Dá sa postaviť dom 10 x 10 m do 30 000 - 50 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte všetci,,,,, už vopred vam dakujem za pomoc. ;-) Mam paru otazok.... 1, Da sa postavit Domcek 10x10m cca. 3-4 izby do tych 30 000 - 50 000€ ? pozemok mam okrem toho zatial nic.. 2, Co je lepsie? Stavba na kluc alebo Len nejaka firma ktora to taktiez zvladne? 3, Viete mi poradit nejake firmy ktore maju skvele ceny? 4, A posledna otazocka Tyka sa to oblasti je to Okres Trebisov..... Viete mi poradit? Dakujem vopred a cennim si to Este jeden Dotaz mam uy predstavu ako by mal vyzerat moj vysnivany domcek uy len niekto kto mi usetri peniazky a splni mi sen
Odpovedať
http://www.younghouse.sk/projekty/rod...
Odpovedať
@leilak1 zabudol si citovat prvu otazku! spravat sa nauc ty! a o mojej zivotosprave vies h°vno tak sa nestaraj! 1marian1974 ponukol riesenie... dalsi, ktory ti dokazuje ze sa to da dokonca aj cez firmu! ale kedze ty si zakomplexovany majster sveta, ktory vie vsetko, tak aj tak ti to stacit nebude!!! mimochodom studoval si si ceny drevodomov? podstatne nizssie ceny! uzivatel nikde nepovedal ze ma byt murovany! nemam sa s tebou dalej o com bavit! aj keby ty sam si si postavil dom v tej hodnote, tak by si vsetkym tvrdil ze sa to neda! len aby si mal na fore pravdu, ktoru mimochodom aj tak NEMAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovedať
@jimmy1212 Ty si obyčajný zakomplexovaný človiečik. Ty si teda múdri ...ešte si si mal všimnúť že čo všetko v tom drevodome chýba....spomeniem len základnú dosku , alebo ty by si ho postavil aj na ornici bez základov :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@jimmy1212 @leilak1 chalani prosím vás neurážajte jeden druhého, ale vecne argumentujte a ak máte odlišný názor na niektoré veci tolerujte sa...
Odpovedať
@leilak1 vcera v televizii ukazovali drevodom na drevenych pilieroch. A verim, ze si nemylis podkladovy beton a zakladovu dosku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Dom sa dá postaviť ak máte pozemok a taktiež záleži s čoho idete staviať a ako náročna a členitá stauba bude.Ale ak to bude bungalov tak tak tých 35 000 by ste sa zmestili za hrubu staubu ale ako som povedal veľa tam robi material
Odpovedať
Profilova fotka
@pista2 myslíš, že tento domček by sme zmákli do 50000 €, keď ho realitka predáva za 57 000 € http://www.realityelite.sk/sk/realita... nám stačí aj takýto menší hlavne aby mal veľkú kuchyňu s obývačkou...nevieš koľko by nás vyšiel cca matreriál na tento domček....z každého fachu máme niekoho v rodine,takže to chceme stavať svojpomocne :-)...myslím hrubú stavbu uzavretú+elektrina+vodoinštalácie, odpadové rúry...okná a vchodové dvere...Ďakujem
Odpovedať
@nito k tej realitke si pripocitaj este 20% DPH. ale ano da sa postavit do 50 000 - 60 000 ale bez kuchyne, zariadenia, pozemku, pripojok a milion dalsich veci ktore k domu patria
Odpovedať
Profilova fotka
@pomiuk Prosím? Pretože 2-3 ľudia mi na iných fórach povedali, že v pohode hrubú stabu dáme do 25000 €, pretože to je svojpomocne+pozemok máme :-)+aj drevo na krov máme...a materiály kvalitné zoženieme za lacnejšie :-)takže do 30000 € ju aj uzatvoríme+dokonca aj za menej....tiež som zo stavebníctva, len ma zaujal názor iných ľudí....
