Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
myslis ako projekt aj s osadenim a pripojkami? nehadam sa mozno ste mali stastie
Odpovedať
jo jo..stastie nie..treba vediet kde a za kym ist.. :-D
Odpovedať
súhlasím,že sa nedá len tak vykríknuť do tmy suma a hádať sa okolo nej,bungalovy majú komplikovanú strechu a tá vyjde veľmi veľa.Neporovnateľne s klasickou sedlovou strechou.My si budeme staviať sami,rozmer 9,5x10,5m,aj podpivničený,čo je dosť veľká položka,prízemie a podkrovie,nie je problém sa dostať do 1,5 mil.SK.Murivo-ytong,kritina-Bramac.
Odpovedať
Profilova fotka
macka, ja to neberiem ako hadanie sa, beriem to, ako "poradne okienko pre tych, co chcu usetrit" :-D iliaska...suhlasim, keby som mala mamu architektku, otca murara, manzela kurenara, sestru strecharku a svagra neviemco tak by to asi vyslo lacnejsie, ale ja pocitam, ze si vsetko pekne zaplatim, aj ked bez papiera, ale zadara dnes malokto robi...a preco by mal? ved ja sama zadarmo nerobim a asi nikto z nas....a je to super, ze vies za kym mas ist, lebo nas len zameranie pozemku vyjde u geodeta cca 300eur, teraz projekt si dam robit a ked len katalogovy stoji okolo 1000 eur, nechcem vediet, co vypyta za "nekatalogovy" (hoci som si ho vlastne cely vymyslela a nakreslila sama, ale nemam peciatku :-/) - takze suhlasim s tebou 8-)
Odpovedať
iliaska mohli postavi ale kedy pred 5-10 rokmi?vtedy to bolo realne teraz už nie.Ak sa aspon trocha rozumieš stavebnictvu sama musiš vediet že ta suma je teraz nerealna.1.5 miliona u je optimalna suma ...
Odpovedať
macka jasne ze sa ned porovnavat. mozem napisat ze nas stali zaklady 13000€ druhy zato maju dvoje zaklady. ytong na 9x12 sme mali tusim za 4000 aj priecky, strop asi 3300 strechy bramac 2900 aj s foliou a doplnkami, drevo na krov 1600, robota 2300. cize teraz tu moze napisat xy ludi co koho kolko stalo a zistis ze ceny sa lisia ale preto ze kazdy stavia nieco ine. a preto sa neda vseobecne povedat ze dom za 1,5mega sa da. a toto som vymenovala len nieco z toho co viem odhadom +-
Odpovedať
samozrejme aj jednotlive regiony sa líšia cenou materiálu.A treba asi aj uviesť,ako píšeš,že čo sa presne stavalo v tej ktorej sume.Niekto si dá kotol na pevne +radiatory,iný podlahove elekticke,či tep.čerpalo a tie sumy su hned niekde inde.Tak aspon priblížne treba uviesť čo tá suma obnáša.
Odpovedať
no žienky zhodli ste sa na tom, že fakt závisí cena od nárokov majiteľ. Ja idem stavať teraz a nikdy v živote /ako pamatam/ neboli také ceny okien, stavebného materiálu ale aj cena práce odborníkov. Je kríza a nieto roboty, všetci vravia, že treba stavať teraz.
