Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
my mame heluz 38 brusenu a priecky komplet s lepidlom na ten maly domcur za 2634 bez dane.presne na cent.bolo to nejakych 1950 pokial sa pamatam.a brali sme to hned aby si to nahodou nerozmyslel.. ;-) a davali sme si z ciech z heluzu robit ponuku tam nam mam dojem dali 24 percent len.a material vychadal okolo 200 tisic ale na 40 tehlu brusenu, aj s prekladmi.tak sme sa rozhodli salovat,tak svokor s bratom a manzelom sa potesili. ;-) a zabudla som este k rozpoctu tam nebola nosna priecka.tu sme si robili z cervenej palenej tehly a aj nechali priznatu.neviem kolko nas to stalo len ta nosna priecka lebo sme brali 8500 ks/800e/ a to bolo uz aj na plot aj na muriky.tak vlastne treba este pridat plus nejakych 500-600E aj so spojovacim materialom.
Odpovedať
Profilova fotka
illiaska: podla mojich overenych info, prave Classen patria k tym kvalitnejsim v nizsej cene.... asi budeme mat QuickStep do spoloc., casti... opat znamy a zlava.. este uvidime...+ ale do spalne a detskej kupujem Classen, co mam v albume a veru mam info, ze su z tych kvalitnejsich... a verim tym, co mi ot povedali, lebo s tym robia... ;-)
Odpovedať
to asi nebolo pre mna :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
iliaska.. mate 90 m2 ako celkovo plochu aj s podkrovym... ake mate rozmery domu... ? inak ta strecha a tak to sa neda porovnavat... nam robia akurat ponuky a zatial sa vsetky zmestime do 150 000 /drevo skridla doplnky a robota/ ale mame jednoduchu strechu.. nic zlozite... na bungalov.. a najma clenity... su tie naklady na strechu o dooost vyssie..
Odpovedať
Profilova fotka
jaj, prepac, to bolo pre martinu .jar :_))))) sorry :)
Odpovedať
Profilova fotka
iliaska: som tie tvoje prisvky citala mojej polovicke a sa chyta za hlavu, ze o com ty to pises.... to mate aky dom: 5x6 m???? ved to nie je mozne co ty pises! ze 2600€ priblizne len na heluz... ved hod sem aspon foto podorysu-
Odpovedať
noo aj môj muž sa chytal za hlavu pri tom čo iliaska písala. :-D keby to tak fungovalo tak si ni úver nemusím brať a mám super dom
Odpovedať
Profilova fotka
no moj muz sa za hlavu chyta uz pri nazve tejto temy :-D
Odpovedať
:-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ejco: presne! uz nazov som len povedala a ze " to je blboooooost! " ale ved ratajme spolu... 90m2 : 2 poschodia, = 45m2 na jedno poschodie aj s chodbami, kupelnami... to znamena taky malilinky domcek, no mozno 7x6m, alebo 5x8...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja sa do tejto temy moc miesat nemozem,lebo sa o 1,5melona ani z hrubu stavbu neoptieram,ale tak to je asi tym,ze teraz byvam v starsom dome a dovod preco staviame je,ze potrebujeme vacsi a to sa zial do tej ceny zmestit neda pri akejkolvek svojpomoci.Ale tak,dajme tomu,ze taky malilinkaty domcek,jednoduchy a tvrda svojpomoc mozno.Ale ked si zoberiem,ze jedna bytova kupelka z lacnejsim obkladom a vsetkym co do kupelky patri vychadza aj s pracu 3000eur,tak sa mi zda nemozne postavit dom do 1,5melona.Ale komu sa to podarilo,tak by som mu chcela potriast tymi ubolenymi rukami ;-)
Odpovedať
necitala som celu diskusiu, ale tiez si myslim, ze nie je dom ako dom, jeden sa da postavit do urcitej sumy a druhy nie, ved to je uplne samozrejme. Ale taka mensia pomocka, ktora sa mozno niekomu zide, kto este len zacina a nema ani predstavu: nas projektant nam vlani povedal, ze mame pocitat v lepsom pripade so sumou 20 tis. Sk na meter2. (samozrejme bez zariadenia) Tak dufam, ze tym myslel nejaky priemer, lebo nie som sice za luxus, ale ani nejake tretotriedne materialy by som nechcela. My staviame 150m2 bungalov, ked si to prepocitam tak 3 mil. :-o , pre mna je aj to strasne velka suma, v kutiku duse dufam, ze tolko nebude, alebo v najhorsom pripade sa do nej aspon zmestime, lebo viac si uz dovolit nemozme :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ta suma 20tis. je samozrejme svojpomocne.
