Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
Profilova fotka
otazne je, do akej miery sa da spoliehat na "realnost" ceny na kluc pri katalovych projektoch..
Odpovedať
Profilova fotka
katalogovych:)
Odpovedať
K teme material versus praca. Z vlastnej skusenosti sa to percento za pracu zvycajne pohybuje na urovni 50-60 % z celej sumy.
Odpovedať
vierka mame rovnaky rozpocet jak na stavbu na kluc tak na material robi to len par korun rozdiel no mozem ti povedat ze ta cena na kluc bude asi cena pri svojpomoci.
Odpovedať
trosku by mohlo zostat z toho ale myslim ze ta cena co je uvedena by bola pri svojpomoci na komplet uz cely dom aj s okolim :-) aby som zas neprehanala no
Odpovedať
Profilova fotka
vierka... da sa... aj s kuchynou... /pokial to teda nebude za 400 tisic sk kuchyna ;-) / je to maly jednoduchy domcek... osobne by som nedala ten balkon.. mne to pri dome prijde zbytocne... a nie je to lacny spas.. poschodovy domcek vychadza menej ako bungalov.. my mame zadverie 4.1 m2 tiez nic moc
Odpovedať
Profilova fotka
no ten balkon by som zrusila aj sama:) a tiez premyslam o zuzeni kuchyne tak o pol metra na ukor jedalenskeho kuta..ze v pripade nudze by sa tam potom dala urobit izba..
Odpovedať
Profilova fotka
vierka, kuchynu mozes zuzit, ale nezabudni si medzi linkami nechat aspon 1,1 metra... teda celkova sirka kuchyne, ak linka na oboch stranach, nech ti urcite neklesne pod 0,6+1,2+0,6 metra, teda 2,4..... aby si mala aj dostatocnu kuchynu :D a ta izba v pripade nudze.... tiez nie je zly napad inak domcek sa mi celkom aj paci, jednoduchy.... ak toto vedia postavit na kluc za 2,6, tak do dvojky sa snad svojpomocne zmestis..... ak zrusis na poschodi balkon a tie atypove okna, lebo aj to je zbytocny priplatok....
Odpovedať
Profilova fotka
sak to by sme tak aj chceli..kuchynu zuzit max o pol metra, cize tam ostane sírka 3,5m namiesto 4m a tym padom jedalensky kut (potencialna izba) ziska na sirke 3m:)
Odpovedať
Profilova fotka
vierka: ja som kukla na ten vas projekt a nezuzovala by som kuchynu.. preco to chces orbit? ved to nie je treba.. balkon by som zrusila.
Odpovedať
Profilova fotka
no rozsirit jedalensky kut pre pripad, ze by sme potrebovali nejaku "pidi izbu":) aby sa to dalo potom prerobit..
Odpovedať
Profilova fotka
jaj, no ved ako myslis.. ved zase 3,5 nie je malo.. my mame 3 na sirku.. :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
podla mna vierka uvazuje celkom fine.... nechava si zadne vratka :-D a toho pol metra na kuchyni si clovek az tak moc nevsimne.... ta moznost tej dodatocnej izbicky je suprovy napad ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
hej, ved som potom poopravila, ze je to aj tak dost. myslela som, ze je uzsia ta kuchyna :)
Odpovedať
Profilova fotka
ja teraz zacinam dumat nad euroline projektom..najprv som sa ho bala, ale pocuvam, ze eurolines su financne nadhodnotene.. http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... vidim, ze kopec ludi ho tu stavia..keby sa nam podarilo do 2,3mil, bolo by super..
