Aká je adekvátna cena za stavbu holodomu bungalov 110m

Chcem sa opýtať, či cena za stavbu rodinného domu bungalovu 110 m2 v štádiu holom murovaný alebo montovaný v cene 124 000 Eur je o.k. Takéto ponuky ponuky sme dostali od firiem. Myslela som si, že holodom postavíme do 100 000 Eur.
Odpovedať
1
2
ak to je bezny jednoduchy bungalov v normalnom standarde tak to pri troske sikovneho menezovania za 124k postavis aj so zariadenym a s upravou terenu,chodnikmi a jednoduchym plotom...
Odpovedať
@luki7 no ceny na holodom sa pohybujú s firmou cca od 600-800/m2 zastavanej plochy
Odpovedať
@luki7 ak je to vratane pozemku, cena je ok. Ziaden montovany
Odpovedať
Daj si vypracovať cenové ponuky aj živnostníkom. Bude ťa to stáť oveľa menej, ako keby ti to mala robiť firma s.r.o.-čka, ktorá musí zaplatiť aj 3 sekretárky a 2 konateľov....atď. U nás boli rozdiely v dome na kľúč medzi firmou a živnostníkom aj 60 tis. A tá naša partia chce peniaze až po skončení každej etapy. Dopredu peniaze nedávame.
Odpovedať
@peto99 to je cena bez pozemku.
Odpovedať
@luki7 aj by ste do 100 k postavit mali. Cenu asi navysuje DPH. Orientacne cca max 800 E za m2 + DPH. Ponuky su nadhodnotene, treba hladat dalej. Vyhni sa motovanemu, akceptovat ho iba za cenu min o 20 - 30 % nizsiu.
Odpovedať
Profilova fotka
Cena domu na kľúč 125m2- 75000€. Pre mna je cena vysoka.
Odpovedať
@luki7 ja mam CP na murovany holodom 100m2 62000€.... Aj to je pre mna vysoka cena. Nakoniec ideme svojpomocne ;-) Konkretne to je CP od firmy http://livingslovakia.sk/
Odpovedať
Mna to vyslo tak cca 75000-80000 holodom 145m ale poschodak,, Materialy vsetky taky lepsi standard, tehla heluz, skridla tondach glazura, kotol Buderus, eurookna 3sklo od drevara( to bola celkom palka s hs portalom) atd. Vsetko som vybavoval cez zivnostnikov. Ak tam nemas nejake super extra speci materialy a zlozitu stavbu tak mi to pride dost vela. Ak to mas na kluc tak porozmyslaj ci sa ti za tych par 10tok tisic neoplati si to zorganizovat plus zaplatit dobry stavebny dozor.
Odpovedať
je obrovsky rozdiel svojpomoc a firma, aj tak specialne prace musia odbornici, strechar ti neurobi kurenie. a firma najima zivnostnikov. mna hruba stavba domu co je v albume vysla 40t. ale potom to zacalo naberat na rychlosti, tisic sem a tisic tam, ale aj tak som pod 60t. Vela veci sme si robili sami.
Odpovedať
@luki7 Vacsina tych firiem berie peniaze za to ze vedia telefonovat. Zober si to z inej strany. Ak mas google viez zohnat partie. Ak vies telefonovat ves si ich aj objednat. Ak postavis holodom za 100 000€ + - 30 000 € usertis. Ak by si rok nepracovala a venovala sa len stavbe, tak tvoja vyplata bude defacto 2500 € . Ak postavis nakompletku takto dom do roka, tvoja vyplata sa zdvihne na mesacne mozno na 5000€ . To je slusny prijem nie ? :-o Za telefonovanie a googlenie. :-D Za mna je to za holodom vysoka cena. No bud to budes mat bez prace a za draho ( a mozno odfusovane ) alebo svojpomocne a zarobene ;-) U mna by to bola jasna volba, no rozhodnutie je na kazdom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@maya170 Máme podobný domček a tiež sme na úrovni 40tis. hrubá stavba. Koľko Vás vyšlo dokončenie, máme z toho nervi chcel by som sa zmestiť do 20tis.z vnútrom vrátane elektriny kúrenia omietok a fasády. Podkrovie zatiaľ nechceme kolaudovať. Dá sa to dosiahnúť takýto cieľ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milansilvia podľa toho čo u teba znamená hrubá stavba, ak len platna, strecha, okná, tak 20000 je málo, veľmi málo.
