Podarí sa mi postaviť dom za 42 000 euri ked ho budem svôjpomocne robiť ?

Zobraz úvodný príspevok
Hrubú stavbu si chcem robiť sám až na strechu v zádladoch budem čo najviac pomáhať a robiť čo dokážem sám...
Odpovedať
@katka8855 dom sme stavali. Svojpomocne dvaja ludia. Dokonca byvame treti rok. Tych 60tisic som povedala este malu sumu teda aspon u nas sme sa nedostali na taku. Ak by som nakupovala merkury market a ine podobne obchody tak b y som usetrila. Ale asi len na par rokov kym by to nebolo treba vymenit. Nemozes porovnavat stavanie fomu niekde v presove s bratislavou atd. A radsej pocitat viac ako taku sumu a potom si narazit hubu o mur... ze nevyslo
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k proste hladame, ak je nieco niekde lacnejsie, kupime... hlavne neplatime robotu... to je najpodstatnejsia vec a najvacsia polozka stavby
Odpovedať
da sa to ale nie kazdemu sa to podari a nie kazdy to vie :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855: tak na to asi treba cas a nervy...ja nemam ani jedno :-D a este nemat zamestnanie zrejme, lebo ako vravim u seba si to neviem predstavit
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k tak my mame zamestnanie obaja :) a ide to, len treba chciet. A urcit si priority. U nas bola priorita byvat a nezadlzit sa neskutocnou hypotekou na 30 rokov.
Odpovedať
@boywonder513 - ak mas vodu na pozemku - musis ju dotiahnut aj do domu a spravi nejake rozvody - kurenie len cisto krbo a prieduchmi, je to tatalne diskomfortne diesenie - s prieduchov ide prepaleny bordel - to Ti povie aj chlapik co tu stavia pece tusim @reward - stavat z oblubeneho Ytong Lambda je zbytocne... je to drahe, bungalov staci 25 cm obycajny Ytong a na to izolacia - 42 tis je nerealne - resp. budes to robit dlho sam, ked aj chodis do prace, alebo to postavis s obycajnymi najlacnejsimi oknami - 2 skla, izolacie, eln aby to splnalo normu, kurenie fakt len krbom
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855: to je asi pre kazdeho :-) ale asi aj zalezi od zamestnania...mne sa napriklad stane ze kludne aj do 22hej pracujem... Priority tiez mam ale asi nie potrebnu volu :-D bez hypo to bohuzial u mna nejde a to mam mega velku :-) PS: neber to ako vacsina tu ze pisem ze to nejde a tak, ja skor obdivujem ze to ide....ale u seba to nevidim realne :-)
Odpovedať
@boywonder513 urcite sa da to tej sumy zmestit. Ja som postavil s trosku mensim rozpoctom ..... popri praci ...
Odpovedať
@boywonder513 To, ze poznas ludi, co su vyuceni murari, to je malo. Ver, ze dnes uz ani kamarat nechodi robit zdarma, ved aj on potrebuje uzivit rodinu a platit ucty. A ty, ked chces zarabat, musis chodit do prace, takze na pracu na stavbe moc casu mat nebudes. Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze dnes je vhodnejsie si zavolat firmu, ktora ti spravi komplet pracu, mas bez starosti a daslich vydajov. Ked aj najdes kamosov, co ti pridu pomahat za nizsiu cenu, zas sa musis o nich postarat, v podobe celodennej stravy,alko aj nealko napojov, cigaretiek,odvozov domov atd. atd. V konecnej podobe si to zratas a zistis, ze ta to stalo vela penazi,vela casu a este budes cely zivot niekomu zaviazany.
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 ja neporovnavam, pisem realne cisla, kolko stal dom nas. A stoji par km od Bratislavy a podotykam, ze dverami merkury marketu sme ani nepresli, ani sa nechystame.
Odpovedať
@katka8855 suhlasim s tebou ..... ziadna hypoteka ..... zeby som trpol 20-30 rokov ci pridem o pracu a tym aj o byvanie ..... 2 roky, 120m2 ....30 000€ .... cena domu bez nabytku, plota, 3D telky :-)))
Odpovedať
no my sme si tiez tak naivne mysleli, ze postavime za 50 000 eur, mame maly dom a rozpocet sme uz davno prekrocili a stale je tu co dorabat :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj, podobný domček sme robili mojej tete, 13x14, postavene z tehly Heluz, zateplené sklenou vatou, okná 3sklo Salamander BluEvolution, kúrenie riešené krbom + plynový kotol + komplet aj so zariadením ju vyšiel na 52000 aj s oplotením 3 strán pozemku a ešte aj záhradný murovaný domček 4x4 + nadstrešenie pre auto. Nikde sa neuskromnila. Všetko sme robili 3ja chalani, ja + jej 2 synovia (čiže robotu mala viacmenej zadarmo), pri streche nám pomáhali aj baby (podávali škridlu), vodu, kúrenie, odpady, omietky(strojové) už robili majstri. Postavené za necelých 5 mesiacov, bývajú 4 rok a nevedia si to vynachváliť. Preto si myslím, že tých 42 tisíc je reálnych.
