Je reálne postaviť 110m2 dom do 75000€ na kľúč?

ide o dom o velkosti 110 m2 zastavanej plochy, nepodpivniceny, bez garaze, s krbom, el.kotol bez podlahovky, so sedlovou strechou, bez obytneho podkrovia (cca 40m2 urcenych pre sklad) dakuejm
Odpovedať
Tu je podobna tema : precitaj si : http://www.modrastrecha.sk/forum/tema...
Odpovedať
50% ludi ti povie ano a druha polka Nie...investuj do rozpoctara a nestracaj cas na nete.... ja si tiez fandim ze postavim za co najmenej, ale uz teraz viem ze to tak nebude lebo stavba je jedna velka derava penazenka. Obdivujem tych, ktory postavili 4i dom do 50tis ci menej...ale podla mna za 10 rokov az nie skor budu musiet menit celu podlahu, baterie, kuchynu a podobne....takze tolko.... Stavias pre seba a svoje deti :-) drzim palce nech to klapne
Odpovedať
Profilova fotka
Každý deň sa tu objaví podobná téma, čiže je ich vo fóre už XY. Prečo ľudia nepoužívate ten vyhľadávač? Veď je to také jednoduché...A tak či tak tieto otázky nie sú podľa mňa na mieste...veď je to veľmi individuálne.. :-S
Odpovedať
da sa... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Demencia každodenná...
Odpovedať
@robertoba ale noo :-) :-) ja som tiez tak zacinala---touto otazkou :-D :-D ked vstupi slecna ci pani do reality,az vtedy pochopi :-) :-) co a ako ...naco sa "znervoznovat"
Odpovedať
Profilova fotka
ja sa uz asi budem len smiat...... ozaj, co myslite, da sa dom na komplet dostavat aj s plotom , zahradou upravenou a kuchynou a zariadenim napr. do 150tis ???? alebo 149? alebo 74,?? lebo take tu este nebolo.. stale len hrube stavby sa riesia :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
da sa dom nepostavit za 75000 ale kupit hotovy? :-D
Odpovedať
staci hladat... pozriet si za kolko sa take domy predavaju v danej lokalite, odpocitat cenu pozemku , odpocitat nejaku marzu developera.. a je to :) Ja osobne si myslim, ze by to mohlo byt realne ( s tym, ze sa nebude pocitat ziadny nadstandard...), ale nikdy som ziadny dom nestavala, cize neviem nakolko je moj nazor relevantny :D
Odpovedať
Obdivujem vsetkych co dokazali tak lacno postavit a je to v urcitej kvalite. Som si naivne myslela ze sa zmestime do slusnej sumy za domik, ale kedze nas len zaklady + hydrolizolacia vysli 25 tisic euro, optimizmus ma presiel.-( Mame podlozie il, kopali sme do 1,4 m (podla projektanta) a tam sa to totalne predrazilo. A potom sa vtesnajte do spominanych x tisic Euro .-)
Odpovedať
Svojpomocne da sa. A to svojpomocne myslim ze zajednas majstra a rodina bude pomahat majstrovi. Vysmej sa tym co tu nadavaju ze neda sa ci ze je nerealne...taki vacsinou stavali na kluc alebo ich dobre obabrali, pripadne stavali kdesi pri BA. Myslim ked si nedas urobit upravu zahrady architektovi a bez zahradnickej firmy, kuchynu tiez u nejakeho majstra usetris nemale peniaze. Tiez je blbost ze o 10 rokov budes musiet prerabat dom kvoli nizkej kvalite. Ak chces stavat lacno a kvalitne musis vediet co, ktori majster robi, aky je postup a hlavne zjednavat ceny (niekedy dlhsim zjednavanim das aj 30% dolu z materiálu)...idealne obdobie na nakup stavebneho materialu november az februar. A ak mozem poschodovy na rovnaku podlahovu pochu vyjde lacnejsie - 1/2 zaklady ako aj plocha strechy, len treba zvyknut na schody.