Odpovedať
vaninova, ako si pisala - zalezi to od kvality aku budes chciet mat... lebo cena kvalitnych architektov, partii ktore odvadzaju dobru robotu atd. pokial ja viem dole neisla... samozrejme ze kvazi odbornici ktori sa prizivovali na bubline budu lacnejsi... otazka je ci chces aby ti taki stavali dom. Co sa tyka materialov... tie pravdepodobne isli dole co sa tyka hrubej stavby, interier som opat nepostrehla zeby kvalitne veci nejak polacneli... ja mam prave pocit ze je stale dost velky boom co sa tyka stavania rodinnych domov. Teraz stavaju vsetci rodinne domy ktori nemaju na byty vo velkych mestach ( lebo ich to vo vseliakych dedinkach aj s pozemkom vyjde lacnejsie ) a na dedinach jednoducho inu moznost nemaju...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tiež sledujem tuto diskusiu a tiež myslim, že treba uvadzať aky dom, čo sa tyka veľkosti, materialov... vaninova - veru maš pravdu, my sme začali cca pred dvoma rokmi a krvopotne po znamosti a neviem s akymi zľavami sme zohaňali material napr. na hrubu stavbu a teraz take ceny napr. za tehlu ponukaju uplne bežne a ešte z toho dokažu aj zľaviť čosi...kriza urobila svoje ;-)
Odpovedať
vaninova presne!aj my sme sa preto do toho pustili.mame zlavu na material 45 percent.,okna ani nehovorim..kedy by sme takuto zlavu dostali??su radi ze aspon niekoho maju.a womenne rozumiem sa stavebnictvu az az a by si si mala zistit ake boli ceny pred 5 rokmi a porovnaj to teraz...a uvidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
iliaska: cens su terazž nizsie!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
napr. pred 3 rokmi v lete ked sme kupovali cement a vsetko, bolo to drahsie...
Odpovedať
Profilova fotka
no katka pred tromi rokmi bolo akurat vsetko najdrahsie....ked sme aj my kupovali byt... :-p
Odpovedať
Profilova fotka
dai - aj keď je to trocha od temy...nemaš celkom pravdu, alebo hovorime o "bytoch" a "bytoch"...z našho okolia - kto stavia - si celkom určite môže za financie, ktoré vloží do stavby dovoliť byt v meste (okolie NR - nie práve lacné byty v posledných rokoch). Skôr išlo vo väčšine do hry rozhodovanie, či byt v meste - žiadna zahradka - terasa, kľud atď, alebo dedina - všetky tieto plusy, ale väčšia vzdialenosť od mesta... tiež sme zvažovali kupu bytu v NR - znamenalo by to veľké plus - relativne rychle nasťahovanie ( keď nerátam pár mesiacov čo by trvali nejake "dokončovacie" práce, zariaďovanie atď...), ale vyhrala voľba isť na dedinu - práve z vyššie spomínaných dôvodov...a už teraz ( hoci ja som bola tá čo by v meste dokázala žiť, keďže som tak vyrastala...) vidím, že sme spravili dobre, hlavne keď beriem na zreteľ, že máme dieťa... ;-) , ale to je len náš osobný pocit, možno niekto uprednostńuje práve rodinný život uprostred mesta alebo na sídlisku...
Odpovedať
Profilova fotka
veru tak - teraz by sme išli možno 15-20% dole čo sa týka materiálov...čo kočky - zburame a postavime za lacnejšie :-D :-D :-D
Odpovedať
Aj ked je teraz vela materialu lacnejšieho ale aj tak nepostavite za taku sumu bungalov ja tomu proste neverim asi preto lebo manžel je vtomto velmi dobry a vie ake su ceny v stavebninach.Maximalne uplne maly domek tipujem tak 2+1 jedna odtialto tak ma tušim ich vyšiel 1,1 megaa plus ešte dorabaju. Jasne každy ma ine naroky,iny tip domu,ine ceny ohladom na region :-) Manželov bratranec stavia dom svojpomocne dvojpodlažny 7x9 a do tejto sumy sa proste nevojde a to šetri kde sa da a všetko si robia uplne samy s rodinou takže nikomu neplati...
Odpovedať
Profilova fotka
jasne ze nepostavia.. ja tomu neveriiiiim ... to sa neda.... mozno tak montovany... alebo murovany do 60m2....
Odpovedať
lusya, nitru a okolie nepoznam - pisala som o ba, kde byt v meste stoji urcite viac ako dom v okoli...( samozrejme zalezi od bytu a od domu... detto od ceny pozemku co moze spravit obrovsky rozdiel / tu vacsinou za ten 1,5 milionov kupis tak 250m2 pozemku , nieto postavit este dom :-)) ja mam tiez dieta a prave preto som volila byvanie v byte s terasou ;-) ale hlavne tam kde zijem, nechce sa mi mat namiesto domova noclaharen :-) to je zase moj postoj k veci...
