Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Profilova fotka
@bubububu: odhladnuc od pravopisu - kedy si to stihol cistou svojpomocou postavit? Ked uz mas aj podlahy, aj kuchynu? Projekt bungalov 1082 je z tohto roku, teda roku 2010. Ak beriem ze si zacal kopat niekedy v aprili (hoci aj polka marca), tak ani nie za 5 mesiacov mas postavene komplet vsetko, aj podhlady zo sadrosa, podlahy, kuchynu a neviem co vsetko? Uz len byvat nie? To zeby si tu tvrdu svojpomoc robil den co den 8 hodin a mal vsetky technologicke postupy a prace zosynchronizovane snad na hodiny presne. Takze ako je to s tou vystavbou ?
Odpovedať
:-D :-D :-D ,tak kuchyňu za 20 000,-sk,by som nechcela,pretože o 4 roky ju možeš vymeniť a v reáli ťa to vyjde viac,ako keby si kúpiš poriadnu aspoň za 70 000,-sk.A keď staviaš svojpomocne,tak staviaš 2 roky hocijako.Pretože svojpomoc je o tom,že šetríš na majstroch a komplet všetko si robíš sám.Keď sme začínali stavať,tak som si naivne myslela,že do 1 500 000,-sk sa zmestíme,veď nám stačí toto z Polska,tamto z Polska,lenže keď prišlo na lámanie chleba,tak sme začali uvažovať,či kúpime obklady do kúpelne tie lacnejšie,ktoré neboli tie vysnívané,a budem sa na ne pozerať celý život....alebo,tie,čo sú o 150sk drahšie a strašne sa nám páčia ...alebo kúpim lacnú linku a o pár rokov ju vymením,alebo si dám urobiť kvalitnú,ale mám ju aspoň na 15 rokov,prípadne si dám časom vymeniť len dvierka.Alebo kúpim lacný kotol a o pár rokov zistím,že aha,ale ten výkon nie je až taký silný,aby mi vykúril poriadne dom.No a tak sa nám všetko krásne navyšovalo.Ale keď nie si náročný a máš obmedzený rozpočet,tak hádam do tej sumy niečo postavíš.Ale keď už staviam dom,tak ho chcem mať poriadny a aby som do neho aspoň 10 rokov nemusela znova vrážať peniaze kvoli tomu,že sme na začiatku chceli ušetriť.Síce je na dome stále čo robiť,ale aspoň veľké položky nech sú kvalitné.
Odpovedať
Profilova fotka
marek27 dobreeeeeeee :-D Mozno pracuje v eurolineslovakia a on je ten co tento projekt naprojektoval a aj si ho zrealizoval kym vysiel v katalogu :-D Alebo je na figu majster,kedze mu zretie stavby (betonu) nic nehovori.Inak co sa slovenciny tyka,poznam jedneho co ma 2 vysoke skoly a pise podobne ako bubububu.
Odpovedať
@marek27 tento dom je v ponuke uz od roku 2009 jen nebol este dani do kat a podobne straveni cas od rana do vecera samozrejme okrem vikendov .
Odpovedať
Profilova fotka
@bubububu: nebol dany do katalogu, ale k nemu si sa dostal v pohode? Kedy zaciatkom roka 2009? Inak mas aj nejake zamestnanie, ked si tam mohol byt od rana do vecera? Mas aj nejake realne foto stavby?
Odpovedať
Profilova fotka
A nerobí si z nás bubu tak trošku srandu??????
