Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@monculaa my mame montovany
Odpovedať
Profilova fotka
@fibca preco chcete elektricke kurenie nemate plyn?
Odpovedať
Profilova fotka
@xmann86 plyn mame ale nechceme, po doterajsich skusenostiach s plynom
Odpovedať
Profilova fotka
@fibca my sme na tom rovnako tiez mame plyn na hranici pozemku ale vobec sa mi do toho nechce ist. Len pri elektrike treba zosilnit izolacie aby sa to oplatilo, to co je v projekte bude asi malona elektricke kurenie a neviem este aky typ kurenia ale asi najlepsie by bolo teplovodne podlahove kurenie tam sa da potom napojit cokolvek.
Odpovedať
@pepi71 @ivetbal a vsetci co ste davali tramovy strop Chcela by som Vas poprosit o rychlokurz. Slova autora projektu "v pripade dreveneho tramoveho stropu su inac riesene uz aj vence, namiesto keramickych prekladov je uz zelezobetonovy veniec, ktory tvori aj preklady". Pozerala som fotoblogy viacerych a preklady ste davali a mam z toho gulas. Este som si myslela, ze by to mohli byt ucka vyplnene zelezobetonom a javia sa ako preklady. Vopred dakujem za vysvetlenia preco preklady.
Odpovedať
@hitra aj my mame tramovy..davali sme tam Uckove vencove tvarnice.. ale napriklad nad garaz sme dali riadny betonovy preklad s kopou zeleza, ktory sa vysaloval a zalial zaroven vencom, ktory siel hned nad okenne preklady.. neviem vsak, ci si chcela toto pocut.. my projekt od tramoveho stropu ani nemame :-N
Odpovedať
@lucka1987 lucka tak to sme asi rozdielne povahy v tomto smere. ja by som kludne nespala v dome, ak by nebolo vsetko spravene jednou z odporucanych, overenych, podlozenych moznosti. odomna pytali projekt aj ludia, ktory v obore robia roky
Odpovedať
@hitra tiez nie som az tak kludna.. ale krov a strop riesil manzel s chlapmi, ktorí po okoli robia taketo domy stale. tak som sa do toho uz nemontovala, aj ked, ten "blby" kus papiera som kupit chcela... , len muzovi kazdy hovoril, ze tam nema co pokazit na tom drevenom tramovom.. tramy mame 18 x neviem kolko cm.. si uz nepamatam a mame ich kazdych 60 cm..
Odpovedať
@lucka1987 urcite sa tvoj manzel vyzna viac v strechach ako moj, ale minimalne stavebny dozor, ktory sa nepozna s tymi co Vam to robia, by som si zavolala, nech ich skontroluje. podla mna je to len zdanlivo jednoduche. nejake zmeny na dome budeme mat urcite aj my, ale strechu chcem mat papierovo podlozenu. ste daleko pred mani. nech coskoro stastne byvate :-)
Odpovedať
@hitra no vdaka.. mozno vyzna a mozno ani nie, . stavebny dozor pride onedlho sa na stavbu pozriet. zatial vsak kto dosiel a bol aj od fachu, tak namietky nemal.. teda mal jedinu, ale tu manzel opravil.... mozno by to bolo ine, ak by bolo podkrovie obyvane a krov pravidelne zatazovany... ja uz som teraz nemala sil oponovat , uz som to vzdala.. snad vedia co robia, zatial ziaden dom za ich cca 30 rocnej praxe nemal problemy, teda apson o nom nevieme.. inak len tak teoreticky.. mam taky pocit, ze aj tak pri kolauidacii si budu pytat ten projekt.. ale to zas manzel, ze sak im povie, ze strop je len zavesny sadrokartonovy , nie pochodzny tak neviem teraz.
Odpovedať
@hitra @lucka1987 Stavebný dozor treba volať predtým ako zaplatíte, lebo vymáhať opravy potom je už ťažké: http://www.dozory-reklamace.cz/?page_... . Súhlasím že stavba domu je zložitá vec a poučený kutil nemusí poznať všetko. Obvykle je prehnane dôverčivý alebo prehnane nedôverčivý. Pár eur za stavebný dozor sa vráti v podobe spokojnosti a ušetrených nákladov na opravu ktorú už zhotoviteľ nezaplatí.
