Je reálne kúpiť dvojdom na kľúč do 80 000€?

Je reálne, podľa Vás sa dá kúpiť DVOJDOM-NOVOSTAVBA v prevedení na kľúč v sume od 60 do max. 80000e? Lebo nie každý má k dispozícii 120tis. Kiežby developer prihliadol aj na menej solventnú skupinu záujemcov o bývanie...Osobne také hľadám s južnou, alebo juhozápadnou dispozíciou...
Odpovedať
1
2
Byt
Odpovedať
Menej solventna skupina obyvatelov nie je cielovou skupinou developera. Pockaj, pride kriza zas sa budu predavat malometrazne byty a domy. Ked nechces cakat, tak si kup byt v panelaku...
Odpovedať
Profilova fotka
Ale no, developer nie je socialny podnik. Bol by sprosty, keby ti predal nieco za 60k, ked ma v rade kupujucich ochotnych zaplatit 2x tolko. Holt kazdy by mal vyskakovat len tolko, co mu penazenka dovoli. V kazdom pripade nepises kde ani aky velky dvojdom. V takej Bratislave by si za 60tisic mozno ani podla teba vhodny pozemok nekupil.
Odpovedať
Keď si zoberieš do úvahy že stavby musia dnes spĺňať normu A1 (bud. rok A0), tak stavby sú už len z tohto titulu menej dostupné. Každý dom potrebuje 2 zdroje kúrenia aby prešiel normou A1, kvalitnejšie izolácie s vyššou lambdou, kvalitnejšie okná a pod. Za 60000€ sa dal postaviť (nie predať ale postaviť) dvoj dom ešte podľa starej normy B. Lebo postaviť dom nie je len cena materiálu ale aj práca robotníkov. Developér tak isto musí do ceny prirátať DPH a maržu. Takže ak by aj nejaký zázrakom bola firma schopná postaviť dvojdom za 60000€ aj s maržou, tak DPH Ti tú sumu navýši na 72000€ + cena pozemku k tomu a si na 100000€ ako nič..
Odpovedať
Profilova fotka
@emanuello nieje to realne tam sa horko tazko dostanes svojpomocou
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 2 zdroje tepla? Nemam podla projektu nic take, dokonca ani rekuperaciu ci TC, len klasika plynovy kotol a mam A1 ... izolacia 150 fasada, okna 3 sklo nic extra ... o stavebko som ziadal 2 tyzdne dozadu a na utade ma uistili ze nebude problem...
Odpovedať
@emanuello aj s pozemkom dufam...
Odpovedať
Profilova fotka
@madein1974 to je zaujímavé, lebo práve túto tému riešim.. mám postavený dom z Ytongu 300 mm (obvodovky) a zateplený bude minimálne 15 cm, v projekte mám uvažovanú rekuperáciu, ale reálne ju mať nebudeme, kúrenie plynovým kondenzačným kotlom + ako záložný zdroj tepla krbovú vložku.. dnes som dostal informáciu od projektanta, že triedu A1 jednopodlažné bungalovy (s uvedenými parametrami bez rekuperácie) nedosiahnu
Odpovedať
V normalnej lokalite bude minimalne 60k stat iba pozemok. Za 80k sa neda kupit ani 3-izbovy byt v novostavbe, nieto este dom. Ak mas pozemok, tak tvrdou svojpomocou by si to za 80k mozno dal ak nebudes extra "vyskakovat" co sa tyka materialov a velkosti domu ale nasledujuce minimalne 3 roky stravis kazdu volnu chvilu v monterkach. Ziadna dovolenka, ziadne chvile s rodinou, iba tvrda makacka. Na kluc je to za tuto sumu cista utopia.
Odpovedať
@emanuello Ono to je proste tak že kupuješ to čo si môžeš dovoliť a hotovo. Nechápem ľudí ako ty, ja keď som na to nemal ani som nad tým nerozmýšľal ale mal som cieľ to raz dosiahnuť a hľadal cesty ako finančné oveľa zlepšiť príjem a až potom som išiel do toho inak to nemá zmysel lebo to by bolo len prežívanie. A nepoznám developéra čo by hľadel na záujem niekoho druhého, developera zaujímajú len dve čísla a to výdaje na stavbu to jesť mínus a čistý zisk to je plus nič viac a nič menej.
