Bungalov 1174

Ahojte. Prosím vás, je tu niekto, kto stava, staval bungalov 1174 a vie mi napísať Výpis tehál, Výpis strešnej krytiny Výkaz reziva krovu aspoň orientačné. Ďakujeme
Odpovedať
Profilova fotka
V projekte by mal byt vykaz/vymer. Ak nie, zober projekt a daj ho cely nacenit v slusnych stavebninach. Maju na to program, dostanes to rozpisane a kludne potom pre porovnanie to vies dat na rovnake polozky nacenit i u inych :)
Odpovedať
@jankazb ano, len sa rozhodujeme medzi bungalovom 1174 a lagunou 30....pri lagune sme nasli vypis, a chceli sme to porovnat s 1174. Do stavebnin urcite zajdeme, len nas zaujimali skusenosti tych, ktory to maju uz za sebou.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak by mna nic neobmedzovalo, vybrala by som 1174 bungalov. Paci sa mi velmi. Vychod zo spalne na terasu je super :)
Odpovedať
@jankazb ano aj nam sa to paci...len chceli sme vediet preto tie vypisi, ze o kolko to je drahsie ako laguna...1174 sa nam viac paci spredu,aj riesenim a laguna zase zozadu...
Odpovedať
Profilova fotka
Napozerala som predpokladane ceny vystavby. To by mohlo na porovnanie stacit do zaciatku. Tiez je dolezite ako vam ktory pasuje na pozemok... Alebo si zoberte z kazdeho to co sa paci a dajte spravit individual.projekt.
Odpovedať
@jankazb aj moznost individualneho projektu zvazujeme..pozemok mame cca 850m2 tak oba domceky ba nam tam vosli...ale 1175 je topka zatial....
Odpovedať
@frenkiss keby som bola ja na tvojom mieste poprosila by som majiteľov aj aj domu ,a išla naň kuk a podľa toho by som si vybrala,a ešte by som sa ich spýtala čo by zmenili?čo im vyhovuje?a ešte ako píše hore pre mňa by bolo dôležité umiestnenie domu na pozemok kvôli sv.stranám.
Odpovedať
@marta2610 na lagunu 30 sme sa boli pozriet u jednej rodinky, ale bungalov 1175 sme nenasli niekde poblizku.... tieto dva domceky maju rovnake rozlozenie, a oba nam pasuju na pozemok...do teraz sme riesili lokalizaciu pozemku, uz cakame len na schvalenie kupy pozemku od obce, a teraz sme v stadiu vyberania domceka...a mozno aj tento rok by sme chceli uz zacat...
Odpovedať
@frenkiss Ked este nemate ani priojekt tento rok urcite nezacnete, mozno tak vytrhat burinu. Rozdiel v cene skridiel a tehly je v tomto pripade uplne nepodstna. Ci das o 500e viac alebo menej ti moze byt ukradnute, skor mozes prihlaidat na robotu napr. ta vacsia terasa - myslim strerchu nad nou s tym ze treba hned kopat zakald na stpl navyse, murovacky salovacky roxoriky a hned je rozdiel v ceny skridle prec ked robosi za to ypytaju 500€. Inak jeden dom ma garaz druhy nie tak neviem akemas priority.
Odpovedať
@sysell myslim si, ze to ze nemame projekt este, nemusi znamenat ze tento rok urcite nezacneme stavat...v dnesnej dobe uz to netrva tak dlho...pozemok je, povolenie je, pripojky su...uvidime ako sa to vyvinie... nam osobne sa urcite viac paci bungalov 1175, ale mame zistenu lagunu 30n vypis tehal atd...ale uz nam jedna pani pisala, ze nam posle do emailu ich vypis tehal atd..tak ideme porovnavat...murovacky, salovacky, a ine veci chceme riesit svojpomocne...nakolko otec okolo 15 rokov staval domy v BA kvazy na kluc...nam ide len o porovnanie tychto dvoch domcekov vypisom tehal atd...ale uz jedna pani mi pisala ze nam to posle..ale dakujeme aj za vas nazor
Odpovedať
Profilova fotka
Nechcem ti brat iluzie,ale ak nemas este pozemok ani projekt v svojom vlastnictve,nemozes mat stavebne povolenie. To sa vydava k projektu. Mozno mas prislub povolenia vystavby od obce a to je ine. Ber to tak,ze tento rok mas skvelu prilezitost vsetko nastudovat,premyslet a zacat na jar... Keby bolo vsetko idealne, zakladovu dosku mozno stihate.
Odpovedať
Profilova fotka
@frenkiss ahojcek, my mame bungalov 1174, o mesiac sa stahujeme. Ak chces dam ti vykazy, mali by sme ich mat. Nam sa tento domcek velmi pacil od zaciatku a uz sa neviemne dockat nastahovania:) pozri albumy
Odpovedať
Článok sa načítava...
