Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@stanka409 Tak čo sa týka úložného priestoru, ja sa na to podkrovie spolieham. To máte nejaký upravený projekt?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal ano,upraveny.pretoze v danej oblasti nie su povolene sedlove strechy,iba rovne.hovorim si,ze aspon nebudem skladovat nepotrebne veci :-)
Odpovedať
@stanka409 Nepotrebné haraburdy skladovať nebudem ani ja. Ale teším sa ako konečne budem mať všetko vyselektované v krabiciach (vianoce, veľká noc, zima, leto) a budem mať tie krabice kde uložiť. Momentálne to mám napchaté všetko pod posteľou alebo v úložných priestoroch postelí a neviem, čo kde mám :-| Mne sa tá strecha na tom našom bungalove najviac páči. Nehovorím, že nebude pekný aj s rovnou strechou, ale tá sedlová, domčeku dodáva taký "šmrnc".
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal Samozrejme,tak som to nemyslela,ze skladujete nepotrebne veci.Skladovaci priestor pod strechou je super.Tak nepomozeme si,musi byt rovna strecha.Nam sa to aj paci,cize az taky problem to pre nas nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
@stanka409 Vitaj medzi nami. Poradim ti ohladom tej zmluvy o dielo si tam zakomponujte aj nejake sankcie...to vies pokial nikomu nehrozi ziadna pokuta tak kazdy to ma poriadne hlboko v ....... . A taktiez pozor na tu strechu....u nasich name rovnu strechua po tomto poslednom snezeni nam zacalo kvapat z lustra....len nech vam ju spickovo postavia, lebo amen tma...este ze je koniec zimi lebo neviem ci by to nasi dokazali vydrzat celu zimu s kyblami pod lampou...
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo Ahoj...dakujem velmi pekne za rady...na tu strechu si dame ozaj pozor, aj ked nie som odbornik a moze mi nieco ujst. Mate fatrafol na streche? A mate aj kamienky? Nam povedali nech s tymi kamienkami pockame aspon rok, dovtedy by sme mali ukazat vady, aby sme to nemuseli zhadzovat vsetko dole. A ta zmluva, mam z toho strach. Nie som stavbar a preto sa mi bude tazko hadat, ze toto a toto sa tak nerobi, toto je standard atd. Preto teraz zavislacim na modrejstreche a studujem. Ale je tu velmi vela dobrych ludi ochotnych pomoct a poradit. Z toho sa fakt tesim :-)
Odpovedať
ahojte....Prosím vás... nema niekto záujem o cca 1140 m3 cistého bieleho snahu, ktorý mame na pozemku ? kedze na tom nechcem zarobit, kludne ponukam aj za odvoz :-N
Odpovedať
@lucka1987 A cestou sa môžete zastaviť aj u nás :-)
Odpovedať
@lucka1987 1140 m3 ? to je kvader o rozmeroch 100*10*1,14 v metroch
Odpovedať
@ivetbal no ty uz si apson vo vysso levely stavania.. my cakame, co sa vobec dostanu kamiony ku stavbe a mozu nam material doviest :-| nemame spevnenu cestu takze ked sa to roztopi tak este tak dva tyzdne musme potom cakat co cesta obschne ]-(
Odpovedať
@lucka1987 My máme tiež takú cestu. Za tri týždne majú prísť okná, tak neviem, či ich nebudeme trepať ručne z hlavnej cesty ]-( Bez nich sa nepohneme ďalej, takže nerobíme nič :-|
Odpovedať
@zahrajzlato =-) tak kolko je potom 0,60 m snehu na pozemku 50 X 38 m. ? nie nahodou 0,60x50x38 ? =-) ? zas sa vyznamenavam s tou mojou matikou... som zahanbena 8-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lucka1987 to mas dobre vyratane ja len ze tolko snehu a neskor aj blata budete mat :D
Odpovedať
@ivetbal @lucka1987 aj u nás si môžu nabrať snehu koľko chcú :-) nám to už našťastie nevadí, nakoľko stavba je už uzavretá, manžel robí vnútri. Okná nám tiež doviezli ked bolo snehu a ručne ich nosili z cesty do domu - ale keby bolo blato neviem neviem či by to zvládli. Máme hotové vnútorné priečky, zateplený strop, robí sa komín, špalety okolo okien, máme osadené stavebné púzdro na posuvné dvere, manžel dotrepal materiál na konštrukciu na sadrokarton. Už bol aj elektrikár a ešte čakáme na cenové ponuky od dvoch chlapíkov na vodu-kúrenie. Toto počasie je zrejme daň za to, že minulý rok sa dalo robiť až do decembra - aspon my sme tak robili hrubú stavbu - od septembra do začiatku decembra a potom už začalo snežiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@stanka409 no my mame na streche klasicku ipu aler uz by som do toho nesiel. Dajte si min. nejake lepene PVC nejaky kompletny system. a s tou zmluvou by som vám poradil behnut za pravnikom nech vam s niecim poraqdi, pretože tych par stovák € je niekedy lepsich obetovat na dobrehopravnika a radu ako by vas mali odrb...kať a vacsie prachy.
