Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@lucka1987 Aj my sme to robili podľa alternatívy ale ešte dopredu smerom do kuchyňe sme primurovali, tak aby to dokopy malo tuším, že manžel to urobil na cca 65cm.
Odpovedať
@fibca @ivetbal dik kocky... projekt som nemala pri sebe uz ho mam, dnes saluju preklady , mal dojst material,a le volali, ze pridu az zajtra rano, cize dnes len pripravy, zajtra vnutorne dufam konecne
Odpovedať
Ahojte, chcem sa spýtať tých čo už majú vakovanie za sebou, koľko Vám narátali m2. Dík
Odpovedať
@rebakah My sme platili za m2 3,80€ práca + materiál. Špalety rátali 6€ za bežný meter. Spolu nás to vyšlo 1600€.
Odpovedať
Profilova fotka
@pavelv My sme u nasich menili okna a davali sme viac ako 1500 mm siroke a uz by mse nikdy do toho nesli. to okno je fakt tazke a je to iba dvojsklo a ked sa otvori za ucelom umyvania tak trpneme ci to vsetko udrzi. pokial by som to riesil do buducnosti ja by som to rozdelil, aj kvoli tomu pokial by sa malo jednat o plastove pretoze plast casom starne a krehne. a nehovoriac o tom ked sa umyva a otvori sa do izby tak je to fakt plocha.
Odpovedať
Ahojte 333 akurát vybavujem kúpu pozemku a náš vysnívaný domček je taktiež 333 nestavia tento bungalov v okolí Banskej Bystrice?
Odpovedať
ahojte.. prosim vas. ake ste mali ceny prace krovu a pokrytia ? jeden tesar nam povedal ze berie 8 € na hod + treba zaplatit dalsich 3 chlapov co by s nim robili za neviem aku sumu, kedze sa nevyjadrili konkretne.. ale podla vsetkeho tipujem 4-5 € hodina. ... mame aj dreveny tramovy strop.. a co sa tyka casu tak " od oka" povedali murari, ze 10 dni urcite .. vela ci malo ?
Odpovedať
@zuzula80 pozrela som si tvoj fotoblog, super vam to rastie. Co to som uz poprecitavala z tych 65 stran. zacinam ponocovat pri tomto fore. :) keby tak uz nas Samik prespal celu noc. Rozhodujeme sa nad strechou - krytinou. co ste davali vy? uvazujem aj nad kvalitnejsim plechom. daval ho aj niekto z vas? casom pozriem aj fotoblogy viacerych.
Odpovedať
ma niekto z vas, orientovanu terasu na juh? juhovychod alebo juhozapad by bol idealny, ak je to na juh, aku mate skusenost s tienenim?
Odpovedať
@janepe dakujem, no my chceme už tohto roku sťahovať, najneskôr do Vianoc :-) Krytinu máme Mediteran Danubia Evo Carbon.
Odpovedať
@janepe my davame eurinit s protektorom farbu mokka. cena bola super a tak nakoniec aj tak vlastne rozhodla.... verzia s garazou a terasou s odkvapovymi rurami a uzlabím s foliami.. proste na komplet 3700 s DPH .. co sme pozerali plech vychadzal takmer rovnako =-)
Odpovedať
@janepe Južná orientácia je ideálna. Samotná terasa je prestrešená, čiže má aj tienenie :-) No a izby budeš tieniť žaluziami či už interiérovými alebo exteriérovými. Treba vybrať dobre tepelno-izolačné okná a poriadne zatepliť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lucka1987 vdaka za info. aj euronit som pozerala. no cenove ponuky zatial nemam
Odpovedať
nedaval alebo nerozmysla niekto o infra vykurovani? co by to asi stalo na celu 333? budeme davat asi len elektrinu
Odpovedať
@lucka1987 tak to ti nezavidim to vykladanie. to by chcelo armadu, spravit hada a hned aj murovat :-)
Odpovedať
@janepe no nastasie uz to mame za sebou.. minuly tyzden sme zaliali veniec. vcera sa robila platna pred vchodom a pokracovalo sa vp vnutonych prieckach. dnes ru strasne leje, mali priecky dokoncit a zacat chystat veci na krov.. boze to zas bude vsade blata ]-( . buduci pondelok by sme mali krov zacat robit
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte všetci :-) Koľko Vás vyšiel krb aj s obostavaním? Robili ste si to sami, alebo ste si to dali robiť na kľúč? Ďakujem ;-)
Odpovedať
ahojte, tak zmluva na pozemok podpisana, zaplatene a cakame len na zapis do katastra jupiiiiiii
Odpovedať
ste niekto z okolia PO?