Odpovedať
@milansilvia joooj, 20t.je pomenej, ak das robit elektrinu, neviem ako velky dom, to je poriadna palka, mala som ponuku 5000€ :/, nakoniec to urobil muž. A elektrikár pozapajal len hlavny prívod a dal projekt so spravou a peciatkou aby ma zapojili. Aj istice robil muž, šikovný je ked chce :-D . Ak robite plynovu pripojku, si priprav dalsie tisice, omietky - na vonkajsiu mi dali 4000€, tak cakam kedy si dosetrim :/, no a kurenie, voda, kotol, sanita, podlahy, vnutorne omietky, malba......ak mas poschodovytak tak plus nejake tisicky na schody, dvere.....Da sa tak s odretymi usami , ze elektrina, kurenie, voda, podlahy a byvate a postupne dokoncujete.
Odpovedať
@megdesign 62000 uz aj s materialom?ci cisto len praca?
Odpovedať
@maya170 ta chalúpka vo vašom albume vyšla hrubá stavba na 40 000?cez firmu?ci živnostník?
Odpovedať
@zeppelinde samozrejme ze s materialom.
Odpovedať
@zeppelinde veľmi veľa sami a to čo sme nevedeli - zavedenie plynu, kúrenie, voda, strecha - neišla som cez firmu ale priamo hľadala odborníkov. Veľa trpezlivosti a technické zručnosti. Predstav si cenu za vnútorne omietky na m2, maľovanie na m2, pokládka a výpočet materiálu dlažkovice na podlahu, stropy ....preto to dlho trvá. Ale už je fajn. Vonku - 9°C, nasnežené a vnútri radiatory bežia na 3stupeň, kotol na 4 a teplota dnu 23°C. a otvoreny priestor na poschodie. A to sa nekuri v piecke.Inak by v tej izbe bolo 26°C.
Odpovedať
@zeppelinde jaaaaj pytal si sa na hrubu stavbu - len živnostníci, svojpomoc a material
Odpovedať
@maya170 40000je trochu veľa na hrubú stavbu tejto chalúpky,nemyslis?myslela si holo dom?omietky,vymalovane?okna,dvere?kotol?kúrenie,voda?plyn?ci len základ,mury,strecha,priečky,komín,krb, odkvap, hromozvod?
Odpovedať
@zeppelinde uz si zacal stavat? pocitas do hrubej stavby aj zemne prace, presun hmot, material, pracu, dovoz betonu betonpumpou z vzdialenosti desiatok km? vytiahnutie a zaliatie murov opat betónpumpou (stavba je v konecnom dosledku zateplena - lebo material), betonovy zalievany strop a teda stojky potrebne, viazanie zeleza na nom, strecha material drevo, plus podbitie, material skridla betonova a praca, samozrejme komin ( cenovo mas rozne kominy), priecky, okna plus montaz.... na 120m2 podlahovej plochy ? este stale sa ti zda vela 40 000?
Odpovedať
@maya170 ano je to vela... Na svojpomoc urcite. Ja som S POZEMKOM na cene nieco pod 30k€... 117m2... Hruba stavba hotova...
Odpovedať
@maya170 vraví sa,ze hrubá stavba je jedna tretina ceny z celého domu,čiže by si musela stavať chatu za 120 000 eur...
Odpovedať
@megdesign tak este raz: - zaklady domu mas 9X13 ja 6X12 tvoja podlahova plocha 117m2, moja 144m2 - mas dve spalne a jednu velku obyvacku a kupelku/ ako mozes porovnavat cenovo hrubu stavbu s inym typom domu s viacerymi miestnostami a dvoma kupelnami (zase navysena cena) - pozri sa na pocet okien u teba , ja mam 9 a podla vsetkeho väcsia plocha okien ( vyrobca? cena?) - strop - ty nemas ziaden, u mna ako som pisala betónový ( v podstate druhe zaklady moze tam skakat slon) - krov - uplne iny typ, cenovo uplne inde - nemas podbitie na krove (zase menej €) - porovnaj plochu strechy tvojho bungalovu a Ackovej strechy u mna - skridla? cena materialu zase ina - komin ? cena materialu ina - stavebny material? cena zase ina, nemas v tom zateplenie, u mna uz je (cize minimalne usetreny cas, robota) - pozemok cena? odkedy sa pocita do hrubej stavby cena pozemkov? niekde stoji 5€ m2, niekde 30€ a niekde 250€, to fakt nejde porovnavat - svojpomoc - vsetci pribuzni pracuju zadarmo a za jedlo a ide to sikovno lebo ich je vela / alebo svojpomoc, ze pracuju len dvaja traja najblizsi a ostatni pomocnici a remeselnici pridu pracovat ako majstri za € ale neplatis ako múrovatý firmám € Tolko k tvojmu komentu -...." na svojpomoc je to vela".... Aby si stavbychtivy ludkovia nepestovali falosne nadeje ze postavia dom za 50 000€, ale pritom by radi kvalitne materialy a uz je cena absolutne niekde inde
Odpovedať
@zeppelinde vies ako sa to vravi ...."reči sa hovoria a chlieb sa je" uz som zažila idealy ze za ako lacno sa da postavit, realita je celkom inde, len potrebujes o tom vediet viac a obcas narazis na tazkoprekonatelne veci, hlavne ak nemas okolo seba makku perinu zachrany v podobe desiatich pribuznych technicky zdatnych (este aj ti maju na veci kazdy svoj nazor :))) )
Odpovedať
@maya170 aj ja si myslim, ze je to dost, pisala som to uz, ale nas vysiel svojpomocou poschodovy 8x10,5 m cca 25 000 e - hruba stav., cize aj okna, strecha, vnut. priecky, sice rovna strecha, ale to zas tolko nemoze spravit...neviem ci vas niekto pekne neobtiahol...