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo na strechu mame naplanovany fatrafol, polystyren, atd atd.. rozpocet na strechu mame 13 tisic...co je brutal cena podla mna, budeme mat spadovy polystyren, a ze ten je velmi drahy :-(
Odpovedať
@stanka409 a kde na streche máte naplánovaný spádový polistyren? načo to bude služit? toto som ešte ani nepočul =-)
Odpovedať
aha už viem, vy robite rovnu strechu, na to je dosť ten 13 tisic. Z toho urobím ja sedlovu aj so všetkým.
Odpovedať
Profilova fotka
@dunnyus ano, budeme mat rovnu strechu s atikou, takze musime dat vyspadovanie na odtok dazdovej vody...to ano, za tuto cenu by sme mali sedlovu strechu a naviac aj ulozny priestor pod strechou...ale nevyberieme si...pre danu oblast je vydane stavebne povolenie a strechy musia byt rovne
Odpovedať
prosím Vás tí čo staviate alebo už máte postavené akú cenu Vám dali na podlahové kúrenie? nám doniesol jeden pán včera ponuku - bezmála 6000 eur na komplet - čiže materiál, kotol, práca, zapojenie - rúrky rehau. K tomu cenová ponuka na vodu a plyn - práca a materiál, k plynu aj revízna správa - 1500 eur. Čiže dohromady by to bolo 7500 eur :-| ešte čakáme na jednu cenovú ponuku ale predpokladám že až taký cenový rozdiel tam nebude
Odpovedať
@zuzula80 My máme podobnú nakomplet ale aj s vodou. Čiže rozvody vody, 2xgeberit (aj s tlačítkami), komplet kúrenie (rúrky, systémové dosky, el. kotol, bojler, predpríprava na solár).
Odpovedať
@ivetbal myslíš tých 6000€ na komplet aj s vodou? lebo nám to nacenil tak ako som písala - kúrenie cca 6000€ a voda a plyn 1500€. Je to podla mna riadna pálka. Aký kotol vám dali do ponuky ? nám Viessmann. Som zvedavá na tú druhú ponuku,hádam zajtra už bude
Odpovedať
@ivetbal jáj ja som si až teraz všimla že píšeš elektrický kotol, my budeme mať plynový
Odpovedať
@zuzula80 Aká je položka toho kotla?
Odpovedať
@ivetbal myslíš názov alebo cenu? kotol je to Viessmann WB1C153 vitodens 100w+120 l zásobník a cena 1770€
Odpovedať
@zuzula80 Chcela som cenu. No my máme nakomplet (tak ako som uviedla vyššie) za 6600€. Z toho ten náš kotol činí cca 800€.
Odpovedať
@ivetbal tak upravujem trochu cenu - 1. ponuka cca 6200€ na komplet - voda, kúrenie, plyn. 2. ponuka je bez plynu (bez kotla, montáže, revízie, pán to nerobí) - cca 5000€ a na plyn by sme museli zohnať niekoho druhého, čiže by to vyšlo ešte viac, kedže len kotol stojí od 1400€ nahor. Na tohto pána sú dobré referencie, robí kvalitne, vie poradiť. Zháname ešte dalej, ale hlavne niekoho kto to spraví tak ako má.
Odpovedať
@zuzula80 To máte cenu so systémovými doskami?
Odpovedať
@ivetbal jedna ponuka - tá 2. je so systémovými doskami, v tej 1. som nič také nenašla, takže tá bude zrejme bez. Ešte som dnes bola v jednej firme a ešte mám vo výhlade jednu. Vám to bude robiť nejaká firma alebo súkromník? Toto sú zatial ponuky od súkromníkov. Ak môžeš napíš mi do IP názov vašej firmy, dakujem.
Odpovedať
@zuzula80 Je to súkromník :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?