Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
tak 30 to je teda fakt vela..ale skuste si spravit vylet niekam dole do madarska ..svokor tam chodi aj postrek na vinic kupovat, lebo ked spocita cestu a aj vsetko k tomu stale to je lacne...mmozno sa aj tebe tam nejaky zapaci a kupis..my este na kupelke nie sme ale nasi prerabali kupelku a zadarilo sa im kupit take tie malicke stvorceky s 80 percentnou zlavou ..bolo to asi pred rokom..tak toho kupili hned viacej a tak zostalo aj nam.a je moc pekna..tak dalsia polozka dole.ale na ostatne veci bud polsko alebo madasko..
Odpovedať
niesom zastanca nakupovania v polsku alebo madarsku alebo kde kolvek inde. myslim ze na sk sa da tiez dobre nakupit. len nesmies chciet velmi velku znacku za par supiek.
Odpovedať
Profilova fotka
iliaska: ked my na take vylety nakupne nie sme.. ja mojho neviem dostat ani na bezne nakupy do Polska. chcem totiz jeden kozuch a ten viem, ze maju asi len v Polsku.... :-p v praci sa uvolnit nemoze, a vikendy mame plne.. Okolo 30e za obklad je bezna cena, ak chces velkoformatovy...a do velkej kupelne nemozem zabit obklad 20x30cm.. to by nevyzeralo dobre.. ale samozrejme, keby slo len o funkcnost,dalo by sa...alebo ozaj zohnat v Polsku priamo ,ale aj tak by som asi pod 20-25nesla...ale vidis, je to ohol pohladu.. ty povies vela, ja poviem ze na tu kvalitu a dizajn je to asi najnizsia mozna cena.. a to hovorim, ze oroginal v predjani stal 60... :-p ale to is neviem kto kupi..
Odpovedať
Profilova fotka
cp sme pozerali, tak vacsina krajsich obkladov stoji okolo 40e...
Odpovedať
Profilova fotka
co ... nie cp.. zase tie moje preklepy, ach jaj :-D :-p
Odpovedať
noo tých 40 eur za obklad to je za m2? to sa mi zdá veľa :-D :-D 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ved je to dost, netvrdim, ze je to malo...ale ine cenyx som na velkorozmerne obklady nenasla... :-( :-( skor len smerom hore.... :-(
Odpovedať
aha tak na veĺko metráž sa to dá 8-) :-D
Odpovedať
mas pravdu ze skor za ten dizajn a znacku platis..kazdy ma iny vkus a iny styl...a aj poznam ze ked sa cloveku nieco paci ze je za to schopny zaplatit nskutocne prachy lebo to nie je na jeden rok..manzelov bratranec vrazil do domu 3,5 mega a to len koli tomu ze kachlicky do kupelky mali za 2500 stvorcak/uprimne mne sa zdali byt taky tirkizovo oranzovy gyc/ a centralny vysavac za 50 tisicok,krov si dali montovat uz priamo vo firme a uz len im ho doviezli a zeriavom usadili,dvere za 25 tisic a to ich mali 7...atd...tak takym sylom sa urcite nezmestia do melona a pol.. o tom hovorim ze da sa aj tak ale aj lacnejsieeee
Odpovedať
katrin ked mas na nich netovu stranku tak hod to sem mozno sa mi to podari nikde najst alebo nico podobne
Odpovedať
noo stým obkladom kupovala som v merkury markete taký lacnejší, lebo to budem dávať do miestnosti, kde to je v poho ale stavbyvedúci mi len tak pre zaujímavosť ukázal na jednej obkladačke aký je krivý aj volným okom som to videla, ale on má zase obkladačov ktorý sa stým vedia pohrať 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
no to asi nie... je to Spanielske a uz som skusala aj som priamo im pisala, ale nic.... a dneska som to vzdala a napisala, ze to objednavam... lebo uz som vazne nevladala.. nic sa mi nejako extra nepacilo,že wow... a zase presne ako ty pisesm, nedam za obklad 2500SK/m2.... aj toto je uz na nas vela,preto som tak dlho vahala, lebo ku koncu je to narocne... :-p :-p tak som dala take uplne neutralne.. klasicke..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ved ja som do maleho WC dala tiez obklad pomerne lacny, ale do velkej kupelne.. to je ine...
Odpovedať
to máš pravdu do veľkej kúpelne vyberám aj ja niečo také lepšie a ak mám pravdu povedať moc som na cenu nehladela lebo som vedela s mužom že tieto su super tie chceme značka markýza síce poľská ale vraj poliaci nemajú zlú kvalitu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ano, co sa tyka obkladov, Polsko je celkom OK. :-) ine veci by som uz az tak nedoverovala..cest vynimkam ;-)
Odpovedať
skarede kacatko nemaju zluuuu kvalitu..my mame postel od nich a nie e nie sa rozhegat... :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
tak nakoniec nedavas Travenu ale to tie svetlejsie?
Odpovedať
Profilova fotka
iliska :-D :-D hej, trnavacka, davam tu Aztecum bolo to prašt jak uhoď... pre mna za jedno,... tak som dala toto, lebo mi to pride take nadcasovejsie...
Odpovedať
obidve su krasne, takze urobit zle nemozes ani s jednou ved som ti to pisala vlastne uz raz ... dieta chore, tusim pisem ako hotentot...
