Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
ďakujem veľmi pekne, sme trošku v obraze s čím môžeme rátať..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, chcem sa opýtať, či ste železo do základových pásov dávali podľa projektu, alebo ste dávali prepočítavať statikovi. vďaka.
Odpovedať
Profilova fotka
@petovar cca 20% redukcia
Odpovedať
Profilova fotka
@patrikasabi tiez by som prijala ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@petovar Ake priemery tam projektoval? Podla mna by ssa k tomu mal vyjadrit statik v zavislosti od geologickych pomerov danej oblasti, tzm. urcite si dajte vypracovat posudok na unosnost zeminy. Co je psano to je dano Ono je to so sadanim zeminy dost rozdielne, inak sadaju ilovite zeminy a inak strk a kazdy by bol asi nerad aby za par usetrených stovak by mu popraaskali zaklady ktoré uz nikdy v zivote nedokaze opravit
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo @bk007 geologický posudok som si dal vypracovať, geolog odporúča dať železo, projektant/dozor podľa toho navrhol koľko ho tam treba a ako ho viazať, ale je to iba rukou kreslene. ale je to cca o 20% menej ako v projekte, že tam je to predimenzované, nakoľko je katalogový a rátalo sa s max zaťažením.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 Este len murujeme vnutorne priecky, ale snazim sa tam vtesnat murovany sprchac,vanu,2 umyvadla,wc+bidet.
Odpovedať
@patrikasabi To všetko tam máme aj my, dokonca ten sprcháč sa mi zdá hodne veľký :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ono by to bolo v poho, ale my sme z kupelne ubrali na samostatne wc, kt.bude v pravo pri vchodovych dverach. Ale hadam to bude o.k.
Odpovedať
@patrikasabi Jáj ták, no tak to bude s tou vaňou asi problém. Daj si spraviť vizualizáciu, budeš mať lepšiu predstavu. Dokonca ju potreboval aj náš vodár aby presne vedel ako má pripraviť vývody :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Hmm,tak som to zo srandy zratala aj ja. Platna,tehla,strecha-krytina tondach,drev.hrady na strop,zelezo na kt.je postavena stolica,okna,dvere,ze 30300 €.Ale urcite to bolo o nieco viac.Neratala som tam inz.siete (voda,el.).
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal Pekne to vyzera! Ja tiez teraz komunikujem ohladne s kupelnou s navrharkou, ale zatial sa mi este nesplnila moja predstava, tak hladam a skusam dalej. Pravdepodobne to ale vyzera ze pojdeme do alternativy, kde je sprchac navrhnuty ako vyklenok smerom do spalne... tym padom bude dost miesta aj na vanu, wc, dvojumyvadlo a pracku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@fibca nad tymto som doteraz uvazovala aj ja. dokonca som bola na 100% rozhodnuta, ze to tak chcem mat.. ale nakoniec som si povedala. ze radsej necham obytnu plochu tak, predsa len satnika nikdy nie je dost a skusime ten sprchac pomestit do kupelne.. chceme tam vopchat rohovu vanu sprchac pracku, jedno umyvadlo a wc ... s trochou stastia sa to tam pomesti... vizu sme si nedali este robit a mozno ani nebude treba nejako si to nakreslim, len pre potreby vodara
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 No ja mam velky problem s rozhodovanim, zatial mam len vizu na kupelnu povodnych rozmerov a aj na rozsirenu variantu, ale stale to nie je to prave orechove, tak skusim este ako bude vyzerat tato tretia verzia a snaaaad sa uz konecne pre nieco rozhodneme... Najhorsie vsak bolo ze som sa musela rozhodnut pri stavbe zakladovej dosky kde bude vyvod na WC a to mi riadne preslo cez rozpocet, lebo som teraz s tym uz nemozem hybat... No co uz, hadam to nejako dame dokopy....
Odpovedať
@fibca n ked sme my robili odpady tak som to neriesila.. povedala som si, ze si to uz nejako prisposobime potom urobili sme vsetko podla projektu dufam ze s tym ebude velky prblem ked tak tak dokaze sa vzdat rohovej vane a dat klasicku na tom si az tak nezakladam,a le sprchac chcem radsej vacsi povodne som chcela 110 x 90
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 ale mne vodar povedal, ze potom sa uz moc neda posuvat ta odpadova rura... tak neviem.... ostatne som ani ja neriesila, len tu jednu ruru odpadovu do WC a v projekte je tusim naprojektovane WCko v strede miestnosti oproti umyvadlam...a ja som ho chcela na niektorom konci.
