Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
ono este jedna vec kazdy s kym sa rozpavam berie vyslednu cenu inak niekto do toho rata aj pozemok iny nie, niekto nakomplet aj s nabytkom niekto stavbu hotovu ale uplne bez vsetkeho....a zalezi samozrejme aj od materialov, typu izolacie kurenia...
Odpovedať
Profilova fotka
andula, ja len technicky 1,5 mil. byvaych slovenskych je cca 1,25 mil. ceskych, koruna bola slabsia oproti czk, takze nie 1,8 mil....keby sme isli cez eura teraz a pocitame, ze je 1,5 mil. SKK je 50 tis. EUR, tak to je cca 1 273 tis CZK. len profesionalna deformacia 8-) a myslim, ze to ani nie je v tejto teme podstatne :-)
Odpovedať
hanka vdaka :-D
Odpovedať
len som myslela ze to nie je to iste ale nejako som to dokomolila :-D :-D :-D
Odpovedať
podla mna je mozne postavit, ale 2 mil. urcite to bude stat. JA to ratam bez pozemku, dom do ktoreho je uplne mozn nastahovanie ale bez zariadenia. Jedine tam ratam kuchynu urobenu. Tot moj nazor ;-)
Odpovedať
abetka ja to ratam tiez tak dom bez pozemku hotovy len nastahovat a kuchyna k tomu, ale stretla som sa uz s vseliakymi odpovedami.
Odpovedať
Profilova fotka
no ved napriklad take chodniky :-/ ved len to je pomaly 200 tis., kde je este branka a muriky, fasada....kto to zvladne za 1,5 a aj za 2 miliony, tak ho zavolam ku mne, nech mi to ukaze, ako sa to da! :-D
Odpovedať
ja myslim ze sa to mozno da ale treba setrit na vsetkom. ale druha vec co si myslim ze v cene 1,5mega niesu prave fasady okolie domu brany a podobne veci. ktore su naozaj drahe a neverim tomu ze sa da vsetko toto zza 1,5 kym neuvidim na vlastne oci. :-) pretoze ten kto naozaj stavia a ma uz nieco obehane a pokupene vie ako kde co kupit lacnejsie tak vie ako to je
Odpovedať
Profilova fotka
Začnite rozmýšľať nad drevodomom...určite sa svojpomocne dočkáte domu a bude ešte lacný...my chceme stavať 7x13m a máme cca milion a pol, takže hrubá drevostavba svojpomocne vyjde okolo 100 000 slovenských korún... plus 200 000 SK na základovú dosku, lebo tá je najdrahšia pri tejto stavbe...skús sa s niekym poradiť a pohľadať na internete prečo by ste mohli porozmýšľať nad drevodomom... (má lepšie vlastnosti ako murovaný dom a je nízkoenergertický, aj finančná stránka nás zaujala) tak preto sme sa rozhodli pre drevodom...nevidíme žiaden dôvod, prečo nestavať takýto dom :)
Odpovedať
ja by som tiez uz okolie do toho nezaratavala
Odpovedať
no a este jedna vec je ze mnoho ludi napr nepocita uplne vsetko. pocita material pracu. ale ostatne napr ako jedlo ,voda, benzin, elektrika, pripojky, zumpa alebo cov , projekty stavebne povolenie a podobne veci to sa uz nerata. toto su vsetko polozky nie velmi male.
Odpovedať
Profilova fotka
vsak my este nic nemame, ani len projekt, este len vybavujeme pozemok a uz 500 euracov v keli! |-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
hanka ono sa to nezda ale este len to pride. :-N zakladny projekt minimalne 23tis pripojka taka pripojka hentaka a onaka a hned je to velaaa fuj ale nestrasim. nieje to take hrozne no ale... vsade chcu prachyyyyyy
Odpovedať
Profilova fotka
mima, ved preto som sa len hlasno zasmiala nad tou sumo 1,5 miliona korun... :-D :-D :-D
Odpovedať
poviem to takto ked sme zacinali a isla tisicka za tisickou a nic som nevidelata tak som tomu neverila ale dnes ked mame vacsinu hotovu myslim dom a nie okolie tak viem ze sa to da ale fakt sme robili zvacsa sami a zlavach a bez papierov ani nehovorim a ratala som aj pripojky benzin....ale fakt nebudem nikoho presviedcat ja som rada ze sa to podarilo lebo som tomu neverila ale mam niekolko znamych co sa do toho tiez zmestili ale tiez robili zvacsa sami ale mam aj takych co im robili firmy a tie sa do takeho rozpoctu vpratat nevedeli.
Odpovedať
Profilova fotka
1.5 miliona je dost. da sa to v pohode zvladnut a to netreba ani na kazdej polozke setrit. poznam par ludi co si takto dom postavili. v cene je komplet dom pripraveny na zariadovanie bez pozemku.
