Radiatory

Profilova fotka
Radiátory nekúria celou plochou.Asi tretina radiatora pod odvzdušnovacím ventilom je studená,ostatná plocha je horúca.Radiátory sú odvzdušnené,tlak v kotli je 1.3Baru.Čerpadlo je v poriadku kotol je nový.
Odpovedať
@ivan_fekiac odvzdušni tak že zatvoríš ventil , odvzdušníš , otvoríš odvzdušni ..ak nepomože tak systémová chyba /škrtenie , opačné zapojenie , slabé čerpadlo ../
Odpovedať
@ivan_fekiac ... tak ako napísal @daralbajda a ja pridávam, že na vine môže byť aj nevyvážený - nevyladený systém. Všetko odvzdušnené, čerpadlo suprové a i tak Ti niektoré radiátory nebudú topiť, alebo iba tak napoly, ako Tebe 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd Vieš mi poradiť ako sa dá vyladiť systém?
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda OK.Skúsim.
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda čo znamená škrtenie,fungujú tak asi 4 radiátory.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivan_fekiac a je v izbách zima?
Odpovedať
Koľko radiatorov, sú nové, dobre vyvážene na strane odvzdušnenia, aky kotol, ake čerpadlo?...
Odpovedať
Profilova fotka
@poliacik321 nie radiatory kúria ale nie celé.
Odpovedať
Profilova fotka
@rudy2501 6 radiátorov 15 ročné kotol Vailland kondenzačný.
Odpovedať
Ked bol kotol povodný fungoval systém v poriadku ? Všetky radiátory majú spodné napojenie ? a teraz po výmene nového KK sa zmenilo nastavenie systému ? Ake čerpadlo , v kotli alebo aj doplnkové a aké je jeho nastavenie ? 1/2/3 , alebo nastavenie regulácie čerpadla v kotli cez menu ?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivan_fekiac pokiaľ je v miestnosti dosiahnutá teplota podľa nastavenej termostatickej hlavice ,tak hlavica pracuje správne a radiátory nemusia byť celé teplé
Odpovedať
@ivan_fekiac nechaj na skúšku otvorený len ten čo nekúri a kotol naplno,často odvzdušňovať, ak stále nebude kúriť je niekde pripchatý,vybrať ventil preskúšať, vyváženie posledný v rade otvorený naplno, ostatné priškrtiť, nastavenie výkonu kotla, tep. spád a rýchlosť čerpadla, je ich viac?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@poliacik321 ale nikdy nemôže nastať situácia že vykuruje len časť radiátora pokiaľ má kúriť, ked termostat vypne , nekúri a nejde čerpadlo chladne postupne celý systém, ideálne má byť nastavený len taký výkon aká je strata, pri teplote nad nulou mi kúri najviac na 40 st, pri -10 a menej na 45-50, záleží ako sú nadimenzované, pri KK musia byť na vyšší výkon aby stačila menej teplá voda, zvýši sa účinnosť
Odpovedať
@duzu Ak radiátor hreje po celej dĺžke, od začiatku až do konca, JE ODVZDUŠNENÝ a viac odvzdušňovať netreba! Ak radiátor nehreje po celej výške, dôvody môžu byť rôzne - zanesený filter pred kotlom, spomenutý nevyregulovaný systém, priškrtený H-kus na radiatore. A možno je na ňom iba dobre nastavený teplotný spád. Postreh: Ľudia v bytovkách po zateplení a vyregulovaní systému UK nemôžu pochopiť, že po novom im 20 článkový trojrebrový liatinový radiátor bude hriať iba v hornej časti a pri spodu bude skoro “studený”. “Veď predtým bol celý horúci.” A ty potom stále dookola vysvetľuj, čo je to teplotný spád, že radiátor odovzdal teplo do miestnosti, že na stúpačke vo WC (staré domy majú) sú vypočítané nižšie prietoky, lebo tam je počítané iba s 20 stupňami a nie s 22 ako v obývačke a tak podobne… 🙂
Odpovedať
@dedo758 v bytovke ti kúria susedia v dome si musíš len sám
Odpovedať
@ivan_fekiac Prečítaj si túto tému, písal som to tam: https://www.modrastrecha.sk/forum/rek...
Odpovedať
@ivan_fekiac Normálka. Mrkni toto video. Podľa toho v ktorom momente ti termostatická hlavica začne škrtiť ventil s prívodom vody do radiátora tak ti spomalí prietok vody radiátorom a potom máš takto rozloženú teplotu v telese. Máš síce pripojenie radiátora odspodu ale prúdenie vody do radiátora je veľmi podobné. https://www.youtube.com/watch?v=AiZWF...
Odpovedať
ja mám ale stále ešte rebrové radiátory a vstup z hora je obyčajný ventil stále otvorený ide do všetkých a systém bol niekedy na samospád tak ešte všade hrubšie vedenie, to čo je na foto môže nastáť u mňa ak sa vypne kúrenie i čerpadlo, pri hodinovom vypnutí v čase VT je výhodnejšie ak je viac vody dlhšie drží teplo
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ale tu sa bavíme o termostatickej hlavici na radiátore..a tá dokáže tak priškrtiť prietok,že nemusí kúriť celý radiátor..viac krát som sa s tým aj stretol. Po namontovaní ter.hlavíc radiátory kúrili na teplotu nastavenou hlavicou..samozrejme,zákazník dal ruku na radiátor,ten studený (v izbe teplo) a hneď pocit chladu) a vzápetí telefonát ,,nekúri nám" 🙂
Odpovedať
@poliacik321 pocit chladu je závislí od pocitovej teploty ,tá sa mení z vlhkosťou, vonku sa nemáš čoho chytať a i tak máš niekedy pocit že je veľká zima a teplomer ukazuje 0
Odpovedať
Profilova fotka
Pokračujem v probléme s radiátormi.Radiátory mám pri kúrení studené z jednej tretiny tak ako je na foto hore.Ďalším skúmaním som zistil,že radiátory KORAD majú ventílovú regulovatelnú vložku.Otázka.Na akú hodnotu je nastavená vložka na foto. Ako sa dá nastaviť a či to môže byť spomínaný problém. Ďakujem všetkým za radu.
Odpovedať
Na tom šesťhrane je zárez. Na tom menšom tmavšom dieli, na tom krúžku je pri záreze nejaké číslo? Ja z tej fotky to nevidím. Na fotke som zakrúžkoval ten zárez a miesto na krúžku, na ktorom by malo byť vyrazené číslo nastavenia. Aké číslo je pri tom záreze, na taký stupeň je tá ventilová vložka nastavená. Točením toho krúžku nastavuješ hodnotu prednastavenia. Je na to nejaký akurát tvarovaný kľúč.
Odpovedať
@ivan_fekiac Ventilová vložka z výroby je nastavená na maximálne otvorenie, čo je aj tvoj prípad...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?