Odpovedať
Profilova fotka
@pomiuk a dokonca s realitkou sa dá dohodnúť, keďže oni na celej stavbe zarobia cca 20 000 € ;-), takže si myslím, že sa zmestíme až až do tej ceny,len ma fakt zaujímal názor iných ľudí a hlavne viacerých ľudí -)....nábytok a zaridenie je už najmenej si myslím :-), to už človek dokúpi aj postupne ;-)
Odpovedať
Dá sa ak : Použiješ napr porfix 25 a priečky 10 Rozumne usporiadaš izby bez zbytočných chodieb Uspokojíš sa s kachličkami z Merkury do 9,99 a sprchovým kútom za 199 Zvolíš enormne lacné kúrenie konvektorom za 19.99 ( tu sa dá kludne ušetriť aj 5000 e oproti teplovodnej podlahovke s plynom ) Prevažne vecí si budeš robiť sam / resp. pomocou šikovného majstra.... Na internete je X internetových stavebnín s materiálom ...všetko sa dá doma spočítať a k tomu pripočítať cenu práce čo nie si schopný urobiť sám....+ pripojky + 10 - 15 - 20 % mimoriadne výdavky o ktorých nikto nikdy ani len netušil :-) Bavíme sa však o dome 10x10 m!! O takmer svojpomocnej výstavbe lacnom štandarte .....a cene 50 000 bez zariadenia... Sú firmy ktoré to dokážu za 55 - 65 tisíc - a majiteľ istotne nedotuje budúcich obyvateľov domu.....žiadne pol metrové zateplenia či krb za 5000 e.....
Odpovedať
@nito Ja som ale nemyslel hrubu stavbu ale stavbu do stadia kolaudacie. to je teda kompletna stavba bez sanity, kuchyne, obkladov, plavaciek alebo dlazby, zariadenia, projektu a pripojok.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nito Ak postavis dom 130m2 za 30 000 tak si carodejník. Clovek až ked zacne stavať zistí kolko co stojí a davat za kadu cenu len to najlacnejsie sa v buducnosti neopláca
Odpovedať
Treba skúsiť zadať si do FB dom za cenu bytu .... Tam sú celkom chutné malé domy za 65 - 66 tis na kľúč - problém je možno 5 cm styroduru v podlahe a 10 cm stenách... Cena materiálu je zhruba 50 , 60 % tak si to každý vie vypočítať kolko by to stálo svojpomocne ( aj ked neviem si predstaviť ako niekto robí svojpomocne bez akýhkoľvek pomocníkov strechu , či je odborníkom do všetkého )
Odpovedať
@nito Jaj ako môžete stále skákať na takéto marketingové triky predajcov .. cena uvedené bez základnej dosky , nie je spomenuté že sa jedná o drevodom , plus dph a plus ďalších veľa vecí čo nie je v cene.
Odpovedať
Profilova fotka
@pomiuk My budeme dávať len kvalitné materiály, nechceme na všetkom šetriť a hrubá stavba sa za toľko postaví...ešte pre istotu dám spraviť prepočet, odborníkovi, ale každý ma utvrdil v tom, že hrubú stavbu uzatvorenú do 30000 € dáme a ešte aj zostane nazvyš nejaké to €....len som chcela vedieť názor ostatných...lenže keď drvivvá väčšina bude tvrdiť, že to ide, tak to asi pôjde ;-)....
Odpovedať
Profilova fotka
@dvorcidlo0 bože ale veď už pochopte že nechcem stavať na kľúč a ani dom kupovať ideme si ho stavať sami s pomocou rodinných príslušníkov od fachu, máme v rodine, strechárov, klampiarov,murárov, inštalatérov...takže svojpomocne, bez firmy....u nás to tak funguje každý z rodiny chodí každému pomáhať po stavbách a takto si to oplácajú, takže za prácu nikomu nič nedáme....a materiál zoženieme lacnejší a bez DPH, takže asi tak taktiež som zo stavbárskeho fachu a čosi o tom viem....mňa len zaujímali názor iných "profíkov", keďže už som si dala vypracovať stavebný rozpočet a sám rozpočtár mi pred pol hodinou povedal, že hrubú uzatvorenú stavbu postavíme za takú cenu,...
