Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@juraj555 ahoj vitam v klube. zvacsil sa nam vnutorny priestor, kedze sme kvadre zakladali na kraj platne. S vnutornymi prieckami tiez nebol ziaden problem, niektore okna sme is poposuvali par cm, koli skladbe / co sa tyka muriva a rezania sme mali minimum odpadu/ . zmena v projekte urcote nebude treba.. tych par cm sa strati na tak "velkej" ploche. taktiez nam sedel aj krov, ktory sme mali narezany podla projektu na 37,5 hrubku.... cize my osobne nemali ziadne problemy s tymto ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal tiez to teraz riesime. Po podpisane Zmluvy o pripojeni, zaplateni poplatku a doruceni pozadovanych dokumentov na ZSE (revizna sprava, doklad o zaplateni poplatku), sme cakali na SUHLAS od technika ZSE. Potom som volala na kontaktne centrum, kde som poziadala o uzatvorenie Obchodnej zmluvy. Ta mi ma prist do 10 dni postou, musim to podpisat, poslat im spat a az potom nas pridu zapojit, do 5 dni.
Odpovedať
@stanka409 Manžel tam bol dnes aby zistil v čom je problém a ešte, že tam bol, lebo by sme čakali asi do zimy. Zistil, že stĺpy, ktoré máme na pozemku sú v havarijnom stave a požadovanú prípojku nám nezapoja, lebo máme viac ampérov (alebo čoho) ako môže ten kábel,ktorý je tam privedený zvládnuť :-( Chvalabohu manžel má schpnosti, že vybaví aj to čo sa nedá, a tak nás dočasne pripoja aj na tie, čo máme, aby sme mohli svietiť a prídu nám spraviť nové betónové stĺpy so silnejším prúdom :-) Keby to tak nezariadil musíme kopať kábel 200m až na hlvnú cestu, a to nehovorím, že by sme museli opäť prekopať jamu až ku domu :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal my sme tiez mali problemy s elektrinou...rozvody elektriny boli urobene cca pred 2 rokmi, uplne nove, a k nasmu pozemku bola jedna faza seknuta na 5tich miestach...trvalo viac ako mesiac kym sa ZSE a developer dohodli, ze kto to ma opravit...ale uz cakame na zmluvu, aby nas mohli pripojit...blahozelam k sikovnemu manzelovi :-) a drzim palce, aby vas pripojili cim skor :-)
Odpovedať
@stanka409 Ďakujem, v lete sa ideme sťahovať, tak dúfam, že nebudeme večer sedieť len pri sviečkach :-)
Odpovedať
ja sa to tiez takto chystam spravit. 30+20. projekt by mal byt doma hadam uz zajtra a veci na stavebne su rozbehnute
Odpovedať
vyssie uvedene bolo pre lucka1987 a juraj555
Odpovedať
Profilova fotka
@jasmiinka7 musite kontaktovat technika ktorý ma vašu oblasť na starosti a dohodnuť sa s nim. Ja som to mal za 3 dni napojene, pretože som mu zavolal a dohodol sa s nim ze mi to strasne ponahli, ci by bol taky laskavy mi to prist zapojit a bolo...o tri dni som mal štavu
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra za kažsde som zaplatil po 30€ (voda, elektrika - robili mi to ludia ktorý to robia ako profesiu ale popri zamestnani ako bokovku a len na ustnu dohodu- max spokojnosť) ale len pripjky, pretože ešte so stavanim musime chvilku pockat. Takze mam na plote skriunu s elektromerom a zasuvkou a za nou hned vodovodnu šachtu a aj so zapojenou vodou. Dufam že potom nebudem musieť robiť dalšie projekty na napojenie domu na siete lebo ma mrdne.
Odpovedať
@wondgo ahoj, mas nieco nove ohladom projektu osadenia domu na pozemok? Najprv by dom mal projektant zakreslit na pozemok - vzdialenosti od hranic. Potom jednotlivy profesisti spravit svoju cast a dotiahnut by to mal znova architekt. Ak preplatim pri 30€ zalesitosti 70€, kde skoncim na konci stavby?
Odpovedať
@wondgo dnes asi nie je moj den. az teraz som precitala tvoju poslednu spravu.
