Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@xmann86 budem musiet niekoho najst lebo aj ja si viem vypocitat ze na tom usetrim cenu tehly na cely dom.. len skoda ze sme elektronicka rodina nie stavbarska... :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, staviame bungalov 333+G, na jesen sme stihli platnu a teraz rozmyslame nad stavebnym materialom. precitala som tu 75 stran prispevkov..... niekto z tehly, niekto Ytong... je tu niekto taky, co ide tahat mury teraz na jar ako my???? z coho staviate??? a ak tehla- ktora je najlepsia??? DAKUJEEEEEEEM
Odpovedať
Profilova fotka
P.S. kde v projekte presne najdem kolko ks tehal treba??? ja ako totalny laik sa z toho neviem vysomarit. dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinnka otazku beriem spat, uz som to v projekte nasla krasne rozpisane... tak len poradit so stavebnym materialom poprosim!!!!! DAKUJEM
Odpovedať
@zuzinnka ahoj, my máme postavené zo solbetu - je to v podstate to isté čo ytong, len lacnejšie, sme spokojní, dobre sa s ním robilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 velmi pekne dakujem za info, pozriem o tom nejake informacie! a kupovali ste v nejakych stavebninach na SR?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinnka my sa rozhodujeme medzi Ytongom a solbetom, mali sme moznost vdaka Ivetbal vidietn domcek zo solbetu a bolo to pekne presne murivo, pomerne lacne. z tehly nechceme stavat vzhladom na pracnost, omietky atd... Dufam ze na jar urobime dosku a este tento rok to stihneme dat aj pod strechu... staviame v lipt. mikulasi.
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m dakujem za odpoved, my staviame v Banskej Stiavnici, tiez by sme tento rok chceli mury a strechu... takze nad tehlou vobec neuvazujete? citala som vela pre a proti... a co hovoris na nazor, ze tehla je prirodny rokmi overeny material a ma lepsie tepelnoizolacne vlastnosti ako Ytong? mozno je to blbost, ja som naozaj laik v tejto obasti. nechcem sa rozhodnut len podla ceny, vsak tam budem do konca zivota byvat. dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinnka skus napisat Blacksr, mne velmi pomohla, neuvazujeme nad tehlou aj ma urcite lepsie akumulacne schopnosti ako ytong alebo solbet,, ide skor o to ze sa asi menej narobis s elektrikou, omietkami atd. kedze sme dost severne planujeme aj o cosi viac izolacii ako je v projekte. Vzdy si to treba prepocitat na to za aku cenu sa to oplati ci 30 cm Ytong a na to 25 cm polystyrenu alebo hrubsiu tehlu.. Vsetko ma svoje pre a proti.. Ale my do tehly urcite nepojdeme.. to by musela byt neskutocne dobra cena aby sme sa pre nu rozhodli. :)
Odpovedať
@zuzinnka Ytong a tehla izolujú približne rovnako. Keď porovnáte hodnoty R (tepelný odpor) rovnakých hrúbok stien, tak uvidíte, že sa to moc nelíši. Kuk stránky výrobcov.
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr velmi pekne dakujem za info!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m jasneeee!!! uz rozumiem, dakujem! cize s tehlou sa nielen horsie pracuje pri hrubej stavbe, ale este aj potom omietky, tahanie elektriky, atd... to som si vobec neuvedomila. a robite aj nejake zmeny v projekte? napriklad ... mate 2WC? alebo ste nieco zmenili? uz ste si dali ten Ytong aj nacenit??? dajte mi prosim tip, kde sa najlepsie oplati kupit material... mam obehnut miestne stavebniny, alebo cez net, alebo zo zahranicia? pocula som ze niekto aj z velkych dialok dovaza a vyjde to lacnejsie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzinnka kupovali sme to v stavebninách v lipt. mikuláši. Je to materiál, ktorý vozia z poľska, čo je od nás v podstate na skok, preto to bolo pre nás výhodné a samozrejme cenovo oveľa lacnejšie ako ytong. Máme 30-tky múry a plánujeme zatepliť minimálne 16cm. Inak presne ako píše @jiri_m - do takéhoto materiálu sa ľahšie seká ked ťaháš vodu a elektriku. My sme v projekte nemenili nič, všetko sme nechali tak ako je- jedine sme posunuli trošku priečku od kúpelne smerom do spálne. Ten projekt je naozaj dobre riešený :-) Kotolna je dosť veľká - niektorí si ju zväčšujú tým že zrušia výklenok na vstavanú skrinu v detskej izbe. Ale my sme to nechali tak a je to úplne v pohode - máme tam kotol so zásobníkom, práčku, tú skrinku kde sú rozdelovače na podlahové kúrenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinnka ano mame aj druhe WC v plane ale chceme tu alternativu kde je trosku zmensene a z druhej strany je tam v kuchyni taky vyklenok na spotrebice a skrinku alebo chladnicku plus posunuta priecka o 30-40 cm smerom do spalne aby sme zvacsili kupelnu a presunuli sme okno v kuchyni a vytvorili okno medzi spodnou a vrchnou castou kuch. linky siroke 2m a vysoke 0,5m. aj okno v spalni sme presunuli na druhu stenu to preto lebo zo strany kde sa vchadza do domu mame cestu a nechceli sme aby nam bolo vidno rovno do hrncov a do spalne. Inak to asi ostane tak ako je v projekte. ten domcek nema chybu... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 v projekte je napisane tehla Heluz 38, cize kebyze nechcem tehlu, ale chcem Ytong (alebo Sorbet), mam ziadat 30tku??? jasne, ze budeme mat murarov, ktori sa vyjadria, nieco poradia v stavebninach atd atd... ale nechcem sa nechat oklamat, alebo urobit nieco zle, preto sa ako uplny laik radsej opytam. dakujem!!! velmi si vazim, ze mi poradite