Odpovedať
Profilova fotka
@leilak1 my dom nejdeme kupovať! Nie je to drevodom! Obvodové múry su murovanné, vnútorné priečky sú sadrokartónové, ale tie my chceme murované....pozemok my máme ten kupovať nejdeme, na pozemku sú už prípojky len hľadáme vhodný projekt na náš dom....ako píšem vyššie kvalitný materiál zoženieme bez DPH, základová doska ťa vyjde do 6 000 € aj menej,keďže ju budeme robiť ručne a nie domiešavačom ,tehly ta vyjdu do 8000 €, drevo na strechu máme, už len krytina a to sa myslím vmestíme do 6 000 €+dvere vchodové a okná (muž je stolár robí vo firme kde sa vyrábajú dvere, takže dáme iba za materiál a on si ich vyrobí), okná dáme plastové a to jesť vše, takže zmestíme sa aj do menej ako 30 000 €....+inštalácie a vnútorné omietky, fasádu budeme riešiť až časom...takže???
Odpovedať
Ale to nebola odpoveď tebe ale do pléna.... Čo sa týka teba myslím si že do 30 000E HS zvládlo sem nespočetné množstvo ľudí...To nie je niako zázračne nízka cena a tú bez problémov zvládnete aj cez živnostníkov..... Pretože základy 80 e m2 x 125 m2 je 10 000 Strecha 10 000 Okná + vchodové dvere 5 000 Murivo 5 000 To sú ceny kedy nemusíte pohnúť ani prstom......a určite nie z najlacnejších.... Ale HS a dom k našťahovaniu je niečo uuuuplne iné.....može to byť iba x 2 ale može aj x 4.....pretože iba kúrenie može byť za 400 E ( 8 - 10x konvektor za 20 e + bojler na TUV) ale aj za 5 000 + ( plynová prípojka 2000 kotol 1000 e rozvody podlahového 2 000 ) linka za 700 e ale aj za 7000 e.....sprchový kút za 2500 e či za 200e.......atď.....
Odpovedať
Profilova fotka
to aj kamos prisiel cez vikend za mnou ze chce postavit dom do 50 000 o rozlohe priblizne 120m2, 3 izby, kuchyna, obyvka, pozemok nema, ze vsetko spravi sam a na komplet sa uz len nastahovat.... no co mu na to opovedat? :-)
Odpovedať
@y2k Ze vela stastia, bude ho potrebovat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lubomird: a to este on je z tych...ktori ked mi prisli "pomahat" kopat rucne trativod....tak nam to trvalo dva vikendy asi 20 metrov jamy hlbokej pol metra a sirokej tiez tak pol metra :-D hrosie ze presne tak isto dlho by nam to trvalo aj keby neprisiel :-D :-D :-D
Odpovedať
@y2k Takych poznam aj ja :-D Ale nie kazdemu nadelil Boh rovnako :-D
Odpovedať
@nito Ahoj no pozeral som ten domček no neviem čo si mám o tom myslet ale už ako prve čo ma na tom zarazilo že je to realitka a na slovo makler som už neskutočne podraždený.Čiže za mna nič ti nevnucujem žiadny názor len ti hovorím moj 1.že je to realitka to je pre mna celee zleee 2.realitka sa rovná nepravdivé skreslené informácie závadzanie a či to 50 000 postavíš dom? to že máš stanovený limit 50 000 euro ešte nič nieje. Reálne a pravdivé ceny budeš vediet až ked ich budeš realne kešovat na predajnách.A z istotou ti hovorím že ten limit 50 000 euro prekročíš. Moj brat staval chalupu svojpomocne svokor murar predpokladana cena 60 000 euro a koncová cez 80 000 euro a potom to už račej ani nerátal lebo ho s toho bolela hlava.čiže ty sa tu možeš vypytovat kohokolvek či sa dá či sa nedá to uvidiš až ked bude dom stáť postavený a budeš v nom bývat potom si to výčísli presne.lebo tot su len zbytočné typovanie že do kolko sa da a do kolko sa nedá ale z určitosotu ti hovorím že predpokladanu cenu určite prekročíš lebo s kopami vecí teraz ešte nerátaš a tie zistíš a pri konkretnom stavaní.
