Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@bk007 no aj nad tymto sme uvazovali.. dobry napad zial neskoro. deka je uz hotova, aj ked svokor prisiel s napadm dodatocne vysekat otvrod cez DT tvarnice a pod garazovu cast urobit pivnicu cisto len na kotolnu.
Odpovedať
inak uz sa cenove ponuky na mury a krytinu spracuvavaju a hned ako pridu objednavame a aj my konecne poriadne zaciname :-)
Odpovedať
@stanka409 každeho osobna vec... moj syn ma teraz 16m2 detsku izbu a my 12m2 spalnu... na dome je naprojektovana 12m2 detska...neviem si predstavit že by mal mat ešte mensiu ... ale jak kto uzna za potrebne... naša je vačšia ešte o 8cm z každej strany nakolko sme dali užšie mury ako su v projekte...
Odpovedať
@katarinka2010 Neboj detičky budú teraz viac von, a pokiaľ budú malé, tak väčšiu časť dňa strávia v obývačke ako v detskej izbe a keď budú staršie, tak tá detská im bude úplne postačujúca :-)
Odpovedať
@ivetbal ja sa prave snažim aby sa krpec hral v izbičke ... inak devastuje sedačku a hračky su v celom byte aj pod nabytkom...
Odpovedať
@katarinka2010 Tak potom ti držím palce :-) Mne sa to nepodarilo :-( Ale keď si spomeniem na nás, boli sme takí istí.
Odpovedať
@ivetbal povačinu dna sa nam to dari... deti vačšinou chcu byt tam kde sme my...a ja vačšinu dna travim s nim v izbe alebo vonku a nie pred telkou v obyvaku...takže dari sa... ja ked si spomeniem na detstvo...tak sme sa v obyvačke nehravali....
Odpovedať
Profilova fotka
Tak uspesne sme aj my zacali... tesime sa ;) Viete mi povedat aka je dobra cena za pracu elektrikara aj s materialom? Vopred dik ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 skus sa poradit s niekym kto navrhuje alebo realizuje kurenie, pretože tak ako by som ti to ja laicky vysetlil tak by sme sa asi poriadne nerozuemli. Je pravada ze je ekonimocke akumulovat teplo do vody a nechat ho ulozene niekde v akumulacnej nadobe ale tiez je dobre vediet kolko dokazes za den naakumulovat tepla pretože poviem to prehnane, keby si mala nadrz 10 000 l tak by si to za den ani neohriala o 10 stupnov a efekt sa ti vytraca. bk007 s tymi pivnicami mas pravdu je naj dat technologiu mimo obytnej zony najlepsie pod kuchynu resp kupelnu to by bola sleha ale je pravda ze pivnice to predrazeju cely domcek. Mozno pokial by sa riesila len akumulacka tak potom je podla mna fakt najjednoduccie a najoptimalnejsie strcit ju do podkrovia alebo nad kupelnu a kotol (samozrejme plynový alebo elektricky, nebavme sa o tuhom palive)dat napr do zadveria do skrine...Ved aj na bytoch ked sa prerabaju kurenia tak sa kotol dava do kuchyne. tym padom je všetko najblizie pri ulici kde su vsetky inzinierske siete a tepla zdroj teplej vody je presne v strede tam kde ju budete potrebovat tzm medzi kupelnou a kuchynou. Uplne najidealnejsie je sa poradit naoyaj min s 2-3 odbornikmi na kurenie, resp. s majstrami co s tym dlhe roky robia a maju skusenosti
Odpovedať
@wondgo aha uz chapem ako si to myslel... no teraz to poviem tak ze jedna babka pvedala.. ale skutocne mame v okoli najmenej 4 znamych, ktory maju akumulacku 1000 , 1200 l, dkonca aj 1500 l, a su nadmieru spokojny, za den do nej nahreju vodu a dalsie 3 dni maju pokoj co sa tyka kurenia. nehovoriac o tom ze original nadrz kupil len jeden z ich ostatní si zohnali nahrady a urobili svojpomocne... samozrejme chce to radu odbornika najmenej dvoch. teda nam osobne este nikto nepveda, ze akumulacka 1000 l je blbosti, skor naopak ze akumulacku ktora ma max 300 l ( hovorime o nasej vykurovacej ploche domu a pocet osob cca 4 ) je nanic :-N
Odpovedať
@lucka1987 Podľa mňa nahrievať 1000l vody je neekonomické. Aj tak ju denne neminieš, tak potom načo? Aby som potom tú istú vodu opäť dohrievala na požadovanú teplotu?
