked idete svojpomocne, drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
...niektorí čo tu píšu, sa asi moc matematike na základnej škole nevenovali , alebo sú fakt romantici ....dom má 134 m2 zastavanej plochy takže 134 x ? = ? no a teraz som zvedavý, aké cifry tu dosadíte.. chce to aj so skromnejším kúpeľňami a interiérom :) :) :)
Odpovedať
x 600 až nekonečno... Ten pomer sa presne nedá určiť pretože je rozdiel 50m2 dom a 250 m2 dom.... Schody v dome nepotrebuješ 2ks....tak isto 2 kotle či 3 kuchynské linky...Takže teoreticky aj 50 m2 dom potrebuje jednu kuchynskú linku aj 250m2..... Jedine tak HS sa dá neako matematicky prepočítať na zastavanú/úžitkovú plochu....na kľuč - nereálne....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@leilak1 ...jasné máš pravdu 8-)
Odpovedať
@martin0085 ale da sa odhadnut dolna hranica - ak odratas kotol a vsetko, co sa neda zmerat na m2, dostanes nejake cislo. a tych 50 000? Ak sa niekto pyta, tak odpoved je, urcite nie :). Pretoze taky clovek, ktory by to cisto hypoteticky dokazal, taky sa nebude pytat, ci to dokaze. :-D
Odpovedať
http://blog.zdravydom.sk/kolko-stoji-...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@lacoj Dobrý deň, mohla by som poprosiť aký máte projekt, hľadáme projekt so šírkou 6m tak by som sa rada inšpirovala. A keďže píšete že nie je malý, tak ma to veľmi zaujalo. Ďakujem
Odpovedať
@leonardom Dobrá relácia na STV bola aj Môj dom môj hrad :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ak máš šikovných pomocníkov ktorý sa do veľa vecí rozumejú určite sa t odá + zo šetrením ahľadaním čo najlepšieu cenu na materiály ..(nie čo najlacnejsie )
Odpovedať
Vsetko je to o moznostiach - pokial su v rodine ludia co maju zdrave ruky a su ochotny pomoct da sa v pohode postavit za tu cenu dom. Ako spominaju v predchadzajucich prispevkoch ludia co tomu viac rozumeju dolezite je vybrat vhodny projekt (ak je potrebny vacsi priestor (>150m2) zvolit poschodovy dom a pod...). My mame dom 187m2 (komplet obytna+uzitkova plocha....tolko vypocital priestorovy laserovy pristroj) a cenovo NAS hruba stavba vysla pod 250eur/m2.....pisem ze NAS to tolko vyslo kedze nechcem nikoho zavadzat kedze mame v rodine elektrikara, kurenara, vodara a okrem vykopania zakladov, betonu (beton+pumpa), strechy a poterov sme si vsetko robili sami...nebyt toho za tento dom dame asi 2.5-3x tolko....
Odpovedať
Profilova fotka
stavebný materiál sa síce dá zohnať lacnejšie, ale netreba počítať s nejakou extra zľavou stavebniny spustia max. 15 - 20 % na vybrané komodity a to tiež od množstva. Každopádne sa oplatí brať len z jedných stavebnín a dohodnúť sa na nejakých podmienkach. Celková zľava bude "citelnejšia". A veľa euríčok zhĺtne technika (báger, autá na odvoz zeminy) atď. My prerábame starý dom máme v ňom pomalu 10 tis. a aj tak to má zatiaľ pracovný názov "zrúcanina Strečno" :) Ono sa to zdá, ale zĺtne to dosť financií a určite by som nešetrila na kúrení, murive, streche, oknách, izolácií lebo v konečnom dôsledku na tom človek ešte viac prerobí :)
Odpovedať
Velmi tazko. Ledaze si vies zaobstarat lacny material, lacnu pracovnu silu a vecsinu si urobit svojpomocne vtedy by to snad aj slo...
Odpovedať
Profilova fotka
@pinky_girl staviam tento dom a predlzil som ho este o meter.nemam okna, mam elektro vodu odpady a som na 30 tis.da sa to.zavisi ako si narocna. na vsetkom sa da usetrit. mam komin za 1400 a da sa kupit aj za 350. hrubka stien, vyjednavanie a svojpomoc su tvoje zbrane:)do toho dievca..!!