Odpovedať
@boywonder513 Daj rozmery podorysu. Za 42k je to dost na hrane, da sa to ale musis robit ozaj vsetko sam a z toho vyplyva podstatna vec - si zamestnany? Ak ano tak sa to neda lebo na to nemas cas ani silu a robil by si to 10 rokov, ak nie si si pripraveny robit zo 2 roky kazdy dne na stavbe? Mas dost penazi aby bolo z coho zit? A ku kureniu - krb je skor tak doplnok a ozdoba pre oci, fakt rasdej investuj nejake peniaze do podlahoveho, ono to neni az take drahe, platis len rurky rozdelovac a kotol. Tie rury nie su az take drahe a ked das el. kotol tak sa to da prezit.
Odpovedať
Profilova fotka
aj manzel ma podobny plan.. no mne sa to nezda, sorry @boywonder513 mas urobeny aj rozpocet s realnymi cenami prace a materialov? Taky ze uplne presny? (rezervu na anomalie teraz nemyslim)
Odpovedať
bungalov so sedlovou strechou 13x9 m, bez zateplenia a fasady zatial , komplet zariadeny, skoro vsetko svojpomocne (okrem vykopov bagrom, vody, kurenia, samozrejme revizii a inych papierovaciek), 55 000 € a to sme este urcite vedeli usetrit - baterie nemuseli byt hansgrohe, ani komplet vinylove podlahy, linka v tvare L 3,5x3,5m, spotrebice min. Ackova kategoria v spotrebe, na streche palena krytina, atd... okna rehau geneo, v cene nova plynova pripojka pozemok sme mali hruba stavba s oknami ak si dobre spominam 16000 €
Odpovedať
krb su zbytocne vyhodene peniaze, nepohodlne kurenie, narobis sa kym pripravis zdevo na jesen, prides domou a mas zimu, si chory a musis ist kurit, smrad v dome ... proste cele zle podlahovka lacne a pohodlne kurenie
Odpovedať
No my sme zacali so stavbou v aprili 2014, doposial nas stavba vysla 145 000€ a to este nebyvame, len teraz nam maju zacat pokladat podlahy, kuchyna+ kupelna..velmi domcek "spapá" penazi...
Odpovedať
@ada99 Co tam mate zlate roxory v betone? :-D Ci znackovy beton od Chanela? :-D Alebo EPS od Gucciho.
Odpovedať
@lubomird no pokial im to vsetko robia firmy a je to bungalov nejakych 180 - 200m tak taka suma nie je problem...
Odpovedať
Kvalita, velky bungalov a samozrejme v cene je aj pozemok...
Odpovedať
@ada99 Tak ked je to KVALITA tak to neni vela :-D Ale ked je v tom pozemok, je OK. Je to ale dost matuci udaj, ze za 145 000 € este nemate dokoncene, ked pozemok z toho moze byt aj 100 000€.
Odpovedať
@ada99 :-))) ale pozemok moze stat hocikolko :-) bavime sa o dome .... pozemok v Hornej ci Dolnej moze stat 10 000€ a v centre Kosic 100 000€ takze tvoje cislo 145 000€ nema ziadnu vypovednu hodnotu
Odpovedať
Je to dvojpozemok, drevene okna,dvojgaraz, bazen,...Vnutro obklad bude len travertin...
Odpovedať
Profilova fotka
osobne si myslim, ze kvalita sa ukaze casom, kedze dom je este neobyvany...
Odpovedať
@katka8855 suhlasim ..... to ze je nieco drahe este neznamena ze je to aj kvalitne :-) vacsinou 40% z ceny je cena vyrobku a 60% je cena za znacku :-)))))
Odpovedať
Profilova fotka
@katka8855 tomu neverím
Odpovedať
Profilova fotka
@iigor vobec nemusis verit... ale ver, ze naozaj viem, kolko mi z uctu odislo...
Odpovedať
Profilova fotka
42 000 hm.. snívajte s nami :)
Odpovedať
@iigor SVOJPOMOCNE V POHODE !!!!! :-))))
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?