Odpovedať
Profilova fotka
nuz podla mna si ju nemusi robit... pozrela som si ten domcek http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... cena je tam pri stavbe na kluc cca 88 000 EUR a svojpomocou, volanim si partii sa da v pohode usetrit 20-30 percent z tejto sumy, niekto vie aj viac.... samozrejme.. pokial si vie nejake veci urobit a pod. add k stavebnemu casu tak je to jednoduchy domcek... obdlznik... bez stropnej konstrukcie... len SDK add jeho zamestnanie.. tak mozno je zivnostnik, ktory sa tym zivi ze postavi dom a preda... takych poznam viacero... ja neviem ludia preco ste hned taky ked niekto napise ze postavi nieco lacnejsie ako ste do toho dali vy... ono je to vsetko relativne niekomu sa proste oplati investovat do stavby svoj cas a niekomu nie... add ta kvalitna kuchyna.. tak ja som bola minule na nasteve v novostavbe a mali kuchynu z ikea... vysla ich cca 1300 EUR dva roky, nejake tie vysuvy atd... a za spotrebice dali tiez cca tolko isto /umzvacka, digestor, rura, sporak a ladnicka.../ a myslim si ze vzhladom na to ze maju male deti im to uplne postacuje... lebo ta kuchyna sa aj tak znici a o par rokov sa musi vymenit... pokial teda varis pecies a nemas ju len ako kus nabytku... vlastne skusenosti z bytu...
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007: ja som nenarazal ze za 54.000 Eur sa to neda postavit. Ale to ze to je svojpomocne ani nie za 5 mesiacov. Ale cert to ber, mne je to jedno. Len ma ten "zyvi" priklad zaujal (ako sam o sebe pise), kedze vsetci co stavaju svojpomocne na to potrebuju rok. A ak by sa s tym zivil, nemozes hovorit o svojpomoci "ako laika samostavitela".
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007: a este k cene 88.000 je bez DPH, a bez zakladovej dosky, takze 104.700 s DPH +plus zaklady. Samozrejme ze to moze byt predimenzovane, ako to uz niekto pisal na tomto fore, ale dostal sa potom pod 50% aj s doskou.
Odpovedať
Profilova fotka
plus ako sam pise: "da sa to som zyvi pryklad prave dokoncujem co sa da nabitok ale uz len z vyplat" - takze predpokladam ze ma stabilny prijem, takze zeby sa zivil stavanim domov asi nie a pravdepodobne pracuje len cez vikendy - lebo inak maka na stavbe. ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@marek27 ta cena je aj so zakladovou doskou.... my mame od nich projekt.. ale iny a aj ten rozpis a je tam aj doska v tom... ta cena je podla mna optimalna tych 55 000 EUR na ten domcek... samozrejme sa nebavime o obkladackach za m2 je cena 40 Eur a pod. ono svojpomoc moze byt niekedy chapana aj to ze si clovek obehava zistuje ceny materialov... a ma skupinku zivnostnikov co mu stavaju.. dalsi co robia strechu a pod.. mmch. kedy zacinate stavat? @marek27
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007: my zaciname na buducu jar. Akurat sa tam teraz robia siete, vyriesim oplotenie pozemku, architekt nam to spracovava, kedze mame individualny projekt http://imtp.me/j810007f (16,5 x 10.5), lenze ja predpokladam rozpocet 2 x taky ako je v tejto teme.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@maznacik007:ok nech ma euroline v rozpocte aj zaklady, sekol som sa - Prodom (G-servis) to nema (alebo nemal, neviem ako teraz)
Odpovedať
Profilova fotka
bubububu daj foto !!!
