Podarí sa mi postaviť dom za 42 000 euri ked ho budem svôjpomocne robiť ?

Zobraz úvodný príspevok
Hrubú stavbu si chcem robiť sám až na strechu v zádladoch budem čo najviac pomáhať a robiť čo dokážem sám...
Odpovedať
Profilova fotka
@iigor podla mna by sme si radi precitali dovody, preco nie,... kedze ide stavat dom 80m2, obzcajny obdlznik svojpomocne... co tam moze vbyt drahsie?
Odpovedať
Profilova fotka
@boywonder513 každý rozumný staviteľ si necháva rezervu /10-15%/...počítaj aj s tým. Ak máš svoju prácu, tak po poobediach a víkendoch počítaj, že sa riadne zoderieš na svojej stavbe. Môj osobný názor, na tvoju výmeru je 42 tis. € len tak tak, skôr málo ako dosť. Teraz dokončujem dom raz tak veľký a viem o čom hovorím. Áno, nebola to svojpomoc, iba som pomáhal, takmer všetko robili živnostníci a odborníci pod mojim dohľadom.
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855 ľudia pod pojmom postaviť dom majú na mysli v ňom plnohodnotne bývať, postaviť dom majú na mysli mať všetko dokončené a to sa za 42 000, naozaj nedá :) teda postaviť dom Za 42000 sa dá, ale nie v ňom plnohodnotne bývať, zo všetkým základným, čo k bývaniu patrí ......
Odpovedať
Profilova fotka
@mackoke áno postaviť sa dá, ale nie v ňom bývať so všetkým základným, čo človek v dome potrebuje
Odpovedať
@iigor ak pojdes cez kosice .... kludne sa prid pozriet ....
Odpovedať
Svojpomocne áno :-) Môj názor a vlastná skúsenosť. Min.rok sme v rodine dokončili 2 podlažný dom 3x spálňa, obývačka, kuchyňa + jedáleň a 2x kúpelňa. 50 tis.€ z čoho 10tis € stál pozemok. Nebol kompletne zariadení chýbali dvere na izbách a zopár kusov nábytku ale hneď sa šlo bývať. Musím ešte dodať že materiál nebol ten najlacnejší. Proste keď sú ľudia, známosti aj svojpomocne sa to dá za "pár korún"
Odpovedať
....to sú tak úsmevné príspevky :)))
Odpovedať
pri kazdom projekte mas pri nacrtoch orientačnu cenu materilu vykaz vymer- o com sa bavime- to je cena materilau ak nic ine nedas za robotu tak mas vyslednu cenu ci sa to da ci nie. s enou uz vela nepravis lebo ak nemas doklad na matzerial ti neskolauduju. @katka8855: chcel by som vidiet rozpocet na hrubu stavbu- len zavidiet. tiez som makal sam na 110 m2 bunalov + 3000 za robotu na streche a vysiel som na 27 000 €. neviem co ratas do hrubej stavby- asi len material, povolenia, pripojky, donasku materialu, a co ja viem co este zabudas...
Odpovedať
@katka8855 postavil som tri domy svojpomocne.. ked neviem nepisem, nepisem dojmy ale pojmy
Odpovedať
Profilova fotka
@montreal posielam do spravy, ratam material s dovozom na stavbu, pripojku sme zatial riesili len elektrinu 207 eur poplatok. Stavebne povolenie som neratala, to sme mali k pozemku.
Odpovedať
Profilova fotka
@montreal manzel je stavbar z povolania a postavil uz nie jeden dom, a ten nas je dalsi. Myslim, ze viem lepsie, kolko som za material zaplatila ako ty, nemyslis? takze dojmy pises ty a pojmy ja. je to logicke nie.. a vobec, naco sa s tebou budem hadat... AK si postavil len hrubu stavbu sam za 27000, odporucam zmenu dodavatelov. pozri si uzivatelku lubkasungirl a mas jasny priklad, ze postavili dom za 33000 eur komplet aj vratane sanity a kuchynskej linky.
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855: ta lubkasungirl sa mi nechce verit... Ja teraz riesim kupelku, kuchynu a podobne a vychadza mi toto a to idem iba po cene, kludne aj MM: - kupelna iba material - 6000 E - kuchyna - dlazba 1000 E, linka a spotrebice 7000 E - interierove dvere do celeho domu najlacnejsie 2000 E to uz teraz je plus minus 15 000 E a to neratam material na priecky, omietky, podlahy, SDK, zateplenie.... a uz vobec nie pracu... ked priratam strechu, okna, kurenie tak to je dalsich 20 000 a to som nic nestaval iba prerabal a aj to je este daleko do finale
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@y2k zavisi v akom cenovom standarde sa hybes, ked vravis ze dlazba do kuchyne 1000 eur... hmmm.. ja osobne mam 10m2 kuchynu, cize by som musela mat 1m2 dlazby za 100 eur.. sorry, ale tie peniaze si viem predstavit aj inde ako na zemi. Linka? u stolara 2500 + spotrebice 1500. Interierove dvere kupis zo zarubnou aj za 100 eur, takze to by si ich musel mat 20, ale osobne by som ich ani ja nechcela. Takze interierove dvere ratame aj my 1500-2000 eur. 6000 eur na kupelnu????? co ju mas zo zlata?
