Podarí sa mi postaviť dom za 42 000 euri ked ho budem svôjpomocne robiť ?

Hrubú stavbu si chcem robiť sám až na strechu v zádladoch budem čo najviac pomáhať a robiť čo dokážem sám...
Odpovedať
postaviť áno, aj bývať sa v ňom bude dať (ale to sa dá aj v stane bez okien, omietok, obkladov, vody, kúrenia...)
Odpovedať
ak máš v rodine dakeho majstra čo ti bude velmi pomáhať tak sa to dá, ale už ho nezariadiš za tú sumu, a samozrejme že zaleží aj na materialoch, a niektore nadstandartne veci budes musiet ozeliet, ale da sa to :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@boywonder513 jasne ze ano.. aj za menej ked nebudees platit pracu
Odpovedať
z najlecnejsich materialov kupenych bez dokladu urcite... otazka je, ci sa oplati stavat z najlacnejsich veci
Odpovedať
@cubicomp nesuhlasim ze len z najlacnejsich ak si to bude robit svojpomocne az na vodu kurenie elektrinu tak si moze dovolit kvalitnejsie materiali ako keby staval na za o cca 7000-9000 viacej na kluc
Odpovedať
@cubicomp chcem použiť ytong lambda a nemyslím že budem používať najlacnejšie materiali ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
60 tis, ale to by sa muselo veľmi šetriť.
Odpovedať
@qweasdyxc otazka je, co je kvalitnejsi material pri kureni, vode, elektrike, sanite, oknach, podlahach a co nie...
Odpovedať
@qweasdyxc nemám žiadného majstra v rodine ale osobne som robil murárčinu tak viem ako na to i ked nie úplne všetko viem ale poznám ludí čo sú vyučený ako muráry
Odpovedať
@katka8855 este mu aj 20tisic ostane nie? Kazdy tyzden tu niekto da sumu za aku chce postsvit svoj dom. Osobne si myslim ze 60tisic na mensi dom minimalne. Inak je to na ukor kvality a lacnejsieho materialu.
Odpovedať
@boywonder513 prva chyba, pouzit lambdu. Ale nevadi, ked si tu pohladas, dozvies sa aj preco je to chyba. Ovela podstatnejsie materialy su v kureni, vode, oknach, dverach, omietkach, fasade, sanite atd.... ;-) Tam sa prejavy, ci sa setrilo alebo nie. Samozrejme nie hned, ale po 10 rokoch. Skus, uvidis
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa mňa ide aj o pôdorys musel byť veľmi jednoduchý, malí a aj tak to asi nebude stačiť
Odpovedať
Článok sa načítava...
@suffo za 60 000 to ma na kluc alebo svojpomocne? asi skorej na kluc ten dom vyzera na 65m2 uzitkove plochy
Odpovedať
@worker_falcon okná si dokážem aj sám osadiť a omietka a obklady to ma najmenej trápi to si viem sám porobiť,vodu mám na pozemku prírodnú vodu zo studne a kúrenie bude tam krb a budú tak teplovzdušné rozvody do každej miestnosti,jediné čo tam budem musieť zaviesť je elektrina.
Odpovedať
Profilova fotka
Nedávno sme robili strechu na kvázi drevo dom (lego skladačka OSB boxy) podobnej veľkosti, tam bol rozpočet 60 tis. Sami si poskladali obvodové murivo a budú radi ak sa do rozpočtu zmestia.
Odpovedať
@qweasdyxc dom má 88m2 a úžitková plocha 73m2
Odpovedať
Profilova fotka
@suffo vy ste uz postavili nejaky dom nakomplet sam, ze tu strielate take ceny? my staviame bungalov 10x13 svojpomocne, a hruba stavba vysla 15tisic eur = KOMPLET, este aj s pivom pre stavbarov. a nemyslim si ze staviame z najlacnejsich materialov
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 vy ste uz postavili nejaky dom nakomplet sam, ze tu strielate take ceny? my staviame bungalov 10x13 svojpomocne, a hruba stavba vysla 15tisic eur = KOMPLET, este aj s pivom pre stavbarov. a nemyslim si ze staviame z najlacnejsich materialov
Odpovedať
@boywonder513 Obovdové murivo nie je všetko čo sa dá spraviť svojpomocne je to len zlomok, len materiál na stavbu a prípojky, povolenia atď. bez nábytku a zariadení ta bude stat 40000 a to bez nejakych vychytavok
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855 My robíme strechy, nie celé domy. Ja som len napísal aký bol rozpočet, kde sme robili, ale som to teraz pozrel 11x11 dom. Drevostavba modulový konštrukčný systém.
