Je cena 3400 eur za zemne prace na rovnom pozemku- bungalov 10x14m normalna??

Profilova fotka
:-|
Odpovedať
Jedna sa o kopanie zakladov? Hodinova taxa za minibager byva okolo 20 Eur, za traktorbager tusim okolo 35 Eur.Takze zalezi na tom kolko treba kopat a aku tam mate podu.Ale mne sa to zda vela,aj ked neviem podrobnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
to je strašne individuálne... za zemné práce sa väčšinou platí za každú odpracovanú hodinu (napr. 20Eur/hod.), takže ak vám tam robil cca 170 hodín, tak je to normálne - ak nie, tak ste mali asi blbo dohodnuté podmienky...
Odpovedať
podla toho z ktorej strany sa nato mame pozriet, ak zo strany bagristu, tak je to ok, ak zo strany tvojej, je to zle, cele zle, mohla si aj blizsie specifikovat co mas na mysli pod pojmom "zemne prace"
Odpovedať
My máme svahovitý pozemok, a miestami budú odkopávať až 3 metre, plus základy a pánko pri obhliadke to odhadol na týždeň roboty bager + 2 x tatra za 3000€
Odpovedať
Profilova fotka
@inngridka snad ste to neobjednali este... my sme mali okolie BA - 27eur na hodinu a to som ich hnal nech si svihnu 8-) , nakoniec to robili 6hod (s obedom, fajciarske a pod.) - rovina ako mate aj vy a rozmerovo 16x17cca ... cize nenechajte sa oblbnut, radsej ineho najst aj keby ste mali cakat navyse aj mesiac...
Odpovedať
to je strasne vela. My sme mali bager jeden den- t.j. max desat hodin....cca 320 eur bager, plus tatrovka na odvoz zeminy cca 150 eur. bungalov 14x10
Odpovedať
JCB /male/ 23€/ hodina.
Odpovedať
Ideš na to dobre, že sa už teraz pýtaš :-D Lebo nazačiatku stavby je najväčšia kopa peňazí ...a majstri to vedia :-D
Odpovedať
A tiež si nezadefinovala čo si máme pod pojmom zemné práce predstaviť. Lebo ak je to vytýčenie, zhotovenie lávok, stiahnutie ornice, zrovnanie povrchu, výkop rýh základov, výkop "základu" spevnených plôch, odvoz zeminy, uloženie zeminy na skládku, úprava lôžka, ručné začistenie, zhotovenie štrkových vankúšov so zhutnením a DPH, tak to bude tak akurát. Ale ak sú to len výkopy rýh základov, tak je to veľa.
Odpovedať
Profilova fotka
Je to mozne aj za tolko,kolko krat aj za viac...
Odpovedať
Profilova fotka
cena maximalne prehnaná!!! za tu cenu by som vam tam robil 2 tyzdne na rypadlonakladaci (1 vlastnim)
Odpovedať
Profilova fotka
zdá sa to veľa, u mňa bungalov 9,6x18 + terasa 6,6x3 m spolu cca 400€ za vykopanie základov a odvoz zeminy na pozemok vzadu, dala si málo informácií...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Za bager velke JCB som platil kamaratovi 20€ na hodinu , za cenu 2980 nam spravili komplet zakladovu dosku na kluc , len prace pozemok sa zvazoval sice len trocha . firma mala na vsetko mechanizmy a este kopali aj lezate rozvody a jamu na vodomernu sachtu . ale zalezi ako pisal slavoslav co je vsetko v tej cene :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?