Dom na kluč za 105000 eur aj z pozemkom realne či ? Bungalov 105-109 m2

Zobraz úvodný príspevok
Prosím piste :)
Odpovedať
1
2
@majkoj To bol neobývaný dom. Zháňame pozemok na výstavbu a firma ktorá predáva pozemky domy aj stavia a ukazovali nám vzorové domy, ktoré už postavili... Rozlišovať viem, resp. mám na to ľudí - muž bol pôvodne povolaním murár, teraz sa živí iným. Švagor je pokrývač - aktuálne pracuje v stavebnej firme a dodávajú im materiály na stavbu. Svokor je tesár... Dom bol aktuálne vo fáze holodomu, dokončenie na kľúč bude podľa požiadaviek nového majiteľa, čo odhadujú ak sa nebude dávať extra nadštandard tak na tých 89 tisíc. Rozloha domu bola cca 105m.
Odpovedať
@sysell Poznám také firmy aj ja som sa si zisťoval aj keď síce to tak vyzeralo ,že na kľúč ale niektoré firmy to majú rozdelené do etáp, takže nepíšem nič nezvyčajné.
Odpovedať
@curious_george velmi sa to cenove lisi od plynu ? myslim mesacne naklady dakujem
Odpovedať
@munik1211 pokial uvazujete nad elektrickym vykurovanim ok avsak v tom pripade ak chcete predist vyssim nakladom za el. je potrebne aby vas dom spadal min. do kategorie nizkoenergeticky ale skor dom z kategorie pasivny...
Odpovedať
@munik1211 vo všeobecnosti je elektrina cca 2x drahšia ako plyn. zriadenie systému vykurovania plynom (prípojka, kotol...) je ale, pokiaľ viem, cenovo drahšie ako elektrické kúrenie. treba si to teda vyrátať, za aké obdobie sa vám investícia do plynového vykurovania vráti a záležať to bude hlavne od už spomínaných tepelných strát domu. napríklad my kúrime len elektrinou (vodné podlahové kúrenie) a mesačné náklady na komplet elektrinu v dome, teda vrátane vykurovania, ohrevu TUV a bežnej spotreby domácnosti máme cca 80 eur mesačne, plocha domu 110 m2.
Odpovedať
@curious_george My by sme to brali ale k tomu aj krb s prieduchmy aby sa to dalo regulovat
Odpovedať
Profilova fotka
@meamak lokalitu napísal KE okolie , no a vychádzal som z mojich ivestícií , ale pravdu máš ,že neviem za koľko sa predávajú pozemky v danej lokalite.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirooslav no vies, KE okolie je najvacsi okres na Slovensku ... tam kupis pozemok za 80e/m2 aj za 15e/m2 niekde dalej...
Odpovedať
Profilova fotka
@dulius tak potom som mal na mysli tú spodnú hranicu ( dúfam, že teraz bude niekto argumentovať veľkosťou)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?