Odpovedať
kokoooooooos baby kukala som vase albumy..to su hotove palace..my ma bungalov s podkrovim a dve kupelky bez garaze...detske izby 12 metrakov a nasa bude v podkrovi casom-ale zato 36 metrov aj so satnikom .podkrovie je samozrejme hudba buducnosti..tak to uz chapem ze do takej sumy sa neda postavit..
Odpovedať
ešte k téme dom za melón a pol jedine niečo na spôsob trojizbáku ale to osobne neni premňa v dome potrebujem viac miesta :-D nešetriť priestorom nech to nemám všetko vtesnané a úzke 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
trnavacka: ani nehovor.. moja mala ma od obeda vkuse 38,5 aj s paralenom v sebe...akurat som odbiehala jej davat obklady... dokelu... strasne je toho teraz vela.. z nicoho nic teplota, bez kasla.. bez nadchy..asi to este len dojde...jajka, hlava ju boli, aj brucho..chudatenko male.. iliaska hej, vsetko je to o m2... ja sa desim toho upratovania, ale co uz.... :-( moji kmotrovci maju krasny maly bungalov , ma tusim len vyse 60m2 ale je tam vsetko.. akurat ta odkladacia mietsnost nie.. a ta chýba..
Odpovedať
iliaska aký bungalov staviaš? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
baby, pre mna je n nezplatenie zahhrada.. to je v lete pre mna dalsia miestnost, viac nepotrebujem :-D Zastavam nazor, ze keby som mala kupit byt, co je pri dnesnych cenach v TT cena asi 2,5 -3mil 3izb :-p tak to radsej najmensi hoc aj ten 60m2 montovany domcek so zahradkou... ;-) jednoznacne dom vyhrava a plnej ciare..aj keby mal byt najskromnejsi na svete.. ved co uz v ytch bytoch take mame, nie? ;-)
Odpovedať
skarede kacatko- mame uzsi pozemok tak bungalov 8 krat 14 metrov.dole dve izby plus jedna mensia pracovna.obyvacka plus kuchyna 7 krat 6 m.kotolna a mala kupelka a satnik pri vchode .spolu 89 stvorcakov a hore potom dve velike podkrovne izby,satnik a veeeelika kupelka...take taky mensi domcek.rodicia maju dom poschodovy 20 krat 20 a to ti teda poviem to bolo upratovania.sme museli mat tetu co nam chodila upratovat lebo sa to nedalo .sme boli 3 deti a rodicia a to bolo brutal..a vonku nam zostava este 30 metrov dlha zahrada .takze super aj bazen sa casom zmestiiiii a karin mas pravdu.zahrada ma svoje caro ja panelaky ee-ee... :-p
Odpovedať
Profilova fotka
iliaska: ved to mate pekny domcek,co chces :)) ked budete vyuzivat aj podkrovie tak to mas skoro alebo presne take velke ako my :))) nie je maly :)) podchodovy dom ma vyhodu, ze usetris na dreve a krytine na strechu, lebo je mensia stracha...
Odpovedať
iliaska: co blbnes, ved to mate priam obrovsky dom :-N my sme povodne byvali v jednoizbaku 50 metrovom s dvoma balkonmi ked sme isli stavat, pretoze v TT su ceny za pozemky riadne, (a hypo sme chceli maximalne istu sumu a rozhodne nie viac), mali sme v plane mat urobene prizemie - v podstate o tretinu vacsi jednoizbak ako sme mali povodne byt a poschodie az casom, takze z toho si tazku hlavu nerob, vela ludi tak planuje my sme mali stastie a predavali nas krasny bytik v absolutnej cenovej spicke, takze preto sme mohli urobit aj fasadu a kompletne poschodie a trosku vyskakovat s nadstandardom (inak ja ani po dvoch rokoch nechapem, ze niekto dal za ten nas byt taku strasnu sumu - tu nam navrhla realitka)
Odpovedať
baby ani si nemyslim.tych nasich ani nie 90 stvorcakov je doooosst malo.vsak len niektore trojizbaky su take velike.ale zato si to kompenzujeme zahradou.a veelikym pristreskom co bude nasa letna terasa..xixi..tak zatial tako aby sme sa nejako zmestili do toho melonika a pol a potom sa to bude postupne dorabat..podla moznosti..to ked obaja pracujeme tak sa to da uplne v pohode,len ked clovek uz planuje aj rodinku...no musi pockat.. :-(
Odpovedať
Ahojte neviem ci sa to tu rozoberalo ale pozeram ze je cs forum ale je trosku rozdiel postavit za milion a pol slovenskych a ceskych nie ;-) myslim ze milion a pol sk je cca az 1,8 czk a to zvacsa pokial viem este aj ceny su tam lepsie. ;-) To len na okraj ak sa to tu preberalo tak to preskocte.Ilaska pre niekoho je 90 metrov dost pre ineho malo ale kazdy stavia na co ma. Aj ked podla stvorcakov ktore si napisala mi to vychadza viac ak este aj hore mate izby to mate zhruba tak isto ako my rozmery a tiez budeme mat hore este dve izby a kupelnu a to my niektory napisali ze mame velky dom :-D aj ked podkrovie zatial obyvat nebudeme. A k teme da sa postavit aj do tej sumy nam to zatial vychadza ale robime vsetko fakt vsetko svojpomocne a zlavy...A kto neveri nebudem ho o tom presviedcat ;-)
Odpovedať
Da sa dom postaviť do 1,5 mil. korun, aj kamoska postavila, bungalov s užitkovou plochou do 100m2, a nie svoj pomocne ale mali firmu na stavbu hrubej stavby a my sa chystáme tiez...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?