Odpovedať
@iamriso Projektant keca kraviny (inak, nic vynimocne). Mame bungalov, kurime plynovym kondenzacnym kotlom, mame rekuperaciu a sme v A0. Ziadne dalsie kurenie nemame. Ziadny krb, ziadne ine kurenie. Kolaudovali sme v 2015, ked este bola povolena tried B a kopec ludi si tukalo na celo, ze naco take izolacie, naco test vzduchotesnosti, naco okna na expanzne pasky, preco nemame krb a komin a milion dalsich naco, cely cas som to pocuval...chvalabohu uz sa to povedomie trochu meni. Ale skoda, ze vela projektantov este stale zije v roku 1995. Pozri si napriklad www.eurolineslovakia.sk a maju v ponuke vela prizemnych domov v triede. A0
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd no veď práve to, že ty máš rekuperáciu, ale ak by si ju nedal, tak ti výjde energetická trieda? lebo ako som písal, ja ju v projekte uvedenú mám a vyšla trieda A1, ale reálne ju neplánujem mať.. a na základe toho mi odpísal: ,,Pri nepouziti rekuperacie prizemne rodinne domy nevychadzaju. Posielam vam nizsie kontakt na firmu co sa zaobera certifikatmi, oni Vam to vypocitaju tak, ze dom vyjde." neviem, čo si o tom myslieť...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@iamriso ja rekuperaciu dava.t budem iked ju v projekte nemam. Projektant mi povedal ze to tam netreba ak dosiahnem A1. A to som dosiahol takze som to s nim neriesil. Stavat idem bungalow z casti podpivniceny, ytong 300. A krb nebudem mat. Rozhodol som sa tie peniaze radsej minut na rekuperaciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@madein1974 tak to je celkom zaujímavé, že s tými istými parametrami ti vyšla A1 a mne tvrdí projektant, že bez rekuperácie mi to nevýjde :D a to mám ešte záložný zdroj tepla - krbová vložka
Odpovedať
@iamriso @madein1974 Vo vzorci na výpočet primárnej energie budovy má vplyv veľa vecí. Napríklad faktor tvaru budovy, alebo straty pri vetraní. Jednopodlažné domy už podľa výpočtu neprejdú A1. Dvojpodlažné s odretými ušami. Moje skúsenosti so stavebnými úradmi sú také, že pracovníci úradu nevedia čítať tieto veci a stačí im keď na EC je finálny výpočet pre A1, neriešia ako sa tam stavba dostal. No pri kolaudácií sa to už striktnejšie kontrolu a dokonca môže prísť na náhodnú kontrolu "energetická komisia". Niekto to riešiť tak že dá do projektu krb, niekto TC, niekto rekuperáciu, niekto klímu s rekuperáciou tepla...
Odpovedať
@emanuello Možno sa len priblíži k tvojím predstavám - https://www.topreality.sk/new-living-...
Odpovedať
@leilak1 to len potvrdzuje naše slová že je to nereálne. Toto je stavba čo má 64m2 za 84500€. Pani hľadá 120m2 za nižšiu sumu.. o pár tisíc ale nižšiu sumu
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 mam jednopodlaznu budovu bez krbu rekuperacie alebo TC a vypocitane v projekte mam A1... projekt dokonceny koncom roka, pred 2 tyzdnami som to dal na stavbemy urad.
Odpovedať
@madein1974 ako som písal pracovník stavebného úradu to lúštiť nebude. Častokrát tomu ani nerozumejú
Odpovedať
@emanuello dvojdom ktorý mám v albume ma stál cca 60 000 ale iba do štádia hrubej stavby, bez pozemku a svojpomocne.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 Neviem kde si to vyčítal, ale mám tiež projekt a stavebko teraz pár dní a stačí zdroj tepla TČ, alebo kondenzačný kotol a to mám A0
Odpovedať
@iamriso my mame uz skolaudovane A1 -kurenie-varenie-ohrev plynom -steny 30cm -zateplenie 20cm -rekuperacia sentinel ....platby za plyn rocne 380e+elektr .260e+voda 130e /2 osoby-bungalov 10.6x12,6
Odpovedať
@mino1985 ..pritom v strope mame 50cm vatu 0.37 , sokel 16cm eps tvrdeni, podlaha 2x8cm eps 150s, 3 skla od slovaktualu a nevyslo nam A0...OKREM plynu a rekuperacie nemam krb ziadny iny zdroj -dom je obrateni na juhozapad..skutocne neviem ako sa poniektory dostali do A0
Odpovedať
Podľa mňa nemožné. To je rozpočet ledva pre normálny dom, aj to by sa tam kopec vecí muselo robiť svojpomocne a nie to aby to bolo ešte aj s pozemkom
Odpovedať
Staviame svojpomocne a 60tis. Nás stálo pozemok, zaklady, múry z tehly, okná, strecha, pripojky, elektrina, voda plyn do domu, takze nereálne podľa mňa.
Odpovedať
@madein1974 to je ta krasa slovensko bananistanu...som rad ze ti dali A1 ale ked citam co vsetko mas ty a co mam ja a ja som dostal certifikat B...tak placem od smiechu aky je tento urad priyebany
Odpovedať
@madein1974 v ktorom meste vybavuješ stavebko? Nejde mi to do hlavy :-) Projekt máš to L-ko v albume? Tam je najhorší faktor tvaru pre výpočet primárnej energie.
Odpovedať
NIE
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko ty mas a ja nemam hej? A ty mas B a ja mam A1... no veru nedava to zmysel...
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 ano, idem stavat to L ko. Povazska Bystrica. Ale moj SU spada pod SU Jasenica. Dedina co v ramci povoleni zabera dakych 10-12 dedin na okoli lebo urad v PB nestihal. Mozno je to tym... neviem...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?