Odpovedať
@ivetbal neviem to to presne funguje.. jednoducho do tej akumulacky sa ti nahreje voda, a ty aspon nemusis skrtit kotol a dechtovat ho zbytocne ( bavim sa o drevplyne alebo liatinovom kotle na tuhe palivo ) a potom nemusis ist prikurovat aj dobre 3 dni ( preto sa akumulacka zatepluje, aby voda nechladla ) ... na toto vsetko su prepocty od kurenarov, preto som tych 1000 l nedristla len tak. ludia do dvojgeneracnych dmov si davaju bezne 3000 l nadrze. pri 25 kwh je 1000 l nadrz doslova odporucana. motzes si zvolit dokonca dva okruhy, do jedneho ti pojde TUV a do druheho voda do trubiek podlahovky. spotreba dreva je omnoho nizsia a takziez spominany kotol nie je zadechtovany, kedze kuris naplno a nepridusas ho..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lucka1987 Ja sa tiež nejako tomu nerozumiem ale neriešia náhodou takto kúrenie v starých domoch. Podľa mňa dom, ktorý má minimálne tepelné straty nepotebuje mať 1000l nádrž. Myslím si, že je to zbytočne vysoká počiatočná investícia o prevádzkovej neviem. Ale samozrejme všetko je na zvážení, možno, že sa mýlim.
Odpovedať
@ivetbal nie nie , leb co pozname novostavby maju vsetky 1000 , 1200 l dokonca 1500 ma ujo v novostavbe , poschodacik kompakt 401 zatepleny ytong. cize este mensie straty ako pocitame my va nasom.. musiem sa spytat nejakeho kurenara najblizsie ako ako pisem doteraz nam kazdy kto sa tomu trosku rozumel doporucoval 1000 l
Odpovedať
@ivetbal pozerali sme nadrze , daju sa zohnat okolo tisicky, ale ak nekupujes origos a dma je sikovny chlap da sa to aj za zlomkovu cenu. cize pociatocne naklady v porovnani s navratnosotu nie su take vysoke.
Odpovedať
@lucka1987 Aha no ja som to ešte nepočula, no samozrejme potrebuješ na to aj priestor, čo v našom domčeku nie je, ak teda nerobíš zmeny :-)
Odpovedať
@ivetbal samozrejme.. no my staviame verziu s garazou a tam budeme mat aj kotolnu so vstupom na vonok , kde tych 11 m 2 by malo postacovat to budeme riesit tak o tyzden s kurenarom, potom ti mozem hodit aj overene info od neho ako to vsetko teda je ;-)
Odpovedať
@lucka1987 Jasné kľudne to tu napíš. Tento rok chcete dostavať?
