Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@ivetbal dakujem, ešte by som sa chcela spýtať či si platila niečo za vizualizáciu kúpelne. Dnes som bola v jednom štúdiu a pýtali 100 eur ale že v prípade ked zoberiem materiál od nich tak tých 100 eur sa odráta od ceny.
Odpovedať
@zuzula80 Zatiaľ som neplatila nič ale tiež majú takú podmienku, musím zobrať od nich materiál. Čo sa týka tej Vašej ponuky na tých 6200€ je dobrá cena, ak som to dobre pochopila je tam aj ten plynový kotol?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 aj u nas to tak vo firmach funguje. Zaplatis za vizualizaciu ale ak zoberies material, tak tu sumu odrataju. Vo firmach kde som bola to ale nikdy nebolo viac ako 50€.
Odpovedať
@ivetbal @fibca dakujem, no myslela som že je to tak všade ale zase 100€ sa mi zdá už dosť prehnaná cena. Ešte pôjdem do štúdia čo je spojené so stavebninami odkial berieme materiál na stavbu.
Odpovedať
Vidím, že už všetci staviate a makáte :-) Počasie je konečne naklonené na našu stranu, tak príjemné stavanie. Nezabudnite fotiť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal Konecne aj my, zajtra zaciname! Bager dohodnuty, tak ideme na to ;) Zaujima ma, ci ste pri rieseni zakladovej dosky, uz vedeli kde presne budete mat v kupelni WC?
Odpovedať
Profilova fotka
@fibca sice tak daleko este niesom ale spravne umiestnenie odpadovej rury je dolezite uz pred zaliatim dosky.
Odpovedať
@fibca Áno vedela som, že ho určite chcem mať pod oknom, tam sme dali aj vývod.
Odpovedať
@ivetbal A nezabudnite zapiť prvý výkop :-)
Odpovedať
@ivetbal @fibca Júúúj napísala som sama sebe 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal =D fiiiha! Zapit vykop? Dobre vediet! A poznate este nejake "ludove zvyky" pri stavani domu?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal No do prcic,lebo ja to neviem presne, tak musim narychlo bezat kdesi do studia dat si spravit vizualizaciu. co ma moc netesi lebo nemam rada take narychlo rozhodovanie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@fibca Krovári pri stavaní, keď ti dajú hore vetvičku, treba im dať "oldomaš", čiže im poleješ dobrú pálenôčku. Krbári, keď ti postavia krb a zakúria, treba im tiež poliať (aby mal dobrý ťah) :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal dobre dobre dakujem Ivet! Musime vsetko po poriadku urobit ;)
Odpovedať
Ahojky.Pristi mesic se chystame oslovit projektanta a velmi se nam libi bungalov 333. Stale vsak resim velikost technicke mistnosti. Bude se tam muset vlezt plynovy kotel, akumulacni nadr, pracka a mozna i bojler. Ve zpusobu vytapeni si nejsme 100% jisti, ale zatim koketujeme s myslenkou krbova vlozka s teplovodnimi rozvody + plynovy kotel. Vleze se to tam vsechno? Chceme pouze 333 s terasou, bez sklepa a garaze, ale s pochozi pudou. Co si o tom myslite Vy? Dekuji vsem za postrehy. Lenka
Odpovedať
@milenka82 ahojky, vitaj medzi nami :-) to všetko čo píšeš sa ti tam určite nezmestí, nie je to zase až taká veľká miestnosť. My ideme mať plynové kúrenie , čiže v technickej bude zostava plyn.kotol + 120l zásobník a práčka. Iné možnosti čo ma tak napadajú: 1. zväčšiť technickú miestnosť na úkor detskej izby - čiže nebude v detskej vstavaná skrina 2. nedávať práčku do technickej ale do kúpelne 3. niečo z toho čo chceš dať do technickej premiestniť do podkrovia.
