Dá sa postaviť dom 10 x 10 m do 30 000 - 50 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte všetci,,,,, už vopred vam dakujem za pomoc. ;-) Mam paru otazok.... 1, Da sa postavit Domcek 10x10m cca. 3-4 izby do tych 30 000 - 50 000€ ? pozemok mam okrem toho zatial nic.. 2, Co je lepsie? Stavba na kluc alebo Len nejaka firma ktora to taktiez zvladne? 3, Viete mi poradit nejake firmy ktore maju skvele ceny? 4, A posledna otazocka Tyka sa to oblasti je to Okres Trebisov..... Viete mi poradit? Dakujem vopred a cennim si to Este jeden Dotaz mam uy predstavu ako by mal vyzerat moj vysnivany domcek uy len niekto kto mi usetri peniazky a splni mi sen
Odpovedať
@y2k to ze majstri maju naradie by som pausalne netvrdil, zopar majstrov mi prislo na stavbu s rukami vo vrecka a otazkou naradie mame? ... Btw, cely dom vymurovali s mojou vodovahou a kelnami, miesackou, vsetok sadrokarton spravili s mojou vodovahou ...
Odpovedať
keby kazdy vedel robit vsetko,sme vsetci bez prace a bez penazi.
Odpovedať
Profilova fotka
@kriloter: ja nevravim ze vsetci su rovnaki... keby som im mal davat svoje naradie (ktore samozrejme nemam) by som im to zaratal
Odpovedať
Profilova fotka
asi nikto nečital čo som pisal , pokial debata ide týmto smerom. co už. skreslene info o firme a akože majstroch niekde zo šenku.
Odpovedať
Ja neviem moj názor je auto má opravovat automechanik dom má stavat stavebník.Za klavirom má sedet hudobník a nie pekár.Neviem.Ja som si vždy zavolal firmu ktorá mala dobre referencie a tí mi to vždy urobili aj zo zárukou.Bol som už vo vela novostavbách a vedel som porovnat ktoré su robene svojpomocne a ktore su robene firmou.Bolo to videt detailami.Firma ktora robí x domov už vie ako na to vie vela zlepšovákov aby to vyzeralo pekne.Svojpomocne stavanie podla mna je nedorobené nedotiahnuté nepekné nedorezane nedoštelovane krivé proste take podomacky urobené.Moj kamarát postavil dom svojpomocne býva tam 10 rokov a už kachličky v kupelni mu opadaju, strešne okno plesnivé.Proste neni tam videt tá profesionalita ten kunšt tá skusenost.Prakticky je to 10 ročná novostavba a može začat prerábat na novo.Moj názor svojpomocná práca -nekvalitná práca.Nehovorím že každa firma robi kvalitne ja hovorím overena firma.
Odpovedať
Profilova fotka
@pista2 trafil si klinec po hlavičke :-)
Odpovedať
@pista2 v niecom mas pravdu, ale vela firiem ma zamestnanych kvazi odbornikov co nemaju ani sajnu ako sa ma robit..mal som tu cest. Ano maju svoje zlepsovaky, ale ako dostat investora o prachy...keby si tam dal skrytu kameru by si sa divil :-) Co si clovek nespravi sam, alebo nestoji nad majstrami, tak len to je kvalitne. Jasne su aj taki co si spravia secko nafigu a lacno a su aj s tym spokojni..
Odpovedať
Ale no tak, zase az takych silnych odbornikov, by som z tych rychlokvasnych firiem nerobil... Ja som robil svojpomoc pol na pol... a velakrat si nevedeli pani majstri z firiem dat rady, prisiel moj otec(cely zivot murar uz na dochodku) a musel ich najskor vysmiat a potom naucit... Preto, som sa roznym firmam uz neskor aj vyhybal... Pohovor s otcom mi napovedal, ci problematike rozumie a ak ano, on robil dohlad a ja som robil... Vela krat aj sami dvaja... Vela firiem funguje tak, ze: "Urobil som si to doma, zalozim si teda zivnost, vsak to je malina..."
Odpovedať
@originalx @chumo Chalani ja som povedal overená Firma vedšieho rozsahu viete čo to znamená? To znamená firma ktorá stavia stovky bytov, domov,nehnutelností za rok.Nemyslel som niakych majstrov živnostníkov alebo partie niakych fušerov ktorý sa hraju na velkých podnikatelov nechcem týmto nechcem nikoho uraziť. V našom meste taketo firmi existuju ešte raz hovorím že nie tipu živnostníci.Ale velka firma ktora ma svojích vyučených korenových zamestancov murárov klampiarov kurenárov.A si myslím že ročne urobia kvantum bytov a domov a týmto si myslím že naberaju na kvalite,neda sa to porovnat z niakim živnostníkom ktorý nemá tolko zakazok a neni tak vyspelo aj technicky vybavený ako takáto velká firma. Nechcem nikoho porovnávat ale ja ked som kupoval od nich nehnutelnost tak už pred kupovu som videl minimalne 20 bytov a domov od nich.Tak že som vedel a poznal ich kvalitu. Tak že toto ja považujem za overenu ludmi vyhladavnu a chvalenu Firmu.
Odpovedať
@originalx Ked niečo chcem od niakej firmi pred tým ako uzavrem zmuluvu preverím kvalitu prace velkost firmi ake ma renome ake ma recenzie či byty stava na uver alebo z vlastných zdrojov.Či ludi mali niake zle skusenosti s touto firmou. Všetko si treba takzvane očuchať.To že prišla k tebe firma a odviedla zlu robotu za ktoru si im nemal zaplatit ked si nebol spokojny jen len tvoja chyba.