Odpovedať
@ivetbal neviem ako to vyjde... casovo to asi nevyjde do konca roka.. pocitame ze mozno nabuducu jar- leto by sme mohli ist byvat. manzel chodi na kamione a doma je len 1-2 dni v tyzdni, cize to nas bude trochu brzdit, ale to vsetko ukaze cas - teraz cakame co nam pridu aktalne ponuky na material kyrytinu a murivo ( stale nie sme totizto na 100 % rozhodnutí ci tehla alebo probeton, chceli by sme tehlu ale konecne slovo bude mat cena ) a kyrtinu sme si dali nasenit s protektorom, aj bramac, pre istotu aj tondach, kedze maju teraz celkom slusne zlavy, ale najviac sanci davame Euronit s tym protektorom. hned ako objedname a pride material ficime naplno
Odpovedať
@lucka1987 Tak držím palce, nech Vám to odsýpa. Hrubá stavba bude rýchlo a hlavne to pekne vidno ako to pribúda :-)
Odpovedať
@ivetbal dakujem, podobne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 ahoj,samozrejme financie si treba drzat pod kontrolou. Len pre info, nase ciastocne podpivnicenie zatial vychadza na nejakych 4,5 tisic, co myslim nieje az tak vela.
Odpovedať
@zuzula80 Všetko sa dá keď sa chce pomocou malej zmeny dispozície. Škoda drať klávesnicu.
Odpovedať
Ahojte vsetci priaznivci B333. Tohto roku sa pripajame aj my k vsetkym vam, ktori mate plnu hlavu problemov okolo stavby vasho vytuzeneho byvania. Stavat budeme verziu B333+T na kluc. Velmi nam pomahaju Vase prispevky a fotoblogy a vobec chvalime cely tento blog "modra strecha". Vsetkym drzime palce a tesime sa na dalsiu komikaciu s vami priatelia. ;-)
Odpovedať
@anette79 vitaj v klube , tak stavaniu zdar ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@anette79 Drzim palce a vela zdaru:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Je jasne ze je vela majstrov a vela nazorov...jden tvrdi ze tehla je tehla druhy ze ytong je lepsi..je to uhol pohladu. POdla mna B333 ked zateplite tak ako je naprojektovane mate nizkoenergetak a 25kW kotol je tam zbytocne davat. vychadza to z tepelnych strat domu. a ked budes jeden den nahrievat 1000 l nadrz a tri dni nekurit a vyuzivat naakumulovane teplo tak aj ta samotná nádrž ma svoje tepelne straty, ktore v tomto pripade kedze ju budete mat za garažou je stratové teplo (vidim to u nasich co robi bojler). Mozno by bolo lepsie kupit slabsi kotol a radsej prikurovat trosku dlhsie a neskrtit kotol ako za dve tri hodky prekurit 1000 l a potom vyuziva len to teplo. Ak som spravne pochopil vy ste tiez v situacii kedy myslite co najekonomickejsie a nehladite len na konfort......Treba najst nejaku zlatu strednu cestu a rozhodne to spravne naprojektovat aby sa to navzajom cele nebilo....A pamatajte ze v jednoduchosti je vzdy krasa......To je tak isto ako so solarnym panelom...ked som si to dal na papier a precital par recenzii tak som zhodnotil ze zelena energia je pre mna prilis draha....
Odpovedať
@wondgo hej mas pravdu... ten 25 kwh som uviedla ako priklad. polovicka mi hvori ze dame slabsi samozrejme, tiez je nazoru ze nepridusat a radsej naplno kurit v slabsom. nad solarom ani nepremyslame :-D na sk je vsetko drahe, kedze ziadne dotacie ani danove ulavy nemame.. v inych statoch sa im dobre stavaju taketo domy, ked im velku cast prefinancuju dotacie. u nas by bola navratnost ... nikde
Odpovedať
@ivetbal práve že je to naopak je to najekonomickejšie kúrenie pri kotli na drevoplyn je najvyššia účinnosť ked kúri na vysokú teplotu pre priame použitie toho tepla to nejde preto sa teplo ukladá do zásobníka do vody tá potom môže kúriť podľa potreby, regulovať výkon kotla ide len pri elektrine alebo plyne tam by bola nádrž k ničomu
Odpovedať
Drevokotol ktorý nemá kondenzačný režim má vyššiu účinnosť ako plynový kotol v kondenzačnom režime? No to sú ale blbosti. :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?