Dá sa postaviť dom 10 x 10 m do 30 000 - 50 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte všetci,,,,, už vopred vam dakujem za pomoc. ;-) Mam paru otazok.... 1, Da sa postavit Domcek 10x10m cca. 3-4 izby do tych 30 000 - 50 000€ ? pozemok mam okrem toho zatial nic.. 2, Co je lepsie? Stavba na kluc alebo Len nejaka firma ktora to taktiez zvladne? 3, Viete mi poradit nejake firmy ktore maju skvele ceny? 4, A posledna otazocka Tyka sa to oblasti je to Okres Trebisov..... Viete mi poradit? Dakujem vopred a cennim si to Este jeden Dotaz mam uy predstavu ako by mal vyzerat moj vysnivany domcek uy len niekto kto mi usetri peniazky a splni mi sen
Odpovedať
@polystyren Ak id eo rodinu kde ma matka 45 rokov a viac a maju jedno dieta tak prirastok je nepravdepodobny. V takom pripade 3 izbovy dom myslim staci. Velka moda je v dnesnej dobe pracovna, alebo hostovska izba a dokonca aj kupelna k nej :-D kazda izba navyse dobra, ale niekto ju nepotrebuje, lebo nepracuje doma, alebo nema hosti ani raz v roku a ked dojdu potlacia sa inde.
Odpovedať
Profilova fotka
ludia, ak si dobre vsimnete, je tu par optimistov, ktori este nic nepostavili, ale idu do toho hlavou proti muru, lebo to urcite je lacnejsie ako ich vsetci ostatni presviedcaju, a to je pre nich asi aj dobre - lebo takto to mozno naozaj dostanu za cenu velkych odriekani a dlzob a mozno aj rozvratenia rodiny do obyvatelneho stavu. Ti co postavili, sa k cenam vyjadruju o dost zdrzanlivejsie. Okrem toho, rada by som videla toho, alebo skor vysledok prace toho, co svojpomocne robil omietky, potery, vonkajsie omietky, kachlicky, elektrinu, instalacie, strechu, plyn.... vobec vsetko, a pripadne kedy to stihal, alebo ak stihal, odkial na to bral peniaze... A tiez tie bludy o 40 - 50 cm ytongu.... mam znameho, co tiez staval z 44 tehly, lebo naco zateplovat, pri takom R. A az teraz zistil, ze ma nedoriesene tepelne mosty okolo prekladov (ano, da sa na to pamatat, ale kto na to v tych prvych fazach mysli :-) ) a tiez zistil, ze cena omietky na nezatepleny dom je asi o 10% nizsia, nez zateplenie 10 cm EPS a na to tenka omietka. A staci torchu pocitat, bude vam jasne, ze treba naozaj pouzit murivo na to, aby staticky nieslo stavbu, a zateplenie na to, aby zateplovalo.
Odpovedať
@branik21 Problém diskusných fór je ten, že tu píšu aj trollovia hovadiny, a človek čo potrebuje pomoc potom nevie čo je pravda. Preto treba vždy pripojiť aj dôkaz. Skúsil som dať rozpis nákladov. Ok, XPS som prestrelil, ale to sa dá opraviť.
Odpovedať
@margarita Je problém nalepiť trochu polystyrénu okolo okna aby zmizol tepelný most prekladu? Netreba kvôli tomu zatepľovať celý dom. Alebo môžu byť okná až po hore železobetónový strop.
Odpovedať
Profilova fotka
@polystyren on to ma aj hore, na venci.....
Odpovedať
@margarita Pri železobetónovom strope a 40 - 50 cm pórobetóne netreba veniec a nie sú tepelné mosty.
Odpovedať
Profilova fotka
@polystyren to hovor jemu, ked mu v zime v rohoch kondenzuje voda. Ale je pravda, ze nema porobeton, ale 44 tehlu. Ostatne detaily neviem.
Odpovedať
@margarita Dojebabrať sa dá všetko, uvažujem o dobrom projekte a dobrej realizácii. Tehla na rozdiel od pórobetónu izoluje zle vo zvislom smere, prúdi v nej vzduch. Myslím si že nie sme v dobe kamennej a môžeme využívať najnovšie objavy. Netreba sa kŕčovito držať tehly, len preto že tehla je tehla. :-) Tehlu by som dal na šikmú 45 st strechu, teda škridlu, to je vo svojom odbore to najlepšie.
Odpovedať
Profilova fotka
skôr sa prikláňam k názoru @puxo , sám teraz staviam viem, koľko ma to stálo a ešte nie som na konci...
