Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@zuzinnka ja by som to wc nerušila, ale rozhodnutie je na tebe. Máme 2 deti a plus my dvaja s mužom takže 2 wcka je pre nás len plus. Aj deti hocikedy bežia do toho wc v chodbe lebo to majú z obývačky najbližšie kedže ešte nemáme dvere. Kúrenie máme plynový kotol so zásobníkom na vodu a podlahovku v celom dome. A v obyvačke máme krb ako v projekte.
Odpovedať
@zuzinnka my budeme davat Termalicu. Je to Polsky material, ale vyrobnu linku maju kupenu od Ytongu. Rozmerovo presne to iste co Ytong. Termalica je lacnejsia ako Ytong. Ak budes prepocitavat mnozstva tak daj pozor na m2 a m3. Priecky su tusim v m2 a to nemusis preratavat aj keby si menila sirku priecok, len pozor ak nebudete davat otvoreny strop. Vo vykaze co je sucastou projektu sa rata s otvorenym stropom. Obvodove murivo musis preratat podla sirky, ktoru si zvolis. Este malinko k tramom - daju sa spravit aj falosne, tzn. nemusis mat tramovy strop.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tiež máme v pláne postaviť si tento domček, verziu s garážou a terasou. Sme však ešte len úplne na začiatku a chcela by som vás poprosiť o info, ako vlastne treba postupovať. Čo treba najskôr - projekt alebo kúpiť pozemok? Ak kúpim pozemok, nemôže sa potom stať, že 333 nebude na tento pozemok vyhovujúci?? A stavebko treba začať vybavovať až keď budem mať aj projekt aj pozemok, však? Prečítala som tu na fóre veľa vecí, aj ohľadom stavebka, no k týmto informáciam som sa nejako nedopracovala. Ďakujem. :-)
Odpovedať
@patkaaa samozrejme.. ked máte predstavu aký domček chcete stavať podla neho musíte nájst aj pozemok odopovedajúcej velkosti.. to je úplne jasné... ved si zoberte že kúpite pozemok o velkosti napr. 12x40m tak tento domček tam určite nedáte... treba zobrat v potaz to že musíte stavať vždy 2m od okraja (hranice pozemku) ak sú na susedných pozemkoch doma musíte stavať tak že minimálna vzdialoenosť od susedného domu musí byť aspoň 4metre, ak máte okná obytnej miestnosti otočené k susedovmu domu tak musí byť dodržaný odstup 7 metrov (t.z. ak má sused dom 2metre od hranice pozemku, vy musíte postaviť dom 5!! metrov od hranice vášho pozemku) tým sa dodrží 7metrov. Takže vidím že v tejto problematike potrebuje dost poradiť, a ak chcete stavať sami odporúčam si toho vela vela veeeela prečítať o stavbách a podobne.. ak chcete aby vám stavala firma, tak sa u nich poradte a určite majú ludí ktorý vám pomôžu nájst aj vhodný pozemok pre takýto projekt... ale aj tak Vám poradím zakúpte si nejaké publikácie (knižky) o stavaní a celej tejto problematiky.. predsa len rozhodnutie sa ísť stavať nieje tak lacná a jednoduchá záležitosť a predsa len to robí človek skôr len raz za život. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cvoky8 S týmto práve problém ani nebude, pozemok je široký 23 metrov a sused bude iba z jednej strany, dokonca máme možnosť kúpiť pozemok s rovnakou rozlohou hneď vedľa a to by sme už nemali suseda žiadneho. Skôr som mala na mysli iné komplikácie, aj keď neviem aké. Najlepšie bude kúpiť si pozemok, potom sa stretnúť s p. Fašangom, nech sám povie, či tam bude možné postaviť dom (aj keď si myslím, že áno, veľkosť pozemku vyhovuje a orientácia svetových strán tiež) a ak by aj bol nejaký problém, tak by sme si len nejakými úpravami prispôsobili tento projekt. Prešli sme asi milión katalógových domov, no vždy sme sa vrátili k tomuto jednému, nám vyhovuje najviac. Žiadnu knihu som síce nekúpila ani nečítala, no už rok zbierame informácie a skúsenosti tu z fóra, aj celú túto 77-stranovú tému som si prečítala, kým som napísala. Pozerala som aj veľa iných blogov, no táto vec mi bola nejasná, tak som sa spýtala. :-) A ďakujem za info.