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k ja neviem,ale nas vysla cela strecha 6000 a okna 3500 eur a kurenie stat 10 000 urcite nebude!
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855: kdeze zo zlata, ale sanita plus obklad, asi 10m2 je podlaha...obklad je okolo 15 E/m a to je taky lacnejsi...ja prilis nemam cas porovnavat ceny a obchadzat obchody, no mam kamosku co robi kuchyne a ta mi vyberie vzdy najmensiu primeranu cenu kvalite.... interierovych dveri mam 19 :-) ale len na 8 pojdu nove zarubne, dvoje budu posuvne, ostatne len vymenit dvere, zarubne zostavaju kovove, ale ta cena je len za tych 8 a dvoje posuvne kuchyna aj s jedalnou ma priblizne 40m2, linka je nacenovana stolarom, 7 metrov plus ostrovcek, horne skrinky len uzke nic extra a nie po celej dlzke...tak neviem kde je chyba strecha 9000, 300m2 kurenie 5000 aj s kotlom okna 5000 aj s pracou a to tie najlacnejsie dalsich 5000 bola strecha na hospodarskej budove a na garazi plus pristresok a zobytnenie pivnice a reagoval som na ten dom na komplet za 33tis...to sa mi ozaj nezda, ked ja som uz na takej cene a dokopy som nic nespravil a to je prerabka, ziadne pripojky, stavebne, pozemok.... preto sa mi tomu verit nechce
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k no tak my tie obchody obchadzame, momentalne sme daleko od napriklad kuchynskej linky ale cenove ponuky uz mam doma, zacali sme na 4300 v prvom studiu a skoncili sme aj na 2000 za rovnaky rozmer - IKEA, a rovnaka linka 2500 u stolara / 7,5 metra linka + 1,5 metra vysoka skrina / Tak obklad mame my vybraty drahsi - 25Eur/m2, kupelku mame cca 7m2 a sanita RAVAK, ale 6000 nas to ani zdaleka nevyjde... Ta dlazba do kuchyne moze byt, ked mas 40m2 ale pan co zakladal temu chce mat dom necelych 80m2, takze predpokladam, ze nejde mat polovicu z toho len kuchynu :)
Odpovedať
@katka8855 vserko je ozne...tuna zo kosicami oistavil jeden priekopnik netradicneho byvania dom pre bezdomovcov za 1500 € este mal aj relaciu v joojke take verim vsetkemu Da sa to samozrejme JE v poriadku ked si kazdy robi co chce Otazka ak smiem akou lyzicou kopal bager zaklady?
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k Tiez som na tom podobne :) A to som mal kubik betonu za 40E aj s dovozom + tvrda svojpomoc. Okna, kuchyna a kupelky standard ... Neviem, kde take nizke ceny beru :/ ale asi zijem v inej republike :)
Odpovedať
Profilova fotka
@montreal toto sa musim spytat manzela, ja drzim len kasu a vyberam dizajn, manzel je stavbar, takze tieto veci su na nom. Ale mam pocit ze 60 alebo 80. Ale my mame nastastie uplne idealne podlozie, cisty strk v zemi, takze sme ho tam nemuseli ani sypat. Cize aj na zakladoch sme usetrili - samozrejme vsetko islo za asistencie statika. Aj zelezo sme dali, hoci sme nemuseli.