Odpovedať
vsetky tie zmeny co robite uz pocas realizacie, myslim typ strechy, posunutie priecok v kuchyni, kupelni, rozmiestnenie v kupelni, ... davate si zaznacit do originalneho projektu? ak ste zmenili napr. krytinu na lahsiu, prepocitali vam vsetko ostatne s tym suvisiace? na co vsetko sa pri kolaudacii prihliada prisne a co nie je dolezite? ako vidite pise zaciatocnik
Odpovedať
@janepe nic nikomu neoznamujem. pani na urade som oznamovala zmeny a vseto chcela zadoumentovat este pred vydanim stavebneho povolenia do projektu kazdu malickost ta so na to sa vykaslala a povedala, ze vsetko bude ako je v projekte.. ( a nie je menili sme aj hrubku muriva strop bude treveny tramovy projekt nan nemame ...... )zakreslime to pred kolaudaciou do projektu ako zmenu stavby
Odpovedať
@janepe ani my sme nikomu nič neoznamovali, my sme kupovali projekt medzi prvými a tam ešte neboli ani tie alternatívy - napr. strieška nad vchodom, výklenok na vstavané spotrebiče v kuchyni a tak. Tiež sme menili hrúbku muriva, dokonca krov máme úplne iný ako v projekte - väzníkový. A tiež to len zakreslíme ako zmenu stavby pred kolaudáciou. Ale ku väzníkovému krovu máme aj spravený projekt - t.j. výkresy, technickú dokumentáciu, statiku a to potom doložíme. Kupelnu máme tiež úplne inak ako v projekte a myslím že to nikoho trápiť nemusí ako si ju rozmiestniš, však to je tvoja vec :-)
Odpovedať
@patrikasabi toto by zaujímalo aj mna, ale vidím že sa zatial nik nevyjadril
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 No presne.Kazdy na nas s tym krbom kasle :-(
Odpovedať
http://www.bungalow333.eu/
Odpovedať
@patriksabi @zuzula80 ahojte, spytam sa vam na krb, lebo ich robi kamoskyn manzel, len momentalne nedviha telefon. Ale o com uvazujem ja su kachle. sestra si v baumaxe vybrala podla toho co sa jej pacilo - v akcii zaplatili 1500€ necelych, nemaju ani 200m2 a maju kachle na 300m2. maju to len napojene na komin, ziadne prieduchy, napojenie na radiatory, alebo neviem co ine a vyjadrila sa ze je to najlepsia investicia ktoru doteraz spravili. necha si len pootvarane dvere a ze za 5 minut moze kupat deticky a poviem vam, ze ked som ju bola navstivit, na mna tam mali velmi teplo. mne staci 22stupnov :-)
Odpovedať
@patrikasabi prepac ten preklep, to info vyssie som chcela aj tebe
Odpovedať
@zuzula80 @patrikasabi tak mam nieco ku krbu. ze na cca 100m2 by mala stacit 10 kW krbova vlozka a s tymi lacnejsimi by to mohlo byt od 1300€ a s lepsou vlozkou od 1800€. info ceny pri najjednoduchsej povrchovej uprave = omietnutie
Odpovedať
Profilova fotka
@janepe Si zlata,dakujem.
Odpovedať
prosim vas. tí co mate vysoky strop... teda galeriu majstri nam osadili na veniec aj pomurnicu na nosnu stenu medzi dennou a nocnou castou vraj idu podla projektu.. ale ako sa tak kukam na album dvoch kociek ktore stavaju s vysokym stropom, tak im na fotkach vidim len veniec a ziadnu pomurnicu... ak tam pomurnicu mam, nechapem potom ako mame domurovat stit ktory pozostava este z dalsich cca 4 radov kvadrov.. vraj sa to " obmuruje" ale pozeram fotky a je to velmi malo cm na obmurovanie =-) .. manzel je mimo sk, tak sa nemam s kym poradit :-N dakujem posielam foto ako to mame
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?