Odpovedať
@patkaaa ja zbieram info k stavbe svojho domu už 3 roky a stavať budem až dietatko bude chodiť do škôly a manželka bude opať v práci. predsa len z jedného platu sa stavia tažko :) tak vela úspechu vám prajem.. ajednu velkú radu dám. ak máte nato financie tak si kúpte aj ten pozemok vedla.. verte že to časom velmi velmi velmi oceníte.. my smte to tak spravili a tým pádom tiež z jedne strany nebudeme mať s nikím problém :)
Odpovedať
Profilova fotka
@cvoky8 Áno, to by bolo super a tiež sme nad tým uvažovali, ale strašne by to presiahlo náš rozpočet, budeme len musieť dúfať, žekeď tam raz budeme mať suseda, tak to bude niekto normálny. :-)
Odpovedať
@patkaaa tak to ano.. to je to jediné čo si každý prajeme.. aby to bol niekto s kým nájdeme spoločnú reč.. ale je to vždy lenpšie ako byt v bytovke kde je napr. 20susedov a z toho 10-15 takých dementov že to tam nedokážeš vydržať.. preto chcem dom..
Odpovedať
@patkaaa my sme kúpili najprv pozemok a až po 3 rokoch sme začali stavať, skôr sa nedalo. Pokiaľ vám vyhovuje pozemok aj orientácia domu myslím že nie je o čom rozmýšlať a úpravy v projekte sa spraviť dajú. Na vybavenie stavebného povolenia musíš mať pozemok napísaný na seba v katastri nakoľko ku vybavovačkám vždy dokladáš výpis z listu vlastníctva a mapku z katastra a samozrejme komplet projekt - teda projekt ku stavebnému povoleniu, projekty prípojok (voda,elektrika, príp. plyn) a rôzne vyjadrenia - to ti už potom povedia na stavebnom úrade čo všetko potrebuješ. Držím palce, mne tieto vybavovačky zožrali hádam 5 rokov života :-D ale už máme postavené a teraz začínajú dalšie vybavovačky ku kolaudácii :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cvoky8 Presne tak, niet nad vlastné súkromie a hlavne vlastný "výbeh", najmä pre decká je to k nezaplateniu. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 Tak gratulujem a držím palce, aby to nestálo ďalších 5 rokov života. :-) Orientácia pozemku je na S a na J, takže nám to presne vyhovuje. Dnes sme sa boli na pozemku pozrieť a dokonca sme zistili, že medzi našim (budúcim) pozemkom a susedom je asi 10 m voľného priestoru, ktorý patrí obci a zo žiadnej inej strany susedia zatiaľ nie sú, takže s odstupmi snáď takisto problém nebude. Pozemok však ešte nie je kúpený a prepísaný na nás, takže zatiaľ sa nikam nepohneme. Projekt by sme si však už mohli medzitým objednať, však? Potom už len urobiť z ornej pôdy stavebný pozemok a môžeme sa pustiť do všetkých potrebných vybavovačiek. :-) Ďakujem.
Odpovedať
@patkaaa presne si to trfila... aj ja to chcem hlavne kôly detom.. že budeme mať vlastný kúsok sveta kde sa budeme spolu hrať, blázniť, člapkať sa v malom bazéniku či grilovať a opekať... užit si tie roky spolu.. a venovať sa im a nie sa len prizerať ako odrastú a potom si trieskať hlavu že som ich ani vyrásť nevidel a že zrazu utekajú z domu.. venovať všetko čas ktorý bude možný im...pretože život je len jeden a ak ho premárnime prácou a nahánaním sa za úspechom nikdy sa ten čas nevráti
Odpovedať
Článok sa načítava...