Odpovedať
@polystyren Ahoj, prosím ťa "- kuchynská linka (veľká): 1.000" - daj mi tip, budúci rok to budeme riešiť, tá cena by ma potešila. Ale teraz vážne - za tisícku máš asi tak 3m kuchyne (bez spotrebičov / drezu)
Odpovedať
@petusko69 nedaj sa odradit negativnymi reakciami, vsetko je uhol pohladu a kde je vola, tam je cesta, tuto sa bavis s hlavnym prudom spolocnosti, co je prirodzene a nic zle na tom nie je, ale veci sa daju robit aj inac, plus nemusis mat vnimanie, ze k domu patri hostovka, pracovna, WC pre hosti, hned aj plot a zahrada od architekta na kluc rataj od cca 800 eur za m2 podlahovej plochy, pri nejakom uplne beznom / nizsom standarde, ale je to udaj len pre velmi hrubu predstavu, takze za tvoju cenu na kluc nie, ale alternativ je viac, plus je tam vasa vola prisposobit sa podmienkam a cenam a s nou sa da tiez pracovat
Odpovedať
Profilova fotka
@polystyren ešte stále čakám na odpoveď na otázku ktorú som ti dal včera večer: "len sa ťa chcem opýtať či si už postavil nejaký dom alebo tu len teoretizuješ na modrej streche?" veľmi rád sa pozriem na to čo si zbudoval ak tu tak všemocne radíš všetkým ostatným potencionálnym ľudom, ktorý chcú stavať a niečo sa pýtajú... ja si totiž myslím, že tí ľudia sa to chcú opýtať iných čo už stavali a majú skúsenosti (čo ty asi nie si)... ináč dnes som išiel aj cez Senec, tak kludne sa môžem nabudúce zastaviť a môžeme prejsť a prediskutovať tvoju stavbu a rád sa poinformujem a nechám si poradiť kde všade sa dá podľa teba "ušetriť" aby dom stál cca 40.000Eur...
Odpovedať
Článok sa načítava...
NEJDEM vypisovať ale nedá. Zober si len materiál a to si ešte pripočítaj nie malé peniaze na IS atď a hneď máš 20000 preč :-). Budme realisti a skús sa opýtať hocikoho na modrej streche,či sa zmestil do sumy,ktorú si dal. Vždy to bude o min.10% viac ako plánoval dať.
Odpovedať
@topvideo @blackomt @puxo @kashina @catscan Od polystyréna som dostal súkromnú správu - Ahoj Za 10.000 € ti postavím dom v cene 40.000 €. Od projektu až po kolaudáciu. Za každé ušetrené euro chcem 10 centov. Dom bude skolaudovaný za 2 roky od dnešného dňa. Zaplatíš mi po čiastkach za vykonané práce, napríklad za hotové základy. Ten by mi asi dom len z polystyrénu postavil :-D Ešteže ho mám už postavený :-D
Odpovedať
Napadlo ma teraz pri tom polystyréne historka jedného môjho známeho z moravy on hovoril , že jeden taký sporivý čech si urobil - zlepil truhlu alebo sarkofág z polystyrénu .... tam si večer lahol a zatvoril sa s polystyrénom ...hovoril, že to je lacnejšie ako zatepliť celý dom ...takto si zateplil len miesto na prespatie :-D a ušetril :-D aj tak sa dá ...
Odpovedať
@puxo Pozerám že všetci odo mňa očakávajú nejakú odpoveď, ale keď sa niečo spýtam ja, tak zásadne odpoveď nedostanem.
Odpovedať
Profilova fotka
@polystyren jasné a stručná otázka - mala by byť aj jasná a stručná odpoveď a nie vyhýbavé komentáre... myslím si, že to svedčí o všetkom a spravia si na teba názor aj tí, ktorým tu na modrej streche "radíš"
Odpovedať
@petusko69 Pridam sa aj ja teda. My sme mali tiez taku predstavu. Urcite viaceri, ktori to pisu, ale my sme z dediny a tak som si hovoril, ze ten a ten pomoze, ten a ten pride a postavime do 50000 EUR. Potom sa zacalo stavat a tam bolo treba kotuc, tam klinec, tam meter. Ked som teraz doma vsetko staval, tak sme na konci hrubej stavby bez okien a minuli sme 40 000 EUR :( Sice mame elektroinstalaciu a podlahove kurenie kupene, ale viem, ze do 50 000 EUR sa urcite nezmestime :((( Je pravda, ze strecha bola drahsia a skrtla nam rozpocet, ale nemenil by som ju. Optimisticky sa vsak priprav, ze 50 000 EUR asi bude malo :( Pozdravujem
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@polystyren Ahoj Za 10.000 € ti postavím dom v cene 40.000 €. Od projektu až po kolaudáciu. Za každé ušetrené euro chcem 10 centov. Dom bude skolaudovaný za 2 roky od dnešného dňa. Zaplatíš mi po čiastkach za vykonané práce, napríklad za hotové základy. Toto si mi napísal do súkromnej správy , a reagoval som predsa pozri hore , alebo ti to mám ešte raz napísať ? :-p
Odpovedať
@leilak1 Nie som charita aby som ti tak lacno postavil dom. A už neotravuj.
