Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
ta chodbicka sa mi nezda tmava skoro vobec tam nepouzivame osvetlenie.osvetlenie sme dali na terasu aj vypinac dnu aj von pred hlavny vchod a na pohyb na bok domu.nezabudajte na alarm kym spravia stropy.popripade vyviest von aj vodu na terasu.
Odpovedať
a hlavne my sme zabudli vyviest elektriku ku oknam na rolety .tak nasa chyba budu iba manualne
Odpovedať
Profilova fotka
@petovar a vies mi napisat ako ste to riesili, aky si mal postup. Ci si volal pred kopanim geologa, ci po vykopani a ako to prebiehalo a co ta to stalo???ja som navazal nejaku hlinu 3 roky dozadu, pojdem na unosnu vrstvu urcite ale prieskum si chcem aj tak dat urobi tak chcem vedeit ako to prebieha a co to stoji
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo vykopal som jamu na vodomernú šachtu, geolog povedal aby som išiel do hlbky cca 2m, potom on prišiel pomeral, neviem ako to robil nebol som pritom, do týždňa som mal vysledky prieskumu, tie som zobral p. Fašangovi, na zaklade vysledkov mi odporučil, koľko železa mam dať.
Odpovedať
davali ste si niekto vybavit umiestnenie stavby a napojenie na siete spolu aj so stavebnym povolenim? kolko Vas to stalo?
Odpovedať
@janepe umiestnenie alebo lepšie osadenie domu na pozemku a napojenia na siete musíš doložiť ku stavebnému povoleniu. Kedže je to katalogový projekt tak si treba zohnať ešte jedného projektanta (alebo sa dohodnúť s p. Fašangom) ktorý ti dorobí projekt prípojok a aj osadenie domu na pozemok - to všetko sa prikladá k žiadosti o stavebné povolenie. Nezabudni na vyjadrenie od orange, t-com či ti nejdu cez pozemok káble.
Odpovedať
Dobrý deň. stavia niekto bungalov 333+T v okolí NR, NZ, LV? Chceli by sme ho vidieť naživo... Ďakujem
Odpovedať
@zuzula80 ano zuzulka, to si chcem predpripravit k stavebnemu. Uvazujem dat cele stavebne vybavit projektantovi, ktory mi dorobi osadenie domu na pozemok a napojenie na siete len neviem co by to mohlo spolu stat. Ak je sikovny skuseny projektant a ma uz svojich znamych na uradoch, tak by to mohlo byt rychlejsie ako ked by som si to vybavovala ja bezna smrtelnicka no majland za to nie som ochotna dat.
Odpovedať
@janepe odomna chcela jedna pani 400 € fix + vydávky spojene s tym ako kolky .......... samozrejme musela som mat uz uzemne rozhodnutie v rukach a kedze vacsia papierov z uzemneho mi sluzila aj k stavebnemu povoleniu akurat som si ich musekla nanvo vybeehat, tak som to vybehala sama..... vyse roka, ale tak nam to komplikovalo viac veci
Odpovedať
ahojte prosim vas kolko vas vysiel material na vodu a praca ? dakujem
Odpovedať
@lucka1987 650,-euro material+práca+2 geberity
Odpovedať
@rebakah dakujem ....a geberity ta vysli kolko lebo tie my mat nebudeme..
Odpovedať
Článok sa načítava...
lucka1987 všetko bolo v tej cene 650,-
Odpovedať
Kuchyňa zameraná ani neviem ako, lebo už som bola v koncoch keď po 2 hodinách kreslenia a zameriavania sa pán neustále čosi vypytoval =-) Počkám si už len na výsledný efekt, lebo pár vecí som už nechala aj na neho.
Odpovedať
janepe=hitra odteraz budem pod loginom hitra. nedalo sa mi prihlasit pod starym heslom na janepe. zrejme som sa v minulosti zaregistrovala na sesterskej stranke a teraz sa to .....