@patkaaa neviem či sa dá projekt kúpiť ked ešte nemáš pozemok, treba sa spýtať p. Fašangu. Pozerala som akurát do nášho projektu a na každom jednom výkrese máme uvedené číslo parcely pozemku a katastrálne územie kde sa stavba uskutočnila.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 Toto som netušila, ďakujem. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj my sme sa rozhodli pre tento domcek s garazou a terasou (ale tu chceme riesit takou strieskou), chceme stavat svojpomocne, viete niekto zhruba kolko vas vysla hruba stavba?zakladna doska, mury a strecha, za info dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 ano :)
Odpovedať
@bk007 čo ano? aka bola otazka? nemožem najst
Odpovedať
@zuzanka4007 31 tis. pivnica pod terasou svahovity teren., s garazou aj krytou terasou. aj uzavrete okna 3sklo, nechali sme aj zvyseny strop so stresny,mi oknami.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 cakala som viac, potesila si ma , dakujem
Odpovedať
@zuzanka4007 povodne podla diskusie sme aj my mysleli, ze to bude viac.. mury a krov a krytinu nam robili zivnostnici dokonca, ak by sme si to sami dostali by sme sa na sumu 27 tis €
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 a ak sa mozem spytat kde staviate, aspon cast slovenska, lebo niekedy ceny za material su rozne, pozerala som fotky, mate krasne prostredie, a velky pozemok, ide vam to pekne, my sme povodne chceli tiez pivnicu, ale sme mysleli ze to bude drahe, kopat do zeme.....tak bude garaz a ta miestnost za nou na kotol, do tej pivnice mate vchod len z vonka?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 a aku velku mate tu pivnicu a co vsetko tam budete mat
Odpovedať
@zuzanka4007 ano do pivnice mame len z vonka prustup je to len pod terasou podpivnicene, tiez sme to nepodpivnicovali koli financiam.. a kotol na tuhe palivo mame za garazou... staviame v okrese Pov. bystrica.. ak bude treba mozme cez IP pokecat.. pivnicu mame 3,5 m x 6,5 ako terasu a bude sluzit na uskladnenie zeleniny a ovocia zo zahradky, maximalne zahradneho naradia
Odpovedať
Profilova fotka
ano tak to chceme aj my s tou kotolnou,na zeleninu a ovocie, je uz na zahrade pivnica, taka kamenna vo svahu, cize ako keby v zemi, ako sa robilo volakedy...videla som ze mas vizku kuchyne, neplanujete tam barovy pultik?posuvali ste aj priecku v kupelni, a zvacsovali ste ju?ak hej o kolko?a to okno v kuchyni, videla som niektorym v albumoch a sa mi zda ze ide do jednej strany, ze neni v strede. neviem ako sa pise cez IP :-S dakujem za info ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim trojkari,chcem sa opytat,pre aky komin ste sa rozhodli a odkial ste kupovali,vdaka
Odpovedať
@petovar My máme Schiedel Absolut.
Odpovedať
@ivetbal @petovar Dobre ze o tom pisete, zapisujem do poznamok. cakam ze sa ma na to moji maistri raz opytaju :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak už aj my máme objednaný projekt 333L v zrkadlovom prevedení a s pristavanou garážou. Zaujíma ma však, či sa zmeny v projekte riešia iba s autorom projektu alebo ich môžeme riešiť aj s iným projektantom? Nejde o žiadne veľké zmeny, vlastne ani neviem či ich treba do projektu zakresľovať (napr. prechod z domu do garáže cez kotolňu, okno na špajzi a pod.)
Odpovedať
@patkaaa Takéto maličkosti netreba riešiť s nikým.
Odpovedať
Ahojte. Coskoro budeme riesit zaklady. Budeme mat vysunutu terasu. Podla vykresu su patky na stlpy spojene zakladom so zakladom domu. Podla fotiek pozeram, ze niektory ste to davali spojene, niektory nie. prosim poucte ma.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?