Odpovedať
Profilova fotka
to nemyslite vazne toto tu :-D :-D :-D zas super debata na pobavenie (aby som nekrivdil dakomu tak hlavne z jednej strany)
Odpovedať
@polystyren @leilak1 Aj aj chem dom za 10 litrov. A dam aj 20 centov naviac.... Ale nechcem polystyren ale mineralnu vatu :-D
Odpovedať
@polystyren aka je to velka kuchyna za 1000 €? no ja si to neviem predstavit...ved tolko ta to nevyjde ani z mobelixu..nehovoriac o spotrebicoch...
Odpovedať
@asocial Neviem kde nakupujete, ale kvalitná kuchyňa - sporák, umývadlová skrinka, a 2-3 metre dosky so skrinami vyjde do 1000 eur. Chladničku a umývačku si zoberiete z predchádzajúceho domu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
dom do takej hodnoty sa postavit da! vy ste mi experti... tipujem ze kazdy z vas ma za sebou stavbu minimalne piatich domov!!!! hlavne @puxo! @leilak1 ty si riadny keket! ked ti raz niekto posle SS tak to je adresovane len tebe a nie vsetkym! @polystyren nevsimaj si ich! ano v cenach si sa sekol, ale zasa nie o vela! ak je clovek sikovny a vie si vela veci spravit sam tak sa da postavit dom ovela lacnejsie ako cez firmu! ano narobis sa, ale s tym pocitas ked stavias dom svojpomocne! ja som segre postavil takmer cely dom! okrem kurenia! resp. pripojenia kotla... rozvody som tahal tiez. bungalov 12x13 nepravidelneho tvaru. zaklady kopane bagrom cez znameho za 50e. plotna, mury, strecha, okna, elektrika, voda, omietky, obklady, dlazby, podlahy, krb, teplovody, sadrokartony atd.... vsetko svojpomcne!!!!! suma bez fasady ( zaizolovane) 42tis e!!! suma je s pripojkami a projektom!!!! zariadenie nieje uz len v detskych izbach! som vyuceny elektrikar, ktory od 15r. chodi po stavbach a priucil sa tak takmer vsetkym remeslam, momentalne robim hlavne komplikovane sadrokartonove upravy stropov a priecok !!! robim to preto lebo ma to bavi! nie preto ze musim! nehovorim ze kazdy ma ruky pre robotu! ale zasa neberte ludom ich sny!!!! v pohode kazdemu neveriacemu spravim kafe a mozme ist k segrinmu domu!!!
Odpovedať
@jimmy1212 Ty si dobrý keket. Jasné okres Humenné . Čo môžeš porovnávať východ tu zo západom a okres Piešťany tu ti nik nepôjde robiť za pár šupov. Ja som mal tiež veľa vecí po známosti, ale raz som si nedal pozor a nehal som som sa otiahnuť. Za minibáger som musel zaplatiť za jednu hodinu a 45 minút 120 eur. Tu nik nestavia dom ako ty . A ak som chcel unc .... tak stále majú veľa práce všetci ....na dve tri hodiny sa im ani neoplatí chodiť oni majú lepšie fušky... tu je stavebný boom momentálne ...
Odpovedať
@leilak1 vyvratil som ti len tvoju vetu: "jednoznacne nedaaaaaaa!!! ani na vychode!!!" prave si seres do huby... zrazu mi odpises ze : "jasne humenne" a humenne je kde ty mudrlant! ano na vychode! chalan sa pytal ci sa da postavit dom za danu sumu! pozeral si odkial je? TREBISOV!!! trebisov je kde? VYCHOD!!! cize jednoznace sa to da!!! nehovorim ze sa da vsade! suhlasim v tom s tebou, ale na vychode sa s partiou znamych a sikovnych ludi da spravit vela veci svojpomocne! tym nemyslim ze zapad je cely dolava! len ze nemusi nahanat na vsetko firmu a tym kopec euracov usetri!
Odpovedať
@jimmy1212 Ty by si sa mal najskôr naučiť správať a písať slušne. Za tým že sa to nedá si stojím. Otázka bola jasná citujem užívateľa - 2, Co je lepšie? Stavba na kľúč alebo Len nejaká firma ktorá to taktiež zvládne? 3, Viete mi poradiť nejaké firmy ktoré majú skvele ceny? Ja myslím že každý vie že ak si všetko sám spraví tak zostane len cena za materiál. Pýtal sa užívateľ , že chce stava svojpomocne ??? Sa najprv dobre vyspi a nepi toľko potom píš na fóra.
Odpovedať
@petusko69 http://www.younghouse.sk/
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?