Odpovedať
Profilova fotka
Stavať dom aj jeden rok je málo...hlavne keď je to svojpomocne...Pretože aby to bol kvalitný dom, treba nechať všetko dostatočne vyzrieť..či už základy, hrubej stavbe neuškodí pod strechou prezimovať aj pol roka...Nuž a taký dom za toľko peňazí...to je naozaj potom na úkor kvality...A ak sa všetko začne postupne rozpadávať, hniť a plesnivieť, či opotrebovávať 10x rýchlejšie (ako napr. kuchyňa za 20.000Sk), tak to bola škoda roboty...a zrejme to vyjde aj na viac, lebo také potom treba aj opravovať... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte vsetci no citam si tuto vasu diskusiu lebo aj my sme zacali s priatelom stavat domcek 7,5 x 8 m od Wrangers,je to maly podkrovny domcek a tiez by sme sa radi zmestili do takehoto rozpoctu,ale kedze sme realisti tak o tom trosku pochybujeme ale tajne dufame :-) .Mate niekto uz postaveny takyto malinky domcek?a kolko Vas to priblizne vyslo?ja viem vsetko zalezi na cene materialu atd.,ale aspon priblizne chcem vediet.Robime si svojpomocne plus rodina a odbornici na siete (voda,kurenie,plyn).Dakujem prajem pekny den 8-)
Odpovedať
@lepra Ahoj. Našiel som jeden poľský projekt i ked neviem ako je to s nimi u nás na Sk s realizáciou, volá sa Gracjan. Vedel by si mi urobiť naň rozpočet aspon tak odhadom? Samozrejme , že svojpomocne. Vďaka
Odpovedať
falco ... mas pm
Odpovedať
Profilova fotka
@mimmka25 fandím Vám, nepoznám súčasné ceny ale je ideálny čas na stavanie, možno betón je drahší ale SDK stojí tretinu z toho čo pred pätnástmi rokmi a všetko ostatné je o 20% lacnejšie. Prekvapuje ma, ako sa mladí ľudia postojmi blížia rodičom spred 30 rokov. V našom priestore sme zvyknutí stavať festovne, ale domy postavené pred dvadsiatimi rokmi sú prázdne, alebo obývané jedným človekom,čo nevie čo s tým.Rodinný dom 10x10 sa dá postaviť za 4-5 mesiacov ale aj za tri týždne. Výmenu jadra a kúpelne bežne robia dva týždne ale dá sa urobiť aj za päť dní.
Odpovedať
jan45 dom za 3tyzdne? ako taky ze sa da byvat? podla mna nemozne. nechcela by som ho ani zadarmo. ak myslis len hrubu stavbu ako drevodom tak ok to sa zmontovat da. ale vsetko musi byt tak nacasovane ze az. a ludi ani neviem kolko by bolo treba. ale osobne si myslim ze od zakladov po strechu a okna nemozne za 3tyzdne.
Odpovedať
ahoj, z vlastnej skusenosti ti mozem povedat......staviame dom od Euroline, Ekoline 273 (garaz je vsak murovana) a brali sme si uver 1500000, no na tento typ domu to vsak rozhodne nestaci. Zaklady a betonovu platnu sme si platili z vlastneho a s peniazmi z uveru sme sa dostali asi tak po vnutorne omietky a to sme si 90 % robili svojpomocne. Treba este zateplit, fasada, podlahy, dvere, vymalovat a samozrejme vybavenie domu o vonkajsich upravach radsej nevravim a to vsetko uz ide z nasho vrecka plus splacanie uveru (ja som na MD, tak moj prijem ani nepocitam). Keby sa mame znovu rozhodnut, urcite by sme si zobrali vacsi uver na zaciatku. Co je vsak najdolezitejsie verime, ze to dokoncime aj ked je to fuska, isli by sme do toho znovu. Je super stavat vlastny dom. Zelam vela stastia, pevne nervy a spravne rozhodnutia.
Odpovedať
Zdravím všetkých, som tu po 1. raz. Čítam tu vaše názory na cenu domov, chát a chcem sa podeliť o svoju skúsenosť. Mám poschodovú chatu 6x6m a kedže mám za chatou voľné 3 m, dal som si urobiť uznávanej firme prístavbu s tým, že pôjdem ešte do šírky na jednej strane o 140 cm a na druhej o 1 m, čiže celkový pôdorys prístavby bude 3x 8,45 m. Do prístavby sa bude vchádzať z chaty, kde sa prebúra otvor na dvere, z ktorých sa vojde na chodbu. z tej sa vpravo ide do kúpeľne so spr. kútom, WC avľavo bude ešte 1 izba 4,10x2,70. Robili sa výkopové práce na prívod vody, odpadové rúry a čistička odpadových vôd. Zatepľuje sa, krov, omietka, elektrika, obklady, dlažby podlaha, 3x plastové okná a hygienické nátery. Všetko dokopy má rozpočet cca 27000 eur.
