Orientačná cena za hrubú stavbu - bungalov 137m2

Zdravim chcel by som sa opytat kolko zhruba moze vist hruba stavba 137m bungalov stavany bude s ytongu strecha by mala byt skridla.Za pracu si majstri no firma pytaju 13 000e tj zaklady platna mury strecha je to vela? Predpokladam ze hruba stavba by mohla vist cca okolo 45 000e s pracou alebo sa mylim? orientacna cena neni uplne presna ☺
Odpovedať
@ferdy2391 ani sa veľmi nemýliš, ale môže to byť aj +-30%.
Odpovedať
Profilova fotka
@fredy2391najlepsie je dat si to nacenit v stavebninach ak sa ti nechce ratat a zistovat ceny. Napr. My ideme stavat na jar dvojpodlazny dom s garazou ( prizemie 10x10.5 + garaz a kotolna 4.2x12, 1.podlazie 10x10.5m celkovo 260m2 zastavanej plochy a ceny som si priblizne vyratala takto: Zaklady -bager 300 -zelezo mame okrem karisieti - beton 45 m3 (63e/m3) pasy 50x70cm 3000 eur - dt-cka 6x48 ks=2 rady +vykladka 390 eur - beton 8.75 m3 do DT 550 eur Platna Strk cca 500 eur (neviem kolko ho bude treba) Karisiete cca 300 eur Beton na platnu 20 cm 2000 eur Odpady cca 500 (nemam vyratanu cenu) Spolu 7540 Mury+preklady+lepidlo 8000eur (porfix 300) Komin 1000eur Karisiete 400eur 2x deka (0.15 cm) beton 2000 eur Spolu 11400 Cena za pracu po strechu 10000 eur Strecha nemam zratane, drevo mame vyclenenych mam 7000 eur. Vazbu mi urobi oco. Dalsie naklady ako zumpa+vodomerna sachta 1500 eur Izolacie 1000 eur Odvodnenie okolo domu a ine cca 1000 eur (ktovie co som zabudla este)
Odpovedať
@ferdy2391 to sa neda, keby si dal saspon foto alebo projekt. daj to nacenit aj inym 13 je cca ok, neni to nejako predrazene.
Odpovedať
máme hotovú hrubú stavbu bez okien a prípojok. Bungalov má 14,25x8m aj s garážou, materiál ytong, strecha škridla a stálo nás to 26 000 €, z toho 8 000€ práca. Nepočítam do toho pozemok, stav. povolenie a projekt. Materiál si zháňam sám. Pre viac info pozrite môj fotoblog. Pridávam tam postupne náklady. Cena za väčší dom sa odvíja už jednoduchým prepočtom cena za štvorcový meter. treba ale počítať, že je to plus mínus 30 %, ale ten mínus pochybujem, jedine že by ste si to robili úplne svojpomocne :) Dúfam, že som pomohol
Odpovedať
@ferdy2391 13000 za pracu je dost...do jary mas este casu tak hladaj dalej....urcite najdes aj zivnostnikov zo skusenostami ktory ti spravia po strechu aj za 8 000..a to si usetril 5000 eur... ak nemas betonarku vzdialenu od stavby viac ako 20km tak musis sa vmestit do 35 000...
Odpovedať
@itrnka ..na to je taká sranda. Volá sa to, že "výkaz výmer", ak ti to projektant nedal, tak nech ti vytlačí. Je tam všetko čo súvisí s prácami a dodávkami na stavbu.
Odpovedať
Profilova fotka
@pripad001 projekt budeme mat v januari aj s vykazom vymer
Odpovedať
výkaz výmer počíta s cenami pultovými bez zľavy, materiály sa dajú zohnať oveľa lacnejšie keď sa človek obracia (akcie, dopyty a pod...). podľa výkazu výmeru sa dá riadiť ak idete stavať na kľúč...
Odpovedať
ja ked som zbadal výkaz výmer od profesionála už som hádzal pozemok na inzerát potom mi živnostníci čo stavajú zohnali material za cca polovičnú cenu oproti výkazu ja som si urobil prieskum trochu som zhánal a nakúpil som niečo v zime a ešte som ich s cenou podliezol. výkaz výmer je dobrý len na to aby som vedel množstvo materialu ale to urobia aj stavebniny alebo aj ty sam .
Odpovedať
Vykaz vymer je dobry akurat tak pre sudneho znalca, aby mal z coho vychadzat ako horna hranica ceny. Alebo pre developera, ktory si takto moze vykalkupovat cenu bez pohnutia prstom. Keby som sa mal drzat mojho, tak sa na cele stavanie vykaslem, lebo tam mam taku cenu, ze by to este moje deti splacali :-D Ale je lepsie ho mat ako nemat :-p
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?