Odpovedať
tato pekna tema uz zapadava prachom. :-)
Odpovedať
Ahojte, tak ja sa podelím s vlastnou skúsenosťou, Staviame poschodový dom, 140 m2. Zatiaľ máme hrubú stavbu s oknami, schody, strechu, aj izoláciu strechy. Zatiaľ nás to vyšlo 1,1 mil. Sk, a to platíme 2 robotníkov, ktorí sú na stavbe non - stop, manžel je tam s nimi vždy keď môže a na väčšie práce voláme chlapov z rodiny. A to sme ešte mohli ušetriť napr. na základoch ( robili sme ich zbytočne široké ) a na streche ( objednali sme zbytočne veľa dreva ). Takže podľa mňa sa dá menší domček svojpomocne postaviť za 1,5 mil. Sk. Len naozaj treba chodiť, zisťovať a porovnávať ceny... A samozrejme netrvať na tom najdrahšom, niekedy aj lacnejšie je dobré.
Odpovedať
všetko závisí od toho kto stavbu realizuje, aká je zložitá, a jej materiálové prevedenie. Ak ju budete ralizovať svojpomocne, nebudete riešiť úvery tak by sa to dalo. 8x10 m by ste mohli postaviť. dajte si urobiť prepočet, čo by sa asi dalo za vami poždovanú sumu vykúzliť. Robíme také prepočty.
Odpovedať
Profilova fotka
patricia, vydrž to najhoršie ešte len príde
Odpovedať
Patricia a kolko ešte rátaš na dokončenie? :-)
Odpovedať
Ešte asi milion Sk.
Odpovedať
Profilova fotka
Patricia, vyzera to na vacsi domcek, co je to za projekt? aka bola rozpoctova cena?
Odpovedať
tak to je reálna cena
Odpovedať
Vierka0, je to Alfa od Prodomu. Trocha sme ho zväčšili. . Rozpočet máme na 3,4 mil. Sk, aĺe je to trocha nadhodnotené kvôli sfrb.
Odpovedať
Profilova fotka
Lebo my sme uz zvazovali viac projektov, od Perly cez Praktik 81 no a posledne nas mata Styl plus:)s miernymi zmenami (potiahnut za garazou este jednu tech. miestnost + otocit kuchynu ku jedalenskemu kutu a nie do chodby) je tam rozpocet do 3mil. tak ma zaujima ci je to realne..no ked vravis, ze vy ste mali 3,4mil a nakoniec mozno 2,2mil tak celkom rozdiel:))potesujuca sprava:)
Odpovedať
ak potrebujete spravit rozpocet na RD, alebo na cast, podla cennikovych cien /spravidla nadhodnoteny material o cca 10-20%/ kludne mi napiste iP
Odpovedať
ahojte, takže my sme začali v marci tohto roku. zatiaľ mame vymurovane obvodove mury, tehlu vsak mame uz privezenu takmer vsetku, komin taktiez... domcek mame 10x15,5 m a mame rozpocet 1,5 mil a doteraz sme priblizne na sume 400 - 450 tis korun. takze sa drzime planu a rozpoctu... ak to pojde dalej takto, nevidim ziadny problem :) prajem pekny den :)
Odpovedať
ono by sa dalo zmestiť do 1, 5 neni problém, ale keď to sledujem koľko to ešte stojí okolo toho úprava terénu u nás aj osádzanie plotu zrovnávanie terénu aby to niejako vyzeralo nasadenie trávi urobenie prístupu ku garáži ako aj k domu, čo neni málo tak sa vyšplháme ešte na dosť slušnú sumu, ono sa dá bývať aj bez toho ale už teraz je tam dosť blata a dodomu by som ho nerada, :-D :-D :-D takže prachy prachy prachy
Odpovedať
ahojte,takze som tu novy a chcem sa spytat,ci je mozne postavit dom z rozmermi 9x10,obytna plocha nieco okolo 150 m2 do tej sumy 1,5 mil. Mne sa to velmi nezda,skor ratam tak sumu 2 miliony.Dufam,ze hruba stavba ma vyjde tak na 700-800 tisic. Len ma hneva,ze v nasej oblasti (Humenne) je hrozne drahy beton.B15 stoji s DPH az 100€/m3.no ale skusim este nieco vyjednat :-D
Odpovedať
tak do tých dvoch melónov sa zmesťíš , ale len stavba bez tých terénnych úprav :-) :-D :-N a bez vysokých nárokov
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?