Dom 2 + 1, 63 m2, na kľúč za 49 999 eur. Je to reálne?

Mate niekto skusenost so stavbou domu na kluc v tejto hodnote, je to realne podla vas ? Pozemok mame, uz len riesit stavbu domu.Co by ste poradili ist do toho alebo riesit radsej byt ? Dik. Ponukaju to takto : http://reality.bazos.sk/inzerat/19408...
Odpovedať
Cena je reálna... avšak . Ytong je nasiakavý materiál ( špongia) . keď Ti tam dávajú vnútorné zateplenie, Ytong bude z exteriéru vystavený vlhkosti a zmrazovacím cyklom .Koľko zmrazovacích cyklov vydrží Ytong ??? Za jednu zimu ich je 50-100, severná, južná stena. Odpovedám Ti len preto, že ja robím francúzsky murovací systém agglo, 25 rokov na Slovensku. Tento systém je predurčený na vnútorné zateplenie, lebo eliminuje tepelné mosty. na www.agglo.sk sú referencie. Nech Ti dajú referencie na Ytong zateplený zvnútra po dvoch zimách.Niet takej stavby, poznám trh. Ytong a tehla sú v koncoch, všetko opakujú po Francúzoch, chcú dobehnúť dobu, len sú o dve kolá pozadu...Už len poplatky za CO 2 čo púšťajú komínom pri výrobe sú likvidačné + náklady na masívnu reklamu + provízie projektantom..., to je 60 % ceny ich materiálu. . P:S. Píšem Ti preto, 1. som insider v stavebnej fyzike, preto robmím len Agglo nie som za to nikým platený, ( okrem investorov, ktorý si dali námahu si vec naštudiovať),nepotrebujem reklamu ( ani chlieb náš každodenný ju nepotrebuje). 2. 99 % pseudoodborníkov dehonestuje zateplenie zvnútra , lebo tomu nerozumie, a tu ajhľa Ytong + vnútorné zateplenie ??? Ako majú vyriešené tepelné mosty v prekladoch a vencoch, čo im tie lepené steny musia držať pokope ??? Ak bude záujem napíšem viac.
Odpovedať
@agglo odporucam este raz precitat inzerat z dorazom na ciarku :)
Odpovedať
Cena je reálna... avšak . Ytong je nasiakavý materiál ( špongia) . keď Ti tam dávajú vnútorné zateplenie, Ytong bude z exteriéru vystavený vlhkosti a zmrazovacím cyklom .Koľko zmrazovacích cyklov vydrží Ytong ??? Za jednu zimu ich je 50-100, severná, južná stena. Odpovedám Ti len preto, že ja robím francúzsky murovací systém agglo, 25 rokov na Slovensku. Tento systém je predurčený na vnútorné zateplenie, lebo eliminuje tepelné mosty. na www.agglo.sk sú referencie. Nech Ti dajú referencie na Ytong zateplený zvnútra po dvoch zimách.Niet takej stavby, poznám trh. Ytong a tehla sú v koncoch, všetko opakujú po Francúzoch, chcú dobehnúť dobu, len sú o dve kolá pozadu...Už len poplatky za CO 2 čo púšťajú komínom pri výrobe sú likvidačné + náklady na masívnu reklamu + provízie projektantom..., to je 60 % ceny ich materiálu. . P:S. Píšem Ti preto, 1. som insider v stavebnej fyzike, preto robmím len Agglo nie som za to nikým platený, ( okrem investorov, ktorý si dali námahu si vec naštudiovať),nepotrebujem reklamu ( ani chlieb náš každodenný ju nepotrebuje). 2. 99 % pseudoodborníkov dehonestuje zateplenie zvnútra , lebo tomu nerozumie, a tu ajhľa Ytong + vnútorné zateplenie ??? Ako majú vyriešené tepelné mosty v prekladoch a vencoch, čo im tie lepené steny musia držať pokope ??? Ak bude záujem napíšem viac. @jandj
Odpovedať
@jandj , máte pravdu s tou čiarkou, chcete to zatepliť zvonku 10 CM polystyrén. Myslel som pôvodne že dáky progres s Ytongom nastal, takže beriem späť.Polystyrén zvonku na Ytong je proti STN, a projektanti ktorí to navrhujú už čelia žalobám za plieseň v domoch. K cene sa týmto pádom nevyjadrujem, keďže ponúkate ľuďom zmetok, kde difúzny odpor v smere z interiéru do exteriéru stúpa, odporúčam Doc. Halahyja, stavebná fyzika ... str. 230-240.Keby ste tým ľuďom aspoň ponúkli zateplenie zvonu difúznou min.vatou, alebo www.styrcon.sk, nevháňajte ľudí lacným polystyrénom ( parozábrana) do nešťastia kvôli Vášmu zisku !!!
Odpovedať
@agglo , chcel som poradit nie aby ste robili reklamu
Odpovedať
@peto174 Zo srdca Vám prajem lepšie rady...
Odpovedať
@agglo ja to nezateplujem a ani neponukam. len ma zarazilo to zateplenie z vnutra tak som sa na to pozrel. :-D
Odpovedať
..realne to je, ale pozor ked je nieco lacne ma to svoj dovod. napr. obvodove mury Ytong 250?? Ked odflaknu zateplenie zamrzne Ti voda. Zateplenie polystyrenom??? polystyren na Ytong nie je vhodny, to si mozes overit u tech. poradcu vo firme Ytong samozrejme bude Ta presviedcat aby si pouzil ich Multipor, ale ked sa opytas na kamennu vatu urcite Ti nepovie ze nie. Kritina Mediteran, zisit si ich trzny podiel = kolko zakaznikov veri tejto znacke - kolko zakaznikov presvedcili o svojej kvalite. Vykurovanie elektr.?? nie som si isty ci je to vyhodne, to by som si nechal prepocitat niekym kto tomu rozumie na tuto konkretnu stavbu, nespoliehal by som sa len na ich cisla. Vystavba za 4 mesiace, ano je to realne ale k cene si pripocitaj naklady za elektr. ktoru spotrebujes pri vysusani tejto stavby pred nastahovanim. Ked si s tymto vsetkym OK, tak smelo do toho. Vela stastia
Odpovedať
@jandj Tak prepáč, vyzeralo to že si za tým inzerátom. Peťovi prajem veľa dobrých rád, neviem prečo dobrú radu berie ako reklamu. Každopádne trvám na tom, že vonkajšie zateplenie polystyrénom na tehlu, alebo Ytong je trvalé znehodnotenie novostavby.
Odpovedať
Za tú cenu sa dá postaviť svojpomocne nízkoenergeticky bungalov
Odpovedať
@peto174 jasne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?