Odpovedať
Profilova fotka
mame bungalov 10x14 cena za holodom 65000, postaveny na kluc... takze podla mna sa da ak je jednoduchy
Odpovedať
@inngridka Možte nám ešte napísat cenu cakom prask za komplet? A porovnať cena holodomu a nakompelt zariadeneho domu zo všetkým.Lebo ten človek bývat v holdome nebude .A či je Garaž k tomu domu alebo bez Garaže.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
to zalezi od narocnosti zariadenia... my ratame ze 130000 bude konecna cena ale chceme nadstandard
Odpovedať
Profilova fotka
@pista2 a ak mam pravdu povedat mali sme 3 cenove ponuky, od 130000 po tych 65000 za holodom...
Odpovedať
Profilova fotka
@pista2 bez garaze, mam projekt v albume
Odpovedať
@inngridka Dobre povedzme nadštandart 130 000 euro takže menši štandart 100 000 euro.
Odpovedať
Profilova fotka
tak :) aj menej mozno
Odpovedať
@inngridka Ano kuknem určite pekný domček. týmto som chcel len naznačit ludia zbadaju v katalogu alebo na bilborde dom za 60 000 a su celý uletený s toho že ježiš za tu cenu sa mi opaltí nechat postavit dom ako byt.Ale ked pridu do tej firmi alebo realne zistia že je to holodom alebo je to bez toho bez toho ešte plot ešte zamkova dlažba okolo domu ešte to tak cena uplne iná a odlišná.Neviem prečo ludia nekukaju hned na konečnu cenu aby vedel troška a poznali realitu a nie sa tu pítat či človek postavi dom za 50 000 euro.Ano postaví ale rozostavaný.Ale to ešte neni dom ale stavenisko.
Odpovedať
uff nadstandasd na 140 m2 za 65.000 - gokoncenie holodomu? No pre kazdeho je ten pojem nieco ine. @inngridka
Odpovedať
A ako sa da potom vysvetlit dom 102m2 postavenych stavebnou firmou za 66 000? Vratane zakladovej dosky slabsich (ale rozdiel medzi 10cm a 15 cm izolacii nehra financnu rolu....) izolacii, bez pripojok ( ale tie elektricke cloveka nezrujnuju) ....Skutocne si niekto mysli ze konatel firmy zije z lasky k svojim zamestnancom a dobru k ludom ktorym tento dom postavil? Ak sa clovek uspokoji z jednoduchym standartom , drahsim elektrickym vykurovanim ( ale pri mensich domoch to nie je na zblaznenie a aj tak casto krat nizsie ako v panelakovom byte v ktorom doposial zili) od snov prejde k realite ... a nie je uplne lavy...( v kazdej rodine sa najde niekto kto dokaze polozit parkety ba niekedy aj taky co zvladne sadrokarton ci nedajboze malovanie) a profesie ktore nevie neovlada nemoze ci sa boji necha na rozumnych odbornikov ( ktory sa nesnazia z 2 fusiek vyzit cely rok) :) Musi zvladnut postavit maly minidomcek do pozadovanej sumy...ak to zvladne firma na kluc ...Problem skor vidim v tom ze ludia chcu na co jednoducho nemaju a pri rozpocte 50 000 eur hlasaju o krbovej vlozke rekuperacii a 30cm sedom EPS vnutornej garazi ci kuchynskej linke z exkluzivnej nemenovanej predajne
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska rodicia postavili za 130000 dom s kuchynou z masivu rovnako int. dvere... takze ano 65.000 za dozariadovanie domu je u mna nadstandard...
Odpovedať
@atlaska treba citat s porozumenim co druhy pisu...napisala holodom 65 000 a za dokoncenie 130 000 v kvalitativnej triede nadstandart ...ak sa niekomu zda malo 65 000 eur za dokoncenie domu zo stavu holodom ( nie hruba stavba) tak klobuk dole pred jeho neskutocnym citom pre luxus....a vnimanim pojmu nadstandart...
Odpovedať
ja som citala pozorne, 65.000 na dokoncenie celeho domu je dost. Da sa to Ale co je nadstandard? Podlaha za 90E? ci za 60E? Kuchyna za 5.000E ci za 10.000E? @dvorcidlo0
Odpovedať
Profilova fotka
@dvorcidlo0 dakujem,niekto tu len jednoducho potrebuje vrtat :) bohuzial aj taki su medzi nami
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska dve z izieb zariadene nebudu, nemame deti... rozpocet na kuchynu 15.000 ak ta to zaujima konkretne
Odpovedať
@inngridka nevrtam, drzim ti palce, postavila som dva domy, zariadila dva byty - mas polozkovy rozpocet? ved napis aku mas predstavu-dvere, kuchyna, obklady,zahrada,ploty................a kedy budes na 65.000.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska zahrada ani plot v tom nie je... bavime sa o zariadeni domu predsa nie o exterieri a nemam potrebu tu zahlcovat forum svojimi predstavami... tie si necham s dovolenim pre seba :) podelila som sa o rozpocet, taka bola otazka
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@polystyren preco do toho tahas trollov?
Odpovedať
@inngridka Ahoj mozem poprosit aky dom vam vysiel za taku cenu a kto vam to staval?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?