Odpovedať
Profilova fotka
kazdy ma to to svoj nazor.. ja si myslim ze sa to da.. a poznam par ludi ktorym sa to podarilo... sesternica... /pozemok kusok od ba.. dostupnost s MHD pozemok mali cosi cez 5 arov/ postavili na nom bungalov /nie cez firmu.. len niektore odborne prace/ kuchynoobyvacka, technicka miestnost dve detske spalna.... satnik bez pivnice... podkrovie na odkladanie veci... kurenie kotol + radiatory v obyvke konvektory, aj krb s vymenikom... vonku travovy koberec a mensia skalka, zavlaha, a ihrisko pre deti.. plot betonovy a branka... pristresok... s krbom... cena na komplet... /ma v tom aj kolky na kataster projekt.../ bola 1.75 miliona... stavali dva roky dozadu... dnes su tie materialy co pouzili lacnejsie... napr. kotol buderus so zasobnikom a regulatormi atd.. kupovali za 75 000 sk nas dnes vyjde o triedu lepsi s tym prislusenstvom 40 000 sk... takze da sa... kamoska stavala bungalov.. kusok od sc.. podlahova plocha 190 m2 aj garaz a plot.. a vyslo ju to 2.1 miliona .. ale oni sa ponahlali lebo byvali v podnajme takze potom sa tazsie vychytavaju akcie...
Odpovedať
Profilova fotka
dai - "noclaharen" - myslim, že trochu nevhodny nazov pokial človek planuje terasu, zahradku atď...zrejme tam planuje traviť dosť času a nie len prísť prespať...nedalo mi nechytiť ťa za slovíčko :-N
Odpovedať
Nerozumiem tu niektorym odpovediam typu podla mna sa to neda... Ved napisem my sme sa na taku sumu nedostali. To chcete povedat, ze ty co postavili za tuto sumu klamu? Nechcem sa hadat, ale my nebudeme mat noclaharen do tej sumy sa vpraceme. Myslim dom bez pozemku/ kedze cena pozemkov je region od regionu ina/ bez vonkajsich uprav na komplet hotovy plus kuchyna.Fakt mam mnohych znamych co sa tam dostali a maju normalne domy. Verim im kedze to maju aj pekne popisane a videla som to, ale je aj pravda ze poznam aj takych co stavali len noclaharen a do tej sumy sa nevosli.
Odpovedať
andula aj lusya - pod noclaharnou som nemyslela ze postavite nejaky shitovy domcek... to nie... ja si tiez myslim ze normalny kvalitny dom sa postavit za tu sumu neda... to ze to niekto postavil - no ano, ale urcite sidil na materialoch sam seba, ked sa presviedcal ze aj to je predsa kvalitne a podobne ( lebo mu to nejaky kamarat murar povedal... to ze vsetci odbornici hovoria nieco ine je predsa jedno , kamarat je kamarat a spravi mi to zadarmo tak to predsa ok musi byt ) pod pojmom ze niektori ludia stavaju noclaharen som konkretne myslela ludi pracujucich v ba ktori kvoli tomu ze nemaju na byt v meste idu do vseliakych dediniek v okoli - maznacik to tu spominala... myslim ze kazdy kto pracuje v ba a niekedy dochadzal vie co to znamena byvat v senci, za sencom a podobne... ono sice vzdialenost kratka ale v case rannej a vecernej spicky sa do centra dostanete cca. za hodinu a viac... to su 2 a viac hodin denne v aute... ak mate deti a rozvazate ich niekde tak este viac. Ak normalne pracujete 8 hodin plus hodina obed, tak vstavate okolo 6-tej a domov sa dostanete okolo 19-tej... To som myslela noclaharnou - ze chodite domov len spat... a sorry ale za takychto podmienok mi je total suma fuk ci tam mam zahradu a terasu a podobne... kedze cez tyzden si to moc neuzijem a cez vikend si potrebujem oddychnut a nie driet na zahrade...