Odpovedať
@nito to je jasne hrubu stavbu v pohode date do 30 000 aj lacnejsie.
Odpovedať
@pista2 ale toto nebude pretoze je to nerealne, priam scifi. To by si stat sam nasral na hlavu danove zisky by naopak klesli a nie stupli. Ono to tam ty curaci dobre vedia, takze horsa ludia a stavajme nacierno a ziadny blocik..
Odpovedať
Profilova fotka
nuž pobavil som sa fakt ako už dlho nie na tejto debate. Ak môžem . Neviem prečo všetci majú pocit , že firma zarobí raz toľko koľko stojí materiál. V dnešnej dobe je to keď sa podarí tak na úrovni cca 10-15 % . Ale postará sa o celu stavbu . Mam strašne rad tieto reči ako sa dá svojpomocne skoro všetko postaviť a za par šupov. Potom to aj tak vyzerá vetšinou. Dom 10*10 m za 50 000 na kľuč sa nedá postaviť svojpomocne . Skúste sa opýtať optimistov ktorý tak uvažovali na výsledné číslo oproti predpokladu. To si všetci fakt myslia že sa to dá ? :-) AJ ja by som si teoreticky vedel opraviť auto sam , a dopadlo by to asi keď si niekto akože odborník postaví svojpomocne dom . Na to je autoservis aby opravoval auta , a na to sú stavbári aby stavali . Čest výnimkám. Keby ľudia vedeli čo je to objektová cena a tak si dali nacenit dom , nepoznali by čo je to navýšenie ceny. A áno vtedy sa môže počítat s cenou ktorá sa určí ako fixnou . Ale jedine čo ľudí zaujíma je najnižšia cena , bez ohľadu na to čo je v cene a čo nie , pretože nevedia čo všetko cena ma obsahovať a potom sú prekvapení prečo pri svojpomoci maju kopu vedľajších výdavkov , o ktorých nemali ani šajnu.. Porovnávajú jablka s hruškami . Viac sa k tomu už nevyjadrím radšej.Toto je bohužiaľ Slovenska realita.
Odpovedať
@fabo123 firma zarobi a stavitel zaplati mozu byt dva rozdielne pojmy. Mam v podstate dokonceny dom a mozem povedat, ze praca je polovica nakladov. Cisto teoreticky, ak by som si to vedel vsetko spravit sam, mal by som dom za polovicu :-).
Odpovedať
Profilova fotka
ano , čisto teoreticky. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tiez sa mi cena prace nevonia, najma ked ju mam platit :-D ale...nie je to len cena prace, majstri maju naradie a hlavne vedia ako na to, keby vsetko robim svojpomocne musi dakde ziskat znalosti (ktore aj tak nenahradia prax) a to chce cas, a cas su peniaze a v tomto pripade riadne nervy, stres a tak :-D plus su spinavi vacsinou pri praci, nicia si oblecenie a v neposledom rade zdravie kym ja sedim na riti okrem toho 99% ich je sikovnejsich ako ja :-D takze ak chcem vediet kolko usetrim svojpomocne za pracu, mal by som zaratat aj taketo veci.... aj ked ano, ked porovnam kolko zarobi majstre za urcity cas a kolko ja (a potom 70% Slovenska) tak sa mi chce plakat
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?