Odpovedať
@zuzula80 Děkuji za tipy. Bod 3 mě vůbec nenapadl. Jinak ve hře je ještě jeden projekt a to bungalov Michal od firmy Thermo plus http://thermo-plus.cz/typove-projekty... . Do tří týdnů se už musíme rozhodnout, manžel je zase pro toho Michala. Není to vůbec lehké rozhodování, když se do toho vloží takové prachy. Ještě jednou mockrát děkuji. Ať se všem daří a snad se už brzo připojím. Lenka
Odpovedať
@milenka82 Nie je zlý ale mne osobne by vadila malá obývačka. Tento projekt 333 u nás zvíťazil práve pre veľkosť obývačky, čo je 36m2. Je to miestnosť v ktorej sa zdržuješ najčastejšie, mala by byť priestranná :-)
Odpovedať
@milenka82 ahoj, nie je za čo. Aj ten druhý projekt je pekný, tak prajem dobré rozhodnutie a nech sa vám darí :-)
Odpovedať
Technická miestnosť v podkroví je "úžasná" vec. :-) Ak treba chodiť prikladať do kotla, tak stále po schodoch. Aj masívna betónová stropná doska pod akumulačnú nádrž nie je na zahodenie. :-) Ak keď začne tiecť voda, tak vám bude kvapkať rovno na hlavu.
Odpovedať
@radopp nikto nepisal, ze chcu chodit po schodoch prikladat do kotla... pisala, ze " nieco z oho umiestnit do podkrovia.. napriklad bezne sa takto umiestnuju aku nadrze.. kedze taka 1 000 l nadrz si mozno uz miesto v miestnosti nenajde... inak dalsi sposob.
Odpovedať
Do veľkej kúpelni by vošla akumulačná nádrž aj plynový alebo elektrický kotol. Ak chce kúriť tuhým palivom, tak treba samostatnú technickú miestnosť.
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim si že akumulačna nadrž na 1000 l je uplne zbytočna. Taka 300 l nadrž by sa dala umiestnit na podlahu a kotol samozrejme kondenzacny a zavesny nad nu. samozrejme podla toho treba aj akumulacnu nadrz vyberat najma jej tvar. samozrejme je nutne aspon trochu zobrat podlahovej plochy z tej detstkej izby. Myslim si ze pokial by v to mala byt detska izba pre jedno dieta tak mu bude jedno ci ma 12,2 m2 allebo 10,2, hlavne ze ma samo izbu (poznam to podla mojej skusenosti)
Odpovedať
@zuzula80 my sme si technicku miestnost pristavali nakolko kotol, zasobnik, bolier a ostatne pakšamenty by sa do tej technickej nevošli, z technickej sme si urobili šatnik v spalni, pračku sme si dali zabudovat do kuchyne... detske izby by som určite nezmenšovala...už aj tak su dost malinke...
Odpovedať
@katarinka2010 my sme jednu o malo zmenšili, ale je to minimalne- nemyslim, ze by tym synator trpel, a technickej to urcite pomohlo...
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 @mia. my sme tiez zvacsili technicku miestnost, zrusili sme vstavanu skrinu v detskej izbe...snad to nebude velky problem v buducnosti :-)
Odpovedať
@wondgo 1000 je zbytocna ? a preco ? :-N ved zalezi od toho kolko ches vykurit nie ? 300 by som dala tak pri polovicnej ploche domu a 3 clenoch domacnosti- kurit budeme na tuhe palivo.... cize pocitame s tym ze v case slabej zimy nam bude stacit ist do kotolne dva krat za tyzden. ( ak budes chciet presne vediet co a ako, ti to nepoviem, lebo to neviem, len to chceme robit podla vzoru mojho stryka, ktory ma dokonca 1500 l nadrz v dome s podobnou rozlohou a je max spokojny najma co sa tyka spotreby dreva ale aj komfortu)
Odpovedať
Profilova fotka
co tak malu pivnicku a presunut do nej vsetku techniku kurenia? :D
Odpovedať
@lucka1987 dakujem za podporu, presne tak som so myslela že napr. ten bojler by mohol byť v podkroví. Mne manžel totiž spomínal že na dreveniciach, ktoré sú určené na rekreačné účely dávali bojlery do podkrovia, nakoľko inde sa nezmestili, ale musia byť dobre zaizolované aby to nemrzlo a @radopp ak si pozrieš projekt k tomuto domu tak kúpelna nie je až taká veľká že by sa tam vošiel aj bojler aj kotol. Dalo by sa to - ale na úkor bud vane alebo sprchového kúta a kedže my budeme mať aj vanu aj sprchový tak kotol v kúpelni neprichádza do úvahy @bk007 aj to je dobrý nápad ale nie každý má tú možnosť pivnicu spraviť, my by sme aj mohli riešiť podpivničenie domu nakoľko sme v kopci ale jednoducho financie nepustia :-D
Odpovedať
@zuzula80 akumulacku vedia niektorí aj zakpavat do zeme.. neplaujeme to tak, len nam to par ludi uz navrhovalo =-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?