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra Veniec tvorí preklad nad dverami, velkým oknom. Nad oknami v izbach su preklady. Tam to vyskovo nevychadza. Ja som to robil vsetko podla projektu. Neviem ci by sa tie ucka dali pouzit. Na dlhsej strane domu je veniec vyssie ako na uzsej strane. Asi by to slo pouzit ak by si dla tie hotove väzniky a celý veniec mala v jednej rovine. Ale mozno sa to pouzit da. trebalo by sa opýtat nejakeho sikovneho stavebnika. Myslim, ze tie ucka uz niekto tu na MS daval. neviem ci nie @ivetbal. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pepi71 vdaka peter. doplnil si slova p. F.. Z jeho mailu som pochopila ze preklady sa nepouziju vobec a preto ten gulas
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra ahoj este: Ak nemas projekt na tramovy strop tak ja som si ho priplatil a mam ho, ale nebudeme ho asi davat nakolko pravdeodobne nas vyjde lacnejsie "Krov hrou" kde uz donesu krov hotovy aj montaz je jednoduchsia, zatazenie strechy vychadza menej... ale rozhodujuca je cena, rozhodovat sa budeme podla nej.. Tramovy mam v dvoch variantach ak by bolo nieco treba, napis :)
Odpovedať
@jiri_m to presne ako my- aj my sme si priplatili za projekt trámového stropu a nakoniec máme väzníky tiež od Krov hrou. Strecha je super, máme ju riešenú aj na určité zaťaženie- cca v strede domu máme úložný priestor.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 aj my by sme to tak chceli. vyhodou este je ze mozu celu strechu trosku "zdvihnut" ak chces dat viac izolacie a lepsie sa spaja vonkajsia izolacia s izolaciou stropu. preto asi radsej vaznikovy..
Odpovedať
@jiri_m vdaka za ponuku. Uz mam doma aj ja projekt na tramovy. Budete mat tiez +t s pristavanou garazou? Krov krou som kontaktovala mailom uz davnejsie a neodpovedali. Zrejme preto ze je to cez pol Slovenska, co by slo tiez do ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte. Koľko ste platili za montáž sadrokartónu do celého domu? Platili ste zvlášť za uloženie izolácie a natiahnutie parozábrany?
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra mame verziu bez garaze. Nechcel som garaz aj ked by to bol asi skvely odkladaci priestor, bude len altanok alebo skor taky pristresok na auto z dreva. Chlapci z krov hrou nam robia ponuku mozem dat potom cenovu klakulaciu.
Odpovedať
Profilova fotka
stavebne povolenie mame doma :-) ....teším sa velmi, super darček pod stromček ;-)
Odpovedať
Dobry chcem sa spytat riesil niekto okrem podlahoveho vykurovania aj vykurovanie na tuhe palivo ak ano ako ste riesili technicku miestnost da sa mi na rozmery iba na kotol a ked tam mam dat aj vstup z vonku je to podla mna maly priestor a okrem nieje problem ze tech. Miest je medzi izbami ? P.s dakujem za pomoc
Odpovedať
@squall1979 ahoj my mame podlahovku a tuhe palivo. teraz onedlho nam budu robit kurenie ak pocasie bude priat.. ale my mame aj s garazou a technicku sme dali za garaz. kedze aj akumulacka tam bude.. podlahovka bez akumulacky na tuhe palivo by bol asi problem si myslim..
Odpovedať
inak ahojte ja mam otazku na ten okrajovi dilatacny pasik tu foliu co sa dava ked nedavate systemovu dosku na podlahovku... aku ste dali konkretne ? videla som viac druhov a hrubok tak sa v tom neviem vyznat.. mozno by mi vedel odpovedat @pepi71.. videla som ti tu modru tiez v albume , pamatas si konkterny typ a hrubku ? dikes .. inak vsetko dobre do noveho roku vsetkym... ;-)
Odpovedať
@lucka1987 My sme dali parozábranu v prízemí.
Odpovedať
@blacksr dik za odpoved.. ale okrem nej som myslela taku pasku co sa dava na okraje , ked sa leje anhydrit .. taka modra je. teda aspon u vela ludi som ju modru vodela :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Domcek postaveny :-) aa uz vyse roka aj byvame :-) pokial chcete foto alebo pripadne info napiste :-)
Odpovedať
@kiksinka mas tu album len pre priatelov ? alebo mozes posôlat foto na luciacelkovamk@gmail.com ? dakujem .. mate domcek aj zo zvysenym stropom ?
Odpovedať
Profilova fotka
@kiksinka ahoj, tak aj ja by som chcela vidiet fotečky...dakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kiksinka rada by som videla foto ;) snad tento rok tiez dostaviame a rada by som sa inspirovala... moj mail: bernatova.sisa@gmail.com.. vopred dik ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@mata208 posli mi prosim ta tvoj mail. @lucka1987 a @fibca idem vam poslat fotky na mail.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?