Odpovedať
Profilova fotka
takze to vyzera tak, ze vela spravi ta svojpomoc....ved kedysi tiez kym si na stavbe neznicilo 90% chlapov z rodiny zdravie, tak to ani nebol poriadny dom :-D tak ale kto sa chce teda zmestit do takeho rozpoctu musi pocitat s vela namahou a obmedzovanim sa... no ja som sa len chcela vyjadrit k tomu, ze asi keby som mala na stavbu len 1,5 miliona, tak by som asi do toho ani nesla, ale tak kazdy sme iny....drzim palce vsetkym ;-)
Odpovedať
hanka svojpomocne sa da usetrit vela. to je pravda. lebo partia chlapov pyta nehorazne prachy. napr my sme si dali postavit len zaklady a strechu. (lebo ked uz len na obsalovanie venca pytala firma 35tisic mala som chut ich poslat niekam...)ostatne sme robili sami dvaja. cize som lepila ytong tehlicky o 106. trvalo nam to dlho mozno pre niekoho ale neponahlali sme sa dako. aj ked niekedy som mala toho plne zuby. nepomahal nam nikto ani pri strope a poviem ti ze nosniky na strop a samotne tvarnice neboli vobec lahke tahat to hore bez vytahu. proste myslim ze sme na tom usetrili dost mozno sme niekde teraz na milione neviem tazko povedat ci menej ci viac ja to neratam. niektore polozky viem odhadom niektore nie. no obavam sa toho ked pridu ostatne prace pojde to zavratne hore no ale dako bolo dako bude snad dokoncime a ci to bude nad 1,5 alebo pod uvidime. mozno potom napisem
Odpovedať
Profilova fotka
tak to klobuk dolu, mima.... x-)
Odpovedať
ono je to tak kto si vie kadeco porobit vie usetrit nenormalne peniaze priklad dali sme si nacenit kurenie a tie naj ponuky nam vychadzali okolo 200 tisic robili sme to sami a na stvoku sme sa nedostali ani s kotlom a zasobnikom a to sme este neco zaplatili kurenerovi ktory nam to vysvetlil ako to urobit a prisiel to skontrolovat ;-) Beriem je to urcite obmedzovanie sa a narobenie sa ale kazdy stava podla svojich moznosti a kedze na hotovku nemame tak sme radi ze si vieme vsetko porobit sami a tiez podotknem ze sme fakt nesetrili na kazdej polozke ;-)
Odpovedať
len lepsie by to bolo keby mal kto pomoct radsej by som piekla a varila pre niekoho. ale take najtazsie veci snad mame za sebou. myslim ako tazke veci ako tehly strop a podobne co bolo namahave.
Odpovedať
vela sa da vycitat na nete ako co urobit a tak preto sa da usetrit na praci ak sa niekto niecoho neboji tak si urobi. aj ked to trva dlhsie. nam ked povedal ten pan od toho salovania ze najskor 38tisic som kukala ze ci to ako mysli aj s doskami a on ze nie. a ja ze my si to rozmyslime. potom volal ze teda za 35 mi bolo do smiechu normalne. andula to ste teda podlahove kurenie s kotlom a zasobnikom nainstalovali sami a stalo vas to nad 100? aj tak dobre nie?
Odpovedať
mima pod sto ;-) a to bude kondenzacny a nadrz 200-stovka koli solaru.
Odpovedať
Kolko asi stoji vytiahnutie murov na bungalov asi 15x15, nema niekto skusenost?? nam dala firma ponuku, hrozne co si pytaju... vdaka
Odpovedať
andula tak to je dobre. :-)
Odpovedať
kunkalka1 kolko pytaju?Ja mam 10,5x11,5 bungalov napis do ip
Odpovedať
neda mi zasa neregovat ked tu citam tie veci..svojpomocne znamena to,ze si to asi ludia robia bez toho aby platili nejakej firme..nie ze krb nam pridu spravit,podlahu,kurenie,strechu,krov,schody a za vsetko im zaplatim nekrestanske prachy....este raz opakujem poznam ludi co postavili bungalov -rozloha cca 90 stvorcakov za 1,1 mega a v tom je aj kuchyna,dvere,dlazba,podlahovka...ked mi ukazovali zosit kde to bolo pisane,tak polozka robota bolo velika nula...elektriku bol im spravit sused elektrikar,ktoremu teraz oni isli za to pomoct na stavbu,vodu mu spravil brat,a on s otcom vsetko ostatne..platili len za pripojky a certifikaty.takze da sa to zvladnut do melona a pol HANKA- my mame uz aj projekt,aj stavebny dozor,aj pozemok aj vymerany, vyrovnany,aj osadeny dom , aj oploteny,vsetky papierovacky okolo stavebka vybavene a stalo nas to 1300 e..takze umenie neni vykrikovat ako to vsetko stoji a ako sa do toho neda zmestit,ale to ako najst cestu ako sa da do tej sumy zmestit... a dalsia vec- ked sa chcem zmestit do nejakej mensej sumy,tak aj dom tomu prisposobim,rozlohovo, dispozicne...urcite za melon apol nepostavim bungalov s rozlohou 180 metrakov so zlozitou strechou,ale domcek do 90 stvorcakov sa da..kazdy meter su desattisice navyse..zasa poviem to iste co som tu uz pisala niekto dokaze postavit ..niekto nedokaze.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tu len chcela vyjadrit obdiv k tym, co to dokazu, ja tu nic nevykrikujem :-N
Odpovedať
iliaska ta tvoja suma sa mi moc nepozdava. kolko vas stal projekt a odkial mate? ked si zoberiem len geodeti kolko stoja tak sa mi ta suma nezda. niekedy sa mi zda ze niektory reaguju velmi podrazdene. necitila som s prispevkov nikoho ze by vykrikoval :-|
Odpovedať
mima no ale je to realita..projekt a stavebny dozor 1000 e. :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?