Odpovedať
Profilova fotka
@boywonder513 pozrite profil pouzivatelky lubkasungirl a uvidite ze sa to da, postavili nakomplet dom za 33000 eur. Nepocuvajte tych, co Vas odradzaju, chodte si za svojim. pozistujte si ceny materialu a uvidite kolko Vas to vyjde. ak sa nebojite roboty, do tej sumy to zmaknete.
Odpovedať
@katka8855 aj ja som sa pýtal kamaráta murára a povedal mi že kludne svôjpomocne spravím hrubu stavbu za 15-16 000 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
otazka zrejme este je co to znamena svojpomocne... Ja si napriklad neviem realne predstavit ze by som zohnal zo 10 ludi ktori by mi (vacsinou po vikendoch) pomahali cosi stavat a najma kolko by to trvalo...to tu nikto nema zamestnanie? :-) a dalsia vec, tych ludi treba aj napojit a nakrmit...a tak :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@boywonder513 ano, je to realita. Nas stalo necelych 15000 eur dostat dom pod strechu. a to mame dom 130m2. ale robli sme vsetko sami, za pomoci rodiny a kamaratov, platili sme len jedneho tesara, ako dozor pri stavbe krovu - 300 eur. Teraz sa manzel hra vnutri sam, priecky si porobil za zimu a pripravuje veci na stropy pomaly.Ked bude teplejsie vykopeme vodomernu sachtu, aby sme mali vodu a ideme na omietky. Elekrikara mame znameho, vodu a kurenie vie manzel spravit, zaplatime len revizie a napojenie na kotol.
Odpovedať
@katka8855 to ste za 15000 tam maly uz aj okna a dvera aj stresnu krytinu? Platili ste aj za robotu daco?
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k svojpomocne u nas znamena, ze chodi rodina a kamarati, kto ma chut prist pomoct. Hrubu stavbu nam postavil manzel + 4 ludia za 20 dni cisteho casu na stavbe, neratam prestoje, ked zrel beton... teraz si manzel robi vnutri sam a ked bude treba, pridu zase z rodiny pomoct. Ano treba im dat najest a napit ale to uz predsa cloveka nema co mrziet, ked usetril 300 eur denne na praci...
Odpovedať
Profilova fotka
@qweasdyxc okna a dvere nie, stresna krytina ano. Za pracu neplatime, staviame sami s pomocou rodiny a kamaratov. platili sme len jedneho tesara, ako dozor pri stavbe krovu - 300 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
LUDIA NEHLADAJTE SPOSOBY AKO SA TO NEDA, ALE SPOSOBY AKO SA TO DA !!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@boywonder513 nepýtaj sa a rob. Šetri, buď skromný , nenechaj sa zlákať rečami iných, aj najlacnejšie materiály majú dlhšiu životnosť ako Ty. Daj si poradiť ale od ľudí, čo menej píšu a viac robia. Už tie rozvody vzduchu sú na zváženie.
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855: mrziet urcite nie ale treba to ratat do nakladov, aspon podla mna.... tak to mate fajn, ja mam problem najst 2-3 ktori by mi pomohli napriklad s malovkou a aj to len v sobotu, ine dni to proste nejde...a aj to tak jednu sobotu v mesiaci pridu.... takze u mna nerealne a to uz nehovorim o mojej chuti do manualnej prace :-D a tie ceny, no ked vidim ako mi odchadzaju peniaze len za obycajne natiahnutie stien a tak....ak proste nechapem ako to zvladate
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?