Aký je váš reálny pohľad na rozpočet? Je vysoký?

Zobraz úvodný príspevok
Vie mi prosím niekto dať reálny pohľad na rozpočet, chceme stavať pri KE, bungalov, obyčajný obdĺžnik 20x9m, bez pivnice, z tehly 30 plus zateplenie min. vlnou 20cm, sedlová strecha 25 stupňový sklon, krytina Kmbeta, bez čerpadiel, rekuperacie, úplne obyč, kúrenie radiátory... Rozpoctarka mi nacenila na 163 000€, čo je podľa mňa strašne veľa. Keď sme dali firmám nacenit, tak na hrubú stavbu základy-steny-strecha, bez okien nám dali ponuky na 78 - 88.000 bez DPH. Zdá sa mi to strašne veľa... Ci som mimo?
Odpovedať
1
4
5
@lavazzake Ja by som vam poradil pozistovat si majstrov. Ak nemate sajnu kde, tak rovno v stavebninach. Obehajte si stavbniny. Dajte si nacenit material tam, nie stavebnej firme. Oslovte miestne stavebniny aj velke sietove. Zvlast za murivo, zvlast na skridlu, na Dtcka. Nasledne sa popytajte v stavebninach ci nemaju kontakt na majstrov. Urcite maju. Potom si to dajte dohromady. Usetrite urcite oproti ponuke cez stavebnu firmu. Takto si to sice budete musiet zmenezovat sama ale da sa to aj zene co sa tomu nerozumie. Jednoducho tehlu kupite tam kde vam ju daju najlacnejsie a majstra si zajednate zase podla ceny a odporucani. Tu by som bral zlatu strednu cestu. Staviam takto sam. A 188m2 zastavanej plochy v tvare L do dnesneho dna cca 45k aj s oknama. Cize za 50k hruba stavba, prestanem stavat svoj a pridem vam postavit ten vas 😁
Odpovedať
@palo18 toto budem tak robiť, tehly, železo a betón minimálne si budem hľadať po svojej línii. Dostala som ponuku 30 000 na základy a múry, ta bola najlepšia, ale prístup toho pána je trochu divný, mal včera prísť, neprišiel, ani nevolal, že nepríde, takže nakoniec sa zrejme cez týždeň rozhodnem medzi ponukou za cca 35 500 a 38 000, ja už fakt neviem kde hľadať. Ďalšie tri ponuky, čo som dostala boli úplne mimo...
Odpovedať
@lavazzake ono tasko sa vravi co je mimo ked to nik nevidel. Projekt by viacej pomohol ako ponuky. Ved mate vykaz vymer. Zaslite si ho do stavebnin nech vam poslu cenu za tehli, dtc, zelezo, beton si ties viete spocitat je vo vykaze a budete vidiet kolko je cca za material a kolko im ostava na pracu. Ja som napr. za zakladovu dosku, rozlozenie 4r. Dtciek, zaliatie nasledne zasypanie, lezata kanalizacia, debnenie styrodur, rozlozenie karisiete, a zaliatie dosky, zaplatil majstrovi 2200€ material som si kupoval zvlast jemu som platil len robotu. Vymurovanie po veniec obvodove murivo 980€. Zato vravim. Musite mat cenu materialu aby ste vedeli ci je cena za pracu ok alebo nie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@samika ahoj,pozreli sme si tvoj vykaz vymer, myslim ze ten odhad je ok; my planujeme stavat takisto v BA, vo svahu, poschodovy dom, zastavana plocha dom,terasa aj garaz 145 m (sam dom s terasou ma 100m zastavanu plochu) a mame vykaz vymer cca 270 tis; a ako oslovujeme firmy ponuky su rozne a vyzera to tak ze pod 230-250 sa nedotaneme, komplet dom na kluc
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?