Odpovedať
Profilova fotka
@danka86 ahojcek Dani cital som ze ste si mali robit domcek 9,5 x 15m My hladame n ieco podobne vzladom na velkost pozemku...mohol by som poprosit o nejake rady po pripade rozpocet......a mozno sa dohodnut aj o odkupeni projektu ak by nam tiez vyhovoval....?Budem velmi rad ak sa nam ozves.....zatial prajem vsetko dobre a dufam ze sa vam uz teraz dobre byva v novom,pa
Odpovedať
@lan toto bola tvoja tema a mozno sem chodis este a z odstupom casu dokazes napisat ako vam dopadol dom a do akeho rozpoctu ste sa dostali? a mozno aj @danka86 stavali ste? na akej cene ste skoncili?
Odpovedať
Profilova fotka
Nemame to presne zratane do eura, ale odhadom 1,4mil. S tym, ze nemame zateplene a upravy okolo domu porobene. Cize ciste len dom z interierom. Vo vnutri na par detailov mame uz zariadene vsetko. Ale manzel ten dom staval sam. Majstra sme mali len na elektriku. Takze od zakladov, cez strechu az po montovanie zarubni robil manzel a tym sme usetrili neskutocne tisice.. A nabytok mame z ASKA, co asi nie je kvalitna alternativa, ale pekna a lacna a kedze mame 2r dcerku a druhe cakame a vsetko ponicia, nebude mi to tak luto :) A ked podrastu si mozme postupne nabytok vymenit. A dom ma rozmery 9,5x14m. Z euroline bungalov 75.
Odpovedať
tak ja som si vcera dala namahu a zratala som vsetko co sme investovali. Mame vytiahnute mury domu 10x14 m a poschodoveho. Mame drevo komplet na strechu , ale este neni urobena strecha a prisli sme na to, ze16000e je v prde.i. No a to este neni krytina a pod. veci, tak ja som uz prestala mysliet na to, ze sa zmestime do tej sumy a zatial sme nemali ziadneho plateneho robotnika na stavbe. A ani nejdeme mat na strechu, pretoze rodina pride pomoct. Ale na elektriku a kurenie pride firma.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme začali stavať náš domček v r.2007 a 2009 sme sa sťahovali, 700 000 tis. nás vyšla hrubá stavba, doteraz sme už dali do domčeka 1 700 000tis, a to nmáme obhádzané, takže si myslím, že zo zariadením ťa to výde do tých 2miliónov, ale samozrejme svojpomocne ako my :-) , rozmery máme 8,5 x 8,5. Držím palce. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme na sume 23 000 EUR /cena po hrubu stavbu bez okien/ teda este strechu nemame ale uz mame kupene krytinu, drevo a odlozene na pracu na strechu/ tiez poschodovy 8*12 m.. ale nerobime to svojpomocne... nemame cas ani to nevieme... zacali sme v septembri... do 2 milionov sa chceme zmestit aj so zahradou..
Odpovedať
ahojte my mame 200m2 a doteraz sme prisli na 45 000 euro, mame komplet vsetko z ytongu, eurookna, na dome mury 500, garaz 375, zaizolovanu strechu, pripojky voda+kanal, dnu voda, kurenie bez kotla, 3 ks stavebnych puzdier na posuvne dvere. Vsetko robime uplne svojpomocne, okrem strechy a elektriky. Treba nam este: omietky, potery, este zaizolovat strechu 8cm, sadrokarton.. a este nam bude treba podla nas okolo 17 tis na dokoncenie aby sme sa mohli prestahovat (bez kuchyne, cisto len podlahy a vymalovane) je to mozne?
Odpovedať
Profilova fotka
my vseeeeeeeetko svojpomoc a hruba stavba stala 15000 e.platili sme len 50 e murarovi co nam obvodove mury vytiahol/samozrejme nas tam bolo 7 pomocnikov/ a panovi co nan oplechoval strechu a spravil odvkapy 140e. domcek 8,5*15 s podkrovim...zaklady - domiesavac,tehla heluz,komin schiedel,strcha euronit,strop drvenny ...nase polozky su vlastne len material takze do miliona byvame..juchuuu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?