Odpovedať
Profilova fotka
ingeborg: myslim, ze ted odhad vasho architekta je správny, pri pouzití normlánych materialov, teda kvalitných :)) pohoda:)
Odpovedať
Profilova fotka
treba sa na to pozreit takto... dnes obycajny 3 izb. byt vo vacsom meste stoji 2-3 mil.. (o BA ani nehovorim.. ) takze aj keby ten dom mal stat 3 mega, tak je to vzdy lespie platit hypo za maly byt :))
Odpovedať
ingeborg - my mame iba o 25 metrov2 navyse. Uz sme dostavali a mne to vychadza tak, ako pises. Pouzili sme normalne kvalitne materialy, ale ziadny luxus a ani vystrelky. Ta suma je velmi realna. Nam to vyslo o trochu viac, ale my sme stavali, ked bol stavebny boom a cena prace a materialu bola vyssia ako teraz. My sme na vsetko mali firmy okrem sadrokartonov, malovania a pokladky podlahy.
Odpovedať
Profilova fotka
lepsie AKO platit hypo za byt.. nejako mi vypadlo to AKO.... ;-)
Odpovedať
evikg - tak super, ked to mas overene, aspon viem, s cim mam ratat ;-)
Odpovedať
ingeborg, ta suma 20 tis. je podla mna aj s nejakou malou rezervou. Vzdy je podla mna lepsie mat nejaku rezervu, nez potom cakat s nedokoncenou stavbou, lebo dosli financie ;-) Prave som to hodila do kalkulacky a mne vysla suma 22 800 Sk/m2. Nestavali sme svojpomocne a bolo to 2 roky dozadu.
Odpovedať
evikg, tak teraz si ma este viac potesila :-) , ked pises, ze Vy ste nestavali svojpomocne. My sa snazime svojpomocne, co sa da, strechu si planujeme dat urobit zivnostnikmi, viem, ze strecha je velka palka, ale dufam, ze na inych veciach to usetrime, aspon co sa tyka prace, lebo material treba kupit tak ci tak - zadarmo ho zial nemame ;-) Keby sme sa do 20tis zmestili, bola by som velmi rada, lebo co sa tyka nasho rozpoctu, tak je to ozaj maximum, co si mozme dovolit :-(
Odpovedať
radsej budem pocitat viac ako ked sa budem drzat 1,5mega a na konci budem prekvapena ze nam chyba neviem priklad pol mega a kde ho teraz zobrat. toto vam naozaj nic neda ked si poviete o 200tisic trebars viac a bude rezerva. tie peniaze naozaj lietaju kade tade
Odpovedať
mima, absolutne suhlasim :-) . Mozno sa mylim, ale zatial som tu nenasla nikoho, kto by uz dostaval a zmestil sa do tejto sialenej sumy.
Odpovedať
Profilova fotka
a co si myslite o http://prodom.sk/?p=projekty&project=222 je mozne zvladnut do 2mil?
Odpovedať
podla toho ci to myslis s pozemkom ci bez ci s kuchynou ci bez. hovori sa ze poschodovy dom je lacnejsi ako bungal my mame bungal takze to neviem moc posudit ale tak odhadom bez pozemku s kuchynou by sa to svojpomocne dalo. ale asi tvrda svojpomoc prace su dnes kolko krat drahsie ako material ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
samozrejme bez pozemku a bez vybavenia..
Odpovedať
to by sa dalo :-) myslim ale nechcem zavadzat ani presviedcat ze da sa lebo je to indi. inak je to jednoduche skuste si dat dopredu nacenit co kolko by vyslo alebo pozistujte co kolko stoji a napiste vsetko na papier a skuste si napisat co zvladenete sami. ak by to mala stavat firma bola by som pri tej sume opatrnejsia. tu by som dala tu rezervu
Odpovedať
Profilova fotka
este by sme chceli par uprav, tak dovnutra vchod sa mi zda plytvanim miestom:))
Odpovedať
ak myslis zadverie to mate 3,8m2 my mame 3,5 a zda sa nam to strasne malicko. toto vsetko zistis az ked zacnete asi stavat tak ako my...
Odpovedať
Profilova fotka
ved preto sa mi zda, ze by vchod mohol byt posunuty trosku viac do "von":)aby bola ta chodba vacsia..
Odpovedať
aha ja ze zmensit ju chcete :-D :-D ak by sa dala tak by som to posunula do "von" veru .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?