Odpovedať
Profilova fotka
daa sa :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ach ľudia, ani neviem, ako som natrafila na túto tému, ale nedá mi nezareagovať..... :-D Tiež sme s manželom boli taký "naivní" pred začatím stavby.....že za 50000 bývame...... ach... :-D Navrhujem založiť tému, po ukončení stavby.. či sa podarilo vmestiť do tej sumy.... a uvidíme koľkým sa to podarilo ;-) Tí, čo už stavajú určite vedia o čom píšem.... :-D
Odpovedať
@marryen Presne tak, nás len hrubá stavba vyšla vdaka zakladom ovela viac, ako sme ratali. Takze se desim dalsej etapy a najma dokoncovaciek. Ale co uz, dali sme sa na boj, tak to nejako musime dobojovat...
Odpovedať
Profilova fotka
@marryen Akože stavbu samotnú sme napr. my ustrážili (65 tisíc). Kupovali sme zásadne v akciách, dávali si robiť konkurenčné ponuky, tendrovali sme... Ale prišli také smršte ako: odvoz 6 tatroviek ílovitej hlušiny a bordelu a dovoz 12 tatroviek dobrej zeme a 6 tatroviek štrkov a piesku... A k tomu ten buldozér, čo rozhŕňal a nakladač, čo nakladal... A vibračná doska... A oddrénovanie okolia domu... To, čo bolo okolo domu, sme rátali na max. 15 tisíc (ťahali sme 50 m siete). Ale bolo to 2 x toľko. ]-( A to som trávnik cca 600 m2 a chodník k domu robil sám ručne za občasnej pomoci príbuzných.
Odpovedať
aj za menej ako 50 000€, teda bez pozemku nieco ako 7x9, BUNGALOV PRE DVOCH/TROCH VELMI NENAROCNYCH -beton v miesacke, dokupovat len cement, strk si nalopatovat sam, niekde pri potoku - dá sa, a základy s dosku sú na svete za par supov -mury z porobetonu nejakej polskej vyroby, urcite sú lacnejsí ako velkí, a je ich kopa -drevo z lesa, cez nejaký urbariát-nieco na papier, nieco za flasku - a ked si aj sám zrežeš v lese a odtiahneš - tak to stojí facku - narezat ho niekde na píle už nebude zadarmo- ale ako fuška sa to dá aj lacno - a krov je skoro hotový - omietky namiešat z piesku - čo si si nalopatoval pri potoku , dokúpiš len cement a nehasené vápno - je lacnejšie -strechu z lacneho plechu, alebo takeho vlniteho laminatu - nic moc- ale lacne - par zásuviek/vypínačov- k nim trocha kablu - to nestojí za reč -linka a spotrebice z tesca, alebo z bazaru - teda jeden kombi sporak s rurou, mikrovlnku a chladnicku -obkladacky a dlazbu kupis aj za 5€ stvorec - a das ich vsetky tak nejako do hneda - estetika, samozrejme, že jedna kupelna a jedno vecko -najlacnejsi kotol a zopar radiatorov - a máš aj teplo -izolácie - s tými sa babrat netreba, porobeton, tak nech dycha - maximalne tak vatu do strechy - skoro zadarmo -a je hotovo za "lacaka"- ak si to odmakas sám -počítam, že tak nejak to robili v rokoch sedemdesiatych - dá sa to okopčiť -zabudol som na podlahu , ale laminatka za 5€ to spraví lacno :-p PS. Tento prispevok obsahuje ironiu, sarkazmus, dobre mienene rady a navody.
Odpovedať
Profilova fotka
@euro_ nevidím v tom iróniu ani sarkazmus, tak som staval nedávno, Vaši rodičia získavali bývanie za oveľa väčších obetí ako teraz.
Odpovedať
@marinak53 my sme robili túto jeseň základovú dosku a vyšlo nás to na 7100 eura, pri rozmere domu 8x 15.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@lenickamajchrakova zlavu na murivo som dostal 41 % č oje myslím krásne . ak máš ešte lepšie známosti dá sa aj 43% vyjednať ale to už je dohoda že od nich berieš vacsinu veci .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?