Odpovedať
tak schvalne idem poratat tu kupelnu: obklad+dlazba 17eur/m2 * 40m2 680eur + praca 450eur., begerit 130eur + misa + doska 150eur+60eur, sklenena stena + dvere 480eur, zlab 130eur, radiator 70+30 eur zapojenie, umyvadlo+skrinka vo vypredaji 250eur dalsie, 2 skrinky 130eur, 2x lampa led 80eur, zrkadlo 40eur. takze to je 2680 EUR + sparovacka, flexi lepidlo na zem potom obycajne lepidlo, dalej hmota na zaliatie zlabu, dalej hydroizolacia kutu + rohove pasky. Dalej bateria na sprchy, bateria na umyvadlo, + silikony, tmely, To v tej cene 2680 EUR este nie je. A ziadna vana, bidet. :)
Odpovedať
Profilova fotka
no mne napriklad povedali ze skrinka a umyvadlo 1500 E :-D teda dvojumyvadlo a skrinka z mega hyper ubercool dreva ktore necuca vlhkost....samozrejme ze do toho nepojdem, len vravim ceny
Odpovedať
AAAAAnoooo da sa postavit za tolko, kto si co napocita. Ak sa rozpocet minie tak jednoducho sa zastavi vystavba a bude sa byvat v rozostavanom "module" alebo sa minie viac. Ine alternativy nie su. A vsetkym ktori tu kladu otazku ci sa da postavit za XY....v prvom rade musite VY byt o tom presvedceni, t.j. mat pred sebou polozkovity rozpocet s vymerami a cenami a potom ak je to nad moznosti, robit korekcie v cene materialu pripadne cene za pracu. My ostatni Vam mozme dat pozehnanie ze sa to da, mozme povedat, ze sa to neda....co to meni na situacii, získate vacsiu istotu? Sklamanie moze byt o to horsie...Ak mate pochybnosti o svojom rozpocte na vysneny dom, prve co urobte, chodte si urobit cenovu kalkulaciu za 100-200 € pripadne sami, ale ak sa chcete radit a ma mat diskusia na MS nejaky prinost hodte sem polozkovity rozpocet aby sme mohli doplnit chybajuce veci ci poradit co mozte zohnat lacnejsie ale bez toho je to strielanie od brucha, ktore Vam nic neda a My zabijame cas takisto!!!!
Odpovedať
@katka8855 velmi spravny a racionalny pristup, palec hore!
Odpovedať
@zuzka149 he ake znamosti mas na mysli? V dnesnej dobe? Pises: Proste keď sú ľudia, známosti aj svojpomocne sa to dá za "pár korún" prosil by som vysvetlit :-D
Odpovedať
@y2k robotu mám a vždy každý deň po robote a víkendy budem makať ešte aj na dome,neponáhlam sa nikam že to musím mať za 2-3 mesiace,úplne my postačí ked tam budem mať strechu a okná do zimy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@boywonder513: ale ako vravim asi nie taku pracovnu dobu ako ja ;-) a ja makam uz 3 mesiace tiez v case volna a stihol som tak akurat omalovat 2 miestnosti :-D :-D :-D BTW: ty nie si ten Boy Wonder ze nie :-D :-D :-D
Odpovedať
@topvideo vieš teraz nechcem nikoho uraziť,ale istý čas som robil na stavbe 8-9h denne,potom som si išiel ešte pocvičiť cca hodinka a pól a doma ešte rubanie dreva.Tým chcem len tolko povedať že ja v tom že budem po práci makať na svojej stavbe premňa neznamená žiaden problém ;-)
Odpovedať
@katka8855 teraz musim s tebou suhlasit to co pise y2k je vysoky nadstandart..ja tiez kuchyna za 2400 spotrebice 1500..
Odpovedať
@montreal vysku standardu a kazdy nastavenu inak.
Odpovedať
Profilova fotka
Pre tych, co neveria, pozrela som doma blocky a toto vyslo, je mozne ze tam par drobnosti chyba, ale to budu uz len malickosti. bager na vykop zakladov+zlozenie DT 170 bager na vykop kanalizacie 50 hromozvod 77 odpady a voda v zakladovej doske+roxory 200 DT 30, doprava 274 roxory, kari rohoze 310 vapno 3,2 strk 10 beton do zakladov 14m3 672 beton do DT 5m3+ prestoj domiesavaca 265 beton na zakladovu dosku 20m3 960 zapozicanie vibratora do betonu 20 spotrebny material-benzin do zaby, kotuc 34 stavebny dennik 4,5 Celkom zaklady 3049,7 Termobrik - obvody, priecky 2407 Zapozicanie paliet 32 preklady vnutorne 3ks 15 dvojkomin Prespor 160/200 840 drevo na krov+doprava 2100 laty dokupovanie 70 praca tesarov 300 spotrebny material,klince, pena, malta, vrtak, lyzica, cement, ocel, maltovnicek 169,04 betonova krytina Mediterran Zenit EVO + doplnky 2484 dokupenie krytiny 240ks 90 dokupenie hrebenacov 12ks 15 odkvapovy system KJG cierny, doprava 726,05 dosky na salovanie venca 300 ocel na veniec 235 beton na veniec + pumpa 417,5 zapozicanie vibratora do betonu 20 vylozenie , krovu 130 zakladacia malta 130 strk 7 izolacia komin 23 Celkom hruba stavba bez zakladov 10510,59
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?