Odpovedať
@fibca hej hej viem ze s tym veckom sa neda uz pohnut... ale kedze tam budeme mat len jedno umyvadlo a nebude bidet tak dufam ze sa to trosku pomesti. ak by aj mala byt vana pod oknom a velda nej vecko .. uvidime ako to budem riesit. zatial mam starosti dost s murarmi, naplanpvanim dovozu, kedze mame zhorseny pristup na stavbu , cenove ponuky na skridlu, riesime dreveny strop ( vlastnym drevom ... ) a podobne veci riesime... musim si toho brat postupne lebo by som sa zblaznila
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 no ved chapem, viem o com to je... Jasne ze zariadovanie uz bude "len" taka ceresnicka ;) Nas tento tyzden caka tahanie murov, tak uvidime ako to vsetko klapne... Drz sa!
Odpovedať
@fibca aj ty sa drz ;-) my sa modlime aby nam material dosiel maximalne do soboty a na dalsi tyzden by sme zacali murovat uvidime
Odpovedať
@fibca @lucka1987 Dievčatá nebojte sa všetko to tam pekne vôjde, teraz mám možnosť to vidieť už aj s priečkami a priestoru je tam dosť. Sprchový kút vyšiel až na 120cm, veľké dvojumývadlo a WC+bidet (2v1) + rohová asymetrická vaňa 100x160. Vyšla by aj dlhšia na 170 ale ja tam chcem dávať ešte poličky, preto tá 160-siatka. Ak by ste vyriešili otváranie dverí smerom do chodby alebo posuvné dvere, tak vôjde vaňa dĺžky 170 a poličky, poprípade namiesto poličiek práčka. Všetko je to len o tom rozmiestnení :-) Odporúčam naozaj spraviť vizualizáciu, náš vodár si to dokonca žiadal (okótovanú viazualizáciu) a urobil to presne podľa toho. Dokonca som mu musela vytlačiť aj technické listy k umývadlám, wc-kam presne tie ktoré budeme kupovať aby to perfektne sedelo. Ináč je to super spolahlivý človiečik, bude nám robiť aj kúrenie a som rada, že to vie všetko tak perfektne urobiť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte všetci ;-) Koľko Vás vyšli strojove stierky do 333- ky?
Odpovedať
@patrikasabi My nedávame strojové ale vápen. cementové ručná práca. Cena bude cca 1600€. Ešte to neviem presne, lebo zatiaľ máme len osieťkované, v piatok budú omietať.
Odpovedať
@ivetbal ta cena je aj s pracou a materialom nejako sa v tom nevyznam.. v com su lepsie strojove ? tiez viem ze rucne robene su lacnejsie.. manzel teraz robil omietku kamosovi do spalne a celkom rychlo to slo a pekne vyzeralo
Odpovedať
@lucka1987 Neviem či ručne robené sú lacnejšie. Cena je za komplet - penetrácia, lepidlo, sieťka, rohovníky, špalety, omietka aj práca.
Odpovedať
@ivetbal no ak si ich budeme robit sami tak mozno aj ano :-D skusim pozriet.
Odpovedať
@lucka1987 Tak to určite by bolo lacnejšie :-) Ale nám to prídu robiť traja chlapi a bude to rýchlejšie. Nám by to trvalo móóóc dlho a na to nie je dosť času.
Odpovedať
@patrikasabi my máme cenu 7,10 za strojové váp.cemen. v cene je material+rohovníky+práca
Odpovedať
Profilova fotka
A kolko je tych 7,10 ked sa zrataju stvorce?Ze kolko to vychadza? Tych 1600 sa mi zda fajn cena.
Odpovedať
Deka zaliatá, mesiac "pokoj" 8-)
Odpovedať
huraaaaa vo stvrtok dojde prvy kamion materialu x-) dufam ze na buduci tyzden zalozime prvy rad x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?