( mam znamych ktori takto stavali a ziju - nikto sa sice nedostal pod 6 milionov, ale v kazdom pripade po prvopociatocnom nadseni zo zahradky a podobne im momentalne dochadza ze vlastne stale ziju v ba - nakupuju, pracuju, zabavaju sa... a v tej dedine kde dokopy nikoho nepoznaju vlastne nemaju co robit, cize aj cez vikendy namiesto sedenia na terase a pitia milion kaviciek chodia do mesta, do okolia , na vylety a podobne... ) ale ako som tu uz napisala , tak je to len moj pohlad na vec. andula mozno viaceri maju nazor ako ja - ze ked stavat, tak stavat nieco kvalitne... preto pisu ze sa to podla nich neda... Ty si myslis ze sa to da... tak drzim palce, myslim ze zavidiet ti nikto nebude... ja osobne ti prajem aby si sa tam citila dobre a splnila si domom svoj sen;-)
Odpovedať
Nedá mi zapojiť sa.My sme postavili veľký dom,takže o tejto sume sme snívali,keď sme začínali stavať.Ale stretla som známeho,ktorý si stavia dom úplne svojpomocne,aj krov si robí sám a má hrubú stavbu a vyšlo ho to na 500 000,-bývalých sk.Stavia z prodomu bungalov č.11.Ale povedal,že sa neponáhľa a stavať bude aj 2-3 roky,takže by sa teoreticky mohol zmestiť do 1,5 mil.Takže tú sumu ovplyvní nielen veľkosť a náročnosť,ale aj čas.
Odpovedať
Profilova fotka
dai: trochu s tebou suhlasim, aj ked som si povedala, ze moc prispievat nebudem, lebo ma potom ludia zozeru :) ja mam niekedy dojem, ze ti co tak lacno stavaju, tak len preto tvrdia, ze je to rovnako kvalitne, lebo nechcu sami pripustiut, ze si kupili horsiu kvalitu.,... lebo jedna vec je plechova strecha, ina vec je Bramac..a pod.. ;-) suhlasim, ze sa da usetrit,ak mas sikovneho muza alebo v rodine bratranca kurenara,vodara.co ti urobi robotu len za jedlo + material sa kupi..ale vacsina ludi takych majstrov nema a ani nemame cas na to , aby sme stavali 10 rokov, lebo po praci o 18.00 uz toho na svavbe moc neurobis.... takze sme sa radsej vybrali cetsou svojpomoci v zmysle co sa da z rodiny ( pomoc na nosenie kociek, vykopy... a pod.) ale predsalen kurenie, okna a pod veci si musime zaplatit minimalne majstra.. a tam uz pozerame nie len na dobru ponuku, ale aj na to, co nam za tu cenu ponukaju... ci kvalitu a znacku,alebo len "Polsko"...
Odpovedať
vidim ze nema vyznam presviedcat tych co neveria, ja len tolko nemyslim ze som taka bohata, aby som sidila sama seba.
Odpovedať
Profilova fotka
ved v pohode..je to kazdeho nazor, prezto hovorim, ze tazko sa zapajat do takejto diskusie..ja len viem, ze som mala velmi naivne predstavy co kolko stoji, ked sme isli stavat a veeeelmi som bola , aj som prekvapena, ako sa to nabaluje.... :-p
Odpovedať
vidis Katrin a ja som si myslela ze to bude horsie :-D kedze uz vidim koniec tak si to viem uz zhruba doratat,ale ja mam vazne sikovneho otca a muza a su neskutocny pedanti, ale je mi jasne ze sposobom ako stavame mi nemoze stavat kazdy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, aj ja mam velmi sikovneho otca, ale bohuzial, zije 110km od miesta kde staviame a navyse nie sme ani zobrati este( aj ked uz to nebude dlho) a tak som ho tam ani velmi nechecla tahat... a mooj priatel otca uz 18 rokov nema... pomaha mu ujo... spolu postavili skoro cely dom sami, obcas jeho brat a jeden ujo murar.. uz som pisala... napr. aj chody do pivnice aj celu pivnicu urobili sami.. salovali tie schody.. aj stropy robili sami, ked bola " brigada" a pomahal brat a dvaja bratranci... vela sa takl urobilo.. napriek tomu by swme sa do takehoto rozpoctu nevmestili ani kebyto bolo 2 mil...
Odpovedať
Profilova fotka
myslim cely dom komplet...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?