Cena práce a materiálu hrubej stavby bungalov - 130m2

Ahojte, mám ponuku na realizáciu hrubej stavby zastavanej plochy 130m2 - bungalov. Včetne základov, strechy a vybudovaniu prípojok. Bez okien a dverí. Mám vraj rátať s okolo 50.000 eurami, v takomto pomere. Materiál: 40.000e Práca: 10.000e Partia miestnych živnostníkov. Stavali už viaceré domy, na pohľad to vyzeralo OK, avšak viac do toho nevidím. Potrebujem si urobiť obraz o cene a mať nejaký odrazový mostík. Čo vravíte na tú ponuku? Čo sa pýtať a na čo si dať pozor?
Odpovedať
vyzera to na velmi dobru ponuku
Odpovedať
@somecheck poviem asi tolko že na to sa nedá nič rozumne povedať keďže neviem či je svahovity pozemok koľko radov DT, či tehla Ytong...aká strecha, aký strop...neviem či čakáte že sme tu jasnovidci alebo čo 😉
Odpovedať
@adiso Dopĺňam. Ďakujem. Pozemok rovina, budú 2 rady DT. Prípojky sa budú kopať 10m cca po rovine. Porfix 250 Strecha sedlová, väzníková Strop - dobrá otázka, pomôžte ma nasmerovať k tomu na čo sa pýtate
Odpovedať
@somecheck no ci bude strop dreveny,zelezobetonovy...ale ked mas vaznik strop ti bude tvorit vaznik
Odpovedať
@kuracinarez Hore budeme mať stredom domu pochôdznu časť a odkladací priestor, ale či tam bude železobetón, to momentálne neviem. Myslím, že to bude ako píšeš.
Odpovedať
Profilova fotka
35 000 ma vysiel material na bungalov 125m2 zaklady 60m3 betonu, porfix 375, vaznik, bramac platinum, strecha valbova do L, zatepleny strop, priecky, okna dvere… a nesetril som na kvalite
Odpovedať
@somecheck skor to bude nad 25 praca a pod 25 material.Ak nemas sajnu o stavbe DOZOR,cloveka co mu veris,co sa vyzna,co vie citat,najlepsie aj projekty,faktury,dodacie listy.Usetri ti tisice eur,garantujem.V ziadnom pripade nie cloveka od majstrov co to budu stavat.
Odpovedať
@muska414 Ahoj, mas nejaky dennik, kde to mas rozpisane? Velmi by mi to pomohlo.
Odpovedať
@sonau K cene materialu mi dali info samozrejme tolko, ze vsetko zdrazelo o cca 20-30%. Takze ak spravne chapem, nezavisleho cloveka, co ich bude chodit na stavbu aj realne kontrolovat? Dozor sme riesili, povedali mi k tomu tolko, ze to vybavime "peciatku".
Odpovedať
@muska414 "35 000 ma vysiel material na bungalov 125m2" - A koľko ťa vyšla práca ?
Odpovedať
@somecheck ťažko sa teraz radi a rozpráva o cenách s ľudmi( napr.ako som ja) čo stavali pred koronou respektíve pred zdražením cien pretože reálne neviem čo zdraželo presne a čo nie zatial čo viem že zdražel na 100% EPS počul som že drevo a oceľ ale to sú len take dohady je určite kopec špekulantov čo to chcú využiť a zdražia si ešte viac ako by bolo treba, keďže si neznalý nemáš si to ani s čím porovnávať čiže v tvojim prípade by bolo fakt dobre si doslova zamestnať stavebný dozor nech ti radí a radí... a strop je ideálne poriešiť tak ako píšu vyššie čiže vaznik pomedzi to dať izoláciu a zavrieť to sádrokartónovým stropom to je najlacnejšie riešenie... betónový strop je zbytočne drahé a zdĺhavé riešenie pokial nechceš do budúcna robiť celé poschodie obytné...len info to čo píšeš som ja pred rokom mal za 36tis€ Na komplet materiál a robota a to už aj s oknami dom o 10m2 menší ako máš ty a tiež som nešetril, a nerobil som si to svojpomocne takže za mna veľa peňazí ale ako píšem neviem čo reálne o koľko zdraželo musel by som porovnať všetko a to sa mi nechce 😀😀
Odpovedať
@adiso Bol som cez vikend na Orave, mame tam rodinu. Boli tam chlopi stavbari a oni mi zase povedali, ze to velmi malo za robotu dako. Ze vacsinou je pomer taky, ze to, co stoji material, stoji aj robota. Mne osobne nepride vela 10.000 euro za robotu od holeho pozemku, kde nie je nic, do stavu, ze mi tam bude stat dom so strechou pripojeny na IS bez okien a dveri. Ale predsa len, viem ako to chodi, preto potrebujem nazor na vec. Lebo mam tu ponuku hrubej stavby aj na 75.000 euro, tam by to cca sedelo, ze material a praca je v cene pol na pol.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@somecheck vybavime "peciatku". je zaciatok konca.Klasika stavebny dozor sa dohodne s partiou ze raz za mesiac dojde vsetko popozerat,popodpisovat a ty zaplatis jeho akozevylety.Na vsetky ukony pozaduj fotodokumentaciu inac nezaplatis.Bud osobne pri liati zakladov,dosky,vencov.Meraj si uhlopriecky,2m vodovaha a pasmo si kup.A cloveka ktoremu doverujes a vie nieco ostavbe aby dohliadol ci sa stava podla projektu. 75 za hrubu stavbu je novodobe vypalnictvo
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks nic, sam sebe platit nemusim 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@somecheck ano dennik som dal na starost manzelke no prestala pisat niekde pri zakladoch… 😄 cize nemam. Ale zhruba Zaklady 5000€, murivo zelezo kanal 7000€ Vazniky folia laty krytina 12000€ vata na strop 2000€ okna dvere 7000€
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?