Odpovedať
@jiri_m my máme tak riešenú kuchynu a musím povedať že je to super. To wc úplne stačí čo sa týka veľkosti a v tom výklenku máme vstavanú chladničku a vstavanú rúru s mikrovlnkou. Aj my máme vchod od cesty ale tým že sme nad cestou na kopci tak nám našťastie nikto do hrncov, ani do spálne, ani do kúpelne nevidí :-)
Odpovedať
@zuzinnka záleží na tebe akú hrúbku si zvolíš, ytong aj solbet si vyrába vo viacerých hrúbkach. Tiež som prečítala milion diskusií :-) a vo väčšine prípadov volili takúto skladbu - čiže tenší múr a viac zateplenia. A ešte jedna vec - tým že zvolíš tenšie murivo tak sa ti v podstate zväčší priestor v dome :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinnka skladbu steny si das podla seba. staci aj 30 mur a zateplenie. nejde o to ze by si sa nechala oklamat ale cemovo asi lepsie vyjde ytong 30 a 20 polystyren akontehla 50 cm. a este k tomu bude mat asi ta tehla horsie tepelnoizolacne vastnosti. takze preto sme sa rozhodli pre takuto skladbu steny. ak sa nieco usetri dame este rekuperaciu. @zuzula80 presne tak to mam v plane. :) ked si pozries moj album kde mame nafoteny pozemok tak tam uvidis ze my sme zase asi 1,5 m pod urovnou cesty aj ked tam chodia 3 auta za den lebo je to slepa ulica ale aj tak.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 kym to ja napisem tak si ma aj predbehla :)
Odpovedať
@jiri_m jo :-D ja píšem ako blesk, ovládam prstoklad na klávesnicu a v rámci školy som dokonca bola na súťaži v písani - vtedy ešte na tom klasickom stroji :-D Inak rekuperačku máme aj my, rekuperačnú jednotku máme upevnenú na strope v kotolni
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 a privod a vyvod vzduchu mate cez strechu?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 @jiri_m velmi ste mi pomohli obaja. uz vidim veci jasnejsie. to je tiez pozitivum nejake cm navyse sa zidu, ked dam tensiu stenu. a zateplujete aj podlahu, ako som tu niekde v diskusiach citala? a strop ste riesili ako? zatial rozmyslam predbezne nad drevenym.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinnka ano podlahu zateplujeme tak ako aj zakladove pasy aj sokel.. do podlahy ide u nas 20 cm polystyrenu. kedvdas malo uz to nedorobis.. :) strop bude asi z tramov ale sadrokartonovy. tramy nebudu viditelne.
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m mne sa velmi paci, ked su tramy viditelne... ale to este je len v stadiu uvazovania. dakujem za radu ohladom zateplenia, budem na to mysliet. a ten Ytong vas kolko vyjde? uz mate cenove ponuky? kupujete v stavebninach?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinnka neviem ao by som skombinoval modernu kuchynu s drevenym tramom na strope :) neslo by mi to k sebe.. nejake ponuky mame alemnie su konecne hybe sa to okolo 4 tis. za murivo aj lepidlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m dakujem za info. noooo... aj kuchyna je vec vkusu. aj ta moze byt drevena... ale to ja len uvazujem zatial. mozno tiez sadrokarton a moderna kuchyna. zatial velmi pekne dakujem za diskusiu, musim uz koncit!!! urcite sem budem pisat teraz castejsie... dobru noc.
Odpovedať
@zuzinnka samozrejme máme zateplené základy, sokel, podlahu aj vatu na strope. Treba si to potom prerátať že koľko cm budeš dávať do podlahy a podla toho aj múrať, aby si nemala nízko okná. My sme to napr. robili tak aby mi linka vyšla rovno pod okno - nemáme tam parapet ale pracovnú dosku. Krov máme väzníky, čiže nie trámy. A na celom strope sadrokarton, vid v mojom albume. Neriešili sme variantu že otvorený strop aby bolo vidno trámy. Kuchynu máme modernú - dvierka budú biely lesk a pracovnú dosku máme dub bardolino šedý. A ešte jedna taká rada na začiatok - ešte pred robením vody a odpadov do základov si premysli kde čo chceš mať v kúpelni, teda pokiaľ to nenecháš tak ako v projekte. Ja som na to nejak nemyslela a potom ked som chcela prehádzať sanitu v kúpelni tak to bolo horšie v tom že odpady boli robené podla projektu a ťažko by sa to prerábalo.
Odpovedať
@jiri_m áno je to robené cez strechu, v podkroví máme pomedzi väzníky naťahané tie trubice či ako to nazvať a je to vyvedené von
Odpovedať
@zuzinnka joj prepáč, až teraz som si uvedomila že si písala že už máte platnu hotovú, takže tá poznámka o odpadoch do základov je už bezpredmetná :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 dakujem za rady!!! ano, platnu uz mame, nechcem nic velmi menit oproti projektu, to som presne na to myslela, ked sme robili, aby boli spravne rury... jedine nad cim uvazujem je, ze zrusim jedno WC, ale este neviem naisto. takze vaznikovy krov??? popozeram fotoalbum, dakujem!!! mozem sa prosim opytat aj na kurenie? nechavate vsetko ako v projekte?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?