Odpovedať
@rutyruth - aj ja a ini to pisali vyssie, ze porovnavat krabicovy pomarancovy dzus a šťavu priamo z pomaranca je blbosť, je to proste neporovnatelne. Ak budu dva domy jeden projekt, aj tak vyjde suma uplne ina. Pretoze stavat z porfixu, tehly alebo ineho materialu niekde zapocitat polystyren v prvej faze a niekde az v druhej, uz to dava ine sumy. Mat rovnu strechu, sedlovu, alebo hambalkovy typ a krytinu zase uplne inu, kominy schiedel, presspor alebo polsky noname, zase ina cena . A tak je to so vsetkym, vyrobcovia okien s roznymi cenami podla toho ake su skla, profily, kovanie.... A svojpomoc by pri realnom porovnavani musela byt striktne zadefinovana....
Odpovedať
@maya170 Ano, vela zalezi od materialov, ale tiez nemame dom zo slamy ako by sa zdalo za tu sumu, hydroizolacia je sika, o cosi kvalitnejsia ako fatrafol, okna trojsklo incon, zaklady mame take ze susedia sa pytali ci to bude panelak - betonu tam islo az az. Cize nedavali sme najdrahsie materialy ale ani najlacnejsie. Vsetko co sme usetrili bolo vdaka svojpomoci. Znamymi si dali robit dom o cosi vacsi komplet firme a hr. stavba ich vysla na 43 000 e cize tato suma realna je, avsak nie pri svojpomoci...aj ked s tymi materialmi mate pravdu, no nemam pocit, ze na vasom domceku by ten material cenu o tolko navysil...okna, strecha zaklady su asi najvyraznejsia polozka. Nejaky mega sklon tam nemate, cize do zakladov vela betonu nemohlo ist, okna tiez nevyzeraju hlinikove za 20 000 e...ale vsak to su vase peniaze, ak mate pocit ze je to dobra cena, tak potom je moja sprava bezpredmetna ak som nieco zle vystihla tak sa ospravedlnujem a snad sa na mna nebudete hnevat za moj nazor, ze ta cena bola trocha neprimerana za hrubu stavbu...
Odpovedať
@rutyruth toto je debata ba 2 veci... ako nas cez 60k vysiel len interier - iny ma zato cely dom... obtiahli nas niekde? Nie... len sme chceli kvalitne specificke veci splnajuce nase ocakavania... Ak sa niekto pyta ci sa da nieco do nejakej sumy tak predpokladam ze pojde o najnizsiu kvalitu - vaecsinou a svojpomoc ( z tejto stranky mam sice pocit ze svojpomoc je ta najvyssia kvalita na svete ale ja o tom vazne pochybujem - na druhej strane ak mam vyrazne obmedzeny rozpocet tak video z youtube bude musiet stacit ako ucebny material) Suhlasim plne s mayou ze sa tu porovnavaju hrusky s jablkami - co je pre niekoho top standart moze pre druheho byt neprekonatelne nizsky zaklad... Osobne neviem ci by som silou mocou tlacila na pilu keby idem na hrane... bud treba dosporit alebo najst nieco mensie kvalitne...
Odpovedať
@dai Suhlasim, takisto je ale rozdiel ci sa jedna o cenu za komplet alebo len hrubu stavbu, jasne za na vnutorne prace a zariadenie sa da minut aj 300 000 eur, ja by som s tym problem vobec nemala :-D , my sa vsak bavime o hrubej stavbe, nepodpivniceneho v podstate na rovine stojaceho domceka mensich rozmerov, podla foto usudzujem - s nie nadstandardnymi materialmi a 40 000 e, je vela ak si to robili sami, ak si to sami nerobili je to primerana cena.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?