Odpovedať
ahojte. v tomto fore uz neviem na ktorej strane som citala, ze ste dali za projekt 333 nieco medzi 600-700 eur, tusim 650€. momentalne komplet projekt ponuka pan Fasanga za 830€. Za tu cenu cenu 650€ ste mali projekt bez dokumentacie pre uzemne rozhodnutie? mam v plane spojit uzemne so stavebnym a v takomto pripade by mi DUR nebolo treba ak sa nemylim. dakujem
Odpovedať
mam ponuku na projekty pripojok spolu s vyjadrenim 100€ za kazde. Nie je to vela? Skor som sa tu docitala, neviem na rychlo najst, ze Vas to stalo cca 75€, len neviem ci ste v tom mali aj vyjadrenia. Dakujem za odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra neviem co to všetko obnasa osadit projekt domu na pozemok ale mne robili situaciu spolu s rozkleslenim trasovania všetký IP (voda, plyn, elektro, zumpa a kanalizacia) a okotovanim za 30€. myslite ze to bude stacit co sa týka osadenia domu na pozemok alebo si budem musiet robit nanovo osadenie RD na pozemok. (Je tam schecma domu s rozmermi)
Odpovedať
@wondgo nie som v tom uplne doma, ale myslim si ze ak ti to vsetko robil jeden clovek, tak to budes musiet este riesit. elektriku musis mat od elektrikara, plyn od plynarov atd., vsetci podla svojho odboru musia mat na to opravnenia, peciatky, ... ale casto si tieto veci vie zariadit projektant co robi osadenie domu na pozemok, teda poziada o to kompetentnych
Odpovedať
@katarinka2010 Ako dlho ste čakali na pripojenie elektriny? My sme poplatok za prípojku zaplatili už pred mesiacom a stále nič :-(Ako dlho to môže ešte trvať?
Odpovedať
@ivetbal to aj mna zaujima,my sme zaplatili sice iba minuly tyzden,ale tiez som zvedava,kedy sa ozvu,ze nas zapoja...aj ked my este len zaciname domcek stavat,takze nam to nesuri...:-)
Odpovedať
@ivetbal ahoj,tak prave citam,ze zaplatenie je len prvy krok...dalsi je pripravit si vsetko na zapojenie,dolozit reviznu spravu a nejaku schemu a ak ti toto schvalia,podas dalsiu ziadost o Dodanie elektriny..a od tejto ziadosti do par dni Vas zapoja... ale mozno toto uz vsetko mate za sebou,neviem tak ak ano,nepomohla som moc...ale aj ja uz aspon viem,ze necakame ,kym sa ozvu,ale najprv samusime ozvat my,ze sme pripraveni... :-) :-) :-)
Odpovedať
@jasmiinka7 My to už máme všetko pripravené aj odpísali, že nás zaevidovali a stále nič :-(
Odpovedať
@ivetbal my sme tu mali elektrinu...vedenu vzduchom...pripojku sme ešte neriešili...čaka sa na suseda kym si vyprace bordel pred pozemkom...potom sa može tahat
Odpovedať
@wondgo kolko ta stali projekty pripojok? priblizil si sa 100 za kazde?
Odpovedať
odpoviem si sama. mozno pomoze niekomu aj toto info v zaciatkoch. projekt B333 sa da kupit len ako komplet za 830€, nie ako som si myslela, ze bez DUR - dokumentacie pre uzemne rozhodnutie to bude lacnejsie
Odpovedať
@ivetbal ahoj, co ti povedali, kedy bude kuchyna hotova? mas obr. ktorym si sa inspirovala? Inak som to ja janepe, len na janepe sa neviem prihlasit, museli mi to zlucit s hitra, na ktore som uz aj zabudla zo sesterskej stranky a nik ma teraz nepozna a kasle na mna. ale vytesujem sa, ze dnes alebo zajtra uz bude projekt doma
Odpovedať
@hitra Kuchyňa by mala byť hotová do 3 týždňov. Ešte ale si pán chce volačo prísť v utorok domerať a od vtedy môžem rátať tri týždne. Dali sme si urobiť aj všetky vstavané skrine, takže by mal doraziť so všetkým :-) Vizualizáciu kuchyne som si dala spraviť tu na MS u jedného PRO. Kedy by ste chceli začať?
Odpovedať
@ivetbal upravy terenu v najblizsich dnoch, aj pred vydanim listu vlastnictva. zaklady este tento rok, hrubu stavbu zaciatkom buduceho roka
Odpovedať
Ahojte ... idem v najblizsej dobe objednavat projekt na 333, ale v projekte je murivo 38cm + 12cm zateplenie a ja chcem murivo 30cm + 20 cm zateplenie ... chcem sa spytat tych z vas, ktori davali murivo 30cm, ci ste tym padom isli ako keby dnu do priestoru s murivom tych 8cm alebo ci ste obvodovym murom kopirovali zaklady a tym padom mierne zvacsili vnutorny priestor ... ide mi o to, ci by som vnutorny priestor, priecky a podobne neovplyvnil az natolko, ze by bolo treba zmeny projektu ... mozno priblbla otazka, ale tak som "333jkar zaciatocnik" takze....... ;) ... dakujem za odpovede
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?