Odpovedať
Áno. Svojpomocne + sem tam majstri. Máme dvojpodlažný. My sme k dnešnému dňu na 50.000 €, stav mám na stránke. Z veľkých investícií chýbajú schody 2300 €, kuchynská linka 2000 €, doska+rúra 800 €, podlahová krytina 1200 €, dvere inter. 1500 €, studňa 1500 €, žumpa / ČOV max. 2000 €, vykurovací zdroj s reguláciou 800 €, kúpeľne 2000 € (majster). Ešte aspoň 15 000 € to zhltne, aby sa tam dalo bývať. Výrobky sú cenový priemer až podpriemer, nepotrpím si na novinky a dizajn. Funkcia funkcie a ceny. Prečo nie podlahovku? Akože kvôli cene? Pri svojpomoci určite lacnejšie riešenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my chceme řešit tak, že najmeme zedníka + budeme mu pomáhat, na ostatní profese si najmeme jednotlivé řemeslníky a materiál si dodáme sami. Práce, které zvládneme, tak taky sami. Veškeré podlahy (dlažbu) a vybavení koupelen (2x) máme koupené - cca 5 tis. eur, ale bylo to opravdu schánění ve velkých výprodejích a slevách, ale dali jsme to dohromady. Kupovali jsme jen kvalitní materiály a výrobky. Na cihly zatím máme přislíbenou slevu 40%. Tašky jsme koupili se slevou 70%. Když stavíte na klíč, tak si firma nechá slevy pro sebe. Tady je myslím cesta jak ušetřit. Jsem sama zvědavá za kolik to zvládneme.
Odpovedať
Profilova fotka
Jasne ze sa da. Hod si inzerat na dopytove servre a cakaj. ozve sa Ti kopu firiem a potom ich stlacaj dole. Ja som mal prve ponuky aj o 80.000 eur vyssie ako som nakoniec po dlhych jednaniach vybral. Stavebne firmy skusaju,
Odpovedať
tina1111, zalezi na tvojich poziadavkach a predstavach... podla mna sa na tuto otazku odpovedat neda:;( ja by som napr. dom za taku sumu nepostavila... na tejto stranke je ale kopu ludi ktori tvrdia ze postavili aj vacsi dom za omnoho menej penazi... takze tak
Odpovedať
Da sa...ale svojpomoc.Nemusis si to davat ani nacenovat nejakemu projektantovi alebo firme za co este aj zaplatis a bude ti to rit platne.My sme mali nacenenu len hrubu stavbu bez okien na 47000e,staci ti?Za takuto cenu budeme mat drevene okna,podlahove kurenie aj s poterom a aj fasadu so zateplenim 20cm EPS.Jednoducho zober projekt do ruky a prejdi si to vsetko s projektantom-co,ako,kde a zozen stavebniny kde ti daju najlepsie ceny.My sme povedali ze ak nam daju dobre ceny budeme od nich brat vsetok material na dom.Takto som obehol viacero stavebnin a zobral som material od tych ktori boli mili a dali dobre ceny-a hlavne mali zaujem o zakaznika !Vela stastia! Inak aj mne to neda...Da sa postavit dom do Milion eur? :-D
Odpovedať
ja mam 130m2,staval som svojpomocne je to bez podpivnicenia ,bez garaze a cena za hrubu stavbu 30000tis eur
Odpovedať
ahoj tina, tvoja otazka je taka trochu kostrbata.... nic v zlom.... pytas sa ci sa da kupit cervene auto za 5000 Eur. strasne vela zalezi na lokalite - myslim ci je to na skalnom podlozi alebo na hlinenom alebo na ilovom alebo na mocaristom. potom nie je celkom jasne z akeho materialu chces stavat. ake a kolko okien chces pouzit, tiez ci stresne okna ano alebo nie, aky stresny material pouzit, vybavenost v dome - krb, kupelne, kuchyna.... je toho strasne vela, je to debata skor na tri hodiny ako na kratky prispevok sem, tak vela stastia
Odpovedať
tesila som sa kedy tu kto zalozi temu novu s dakou cenou. fakt sa mi to splnilo. asi zacnem verit aj na jeziska. ludia sak premyslajte. kazdy kto povie ze da sa velmi dobre vie ze to nebude na kluc. ak to ma byt nieco poriadne na cely zivot tak to neni mozne. kolko by firma zhrabla na dome aby aj zarobila? kolko by potom stal ten dom? hej da sa krb kupit aj za 400€ niekde ale aj to tak vyzera. da sa kupit aj kotol za mensiu sumu vsetko sa da kupit aj lacno. ale na ukor kvality. tiez si nevyberal nic extra luxusne ale chcem aby tzo zaroven aj vyzeralo. no a kde je este zariadenie do domu. na to sa sice nepytala zakladatelka ale niekedy ludia nato zabudaju a potom kuk =-) kde dobrat na veci ktore sme zabudli. podlahy kupelka dlazby a ine veci hmmm
Odpovedať
mima, ziadny strach, na bud tyzden tu bude takato tema znovu, len cislo sa trochu zmeni. Neviem preco si kazdy mysli, ze este nikto sa pred nim nepytal na nieco velmi podobne, dokonca uplne presne rovnake a teda staci si len pohladat danu temu...ale to vedia asi len ti, co tie temy zakladaju...
Odpovedať
dá, ale maximálne 75 m2
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?