Odpovedať
@lucka1987 juraj555 Lucka davali ste presne 30+20? Preposielam slova pana Fasangu. Co sa tyka zvoleneho muriva, myslim si ze Ytong 30cm + zateplenie 20cm je velmi dobra volba, rozhodne to bude krok vpred. Jednak sa s Ytongom velmi dobre pracuje a vdaka intenzivnemu zatepleniu budete mat murivo s vybornymi tepelnoizolacnymi parametrami. Inac zo statickeho hladiska by stacil aj Ytong 25cm. Pri 30cm ale mate vacsiu rezervu na rozne drazkovanie muriva. Ak dodrzite vonkajsie rozmery domu, tak dokonca vdaka tensiemu murivo ziskate par m2-ych vnutornej podlahovej plochy. Mierne sa zvacsia aj vnutorne rozpony stropov, nato bude treba mysliet, ale nato bude dohliadat stavebny dozor, cize nebude stym problem, len som to chcel pripomenut. Ak by ste dodrzali vnutorne rozmery domu, tak sa rozpony miestnosti nezmenia, akurat sa dom zvonka o nieco zmensi. Vyhodnejsie je ale ponechat vonkajsie rozmery a ziskat tym podlahovu plochu navyse. K Ytongu je najidealnejsi zateplovak Multipor, jedna sa o material obdobneho zlozenia ako je samotne murivo (su to vylahcene mineralne dosky). Pri takejto skladbe mate zarucenu homogenitu celeho muriva, cize difuzne rovnako otvorenu ako je samotne murivo (hovoria tomu tak trocha zavadzajuco, ze "dom dycha"). Cize takato skladba by bola uplne idealna, avsak Multipor nie je prave najlacnejsi :-( . Ale pri hrubke 20cm mozete spolahlivo aplikovat aj ine zateplovacie materialy, hoci aj s vyssim difuznym odporom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
zdravim idem stavat bungalow 333 a zistili sme ze mame krivy pozemok na 10m to robi 1,7m poradte niekto co s tym a ci staci dat 30dt tvarnice alebo 40 8-( dik
Odpovedať
@hitra ano ja som to rok dozadu s panom fasangom uz prediskutovala.. davame vsak porfix 30 a zateplenie este uvidime..urcite apson 12 cm.. ci vsak pojdeme do 20 cm neviem @pkaitanc aoj my mame na 13 m / ked priratam terasu / 1,70 cca .. kukni mi do albumu... DT tvarnice po obvode sme davali 40 tky... a do vnutra na zakladove pasy 30 tky.. no ak by sme mali moznost stavat zas, sli by sme do 30tok.. 40 je zbytocna. zhodli sme sa tak aj zo stavebnym dozorom
Odpovedať
@lucka1987 dakujem moc pekny den prajem
Odpovedať
Profilova fotka
pekný den všetkým. my sme sa tiež rozhodli pre stavbu tohto domčeka a tí ktorí už máte postavenú aspoň hrubú stavbu chcem sa spýtať na cenu. budeme stavať 333+terasa. myslím, že najlepší projekt. a ešte či pri kúpe projektu musíme vedieť rozloženie sanity a kuchynských spotrebičov, kvoli odpadom a elektrike v projekte.dakujem za odpovede. som z okr.TT. smerom na Senicu. je tu niekto z tohto smeru?
Odpovedať
@veronika159 ahoj aj my staviame 333-ku hrubá stavba nás stala 32000,- a pri kúpe projektu to ešte vedieť nemusíš , nad tým budeš rozmýšľať až keď to začneš robiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@rebakah moc dakujem. a to bolo s oknami alebo bez ?
Odpovedať
@veronika159 bez
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte...prosim vas, mohol by mi niekto napisat, kolko vas stali plastove okna (3 sklo) do bungalovu 333? viem, ze cena zavisi aj na dalsich detailoch, ale taky zaklad mi staci. Cena aj s vchodovymi dverami. Dakujem velmi pekne
Odpovedať
Nas okna stali 5400 e,- 3-sko,komplet- zaluzie, sietky, parapety, vstup.dvere, terasove dvere- zdvizno-posuvne a tam je cena ovela vyssia ako sklopno-posuvne dvere
Odpovedať
Profilova fotka
@renmat dakujem...okna mate podla projektu? alebo ste ich zvycsovali? ano, ten posuvny system je ovela drahsi ako klasicky, otvaranie okien do priestoru.
Odpovedať
Projekt sme nekupovali, museli sme ho prekreslit a upravit podla nasho pozemku, takze aj okna mame upravene tak ako ich navrhol nas projektant, ale myslim, ze velky rozdiel tam nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
@renmat ak sa este mozem opytat, ze aky typ okien mate...nam sa paci bungalov 333, ale okna by som chcela vacsie
Odpovedať
@stanka409 nás stáli okná a dvere cca 4400 eur - slovaktual, 3-sklo, pasiv HL, zvonku tmavý dub, zvnútra biele a vchodové dvere máme hliníkové tiež od slovaktual. Nemáme posuvné ale obe balkonové. Okná máme presne podla projektu, nič sme nezmenšovali ani nezväčšovali. Máme ich delené so stlpikom, balkonové sú bez stlpika.
Odpovedať
@stanka409 cena okien sa odvyja od toho ci si das napr. vchodove dvere plastove alebo hlinikove alebo terasove dvere klasicke- otvaranie do priestoru alebo spominane zdvizno posuvne...a kto ti aku zlavu ponukne. Ak si zvacsis o par cm okna, to nehra ziadnu rolu v cene alebo velmi malu. Mame plastove z obidvoch stran zlaty dub, tiez staviame B333 ale s malymi zmenami.
Odpovedať
@zuzula80 my máme tiež od nich okná aj dvere aj garážovú bránu, ste spokojný?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 @renmat ďakujem vám veľmi pekne za odpovede...aspoň mám teraz predstavu o cenách za okná na tento dom
Odpovedať
@stanka409 najlepšie je si dať urobiť cenové ponuky, rehau geneo, slovaktual,salamander, a podľa toho u nich aj dvere, najlepšie hliník, my máme zvonku hnedé vnútri biele, aj bránu garážovú sme od nich brali, nám najlepšie vyšiel slovaktual. je to individuálne
Odpovedať
@tinkaro ešte nebývame, ale zatial sme spokojní, okná skoro vkuse otvárame kvôli vetraniu - hlavne vetračky a balkonové dvere aj dokorán, zatial všetko ok. @stanka409 my sme tiež dávali naceniť slovaktual,fenestru a incon - fenestra najdrahšie, slovaktual a incon skoro rovnaké ceny
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?