@emka23 dakujem, idem pozriet....
Odpovedať
Profilova fotka
Takze nosne steny su 48,4 m a priecky 70m, rezivo sme kupovali 12,4 kubikov, krytina cca 220m
Odpovedať
ved nemas pozemok odkupeny, teda ani LV,ani projekt kupeny, osadeny dom na pozemku, projekt pripojok.......ako mozes mat SP? Ja bysom brala 1174 aj keby mal byt o kusok drahsi. ked as tatina od fachu,dokaze ti usetrit eurace.
Odpovedať
@atlaska do konca mesiaca bude odkupeny+list vlastnictva...museli sme len prejst schvalovacou dobou proti namietkam, a potom na schvalenie od poslancov, projekt nieje problem kupit....je to pozemok od obce, kde je vybavene stavebne povolenie...samozrejme ze su aj ine potrebne povolenia.....najskor sa nam pacil laguna 30n,boli sme ho aj pozriet u jednej rodinky,ale nasli sme tento a zaujal nas viac...+ ma garaz...tak uvidime, mame predstavu zacat este tento rok.....nechame sa prekvapit...:)
Odpovedať
A na aky konkretne dom mas SP? Ked si si este nevybrala? SP nemozes mat,to je nemozne. Ved ho nemozes mat ani osadeny na pozemku,ani siete naprojektovane.......
Odpovedať
@atlaska ja som to myslela tak, že je to pozemok so stavebnym povolenim..mozno som sa nevyjadrila presne....a k pozemku mame uz tahanu vodu+ elektriku..plyn zatial nie,ale je to otazka casu..len tolko, ze aj to je uz dost velka pomoc..
Odpovedať
@frenkiss ja som mal pozemok, lv a vsetky siete na pozemku a kym som mal sp preslo hadam pol roka. Ak chces napisndo eurolinu nech ti tocpovedia, muslim ze by to spravili, ak sa ti paci viac a zistis ze tam ide viac materialu o 1000e tak ho nebudes chciet? Hadam sa nebudes riadit podla tohoto, ked chces ber, setrit a hrat sa s cenami mozes potom, hruba stavba je aj tak max. Tretina rozpoctu.
Odpovedať
Asi myslis ze pozemok je v uzemnom plane obce kde sa planuju stavat RD. no keby nebol,asi ho nekupujes. To nieje stavebne povolenie, to nemozes este mat,kedze nemas projekt domu. To stavebko budes vybavovat min. 2 mesiace od dobykedy budes mat dom osadeny na pozemok a to nemozes mat skor kym ho nevlastnis. vodomernu sachtu mas s meracom? el.skrinku s elektromerom? Pokial plyn nieje /teda nemas skrinku a zmluvu s plynarnami o pripojeni/ , neplanuj kurenie plynom,moze sa stat ze nebude a budes musiet prerabat.
Odpovedať
@sysell urcite nie, ak cena bude okolo 1000 eur vysia...ale tak 20000 eur je uz pre nas rozdiel...ceny na kluc tychto dvoch domcekov sa dost lisia...nam isto skor o vypis tehal atd..ale uz nam ho jedna pani poslala.... @atlaska ano su to pozemky kde sa planuje stavat,a uz niektory maju aj postavene... vodomerna sachta tam uz je, elektrika tiez...nakolko je to vystavba, a niektore domceky uz su postavene a uz tam aj byvaju...kurenie plynom planujeme, aj ked to tam zatial este nieje...ale okolite domy maju tiez zaujem o plyn, tak preto to riesime...
Odpovedať
akoze platis za elektromer na pozemku ktory nevlastnis? ci kto to plati? Plyn este nemas, joj to mas este nadlho.
Odpovedať
nie :-N :-N :-N :-N proste , že tam je len vedena elektrika..stači sa len napojiť+ samozrejme vybavit skrinku
Odpovedať
takze ani skrinku nemas? teda sa musis komplet napojit....... cize ides kupit pozemok a vybavovat vsetko k stavbe, ale to za mesiac nevybavis:-(
Odpovedať
@atlaska takto sama riadne neviem ci tam je, teraz si ma zaskocila :), ma to na starosti manzel...nejde radsej pisat ci tam je alebo nie..ked sa zobudi manzel, tak potom napisem..aj ked diskusia /otazka bola polozena na bungalov 1175 a tykajuce sa vypisov :)
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska @frenkiss dnes o 12.13 som ti pisala presne to iste. :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
rasto@emka23 neviete mi prosím zaslať výkaz materiálu ďakujem velmi pekne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@emka23 Dobry den, mam na vas par otazok ohladom stavby podla projektu bungalovu 1174. Mozme sa spojit cez mail? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@skoriculienka napiste mi: meliskova.alexandra@gmail.com
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?